Jump to content

[Επίσημο] Motorola V360


ibiza6
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν επειδή είχα μια δυσάρεστη εμπειρία πριν μέρες κάνοντας επεμβάσεις στο V360v (vflive) έμεινε στον τόπο και έτσι αναγκάστικα να οργώσω όλα τα φόρα να βρώ άκρη ψάχνοντας firmware κατα προτίμηση unbranded. H motorola έβγαλε τελευταίο επίσημο το R4513_G_08.B7.ABR με το οποίο πλέον μπορούμε να βάλουμε ήχο κλήσης Mp3 απο την κάρτα μνήμης του κινητού. Μέσα στην ατυχία μου στάθηκα τυχερός και βρήκα το R4513_G_08.B7.ABR SE6148AXXG1132 LP0031 το οποίο είναι unbranded περιέχει ελληνικά και μάλιστα έχει και όλα τα web session των ελληνικών εταιριών.

 

Αλλαγές εμφανείς είναι:

Παίζει mp3 σαν ήχο κλήσης από την κάρτα μνήμης.

Όταν σου στέλνουνε κάτι με bluetooth σε ρωτάει που να το αποθηκεύσεις κάρτα μνήμης ή μνήμη τηλεφώνου.

 

Όσο αναφορά το πέρασμα του firmware χρησιμοποίησα το PST 7.2.3 General (απαιτεί και το νεότερο patch ώστε να συνδεθεί με το V360).

 

Σελίδα με τα firmware: http://www.motofon.ru/index.php?option=com_remository&Itemid=2&func=select&id=21

 

 

Παιδιά το συγκεκριμένο download δε δουλεύει,έχουμε καμία εναλλακτική?

 

Μήπως όσοι το δούλεψαν μπορούν να μας πουν αν υπάρχουν ελληνικά μενού κι αν δουλεύουν τα ελληνικά στα μυνήματα/επαφές?

 

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

gia sou file ego tha sou po na min to pareis ayto to kinito :mad: :mad: :mad: an den thes na kles ta leyta sou to dikomou kolaei sunexia kapies fores den leitourgei to bluetooh kai alla ppola kolaei se video se mp3 ase pou kaneis kai misi ora gia na parei me bluetooh ena komati 4,00mb auta apo emena kaloi agora oti kai na pareis
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να μου στείλει τις ρυθμίσεις COSMOTE για MMS & WAP; Ευχαριστώ!!!

Αν στείλεις το μήνυμα MMS στο 1651 σου τα στέλνει η Cosmote. Για wap στείλε WAP στο 1651 και wap advanced (wap μέσω GPRS) WAPA στο 1651.

Επίσης νομίζω και μέσω του site της motorola μπορεί να γίνει. Στην αρχική σελίδα έχει ένα παράθυρο που γράφει ρυθμίσεις δικτύου. Θα σε κοθοδηγήσει αυτό μετά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, το θέμα με το Boδα Λαιβ και το V360v λύθηκε οριστικά για μένα..

 

Είναι πολύ απλό.

 

Ξεχάστε PST και όλα τα σχετικά..

 

Χρειάζεται να προμηθευθείτε το πρόγραμμα RSD Lite και το σχετικό αρχείο με κατάληξη .shx που ανέφερε ο φίλος gscorpio σε προηγούμενο post.

 

H διαδικασία φλασαρίσματος διαρκεί περίπου 15 λεπτά..

 

Στο τέλος εγκαθίσταται το αυθεντικό software με πλήρη Ελληνικά (μέχρι και i-tap) και όλες τις ρυθμίσεις για τα Ελληνικά δίκτυα..

 

Καλή επιτυχία..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, το θέμα με το Boδα Λαιβ και το V360v λύθηκε οριστικά για μένα..

 

Είναι πολύ απλό.

 

Ξεχάστε PST και όλα τα σχετικά..

 

Χρειάζεται να προμηθευθείτε το πρόγραμμα RSD Lite και το σχετικό αρχείο με κατάληξη .shx που ανέφερε ο φίλος gscorpio σε προηγούμενο post.

 

H διαδικασία φλασαρίσματος διαρκεί περίπου 15 λεπτά..

 

Στο τέλος εγκαθίσταται το αυθεντικό software με πλήρη Ελληνικά (μέχρι και i-tap) και όλες τις ρυθμίσεις για τα Ελληνικά δίκτυα..

 

Καλή επιτυχία..

 

 

Prospathw na to vrw gia download, alla den to vriskw pouthena. Tha sou itan eukolo na dwseis kapoio site?

 

Pantws ap'o,ti diavasa, to PST lene oti einai kalutero, alla ligo pio duskolo apo to RSD. Esu pou ta dokimases ti les?

 

S'euxaristw ek twn proterwn! :)

 

Meta kopwn kai vasanwn to vrika. Alla den vrika odhgies xrisis :p Mporei kapoios na voh8hsei? Thx :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το PST δε δούλεψε..

 

Με το RSD Lite απλά ανοίγεις το αρχείο .shx (το οποίο είναι περίπου 50-60 ΜΒ) και πατάς start.

 

Τα υπόλοιπα τα κάνει μόνο του.

 

Φυσικά δεν υπάρχει δυνατότητα επιστροφής στο βοδαλαιβ..

Link to comment
Share on other sites

3 αρνητικα εχει το κινητο.

 

-απουσια ηχογραφησης

-Μη απεριοριστο βιντεο

-Υψηλη ακτινοβολια sar.

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι δυνατόν να μη το γράφει? Μπορεί να 'ναι αβλεψία. Περίμενε να το ξαναδείς, όταν σου αδειάσει η μπαταρία.

Βρήκα πάρα πολλά skins και ετοιμάζομαι να περάσω μερικά απο δαύτα. Θα σας πω εντυπωσεις.:)

Σ' αυτό το site με τα skins ζητάει κάποιο Verification code. Τι είναι αυτό; που θα το βρω;

Link to comment
Share on other sites

Profanws ta paixnidia pou perases, den einai sumvata me to kinito. To idio mou ekane kai mena. Katevasa paixnidia sumvata me v360 kai paizoun mia xara.[/QUO

Απο ποιό site μπορούμε να κατεβάσουμε παιχνίδια συμβατά με το v360;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, καθότι newbie στα Motorola, έχω ένα πρόβλημα με το Motorola v360 και την κάρτα μνήμης TransFlash (512 ΜΒ) που έχω αγοράσει για το κινητό. Ενώ την βλέπει κανονικά το κινητό, όταν πάω να τραβήξω βίντεο/φωτογραφία με σώσιμο στην κάρτα μου βγάζει μήνυμα μη επαρκής χώρος, ενώ η κάρτα είναι άδεια. Συμβαίνει αυτό σε σας;;; Είναι κάποιο πρόβλημα που λύνεται με αναβάθμιση firmware του κινητού;;; Αν ναι, που έχει service η Motorola στην Αθήνα;;; Είναι δωρεάν η αναβάθμιση;;; Ευχαριστώ...

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εχθές πήγα στην Motorola και έκανα αναβάθμιση στο λογισμικό στην παρακάτω έκδοση:

 

SOFTWARE: R4513_G_08.B7.ABR

FLEX: SE6148AXXG1132

DSP: 631F1F00

 

Επειδή δεν έχω παρατηρήσει ουσιαστικές διαφορές μήπως γνωρίζει κανένας ποιά προβλήματα λύθυκαν σε αυτήν την έκδοση;

 

Ευχαριστώ...

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Profanws ta paixnidia pou perases, den einai sumvata me to kinito. To idio mou ekane kai mena. Katevasa paixnidia sumvata me v360 kai paizoun mia xara.[/QUO

Απο ποιό site μπορούμε να κατεβάσουμε παιχνίδια συμβατά με το v360;

 

 

http://www.iphone-forum.org/

 

Σ'αυτή τη σελίδα θα βρεις και πολλά άλλα.

Link to comment
Share on other sites

θελω να ευχαριστησω το παλικαρρι που ειπε πιο αρχειο ειναι για να φυγει αλλα και για ανανεωση του λογισμικου του ν360 ολα μια χαρα .

προσοχη ομως οι αλλοι ασχετοι σαν και εμενα να βρειτε το rsd lite 2.5 διαβαστε τοhttp://www.howardforums.com/archive/topic/853838-1.html για να μαθετε οτι για να δουλεψει θελει το usb se data/fax mode OXI karta και εψαχνα σαν μαλ.....ς ολι νυχτα τα κολοprg ελεγα καλαμα γιατι δεν συνδεεται???

 

να ειναι καλα το παλικαρι που μας απαλλασει απο την βοδαφον

 

λειπει η ηχογραφηση καπου νομιζω οτι ειχα δει ενα java dictaphone

η απεριοριστη βιντεο ληψη

ααα να μην ξεχασω οι κολογ***νες μνημες στο ευρετηριο αφου και αλλες πολλες φορες τις ειχα βαλει σε λειτοθργια πρωτευοντοσ δεν γινονταν τιποτα και μου αραδιαζε πολλεσ φορεσ καθε ονομα αφοθ εκανα δεξι βελακι σε καθε μια μαζευτηκαν και δεν μου τα πρηζουν πια.

συγνωμη για τον τροπο αλλα το τηλ μου εβγαλε τη ψθχη με το εθρετηριο του.

 

πρεπει να πω οτι ποτε δεν ειχα αγορασει μοτο ξανα το βρικα πολυ ελκυστικο με ολα τα καλουδια το ν360 αλλα μεχρι τωρα ηταν μουφα

πρεπει να παρατηρησω μετα απο μερικα νοκια και ενα ζημενς οτι οι μοτοφαν ειστε τελειως χυμα δεν ξερω για τα αλλα κινητα αλλα για αυτο σιγουρα ολη η προηγουμενη γνωση δεν καλα αποτυπωμενη στο thread.

anyway thanks again

 

ηταν καλα να ξεραμε να ξεχωρισουμε την ελληνικη χωρισ βοδιαφον βερσιον μια και το σιτε εχει αρκετες

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πώς να μεταφέρω τις διευθύνσεις από το CX75 στο V360; Δεκτοί όλοι οι τρόποι που θα προτείνετε. Ευχαριστώ πολύ!!!

 

ο τροπος με το bt ειναι ο ποιο ευκολος (επιλογη ολων -> αποστολη μεσω BT)

 

αμα εχεις καλωδιο / bt dongle / irda στο pc με το siemens sync tool (http://www.siemens-mobile.com/cx75) τις μεταφερεις ολες στο outlook και απο εκει στο motorola με το αναλογο προγραμα :)

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα χθές το κινητό μου με το τελευταίο firmware που κυκλοφορεί (και το ανέφερε και κάποιος άλλος μερικά posts πιο πάνω) και έχω παρατηρήσει τα εξής

 

-> Το κινητό σαν να λειτουργεί πιο γρήγορα (όχι ότι δε μπορεί να είναι και η ιδέα μου :p )

 

-> Από 31 δευτερόλεπτο που τραβούσε βίντεο, έφτασε με την αναβάθμιση τα 56 (όλε!!!) -- Τι να πείς...εμείς χαιρόμαστε με τα 56 δευτ, τη στιγμή που άλλα τραβάνε 1 ώρα. Ουφ!

 

-> Όντως τώρα πλέον μπορούμε να βάλουμε όποιον ήχο κλήσης θέλουμε απευθείας από την κάρτα μνήμης. Δυστυχώς όμως ακόμα δε μπορούμε να βάλουμε εικόνα στις επαφές από την κάρτα μνήμης. Που θα πάει, θα φτιάξει και αυτό κάποια στιγμή.

 

Φυσικά για voice recorder ούτε λόγος. Μόνο στο βιβλιαράκι με τις οδηγίες υπάρχει. Και για όποιον θέλει να κατεβάσει το java dictaphone, μη μπει καν στον κόπο, γιατί δε δουλεύει (σ'αυτό το κινητό τουλάχιστον).

Link to comment
Share on other sites

geia xara kai pali to batraxi metamorfothike se prigipa me thn anabathmisi xoris bodia !!!

fon

yparxei palikaria to dicraphone v201 an den kano lathos poli kalo recorder katabaste to ego to xrisimopoihsa einai poly kalo !!

 

satiros

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να παρατηρησω μετα απο μερικα νοκια και ενα ζημενς οτι οι μοτοφαν ειστε τελειως χυμα δεν ξερω για τα αλλα κινητα αλλα για αυτο σιγουρα ολη η προηγουμενη γνωση δεν καλα αποτυπωμενη στο thread.

:rotfl: :rotfl:

Σάτυρε μια χαρά τα 'πες. Και μενα μου κακοφάνηκε στην αρχή, αλλά μετα με μερικά πμ στους κατέχοντες (αφου δημοσίως δε μου απαντουσαν :p ) καλά πήγε.

Τώρα πάλι, για να λέμε και του στραβού το δικιο, μπορει να συντρεχουν κι άλλοι λόγοι. Εμένα για παράδειγμα κάτι με ρωτησαν παραπάνω, αλλά εχει περάσει πολυς καιρος που πήρα το κινητο και για να απαντήσω έπρεπε να ξαναπάω στη σελίδα και να ξανακάνω ό,τι και τότε (που θυμαμαι μου χε φαει ώρες), οποτε τα 'φησα έτσι.

Πάντως πλάκα πλάκα, ειναι αξιοπιστο το τηλεφωνάκι, με πολλή μεταχειρηση μονο μια φορά με έχει κρεμάσει (η ρημάδα η ειδοποιηση δεν χτυπησε, κι έπρεπε να πάρω αντιβίωση :mad: ) κι αυτή ελπιζω ότι ήταν αβλεψία και δε θα ξανασυμβεί!

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να πω οτι ποτε δεν ειχα αγορασει μοτο ξανα το βρικα πολυ ελκυστικο με ολα τα καλουδια το ν360 αλλα μεχρι τωρα ηταν μουφα

πρεπει να παρατηρησω μετα απο μερικα νοκια και ενα ζημενς οτι οι μοτοφαν ειστε τελειως χυμα δεν ξερω για τα αλλα κινητα αλλα για αυτο σιγουρα ολη η προηγουμενη γνωση δεν καλα αποτυπωμενη στο thread.

anyway thanks again

Στο thread του V3 εχουμε δωσει πολλες πληροφοριες γι αυτα τα θεματα και εχουμε βοηθησει ολα τα παιδια!

Αλλα δυστυχως οι moderators του Motorola forum δε βοηθανε καθολου!

Ετσι,το forum το συγκεκριμενο ειναι χαλια...

 

Οι νοκιαδες ειναι απιστευτοι! :up:

Link to comment
Share on other sites

Μερικά παιχνίδια που θα σας κάνουν να κολλήσετε στο κινητό σας..Είναι δοκιμασμένα και δουλεύουν για το v360.

http://www.megaupload.com/?d=IR5HAPF8

Prince Of Persia 4
Splinter Cell - Pandora Tommorow
King Kong
Medieval Combat
Rainbow Six Lockdown
MoorhunhX
Rachet and Clank
Red Faction VXXX
Call of Duty

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Μερικά παιχνίδια που θα σας κάνουν να κολλήσετε στο κινητό σας..Είναι δοκιμασμένα και δουλεύουν για το v360.

http://www.megaupload.com/?d=IR5HAPF8

Prince Of Persia 4
Splinter Cell - Pandora Tommorow
King Kong
Medieval Combat
Rainbow Six Lockdown
MoorhunhX
Rachet and Clank
Red Faction VXXX
Call of Duty

:up::up::up:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Πριν λίγες μέρες προμηθεύτηκα το v360 της Vodafone.Έχοντας ψάξει αρκετά τα post ειπα να μπω στο τριπάκι να το flashάρω. Βρήκα το RSD , το απαραίτητο .SHX και ήθελα να ρωτήσω τί γίνεται σε τους usb modem drivers της motorola (καθώς -κακώς- δεν υπάρχει στο πακέτο cd..). Βρήκα κάτι στο δίκτυο (moto2000.inf και κάτι αντίστοιχα από motomodders), αλλά ενώ αρχικά μόλις το συνδέω το κινητό στο usb τους αναγνωρίζει , μόλις πάω να ανοίξω το RSD τα windows ξανακάνουν τη διαδικασία αναζήτησης οδηγών νέου υλικού και δεν τους δέχεται (ούτε απο windows/system32).

Σημείωση ότι έχω δοκιμάσει και σε λειτουργία δεδομένων/φαξ και σαν κάρτα μνήμης.

 

Καμία βοήθεια;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Πριν λίγες μέρες προμηθεύτηκα το v360 της Vodafone.Έχοντας ψάξει αρκετά τα post ειπα να μπω στο τριπάκι να το flashάρω. Βρήκα το RSD , το απαραίτητο .SHX και ήθελα να ρωτήσω τί γίνεται σε τους usb modem drivers της motorola (καθώς -κακώς- δεν υπάρχει στο πακέτο cd..). Βρήκα κάτι στο δίκτυο (moto2000.inf και κάτι αντίστοιχα από motomodders), αλλά ενώ αρχικά μόλις το συνδέω το κινητό στο usb τους αναγνωρίζει , μόλις πάω να ανοίξω το RSD τα windows ξανακάνουν τη διαδικασία αναζήτησης οδηγών νέου υλικού και δεν τους δέχεται (ούτε απο windows/system32).

Σημείωση ότι έχω δοκιμάσει και σε λειτουργία δεδομένων/φαξ και σαν κάρτα μνήμης.

 

Καμία βοήθεια;

Ευχαριστω

 

 

Και εμένα όταν πέρασα το RSD και σύνδεσα το κινητό μου βρήκε νέα συσκευή κλπ. Αυτό που έχεις να κάνεις είναι να κάνεις κλικ στο να περαστούν τα προγράμματα αυτόματα και όλα θα είναι εντάξει. Τα απαιτούμενα drivers βρίσκονται στο RSD, οπότε θα τα περάσει αυτόματα. Μετά όλα τα p2k προγράμματα θα αναγνωρίζουν το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...