Jump to content

Poco F6/F6 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

23 ώρες πριν, SAKIS1980 said:

GLS μπες. Και όταν φτάσει Ελλάδα ACS. Το πράσινο(πριν 15 ημέρες) έκανε κανά δυο μέρες λιγότερο για να έρθει. 9 ημέρες το ένα, 11 το άλλο.

 

 

 

Screenshot_2024-06-29-18-42-09-754_com.android.chrome-edit.jpg

Screenshot_2024-06-29-18-41-09-294_com.android.chrome-edit.jpg

Τα ίδια λέει και εκεί

image.thumb.png.126981aa54bcf25750a8d96cbeba002e.png

Νομίζω το parcelsapp απλά χρησιμοποιεί το API της GLS.

Να υπολογίζω να παραλάβω Πέμπτη; Γενικά η ACS όταν είναι από GLS τα φέρνει όντως σπίτι; Γιατί όσες φορές μου έχει έρθει κάτι με ACS έπρεπε να πάω στο κατάστημα να παραλάβω και δε σηκώνουν τηλέφωνα ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, samantas5855 said:

Τα ίδια λέει και εκεί

image.thumb.png.126981aa54bcf25750a8d96cbeba002e.png

Νομίζω το parcelsapp απλά χρησιμοποιεί το API της GLS.

Να υπολογίζω να παραλάβω Πέμπτη; Γενικά η ACS όταν είναι από GLS τα φέρνει όντως σπίτι; Γιατί όσες φορές μου έχει έρθει κάτι με ACS έπρεπε να πάω στο κατάστημα να παραλάβω και δε σηκώνουν τηλέφωνα ποτέ...

Ναι χρησιμοποιεί το api της GLS αλλά και της acs.

Κανονικά τα φέρνουν σπίτι, εκτός αν είσαι σε νησί ή κάπου απομακρυσμένα ίσως θα σε έπαιρναν κανένα τηλέφωνο να σου πουν να πας να παραλάβεις αν μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλείδωσε και περάστηκε η xiaomieu rom.
Επιτέλους δεν υπάρχει google στη συσκευή.
Έλεγα να της κάνω antutu να δω που θα φτάσει, η εμπειρία μου λέει κάπου στο 1.800.000, αλλά δεν θα μπω στη διαδικασία γιατί ήδη βλέπω την διαφορά.
Η συσκευή, που από τη μάνα της έχει την ονομασία REDMI TURBO 3, έκανε εγκατάσταση 1,3 gb εφαρμογές από το playstore(που υπάρχει κανονικά μέσα) και παρέμεινε κρύα. Ενδεικτικά θα σας πω ότι 18 εφαρμογές προεγκατεστημένες με τη μαμά ROM πλέον δεν υπάρχουν και τις αφαίρεσα και από τον λογαριασμό μου google. Yπάρχει πλέον και διάταξη αρχικής οθόνης 6x7 (πόσο μου είχε λήψει).
Θα επανέλθω παιδιά.

Screenshot_2024-06-30-23-36-38-394_com.android.settings.jpg

Screenshot_2024-07-01-00-14-51-755_com.android.thememanager.jpg

Edited by SAKIS1980
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SAKIS1980 said:

Ξεκλείδωσε και περάστηκε η xiaomieu rom.
Επιτέλους δεν υπάρχει google στη συσκευή.
Έλεγα να της κάνω antutu να δω που θα φτάσει, η εμπειρία μου λέει κάπου στο 1.800.000, αλλά δεν θα μπω στη διαδικασία γιατί ήδη βλέπω την διαφορά.
Η συσκευή, που από τη μάνα της έχει την ονομασία REDMI TURBO 3, έκανε εγκατάσταση 1,3 gb εφαρμογές από το playstore(που υπάρχει κανονικά μέσα) και παρέμεινε κρύα. Ενδεικτικά θα σας πω ότι 18 εφαρμογές προεγκατεστημένες με τη μαμά ROM πλέον δεν υπάρχουν και τις αφαίρεσα και από τον λογαριασμό μου google. Yπάρχει πλέον και διάταξη αρχικής οθόνης 6x7 (πόσο μου είχε λήψει).
Θα επανέλθω παιδιά.

Screenshot_2024-06-30-23-36-38-394_com.android.settings.jpg

Screenshot_2024-07-01-00-14-51-755_com.android.thememanager.jpg

Αύριο με το καλό,μπορείς να παραθέσεις ένα SOT της συσκευής;

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα χθες,πολύ καλύτερο από ότι το περίμενα μιας και δεν είχα ξανά Xiaomi,το μόνο θέμα μου ότι ζεσταίνεται χωρίς να κάνω κάτι βαρύ στο κινητό δηλαδή απλά με Facebook, Instagram και κανένα YouTube,επίσης όταν το έβγαλα από το κουτί είχε την 1.0.4.0 και δεν έχει διαθέσιμη ενημέρωση,έχετε την ίδια;

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nikos0002 said:

Μου ήρθε και εμένα χθες,πολύ καλύτερο από ότι το περίμενα μιας και δεν είχα ξανά Xiaomi,το μόνο θέμα μου ότι ζεσταίνεται χωρίς να κάνω κάτι βαρύ στο κινητό δηλαδή απλά με Facebook, Instagram και κανένα YouTube,επίσης όταν το έβγαλα από το κουτί είχε την 1.0.4.0 και δεν έχει διαθέσιμη ενημέρωση,έχετε την ίδια;

Αυτήν έχω κι εγώ δεν υπάρχει νεότερη.

Το δικό μου ζεστάθηκε πολύ όταν έκανα το σετάρισμα, τώρα είναι στα φυσιολογικά πλαίσια.

Δεν ξέρω τι χρήση κάνεις, αλλά εάν είσαι έξω στον ήλιο και τη ζέστη προφανώς θα ζεσταθεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

νέος κάτοχος F6 με ευρωπαική rom 1.0.2.0.UNPEUXM από ΠΛΑΙΣΙΟ, αντικαταταστάτης του F3 μετά από πτώση.

Έχει καταφέρει κανείς να το συνδέσει κανείς με καλώδιο με το αυτοκίνητο για Android Auto?

Τι καλώδια άλλαξα τίποτα, τι βάλε βγάλε, αρνείται πεισματικά.

Λογικά είναι bug του HyperOS, αλλά λέω μπήπως υπάρχει κανά workaround.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, nikos0002 said:

Μου ήρθε και εμένα χθες,πολύ καλύτερο από ότι το περίμενα μιας και δεν είχα ξανά Xiaomi,το μόνο θέμα μου ότι ζεσταίνεται χωρίς να κάνω κάτι βαρύ στο κινητό δηλαδή απλά με Facebook, Instagram και κανένα YouTube,επίσης όταν το έβγαλα από το κουτί είχε την 1.0.4.0 και δεν έχει διαθέσιμη ενημέρωση,έχετε την ίδια;

Αυτή είναι η τελευταία

1 minute ago, vidavi said:

Καλησπέρα και από εμένα,

νέος κάτοχος F6 με ευρωπαική rom 1.0.2.0.UNPEUXM από ΠΛΑΙΣΙΟ, αντικαταταστάτης του F3 μετά από πτώση.

Έχει καταφέρει κανείς να το συνδέσει κανείς με καλώδιο με το αυτοκίνητο για Android Auto?

Τι καλώδια άλλαξα τίποτα, τι βάλε βγάλε, αρνείται πεισματικά.

Λογικά είναι bug του HyperOS, αλλά λέω μπήπως υπάρχει κανά workaround.

Δεν το έχω δοκιμάσει.Δεν μπορώ να το δοκιμάσω κιόλας 😀

Link to comment
Share on other sites

image.thumb.png.52ce92caf16534aaab0f3693667939a4.png

Το πακέτο δεν καθυστέρησε καθόλου στο εξωτερικό, παρ'όλα αυτά εγώ δεν παρέλαβα σήμερα

image.thumb.png.8adc93b0e9b5936710c11f4d8a628dd4.png

Πήρα τηλέφωνο και το σήκωσαν (πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό) και μου είπαν ότι θα έρθει αύριο, δε μπορώ ούτε να πάω εγώ να το πάρω σήμερα γιατί είναι σε κλουβί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σέ όλους!

Σήμερα παρέλαβα το Poco f6 pro έκανα σεταρισμα,και όταν πήγα να εγκαταστήσο την sim δεν την βλέπει καθόλου το κντ,την έχω δοκιμάσει και από τής δύο πλευρές.

Τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Ελπίζω να μην είσαι ο πρώτος, που γνωρίζω εγώ, που παραλαμβάνει ελαττωματική συσκευή  

Edited by SAKIS1980
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, SAKIS1980 said:

Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Ελπίζω να μην είσαι ο πρώτος, που γνωρίζω εγώ, που παραλαμβάνει ελαττωματική συσκευή  

Το έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δυστυχώς πάλι τά ίδια δεν βλέπει την sim.

Αν υπάρχει κάποια συμβουλή καλοδεχόμενη παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον η σιμ δουλεύει σε άλλα κινητά, είναι ξεκάθαρο ότι πρόκειται για πρόβλημα του κινητού... άμεση επιστροφή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από Ελλάδα αγορασμένο?

Μήπως είναι πολύ παλιά η sim? Δεν μου έχει τύχει απλά σκέφτομαι τι μπορεί να είναι εκτός από ελαττωματική συσκευή.

Edited by SAKIS1980
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, mixalis123 said:

Το έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δυστυχώς πάλι τά ίδια δεν βλέπει την sim.

Αν υπάρχει κάποια συμβουλή καλοδεχόμενη παιδιά!

Δοκίμασα μία άλλη sim και την γνώρισε αμέσως, οπότε σήμερα θα πάω να αγοράσω μία καινούργια και θα την δοκιμάσω και θα σάς ενημερώσο.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε μενα

Ρε παιδιά εσείς πως κάνατε unlock το F6; Πάω από τα Developer Settings τρώω πόρτα με "couldn't add, please go to mi community to apply for authorisation", ψάχνω reddit λένε βάλε το Xiaomi Community από APK, το βάζω τρώω ξανά πόρτα με "pplication limit quota reached, you have to wait until it reset at 0:00 AM" και διαβάζω πρέπει να το κάνεις στις 00:00 ώρα Κίνας.

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν μία εβδομάδα με την xiaomi.eu rom και μόνο θετικά έχω βρει με τη νέα rom.

Καταρχήν ξεχνάς τι σημαίνει ζεστή συσκευή. Όσες εφαρμογές και να τρέχουν, και με θερμοκρασία δωματίου χωρίς air cool η συσκευή παραμένει μια χαρά. 

Χρήση Ram δεν έχω δει πάνω από 38% (έκδοση 12/512 χωρίς χρήση extra ram).

Μπαταρία σαφώς βελτιωμένη αποτι με τη μαμά rom. 

Το google το ξεχνάτε, εκτός από τις εφαρμογές που θα επιλέξετε εσείς να κατεβάσετε.

Για mail χρησιμοποιώ το μαμά που έχει η xiaomi τόσα χρόνια και επιτέλους το widget συγχρονίζει ενώ το widget του gmail δε συγχρονίζει σε καμία συσκευή μου.

Έχει διαθέσιμο το θέμα του Redmi Turbo 3 harry potter edition και παρόλο που δεν ασχολούμαι γενικότερα με θέματα το επέλεξα γιατί είναι εξαιρετικό.

Ικανοποιητική κάμερα(για εμένα είναι ιδανική που δεν με ενδιαφέρει καθόλου) με video 4K 60fps.

Με την αλλαγή της Rom πέτυχα ακριβώς αυτό που περίμενα, ακριβώς αυτό που γίνεται με κάθε συσκευή xiaomi με snapdragon επεξεργαστή. Τα πάντα δουλεύουν ρολόι.Αν πρέπει οπωσδήποτε να βρω κάτι που μπορεί να βελτιωθεί θα επέλεγα την μπαταρία, όχι σίγουρα γιατί δημιουργεί πρόβλημα.

 

Screenshot_2024-07-05-15-25-15-684_com.android.camera-edit.jpg

Edited by SAKIS1980
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, SAKIS1980 said:

Σχεδόν μία εβδομάδα με την xiaomi.eu rom και μόνο θετικά έχω βρει με τη νέα rom.

Καταρχήν ξεχνάς τι σημαίνει ζεστή συσκευή. Όσες εφαρμογές και να τρέχουν, και με θερμοκρασία δωματίου χωρίς air cool η συσκευή παραμένει μια χαρά. 

Χρήση Ram δεν έχω δει πάνω από 38% (έκδοση 12/512 χωρίς χρήση extra ram).

Μπαταρία σαφώς βελτιωμένη αποτι με τη μαμά rom. 

Το google το ξεχνάτε, εκτός από τις εφαρμογές που θα επιλέξετε εσείς να κατεβάσετε.

Για mail χρησιμοποιώ το μαμά που έχει η xiaomi τόσα χρόνια και επιτέλους το widget συγχρονίζει ενώ το widget του gmail δε συγχρονίζει σε καμία συσκευή μου.

Έχει διαθέσιμο το θέμα του Redmi Turbo 3 harry potter edition και παρόλο που δεν ασχολούμαι γενικότερα με θέματα το επέλεξα γιατί είναι εξαιρετικό.

Ικανοποιητική κάμερα(για εμένα είναι ιδανική που δεν με ενδιαφέρει καθόλου) με video 4K 60fps.

Με την αλλαγή της Rom πέτυχα ακριβώς αυτό που περίμενα, ακριβώς αυτό που γίνεται με κάθε συσκευή xiaomi με snapdragon επεξεργαστή. Τα πάντα δουλεύουν ρολόι.Αν πρέπει οπωσδήποτε να βρω κάτι που μπορεί να βελτιωθεί θα επέλεγα την μπαταρία, όχι σίγουρα γιατί δημιουργεί πρόβλημα.

 

Screenshot_2024-07-05-15-25-15-684_com.android.camera-edit.jpg

Θέλω να σε ρωτήσω το εξής: αυτή η ρομ που έβαλες η eu είναι αυτή που κυκλοφορεί στα κινητά που έχει φέρει η infoquest ή είναι άλλη?

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω ποια είναι αυτή που βάζει η info. Αν και πιστεύω ότι η info δεν αλλάζει τη rom των συσκευών  αλλά αφήνει αυτή που έχουν από τη μάνα τους, την global EU. 

Αν έχεις συσκευή από info βγάλε μία φώτο να δούμε ποια rom φοράει.

Οι rom της φώτο είναι αυτές του poco F6 και ανάλογα σε ποια αγορά θα κυκλοφορήσει η συσκευή έχει και την ανάλογη rom.

Στη δεύτερη φώτο είναι αυτή που έβαλα εγώ από τους developers της xiaomi.eu η οποία πατάει στην Global αν δεν κάνω λάθος.

Screenshot_2024-07-05-18-03-36-877_com.android.chrome-edit.jpg

Screenshot_2024-07-05-18-04-57-778_com.android.settings-edit.jpg

Edited by SAKIS1980
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...