Jump to content

The Mall Athens


iasonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι να μην πανε, δεν καταλαβα; Τι ειναι το hooters για να μην πηγαινουν γυναικες; Στριπτιζαδικο;

Φυσικα και οχι.... αλλα δεν εχει καμια απολυτως ουσια να πηγαινουν γυναικοπαρεες.:confused: ... Δυστυχως ειναι ελαχιστοι αυτοι που ξερουν πραγματικα τα Hooters..:worry: .. Στις ΗΠΑ τα Ηοοters ειναι ενα εστιατοριο γρηγορου φαγητου και συνηθως πανε αντρες για να δουνε αγωνες baseball και football (rugby).....

Και μην κοιτας αυτα εδω τα Hooters... Ειναι αρκετα πιο σεμνα.... Στο Ηοοters sto Phoenix,Arizona εχουν χαμηλα τραπεζια ερχεται η πανεμορφη σερβιτορα και σου λεει "Hi honey/baby" τοποθετει το χερι της πανω στο ποδι σου και παραγγελνεις....:cool:

Κατα τα λεγόμενά σου όσες πάνε να φάνε εκεί είναι λεσβίες.

 

Λες μερικές να πηγαίνουν και γιατι τους αρέσει το φαγητό??? μπααα ε? μάλλον κομπλεξικές είναι ε?

Αμ το άλλο!!! να πάνε και οικογένειες να φάνε σε αυτό το χαμετυπίο!!!! Ψυχανάλυση θέλουν όλοι ε??? άβυσσος η ψυχή τους!!!

 

ΤΙ ΜΑΣ ΛΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ???!!!! ΤΙ ΜΑΣ ΛΕΣ????!!!!

Δεν σε παρεξηγω για το οτι δεν καταλαβαινεις τι λεω αφου εμαθες τα Hooters οταν ανοιξε το The Mall................

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 368
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@xristos69 Καλα στην Αμερικη και στην Αγγλια οι οικογενειες ειναι και οτι να'ναι. Αμα παραδειγματιζομαστε απο αυτους αστα να πανε... Τεσπα, αν θελεις μπορεις να πας τη κορη/γιο σου εκει, εγω παντως δεν θα τους πηγαινα :P
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην πανε, δεν καταλαβα; Τι ειναι το hooters για να μην πηγαινουν γυναικες; Στριπτιζαδικο;

 

Γιατι σε στριπτιζαδικα δεν πανε γυναικες; :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και οχι.... αλλα δεν εχει καμια απολυτως ουσια να πηγαινουν γυναικοπαρεες.:confused: ... Δυστυχως ειναι ελαχιστοι αυτοι που ξερουν πραγματικα τα Hooters..:worry: .. Στις ΗΠΑ τα Ηοοters ειναι ενα εστιατοριο γρηγορου φαγητου και συνηθως πανε αντρες για να δουνε αγωνες baseball και football (rugby).....

Και μην κοιτας αυτα εδω τα Hooters... Ειναι αρκετα πιο σεμνα.... Στο Ηοοters sto Phoenix,Arizona εχουν χαμηλα τραπεζια ερχεται η πανεμορφη σερβιτορα και σου λεει "Hi honey/baby" τοποθετει το χερι της πανω στο ποδι σου και παραγγελνεις....:cool:

 

Καμια σχεση... Εχω ζησει αρκετα στην Αμερικη και σε κανενα hooters δεν εχω δει να γινεται αυτο που λες (μιλαω για τουλαχιστον 3 μεγαλες πολεις). Ναι, σου μιλανε με ναζι και σου πιανουν την κουβεντα γιατι -πολυ απλα- ζουν απο τα tips! Το χερι στο ποδι, ομως, ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! Ξεχνας ποσο προσεχτικοι ειναι με την σεξουαλικη παρενοχληση εκει; Ασε που στην Αμερικη πεζει να δεις και εντελως μετριες σερβιτορες (εμφανισιακα)... Την πρωτη φορα που πηγα και μενα μου εκανε εντυπωση ποσες οικογενειες, γυναικες και μικρα παιδια εβλεπα - δεν πανε ΜΟΝΟ ανδρες οπως λες.

 

Τελος παντων, κινδυνευουμε με οφφτοπικ...

 

Nrg: Αν παραδειγματιζομαστε απο τους (αληθινους) Αμερικανους (και οχι αυτους που βλεπεις στην TV), τοτε ολοι θα λεμε προσευχη πριν απο καθε γευμα. Στο Hooters, ο γιος σου δεν θα δει τιποτα παραπανω απ'οτι εχει ηδη δει σε οποιονδηποτε πολυσυχναστο δρομο στην Ελλαδα :P (ειδικα το καλοκαιρι!)

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

...Nα φυγουμε απο το offtopic καλυτερα....

Να ρωτησω τωρα κατι που σκεφτομουν.... Η καφετερια Blender ηταν απο την αρχη σε εκεινον τον χωρο... Εγω την θυμαμαι μια πιο μικρη καφετερια....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τεσπα, αν θελεις μπορεις να πας τη κορη/γιο σου εκει, εγω παντως δεν θα τους πηγαινα :P

 

ο Ελληνας ο πουριτανος δεν θα παει το γιο του στα χουτερς να φαει κοτοπουλακι, μην τυχον και δει λιγο βυζακι και μπουτακι και στραβοκαταπιει το παιδι.

Θα τον παει ομως σε λιγο καιρο στο μπουρδελακι μην τυχον και μεινει ασφαιρος ο κανακαρης.Θα ειναι με την αγωνια και η μαμα αν εχει παει με γυναικα ο γιος.

 

Και η κόρη? Αυτη κι αν σκανδαλιστει με τις σερβιτορες!!! Θα νομιζει οτι ετσι ντυνονται οι γυναικες και οταν μεγαλωσει υπαρχει φοβος να φορεσει κι αυτη.....σορτσακι! :cry: :lol:

 

φτου χουτερς..... φτου 666....φτουυυυυ

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν σε παρεξηγω για το οτι δεν καταλαβαινεις τι λεω αφου εμαθες τα Hooters οταν ανοιξε το The Mall................

 

 

μα καταλαβαινω τι λες γι αυτο και αγανακτω....:p

Δηλαδη αν ηξερα τα χουτερς πριν ανοιξει το Mall τι θα αλλαζε? Θα συμφωνουσα μαζι σου οτι ειναι κομπλεξικες οι γυναικες που τρωνε εκει? οτι παραβιαζουν καποιο αβατο, σαν το Αγιο Ορος ενα πραμα?

Link to comment
Share on other sites

Και κατι για να ξεφυγουμε απο το θεμα hooters... (by the way - εκει εφαγα χθες και ηταν γεματο με οικογενειες που ετρωγαν!!!!!) τα Starbucks εχουν Wi-FI στο καταστημα μεσα στο Mall !
Link to comment
Share on other sites

Και κατι για να ξεφυγουμε απο το θεμα hooters... (by the way - εκει εφαγα χθες και ηταν γεματο με οικογενειες που ετρωγαν!!!!!) τα Starbucks εχουν Wi-FI στο καταστημα μεσα στο Mall !

Σε ολα τα καταστηματα τους τα Starbucks εχουν WIFI μεσω forthnet

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

kapou akousa oti sto mellon tha antistixei ena the mall gia kathe 4000 anthrwpous! kserei kaneis an afto alithevei?

Δηλαδη θε εχουμε γυρω στα 10000 the mall στην Αθηνα.Αυτο σου μοιαζει λογικο;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

kapou akousa oti sto mellon tha antistixei ena the mall gia kathe 4000 anthrwpous! kserei kaneis an afto alithevei?

 

Σε καμία περίπτωση. Ο αριθμός είναι πολύ μικρός για να συντηρεί ένα τέτοιου μεγέθους εμπορικό κέντρο.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη θε εχουμε γυρω στα 10000 the mall στην Αθηνα.Αυτο σου μοιαζει λογικο;

 

1,000 οχι 10,000 :wacko:

 

Και εμενα απιθανο μου ακουγεται.

Link to comment
Share on other sites

1,000 οχι 10,000 :wacko:

 

Και εμενα απιθανο μου ακουγεται.

Eλα μωρε για ενα μηδενικουλι κανεις ετσι:lol:

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα,γιατι να αντιστοιχει κιολας?

Πως λεμε αντιστοιχουν τοσοι γιατροι ανα 1000 ενα πραγμα...?

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα,γιατι να αντιστοιχει κιολας?

Πως λεμε αντιστοιχουν τοσοι γιατροι ανα 1000 ενα πραγμα...?

 

Περίπου. Υποτίθεται ότι για το κάθε Mall, υπάρχει ένας αριθμός κατοίκων για τους οποίους αντιστοιχεί. Ας πούμε ότι ένα εμπορικό κέντρο του μεγέθους του Mall, αντιστοιχεί σε 100.000 κατοίκους. Συνεπώς δεν μπορεί να κτιστεί σε μια πόλη 100.000 κατοίκων γιατί πρέπει να αφαιρεθούν και αυτοί που δεν θα πηγαίνουν ή θα πηγαίνουν σπάνια. Έτσι με τις κατάλληλες μελέτες, μπορεί ο κατασκευαστής να δει αν θα τον συμφέρει να προχωρήσει στην κατασκευή ενός εμπορικού κέντρου, εάν δηλαδή υπάρχει αρκετός πληθυσμός (αντιστοιχεί) για να είναι το έργο προσοδοφόρο.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα τα καταστηματα τους τα Starbucks εχουν WIFI μεσω forthnet

 

Σωστο, αλλα στο συγκεριμενο δεν ειχε. ΟΤΕ....:O

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ξέρει κανείς τώρα με τις πολλές ζέστες τι γίνεται στο mall? Έχουν κλιματισμό? και δεν εννοώ μέσα στα καταστήματα, αλλά στους διαδρόμους. Γιατί το χειμώνα κόντευα να πνιγώ από την ζέστη όταν πήγαινα
...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δες εδώ για το πως θα πας http://www.themallathens.gr/gr/accesses.htm

 

Υπάρχει σχετικό θέμα για το the mall εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=87461&highlight=Mall

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ανδρέα Παπανδρέου 35, Μαρούσι

(παράδρομος Αττικής Οδού,

έξοδος Λεωφ. Κηφισίας)

 

 

απο εδω το ειδα http://www.themallathens.gr/gr/contactus.htm

Link to comment
Share on other sites

Είναι δίπλα από το ΟΑΚΑ. Από όποιον δρόμο και να πας έχει παντού πινακίδες για το The Mall. Don't worry, είναι πολύ εύκολο να το βρεις.:)

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...