Jump to content

[Οδηγός] Ανάκτηση ξεχασμένου κωδικού κλειδώματος συσκευής


djole111
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηρεμία :!:

 

ΜBMW_E36, μπορείς να το πας σε ένα sc για να στο ξεκλειδώσουν.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • Απαντήσεις 111
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια..εχω ενα t310 και εβαλα κωδικο κλειδωματος αλλα το χρειαστηκα μετα απο καιρο και δε θυμαμαι τον κωδικο.μηπως υπαρχει τροπος να τον βρω??
[sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..εχω ενα t310 και εβαλα κωδικο κλειδωματος αλλα το χρειαστηκα μετα απο καιρο και δε θυμαμαι τον κωδικο.μηπως υπαρχει τροπος να τον βρω??

αν εβαλες τον εργοστασιακο ειναι *0000 αν ομως τον εχεις αλλαξει τοτε το κινητο δεν ξεκλειδωνει.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..εχω ενα t310 και εβαλα κωδικο κλειδωματος αλλα το χρειαστηκα μετα απο καιρο και δε θυμαμαι τον κωδικο.μηπως υπαρχει τροπος να τον βρω??

 

Όλα ξεκλειδώνουν. Απλά θέλουν τον μάστορά τους :) .

Μέσω davinci και σειριακού καλωδίου γίνεται με 10€. Καλύτερα πήγαινε σε SE service αλλά να ξέρεις πως θα σου κοστίσει 15€ +. Τσάμπα δεν γίνεται γιατί με κάποιο τρόπο θα πληρώσεις και κάτι (εργασία, καλώδιο, υπηρεσία κλπ)

Link to comment
Share on other sites

και να το παει στην SE θα πρεπει να προσκομισει αποδειξη αγορας γιατι αλλιως δεν θα του το κανουν.αμα το εχει το παει στην SE και ξεμπερδευει!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

υπάρχει τρόπος να μπορέσω να βρω τον κωδικό κλειδώματος τηλεφώνου (έχω το κ800).

ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΕΝ με ενδιαφέρει να ξεκλειδώσω απλά το τηλέφωνο αλλά να βρω ποιος είναι ο κωδικός ..

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να μπορέσω να βρω τον κωδικό κλειδώματος τηλεφώνου (έχω το κ800).

ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΕΝ με ενδιαφέρει να ξεκλειδώσω απλά το τηλέφωνο αλλά να βρω ποιος είναι ο κωδικός ..

0000 ειναι ο κωδικος! τωρα αν τον εχεις αλλαξει..παμε σε αλλο θεμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κι εμένα έτσι είναι έτσι και το βρήκε!τί cid έχεις?προφανώς από τα λεγόμενά σου 49.Κι εμένα έτσι είναι και το αναγνώριζε.
Link to comment
Share on other sites

κι εμένα έτσι είναι έτσι και το βρήκε!τί cid έχεις?προφανώς από τα λεγόμενά σου 49.Κι εμένα έτσι είναι και το αναγνώριζε.

 

To CID είναι 52 .. πήγα στο 9volto και μου είπαν οτι ακόμα ΔΕΝ υπαρχει δυνατότητα για να βρω τον κωδικό .. μελλοντικά ίσως ..

 

ΠΡΟΣΟΧΗ !! είμαι διαθετιμενος να πληρώσω ένα καλό ποσό σε οποιον μπορέσει να μου βρει τον κωδικο που ειναι αποθηκευμενος στο τηλεφωνο ...

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά http://www.seuniverse.com/step1_db.php

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ΧεΧε! Ακούσανε όλοι για λεφτά και πέσανε με τα μούτρα στο ψάξιμο! :p
Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

ΧεΧε! Ακούσανε όλοι για λεφτά και πέσανε με τα μούτρα στο ψάξιμο! :p

Σωστός ο νέος!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!Α,ρε φιλοχρήματοι!

Link to comment
Share on other sites

Για διάβασε λίγο εδώ http://www.seuniverse.com/forums/showthread.php?t=6815&highlight=security+code

 

Ίσως μπορείς να το κάνεις μέσω του davinci.

Στείλε πρώτα ένα μήνυμα για να είσαι σίγουρος 100% ότι γίνεται αλλά από την στιγμή που υπάρχει η επιλογή "Read/reset User code" λογικά θα μπορείς και να τον διαβάσεις.

 

Όσον αφορά τα χρήματα που αναφέρεις τους περισσότερους εδώ μέσα δεν πιστυεώ ότι τους ενδιαφέρουν τα λεφτά αλλά μόνο η επικοινωνία και η επίλυση προβλημάτων που δημιουργούνται στις συσκευές της καθημερινότητας μας και όχι μόνο.

Αυτό πιστεύω προσωπικά.

Και ελπίζω να βοήθησα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προσωπικά δεν με ενδιαφέρει το τηλέφωνο .. αλλά ο κωδικός που εμπεριέχει μέσα ξεκλειδώνει και κάτι άλλο ... οπότε όπως καταλαβαίνετε είναι άμεση ανάγκη να βρεθεί ... εξού και το χρηματική αμοιβή...
Link to comment
Share on other sites

Για διάβασε λίγο εδώ http://www.seuniverse.com/forums/showthread.php?t=6815&highlight=security+code

 

Ίσως μπορείς να το κάνεις μέσω του davinci.

Στείλε πρώτα ένα μήνυμα για να είσαι σίγουρος 100% ότι γίνεται αλλά από την στιγμή που υπάρχει η επιλογή "Read/reset User code" λογικά θα μπορείς και να τον διαβάσεις.

 

Όσον αφορά τα χρήματα που αναφέρεις τους περισσότερους εδώ μέσα δεν πιστυεώ ότι τους ενδιαφέρουν τα λεφτά αλλά μόνο η επικοινωνία και η επίλυση προβλημάτων που δημιουργούνται στις συσκευές της καθημερινότητας μας και όχι μόνο.

Αυτό πιστεύω προσωπικά.

Και ελπίζω να βοήθησα.

 

Μόλις είχα απαντηση απο την davinci .. δεν υπαρχει δυνατότητα να μου βρουν το phonecode .. μόνο να το resetαρουν ..

Link to comment
Share on other sites

ε τότε ρεσέταρέ το!Και θα ξεκλειδώσεις αυτό που θέλεις!
Link to comment
Share on other sites

ε τότε ρεσέταρέ το!Και θα ξεκλειδώσεις αυτό που θέλεις!

 

εαν το ρεσεταρο σημαίνει οτι ο κωδικός που έχει μέσα θα χαθεί ... χρειάζομαι τον κωδικό γιατί ξεκλειδώνει και κάτι άλλο ΕΚΤΟΣ τηλεφώνου ...:cry:

Link to comment
Share on other sites

a......μήπως είναι στο αρχείο κωδικών???

 

Όχι δεν είναι στο αρχείο κωδικών.. μιλάμε για PHONECODE .. απλά ο phonecode του συγκεκριμένου τηλεφώνου έχει χρησιμοποιηθεί για να κλειδώσει και κάποιο άλλο αντικείμενο ..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Οδηγός] Ανάκτηση ξεχασμένου κωδικού κλειδώματος συσκευής

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...