Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80 (Pre-Release)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Ν80 δεν εχει rds ραδιο? ποια η διαφορα του με το visual radio?

 

To visual radio είναι μια υπηρεσία που δεν υποστηρίζετε από την Ελλάδα, (από Ελληνικούς ραδιοφωνικούς σταθμούς συγκεκριμένα), με το οποίο θα μπορούμε να βλέπουμε πληροφορίες για τον σταθμό, το τραγούδι , φωτογραφίες, real time αγορές τραγουδιών κτλ..

Σαν να κάνουμε πλοήγιση το wap...

Δηλαδή για να βλέπουμε αυτές τις πληροφορίες,

θα χρεωνόμαστε κανονικότατα GPRS σύνδεση!

Αν ποτέ υπάρξει στην Ελλάδα, θα υποστηρίζετε από ελάχιστους σταθμούς!

 

Το RDS, εμφανίζει συνεχώς τις πληροφορίες του σταθμού, χωρίς να χρεώνεσαι cents !!

(Κάτι σαν το Teletext στην τηλεώραση δηλαδή,

αλλα μόνο text, όχι εικόνες κτλ)

 

Τώρα ελπίζω να κατάλαβες, γιατί παρακαλάω για RDS !!

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To visual radio είναι μια υπηρεσία που δεν υποστηρίζετε από την Ελλάδα, (από Ελληνικούς ραδιοφωνικούς σταθμούς συγκεκριμένα), με το οποίο θα μπορούμε να βλέπουμε πληροφορίες για τον σταθμό, το τραγούδι , φωτογραφίες, real time αγορές τραγουδιών κτλ..

Σαν να κάνουμε πλοήγιση το wap...

Δηλαδή για να βλέπουμε αυτές τις πληροφορίες,

θα χρεωνόμαστε κανονικότατα GPRS σύνδεση!

Αν ποτέ υπάρξει στην Ελλάδα, θα υποστηρίζετε από ελάχιστους σταθμούς!

 

Το RDS, εμφανίζει συνεχώς τις πληροφορίες του σταθμού, χωρίς να χρεώνεσαι cents !!

(Κάτι σαν το Teletext στην τηλεώραση δηλαδή,

αλλα μόνο text, όχι εικόνες κτλ)

 

Τώρα ελπίζω να κατάλαβες, γιατί παρακαλάω για RDS !!

Εντάξει... Το RDS στο κινητό μου φαίνετε υπερβολή...

 

Πάντως το Visual Radio όταν θα έρθει Ελλάδα δεν θα το υποστηρίξει απλά ένας ραδιοφωνικός σταθμός... Θα γίνουν συνεργασίες με τα δίκτυα κινητής τηελφωνίας (όπως γίνετε και στο εξωτερικό) και θα υπάρχει σημείο πρόσβασης για το οποίο δεν θα χρεωνόμαστε ;)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει... Το RDS στο κινητό μου φαίνετε υπερβολή...

 

Πάντως το Visual Radio όταν θα έρθει Ελλάδα δεν θα το υποστηρίξει απλά ένας ραδιοφωνικός σταθμός... Θα γίνουν συνεργασίες με τα δίκτυα κινητής τηελφωνίας (όπως γίνετε και στο εξωτερικό) και θα υπάρχει σημείο πρόσβασης για το οποίο δεν θα χρεωνόμαστε ;)

 

Σε όσες από τις λίγες χώρες υποστηρίζετε μέχρι τώρα, μόνο λίγοι σταθμοί έχουν visual radio!

Δεν νομίζω φίλε μου σε μικρούς σταθμούς, να το δεις αυτό!

Στην Ελλάδα θα αργήσει 2 φουρνιές smartphone τουλάχιστον!

Και αυτό για το δωρεάν σημείο πρόσβασης,

...........μάλλον ξεχνάς ότι βρίσκεσαι στην Ελλάδα,

που κοστίζει 5 ευρώ το Mp3.. κτλ, κτλ !

Αυτό γίνεται σε προοδευμένες χώρες!!

Μακάρι να μην βγω αληθινός, αλλά το τζάμπα πέθανε,

.....εδώ και καιρό !!:cry: :!:

 

Και κάτι άλλο, το RDS αν είναι υπερβολή, τότε γιατί υπάρχει στο SE V600i 3G,

που κοστίζει μόλις 365 ευρώ;

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

RDS ειναι δηλαδη αυτο που εχουν τα περισσοτερα αυτοκινητα..

 

Υπερβολη εννοει μαλλον οτι δεν πρεπει να ειναι απ' τα κριτηρια για τα οποια δεν θα παρει κανεις το Ν80. Κι εμενα δεν μου φαινεται τοσο σημαντικο.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό είναι!

Ναι εντάξει, ούτε εμένα με χαλάει τόσο!

Αν δεν ανακοινωθεί κάτι όπως το περιέγραψα, θα πάρω χαλαρά το n80.

Είδα το dummy και είναι πολύ καλό!

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Το γεγονος οτι εχει το Ν80 για Avatar νομιζω οτι λεει πολλα. Κι εγω θα το παρω οταν βγουν καποιες συγκεκριμενες εφαρμογες. Αν μεχρι τοτε η Νοκια εχει ανακοινωσει καινουριο, καλυτερο κινητο, θα περιμενω εκεινο. Το Ν80 μου φαινεται γενικα πολυ ελυστικο, και δεν το εχω πιασει ακομα στα χερια μου. Ειδικα η οθονη θα με ξετρελανει. Εδω οι οθονες 320χ240 μου φαινονται απιστευτες.

Επισης περιμενω σχολια και για την μπαταρια απο τους πρωτους κατοχους. Αυτο που περιμενω ειναι να κραταει μια μερα με νορμάλ προς βαρια χρηση και 2 μερες με χαλαρη χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονος οτι εχει το Ν80 για Avatar νομιζω οτι λεει πολλα. Κι εγω θα το παρω οταν βγουν καποιες συγκεκριμενες εφαρμογες. Αν μεχρι τοτε η Νοκια εχει ανακοινωσει καινουριο, καλυτερο κινητο, θα περιμενω εκεινο. Το Ν80 μου φαινεται γενικα πολυ ελυστικο, και δεν το εχω πιασει ακομα στα χερια μου. Ειδικα η οθονη θα με ξετρελανει. Εδω οι οθονες 320χ240 μου φαινονται απιστευτες.

Επισης περιμενω σχολια και για την μπαταρια απο τους πρωτους κατοχους. Αυτο που περιμενω ειναι να κραταει μια μερα με νορμάλ προς βαρια χρηση και 2 μερες με χαλαρη χρηση.

 

Σωστός φίλε μου!

Το κινητό είναι ακριβό, αλλά ότι καλύτερο για τις δικές μου ανάγκες!

Το ότι έκανα αυστηρή κριτική στο κινητό,ένα μόνο έχει να πεί, ότι με ενδιέφερε!

Για αυτά τα χρήματα θα μπορούσαμε να έχουμε,

κάτι πολύ καλύτερο στο έτος 2006!!!

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Το γεγονος οτι εχει το Ν80 για Avatar νομιζω οτι λεει πολλα. Κι εγω θα το παρω οταν βγουν καποιες συγκεκριμενες εφαρμογες. Αν μεχρι τοτε η Νοκια εχει ανακοινωσει καινουριο, καλυτερο κινητο, θα περιμενω εκεινο. Το Ν80 μου φαινεται γενικα πολυ ελυστικο, και δεν το εχω πιασει ακομα στα χερια μου. Ειδικα η οθονη θα με ξετρελανει. Εδω οι οθονες 320χ240 μου φαινονται απιστευτες.

Επισης περιμενω σχολια και για την μπαταρια απο τους πρωτους κατοχους. Αυτο που περιμενω ειναι να κραταει μια μερα με νορμάλ προς βαρια χρηση και 2 μερες με χαλαρη χρηση.

 

Η οθονη οντως ειναι πολυ καλη αλλα η ελλειψη της αφης που εχει το P910 σου, θα σου λειψει. Αν βεβαια εχεις δει οθονες απο καλα pda δεν θα ψαρωσεις καθολου. Οσο για τη τιμη που λεει ο φιλος πιο κατω, ολα τα smartphones ειναι υπερτιμημενα. Ξεχναμε τις τιμες των Ρ800-900-910, η μηπως το Ν70 στα 500 ευρω ειναι φτηνο; Εδω με 700 ευρω παιρνεις laptop πλεον. Και οσο και να γρινιαζεις, δεν γινεται τιποτα, διοτι τελικα τα Ν80 που θα κυκλοφορησουν την ερχομενη βδομαδα θα πουληθουν σε 1-2 ωρες. Οποτε γιατι να το δωσουν φτηνοτερο;

 

ΥΓ. Το χειροτερο ειναι οτι εβαλαν μπαταρια μικροτερη απο Ν70, 6270 και 6280, οποτε σε αυτο το τομεα προβλεπω Βατερλω. Μαλιστα ουτε απο τις νεες μπαταριες του 6280 δεν βαζουν. Ακατανοητο.

Link to comment
Share on other sites

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να χωράει καν! Θα βγάλουν άλλη μπαταρία πριν το καλοκαίρι, μου είπε έναςτεχνικός της Nokia!

Είναι σίγουρο αυτό; Μπορείς να μάθεις πόσα mAh θα είναι;

Link to comment
Share on other sites

Πέρνει ΜΟΝΟ miniSD! ;)

Sto site tis Nokia lei MMC!!

Otan kaneis compare phones vlepis oti to N80 ehi MMC eno edo leei miniSd

http://www.nseries.com/nseries/v2/media/product/tech_specs/en-R1/tech_specs_n80_en_R1.html?lang=en&country=R1

Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Le_los άμα σου είναι εύκολο να γράφεις καλύτερα στα Ελληνικά γιατί καταντάει κουραστικό.
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό; Μπορείς να μάθεις πόσα mAh θα είναι;

 

Τίποτα δεν είναι σίγουρο με την Νοκια, πάντως θα ξαναρωτήσω!!:)

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Προς όσους το αποκτήσουν στις επόμενες μέρες:

 

Περιμένουμε εντυπώσεις για όλα και κυρίως για την μπαταρία ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητό κυκλοφόρισε σήμερα!

Κοστίζει 618 ευρώ, σε ασημί χρώμα, προς το παρόν!:D

 

Τρέξτε να προλάβετε!!

Που σε ποιο μαγαζι?η μαλλον σε καλυτερα σε ποια αλυσιδα καταστηματων?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...