Jump to content

Poco X6 Pro 5G


s_nova
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά μια ερώτηση γιατί θα με τρελάνει,..

Όταν απενεργοποιώ το Google Discover,δεν έχω πρόσβαση στα widget των εφαρμογών.

Δεν είχα καταλάβει που ήταν το πρόβλημα και ξαναγύρισα εργοστασιακές ρυθμίσεις,μετά  το πήρα χαμπάρι.

Υπάρχει κάποιο θέμα?

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

..πανευτυχηs κατοχοs του Poco x6 Pro 12/512 σε γκρι χρωμα εδω και κοντα μια ωρα....πρωτεs εντυπωσειs το εχω ηδη αγαπησει....ετοιμαστειτε να σαs ζαλιζω με ανουσιεs αλλα και σοβαροτερεs ερωτησειs....

Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2024 at 9:49 ΠΜ, aristidis540 said:

Ρε παιδιά μια ερώτηση γιατί θα με τρελάνει,..

Όταν απενεργοποιώ το Google Discover,δεν έχω πρόσβαση στα widget των εφαρμογών.

Δεν είχα καταλάβει που ήταν το πρόβλημα και ξαναγύρισα εργοστασιακές ρυθμίσεις,μετά  το πήρα χαμπάρι.

Υπάρχει κάποιο θέμα?

,Είσαι δύναμη μεγάλη καλά πως το κατάλαβες μια ώρα το έψαχνα ...Τώρα αυτό μάλλον Ειναι θέμα google πιστεύω ...

 

EDIT :

Αυτο κανω και εχω Τουμπανο ηχο με εμφαση τη "Φωνη" τοσο σε ταμπλετ αλλα και σμαρτφον της xiaomi.

Πρωτα επιλεγω στα εφε ηχου Dolby και στην προσαρμογη βαζω τις μπαρες ετσι :

spacer.png

 

spacer.png

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω το γνωστό μήνυμα αποτυχίας ενεργοποίησης της κάρτας sim μετά την αποστολή του αριθμού τηλεφώνου από το apk υπηρεσία ενεργοποίησης sim αμέσως μετά που επέλεξα να συγχρονίζω στο Xiaomi cloud τα μηνύματα και το ιστορικό κλήσεων . Ότι και να έχω προσπαθήσει( άλλη έκδοση εφαρμογής, clear cache εφαρμογής, ενεργοποίηση όλων των αδειών της εφαρμογής) δεν γίνεται τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αγνόησέ το 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

"Υoutube" χωρις...

Αυτο εχω σε ταμπλετ και σμαρτφον της xiaomi εδω και καιρο χωρις διαφημισεις και προβληματα .Επισης το ανανεωνω παντα με την τελευταια εκδοση.Η τελευταια  ανανεωση ειδη υπαρχει στο παρακατω ζιπ .

Διαδικασια :

Διαγραφουμε  η απενεργοποιουμε το κανονικο youtube  απ τις εφαρμογες.

Κατεβαζουμε το ζιπ και μετα το κανουμε αποσυμπιεση.

 

Κανουμε εγκατασταση πρωτα το GmsCore .

Μετα κανουμε εγκατασταση το youtube και ολα καλως .Το τρεχουμε και πανω δεξια θα μπουμε να βαλουμε το Gmail μας.

Δεν ξεχναμε μεσα απο τις ρυθμισεις του youtube  / ρυθμισεις / revanced / βιντεο να επιλεξουμε για βασικη αναλυση 1080p.

DOWNLOAD:

https://mega.nz/file/6IwDCCxb#r3Mh-_42Uwg--DtYFnS6SO0ZJkrFRcHZgqPRU_2xnpQ

 

 

 

 

 

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

παiδια την αναβαθμιση 1.0.4.0.UNLEUXM την κανω αφοβα..?..αυτην μου εχει βγαλει τωρα..περα απο ολεs τιs εφαρμογεs που κανω update απο το playstore..

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Christos_Tz said:

παiδια την αναβαθμιση 1.0.4.0.UNLEUXM την κανω αφοβα..?..αυτην μου εχει βγαλει τωρα..περα απο ολεs τιs εφαρμογεs που κανω update απο το playstore..

Την εχω κανει εδω και 3 εβδομαδες κανενα προβλημα .

Link to comment
Share on other sites

s_nova ευχαριστω πολυ..να με συγχωραs απο τωρα αν θα σε ζαλιζω λιγο εδω στο νημα....τι τηλεφωναρα αγορασαμε γιατρε μου..?..ΑΙΜ ΙΝ ΛΑΒ γουιθ ιτ...μια ωρα εχω που τ σκαλιζω και νοιωθω ηδη οτι δεν πεταξα τα λεφτα μου...

s_nova αν θελειs και οποτε εχειs ορεξη γραψε μου σε παρακαλω απο bloatware τι σβηνουμε..?θελω να το καθαρισω απο τιs εργοστασιακεs χαζομαρεs apps που εχει μεσα απο το πρωτο boot...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Christos_Tz said:

s_nova ευχαριστω πολυ..να με συγχωραs απο τωρα αν θα σε ζαλιζω λιγο εδω στο νημα....τι τηλεφωναρα αγορασαμε γιατρε μου..?..ΑΙΜ ΙΝ ΛΑΒ γουιθ ιτ...μια ωρα εχω που τ σκαλιζω και νοιωθω ηδη οτι δεν πεταξα τα λεφτα μου...

Εγώ τον ακολούθησα πρίν 2,5 χρόνια στο Α52s και δεν το μετάνιωσα καθόλου, τώρα τον ακολουθώ στο poco x6 pro που θα το 'εχω την πέμπτη και ελπίζω να με δικαιώσει και εδώ,και ελπίζω και σε αυτό το νήμα να μας φτιάχνει με τα ωραία του κόλπα και τις γνώσεις του, μόλις το πάρω θα ήθελα μία εικόνα με τις ρυθμίσεις που έχει κάνει για την οθόνη , όπως είχε κάνει και στο Α52s που χαίρομαι ακόμα την οθόνη του. 

Link to comment
Share on other sites

boymanos πριν μια ωρα παρελαβα απο κοτσοβολο..εδωσα κατι λιγα παραπανω(..ενταξει το ριξανε σε προσφορα στα 440)...σε σχεση με μικρομαγαζα που μου ζηταγανε 400..αλλα τουλαχιστον εχω υσηχο το κεφαλι μου οτι ειμαι οκ απο infoquest για 2 χρονια....Παρολα αυτα αρκετο τo αγχοs μηπωs κατασκευαστηκα ειχε καποια αστοχια out of the box....δοξα τον θεο ολα ειναι οκ..σε γκρι το αγαπησα απο τα βιντεακια που το εβλεπα..ουτε μαυρο..ουτε ταξι κιτρινο..γκριδακι με ασημενιο πλαισιο....με το καλο να σου ερθει και να ειναι αψογο  out of the box και να λειτουργει οπωs πρεπει..

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Christos_Tz said:

boymanos πριν μια ωρα παρελαβα απο κοτσοβολο..εδωσα κατι λιγα παραπανω(..ενταξει το ριξανε σε προσφορα στα 440)...σε σχεση με μικρομαγαζα που μου ζηταγανε 400..αλλα τουλαχιστον εχω υσηχο το κεφαλι μου οτι ειμαι οκ απο infoquest για 2 χρονια....Παρολα αυτα αρκετο τo αγχοs μηπωs κατασκευαστηκα ειχε καποια αστοχια out of the box....δοξα τον θεο ολα ειναι οκ..σε γκρι το αγαπησα απο τα βιντεακια που το εβλεπα..ουτε μαυρο..ουτε ταξι κιτρινο..γκριδακι με ασημενιο πλαισιο....με το καλο να σου ερθει και να ειναι αψογο  out of the box και να λειτουργει οπωs πρεπει..

Να το χαρείς και εσύ, να σε ρωτήσω κάτι μιάς και επέλεξες το γκρί, όταν του βάλεις την θήκη φαίνεται καθόλου το ασημένιο χρώμα που είναι γύρω-γύρω στην οθόνη? η θήκη το καλύπτει?

Link to comment
Share on other sites

...δεν του εχω βαλει ακομα την θηκη...ειμαι τοσο χαρουμενοs οταν το πιανω που το εχω ακομα ετσι..χαχαχα..δαχτυλιεs δεν τιs γλυτωνειs αλλα δεν φαινεται τοσο χαλια οσο το μαυρο σε δαχτυλιεs...s_nova μολιs εκανα την αναβαθμιση..ολα οκ...εχουμε αναγκη να σε εμπιστευτουμε σε πολλα και διαφορα σχετικα με το τηλεφωνο..δωσε μαs τα φωτα σου....

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, boymanos said:

Να το χαρείς και εσύ, να σε ρωτήσω κάτι μιάς και επέλεξες το γκρί, όταν του βάλεις την θήκη φαίνεται καθόλου το ασημένιο χρώμα που είναι γύρω-γύρω στην οθόνη? η θήκη το καλύπτει?

Δεν φαίνεται τπτ με την θήκη που έχει μέσα,λίγο πάνω απο την κάμερα.Μου αρέσουν τα λευκά αλλα μόνο το απλό X6 βγαίνει σε άσπρο.

Καλό φαίνεται πάντως.Αν δεν ήταν γυαλιστερό θα ήταν καλύτερα.

 

IMG_20240305_211319.jpg

IMG_20240305_211721.jpg

IMG_20240305_211937.jpg

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

..παιδια ποιο tempered glass προτεινετε,,να μην δημιουργει προβλημα και στην θηκη..?..ασχετα που θα ψαχτω alliexpress για ομορφη διακριτικη θηκη....παντωs εχουμε υποψην tempered glass..?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Christos_Tz said:

..παιδια ποιο tempered glass προτεινετε,,να μην δημιουργει προβλημα και στην θηκη..?..ασχετα που θα ψαχτω alliexpress για ομορφη διακριτικη θηκη....παντωs εχουμε υποψην tempered glass..?

Περιμένω αυτή την εβδομάδα θήκη και tempered απο ali,θα δείξω αν είναι OK.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

αναμενουμε να μαs πειs..και αν καθετε κομπλε με την θηκη χωριs θεματα...να μαs δωσειs λινκs αγοραs....

6 ώρες πριν, s_nova said:

"Υoutube" χωρις...

Αυτο εχω σε ταμπλετ και σμαρτφον της xiaomi εδω και καιρο χωρις διαφημισεις και προβληματα .Επισης το ανανεωνω παντα με την τελευταια εκδοση.Η τελευταια  ανανεωση ειδη υπαρχει στο παρακατω ζιπ .

Διαδικασια :

Διαγραφουμε  το Youtube απ τις εφαρμογες.

Κατεβαζουμε το ζιπ και μετα το κανουμε αποσυμπιεση.

Μεσα εχει 2 αρχεια το μανατζερ και το youtube χωρις διαφημισεις.

Κανουμε εγκατασταση πρωτα το μανατζερ μπαινουνε και επιλεγουμε μονο youtube οχι το music. Στη συνεχεια κανουμε εγκατασταση μονο το MιcroG οχι το youtube που εχει απο πανω . Εφοσον εγκστασταθει Φευγουμε απ την εφαρμογη.

Μετα κανουμε εγκατασταση το youtube και ολα καλως .Το τρεχουμε και πανω δεξια θα μπουμε να βαλουμε το Gmail μας.

Δεν ξεχναμε μεσα απο τις ρυθμισεις του youtube  / ρυθμισεις / revanced / βιντεο να επιλεξουμε για βασικη αναλυση 1080p.

DOWNLOAD:

https://mega.nz/file/TRJW0aZI#zDRPY99jxLWaEYq9MqZdOy97FzdkRbY5WaV1af574Zk

 

πωs την διαγραφουμε την εφαρμογη...?...ειναι εφαρμογη συστηματοs λεει....μου σπανε τα νευρα οι διαφημισειs..πρεπει να παρει δρομο να βαλουμε αυτο που προτεινειs,,,,

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ουαου, πανέμορφο στο γκρι χρώμα, ειδικά και η λεπτομέρεια περιμετρικά της συσκευής όμορφη. Ένα αρνητικό είναι ότι μαζεύει δαχτυλιες βέβαια αλλά, βλέποντας το από φωτογραφίες, φαίνεται ότι σε θέμα αίσθησης και κατασκευής, τα Poco έχουν ανέβει επίπεδο, αυτό ήταν το κύριο θέμα μου με τις συσκευές της εταιρείας, νομίζω ότι το κλασικό κίτρινο της φίρμας, είναι από πλαστικό και η πλάτη του έχει vegan leather επένδυση.

Είναι πανέμορφο τελικά, φυσικά και σε άσπρο θα ήταν ακόμα πιο ωραίο αλλά το έβαλαν στην απλή έκδοση μόνο, ενδεχομένως δεν το έβαλαν για να μην υπάρχει ανταγωνισμός σε παρόμοια χρήματα με το Redmi Note 13 Pro Plus, εύγε Poco, αν το έβλεπα από κοντά, θα το σκεφτόμουν πολύ στα σοβαρά πριν καταλήξω στο Redmi Note 13 Pro Plus, χωρίς φυσικά να το έχω μετανιώσει αλλά το Poco, μου γυαλισε το μάτι και δεν το περίμενα από Poco.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είχε την 1.0.4.0.

βλέπω ότι για την 1.0.5.0 λένε τα καλυτερα για την μπαταρία,που με ενδιαφέρει περισσότερο.

Βλέπω τώρα το δικο σου με την 6,,μπαίνω να δω το δικό μου ,και μου βγάζει 1.0.7.0.

Τι γίνεται?.🙂

 

 

 

Screenshot_2024-03-06-09-49-03-212_com.android.updater.jpg

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, s_nova said:

Ενημερωση 1.0 6.0 UNLEUXM μου βγαζει και εμενα...s nova προχωραμε αφοβα???

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, aristidis540 said:

Το δικό μου είχε την 1.0.4.0.

βλέπω ότι για την 1.0.5.0 λένε τα καλυτερα για την μπαταρία,που με ενδιαφέρει περισσότερο.

Βλέπω τώρα το δικο σου με την 6,,μπαίνω να δω το δικό μου ,και μου βγάζει 1.0.7.0.

Τι γίνεται?.🙂

 

 

 

Screenshot_2024-03-06-09-49-03-212_com.android.updater.jpg

Δεν συμβαινει κατι απλα το δικο σου φοραει Global Rom UNL"MIXM"

-------------------------

10 minutes ago, Christos_Tz said:

 

Προχωρα αφοβα .Παντα ενεργα τα δεδομενα μεχρι να τελιωσει εντελως ολη η ενημερωση.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

s_nova θυμησε μου σε παρακαλω..επειδη ειχα καιρο αποχη απο smartphones..ποιο site ειναι αξιοπιστο για free paid apps...?..το APK4Free?..και αν γνωριζειs και κανα δυο αλλα τα γραφειs σε παρακαλω..?

Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2024 at 10:19 ΠΜ, Christos_Tz said:

s_nova θυμησε μου σε παρακαλω..επειδη ειχα καιρο αποχη απο smartphones..ποιο site ειναι αξιοπιστο για free paid apps...?..το APK4Free?..και αν γνωριζειs και κανα δυο αλλα τα γραφειs σε παρακαλω..?

Απλα να ξερεις οτι με την παροδο του χρονου η google θα δυσκολευει να γινεται εγκατασταση apk εκτος play μεχρι την ελευση του μελλοντικου android 15 που δεν θα μπορεις να κανεις σχεδον τιποτα...Ειδη απο τωρα θα αρχισεις να βλεπεις διαφορα περιεργα τυπου να μην εγκαθισταται καποια εφαρμογη κτλ.---->>>   https://apkmaniafull.com/

 

---------------------

Κατι σχετικο να αναφερω  οποιος ενδιαφερεται  μια και ειναι πολυ καινουργιο το redmi watch 4 με φοβερη μεγαλη 1,97  amoled οθονη , 20 μερες μπαταρια , και πληθος λειτουργιων  συνεργαζεται αψογα με το poco μαλιστα φοραει και αυτο hyper-os καποιο παιδι μουστειλε μηνυμα γιατι με ρωτησε και το γραφω εδω επειδη τοσβησα καταλαθος...

Μη παρετε κανενα αλλο smartwatch  εκτος απ αυτο  κανει πολλα -πληρωνεις λιγα καπου 80ε το πηρα και ειμαι πολυ ικανοποιημενος.

 

spacer.png

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...