Jump to content

[S24 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)


OverClocker
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, sakis88888 said:

υπάρχει κάτι αξιόπιστο για ταυτόχρονη φόρτιση κινητού, ρολογιού και ακουστικών; 

Samsung trio 😉

Για ακριβώς αυτόν τον λόγο τον είχα πάρει περσι.

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, OverClocker said:

Samsung trio 😉

Για ακριβώς αυτόν τον λόγο τον είχα πάρει περσι.

ξέρεις και κάτι άλλα να είναι καλό και σε ασύρματο να γλυτώσω από τα καλώδια 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, sakis88888 said:

ξέρεις και κάτι άλλα να είναι καλό και σε ασύρματο να γλυτώσω από τα καλώδια 

Ενα καλωδιο εχει μονο

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγατε στο antireflective της μαμας ή βάλατε κανα τζαμι άλλο?

αυτο που με απασχολει είναι οτι το μαμα ειναι φιλμ και οχι τζαμι και υποθέτω σε μια πτωση δεν την γλιτώνει η οθόνη....

αντιθέτως με το τζαμι που πιστεύω οτι κάνει πολύ καλή δουλεία 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SagoniasSlutRose said:

Ενα καλωδιο εχει μονο

ναι σορυ εννοώ ασύρματο φορτιστή τριών θέσεων για ρολόι κινητό ακουστικά 

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή λόγο άμεσης διαθεσιμότητας πήρα αυτά, 

https://www.skroutz.gr/s/49124711/Tech-Protect-Supreme-Set-2-5D-0-3mm-Tempered-Glass-Samsung-Galaxy-S24.html

https://www.skroutz.gr/s/49300890/Ringke-Back-Cover-Mayro-Galaxy-S24-Ultra.html

Απλό tempered και απλή θήκη. 

Από θήκη στην συνέχεια θα επιλέξω την γνήσια δερμάτινη όπως είχα και στο s23 ultra και για μένα είναι ότι καλύτερο υπάρχει. 

Εμφάνιση προστασία ποιότητα όγκος. 

Θα σταθώ λίγο στο tempered, μπήκε τέλεια και εύκολα. 

Πόσο ευχαριστήθηκα που πλέον έχω την δυνατότητα να βάλω ένα απλό tempered του 5 ευρου και να κάτσει τέλεια χωρίς κόλλες λάμπες κτλ. 

Η επίστρωση που έχει φυσικά δεν είναι καλή και το έβαλα ως λύση ανάγκης. 

Μαζί με την γνήσια δερμάτινη σκέφτομαι να πάρω και tempered glass της spigen που έχω τοποθετήσει σε φίλους, σε άλλες συσκευές με φλατ οθόνη, και ήταν άψογο. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα έβαλα αυτη:

Spigen Thin Fit

https://www.skroutz.gr/s/49324473/Spigen-Thin-Fit-Back-Cover-Plastiko-Mayro-Galaxy-S24-Ultra-ACS07281.html

Αλλα βγηκε λίγο πιο γκουμουτσα αποτι περίμενα, επισης η κατω αριστερα γωνια της θηκης μου ενοχλεί το χερι όταν το στερεωνω στην παλάμη.

Έβαλα παραγγελία για την πιο λεπτη:

Pitaka MagEZ Case 4

https://www.ipitaka.com/products/magez-case-4-for-samsung-galaxy-s24

Παραλαμβάνω αρχές Φεβρουαρίου, θα ενημερώσω...

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος στη Θεσσαλονίκη που περνάνε προστασία για την οθόνη; 

Τζαμάκι ή μεμβράνη θεωρείτε καλύτερο για να μην έχω θέματα στο touch; 

Μόνος δεν μπορώ καθόλου, γενικά στο s21u δεν είχα ποτέ τίποτα τρία χρόνια χωρίς θέματα αλλά αυτό είπα να το προσέξω παραπάνω 

Link to comment
Share on other sites

S24 Ultra. Έχω πάρει από Day 1 την γνήσια wallet της Samsung. Αρκετά καλή. Την συνιστώ..με μόνο άγχος τους φακούς.

Προστασία οθόνης πήρα της ESR Tempered Glass https://www.esrgear.com/products/galaxy-s24-ultra-tempered-glass-screen-and-camera-lens-protectors-set/

Χωρίς να έχω βάλει την προστασία για τους φακούς. Αναφέρει ότι δεν ταιριάζει η προστασία των φακών με την γνήσια θήκη της Samsung. Το τζαμακι φαίνεται ok, τοποθετήθηκε εύκολα και απλά ξαναπέρασα τα αποτυπώματα. Δεν χρειάστηκε κάτι άλλο. Μου λείπει το antireflective.  

Δεύτερη θήκη πήρα μια της Spigen Optik Armor https://www.spigen.com/products/galaxy-s24-series-case-optik-armor που έκατσε καλά και με το tempered glass της ESR. 

Edited by Cloud
Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση σε όσους βάλαν τζαμι πάνω στην οθόνη....

χάνεται το antireflective της οθόνης?

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, supermario said:

ερώτηση σε όσους βάλαν τζαμι πάνω στην οθόνη....

χάνεται το antireflective της οθόνης?

Προσωπικά βλέπω μια διαφορά γιατί γυαλίζει πλέον. Οπως ανέφερα και πιο πανω έχω βάλει το ESR.

Λογικά με το antireflective της Samsung μόνο διατηρείται.

Edited by Cloud
Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, supermario said:

ερώτηση σε όσους βάλαν τζαμι πάνω στην οθόνη....

χάνεται το antireflective της οθόνης?

Mέχρι στιγμής το διατηρεί μόνο η επίσημη μεμβράνη Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος με θήκη Esr flipstand για το S24 Ultra ? Έχω την ίδια και επηρεάζει την Πένα και θέλω να ρωτήσω αν κάποιος με την ίδια θήκη έχει ίδιο πρόβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikosaek2121 said:

Υπάρχει κάποιος με θήκη Esr flipstand για το S24 Ultra ? Έχω την ίδια και επηρεάζει την Πένα και θέλω να ρωτήσω αν κάποιος με την ίδια θήκη έχει ίδιο πρόβλημα ?

Μηπως ειναι magsafe και το επηρεαζει ο μαγνητης;

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, SagoniasSlutRose said:

Μηπως ειναι magsafe και το επηρεαζει ο μαγνητης;

Ναι είναι MagSafe θήκη αλλά δεν έχω κάποιο αξεσουάρ πάνω. 

Link to comment
Share on other sites

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/thikes-kiniton-tilefonon/298216-set-redsh-sam-s24-ultra-tpu-full-face-bk

Πήρα αυτό μαζί με το κινητό σαν πρώτη προστασία αλλά θα ήθελα να πάρω και μια ακόμα θήκη (προτιμώ να είναι μαλακή και όχι από σκληρό υλικό).Προτείνετε της εταιρίας που είναι σαν δερμάτινη (η δερμάτινη λογικά δεν είμαι σίγουρος) που μπορεί να στέκεται κιόλας πίσω;η κάτι άλλο;προτιμώ να έχει κενό μόνο στους φακούς πίσω και όχι όπως αυτή που έχω που είναι ανοιχτή.Επισης το τζαμάκι μου φαίνεται νορμάλ,δεν ξέρω αν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο..τέλος αξίζει να πάρω κάτι για τους φακούς;Με φοβίζει κάποια φορά όταν το βάζω στην τσέπη μην ξεχαστώ με τίποτα κλειδιά κλπ.Ευχαριστώ 

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

για τους φακους μην βαλεις τιποτα,θα σου ριξει την ποιοτητα των φωτο,απλα προσοχη μεγαλη

Link to comment
Share on other sites

έχει καταφέρει κανείς να βρεί τo ορίτζιναλ φιλμ στην Ελλάδα; πραγματικά με αυτό το που εβαλα τώρα προσωρινά το κινητό είναι σαν καθρέφτης! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, smyrali said:

έχει καταφέρει κανείς να βρεί τo ορίτζιναλ φιλμ στην Ελλάδα; πραγματικά με αυτό το που εβαλα τώρα προσωρινά το κινητό είναι σαν καθρέφτης! 

Από το samsung eshop

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 29/1/2024 at 11:12 ΠΜ, smyrali said:

έχει καταφέρει κανείς να βρεί τo ορίτζιναλ φιλμ στην Ελλάδα; πραγματικά με αυτό το που εβαλα τώρα προσωρινά το κινητό είναι σαν καθρέφτης! 

Από e-shop Samsung...
https://www.samsung.com/gr/mobile-accessories/galaxy-s24-ultra-anti-reflecting-screen-protector-transparent-ef-us928ctegww
Από skroutz...
https://www.skroutz.gr/s/49418419/Samsung-Screen-Protector-Galaxy-S24-Ultra-EF-US928CTEGWW.html

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, OverClocker said:

Ευχαριστώ!

Τι vegan λέει; έχουν ξεφύγει τέρμα...

Νόμιζα ήταν τύπου wallet. Αυτές τις φοβάμαι δεν είχα ποτέ τέτοιου τύπου. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Gorge said:

Τι vegan λέει; έχουν ξεφύγει τέρμα...

χαχα δεν θα τη φας ρε! απλα σου λεει οτι δεν ειναι δερμα απο ζωο.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, OverClocker said:

πολύ ωραία φαίνεται, το θέμα είναι τι grip εχει....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...