Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 ώρες πριν, peter77377 said:

Ακριβώς και σε μένα το ίδιο, δεν ξέρω γιατί.

Αυτό το είχα παρατηρήσει κ ξεκίνησε πριν 2 ενημερώσεις στην συσκευή μου . Ενώ στο σπίτι μου έπαιζε 2 με 3 γραμμές  τώρα είναι 0 με 1 χωρίς να έχω πρόβλημα κανένα στην κλήση . Κάποια πατάτα έχουν κάνει στο λογισμικό κ είναι εικονικό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, p.stafoj said:

Παιδιά θα παραλάβω σήμερα, χρειάζομαι την εγράφη κλήσης, υπάρχει εύκολος οδηγός να την ενεργοποιήσω; 

Αλλαγή CSC από EUX σε THL η INS...

Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2024 at 11:29 ΠΜ, Geo_F1 said:

Τι ακριβως ειναι αυτο? Μπορεις να δωσεις λιγες πληροφοριες πλζ?

H Gcam είναι εφαρμογή κάμερας βασισμένη στην κορυφαία Google camera των τηλεφώνων Pixel.
Μετά την εγκατάστασή της πρέπει να κάνεις load το xml.

12 ώρες πριν, p.stafoj said:

Παιδιά θα παραλάβω σήμερα, χρειάζομαι την εγράφη κλήσης, υπάρχει εύκολος οδηγός να την ενεργοποιήσω; 

https://myphone.gr/forum/topic/200539/?do=findComment&comment=7242647

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, xalaros said:

H Gcam είναι εφαρμογή κάμερας βασισμένη στην κορυφαία Google camera των τηλεφώνων Pixel.
Μετά την εγκατάστασή της πρέπει να κάνεις load το xml.

https://myphone.gr/forum/topic/200539/?do=findComment&comment=7242647

 

Σε ευχαριστώ θερμά! Αυτό υπάρχει πιθανότητα να επηρεάσει τις ενημερώσεις; να κάνω πρώτα τις ενημερώσεις και μετά να το αλλάξω; 

Link to comment
Share on other sites

Δεν επηρεάζει τις ενημερώσεις, το αλλάζεις όποτε θες. Όπως γράφω στην ανάρτηση "παίρνει αναβαθμίσεις κανονικά αλλά όταν είναι διαθέσιμη για τη χώρα που έχεις διαλέξει" άρα πιθανώς να την παίρνεις λίγες μέρες αργότερα από κάποιους που έχουν ευρωπαϊκό πάροχο (EUX ή EUY). 

Το CSC θα το δεις πηγαίνοντας Ρυθμίσεις > Πληροφορίες για το τηλέφωνο > Πληροφορίες για το λογισμικό > Έκδοση λογισμικ. παροχέα υπηρεσιών. 

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, xalaros said:

Δεν επηρεάζει τις ενημερώσεις, το αλλάζεις όποτε θες. Όπως γράφω στην ανάρτηση "παίρνει αναβαθμίσεις κανονικά αλλά όταν είναι διαθέσιμη για τη χώρα που έχεις διαλέξει" άρα πιθανώς να την παίρνεις λίγες μέρες αργότερα από κάποιους που έχουν ευρωπαϊκό πάροχο (EUX ή EUY). 

Το CSC θα το δεις πηγαίνοντας Ρυθμίσεις > Πληροφορίες για το τηλέφωνο > Πληροφορίες για το λογισμικό > Έκδοση λογισμικ. παροχέα υπηρεσιών. 

Σε ευχαριστώ θερμά!! 

 

Παιδιά έχει κανένας άποψη για τα καλώδια UGREEN? Φαίνονται πιο ποιοτικά από τα εργοστασιακά samsung, υπάρχει πιθανότητα να έχω το οποιοδήποτε θέμα με την φόρτιση η τη μπαταρία κλπ; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, p.stafoj said:

Σε ευχαριστώ θερμά!! 

 

Παιδιά έχει κανένας άποψη για τα καλώδια UGREEN? Φαίνονται πιο ποιοτικά από τα εργοστασιακά samsung, υπάρχει πιθανότητα να έχω το οποιοδήποτε θέμα με την φόρτιση η τη μπαταρία κλπ; 

  Η Ugreen σε καλώδια, φορτιστές, doc stations είναι από τις καλύτερες εταιρείες. Κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Spirospe40 said:

Μόλις ήρθε.... 

Screenshot_20240611_114059_Software update.jpg

Με το update του Μαΐου ακόμα βέβαια. Δεν έχω εντοπίσει κάποια ουσιαστική διαφορά. 

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο update του Μαΐου μόλις ήρθε και σε εμένα και το πέρασα, δεν μπορώ να καταλάβω τι διορθώνει.

Πολύ περίεργα μας τα λέει η Samsung κάποιες Χώρες πήραν update Ιουνίου με security patch Ιουνίου 2024 και εμάς τώρα ήρθε το δεύτερο update Μαίου. 

για τις διορθώσεις κάμερας που έταξαν ακόμα τπτ είδωμεν.....

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, vwbestakos said:

Το δεύτερο update του Μαΐου μόλις ήρθε και σε εμένα και το πέρασα, δεν μπορώ να καταλάβω τι διορθώνει.

Πολύ περίεργα μας τα λέει η Samsung κάποιες Χώρες πήραν update Ιουνίου με security patch Ιουνίου 2024 και εμάς τώρα ήρθε το δεύτερο update Μαίου. 

για τις διορθώσεις κάμερας που έταξαν ακόμα τπτ είδωμεν.....

Aυτο για τις διορθώσεις κάμερας που το είδες φίλε; (legit το λέω όχι ειρωνικά) 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, p.stafoj said:

Aυτο για τις διορθώσεις κάμερας που το είδες φίλε; (legit το λέω όχι ειρωνικά) 

https://www.notebookcheck.net/Samsung-Galaxy-S24-Ultra-tipped-to-gain-substantial-camera-feature-boost-with-next-major-software-upgrade.841822.0.html

https://x.com/UniverseIce/status/1794907752684486672

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά...

Πως απενεργοποιούμε τον ήχο του κλείστρου της κάμερας?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, LAGGI said:

Καλησπέρα σας παιδιά...

Πως απενεργοποιούμε τον ήχο του κλείστρου της κάμερας?

Σίγουρα, όταν το έχεις στο αθόρυβο.

Δεν ξέρω εάν έχουν προσθέσει επιλογή στο camera assistant.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, LAGGI said:

Καλησπέρα σας παιδιά...

Πως απενεργοποιούμε τον ήχο του κλείστρου της κάμερας?

Με ρουτίνα 

Screenshot_20240611_232714_Modes and Routines.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το S24U ειναι κλώνος του S23U που έχω και δεν μπορω να καταλάβω πώς εχω απενεργοποιήσει τον ηχο κλείστρου στο ένα (S23U) και δεν μπορώ στο άλλο (S24U).Και σίγουρα δεν εχω ρουτίνα ενεργή.Ολες οι επιμέρους ρυθμίσεις ήχων είναι πανομοιότυπες στα δυο κινητά...

Περίεργα πράγματα...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, LAGGI said:

Το S24U ειναι κλώνος του S23U που έχω και δεν μπορω να καταλάβω πώς εχω απενεργοποιήσει τον ηχο κλείστρου στο ένα (S23U) και δεν μπορώ στο άλλο (S24U).Και σίγουρα δεν εχω ρουτίνα ενεργή.Ολες οι επιμέρους ρυθμίσεις ήχων είναι πανομοιότυπες στα δυο κινητά...

Περίεργα πράγματα...

Απλά μηδενίζεις τους ήχους συστήματος. (Είναι και στα 2 κινητά ίδια αυτή η ρύθμιση; Αν ΝΑΙ, κάνε ένα restart...)

Edited by thabull

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, thabull said:

Απλά μηδενίζεις τους ήχους συστήματος. (Είναι και στα 2 κινητά ίδια αυτή η ρύθμιση; Αν ΝΑΙ, κάνε ένα restart...)

Τελικά αυτό ήταν...

Ευχαριστω!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, LAGGI said:

Τελικά αυτό ήταν...

Ευχαριστω!

Δλδ κάθε φορά που "τραβάς" φώτο θα πας και θα μηδενιζεις ήχους??? 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, alex61 said:

Δλδ κάθε φορά που "τραβάς" φώτο θα πας και θα μηδενιζεις ήχους??? 

Τους ήχους συστήματος τους εχω (και τους είχα)  μόνιμα στο μηδέν.Ειδοποιήσεις ενεργές έχω μόνο μέσω AOD...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση ασφαλείας είναι του Ιουνίου που δόθηκε σήμερα (έχω THL), με διορθώσεις που βελτιώνουν την απόδοση και σταθερότητα του τηλεφώνου.
Για να δείτε τι ακριβώς περιλαμβάνει δείτε την παρακάτω ιστοσελίδα...
https://security.samsungmobile.com/securityUpdate.smsb

Δεν είναι η αναμενόμενη μεγάλη ενημέρωση που περιμένουμε για την κάμερα που πιθανώς θα έρθει τέλος Ιουνίου ή Ιουλίου, εξ' άλλου το καταλαβαίνεται κι από το μέγεθος αρχείου.

Προτείνω μετά από κάθε ενημέρωση για ομαλή κι απρόσκοπτη λειτουργία ιδίως αν έχετε lag σε εφαρμογές, να κάνετε Wipe cache partition (μέσα από Recovery mode) και Galaxy App Booster (μέσα από Good Guardians). 

1.jpg

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...