Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 27/4/2024 at 2:59 ΠΜ, lepe_21 said:

Αυτό με την μέγιστη και ελάχιστη το πείραξα...να δεν κατάλαβα καμία διαφορά....τι στο @@@@ ... μπορούμε να βρούμε καμία άλλη λύση σε ρύθμιση ούτως ώστε να βγάζουμε καλύτερη νυχτερινή.... ειδικά τον ουρανό τον κάνει ουράνιο τόξο.... Με όλα τα update του S24ULTRA 

Δεν ξέρω αν εννοούμε το ίδιο, αλλά αυτό που εγώ κάνω και έχω διαπιστώσει για να μην επεμβαίνει από μόνη της η έξυπνη βελτιστοποίηση, είναι να μην βλέπω τη φωτογραφία αμέσως με το που τη βγάλω από το app της κάμερας , αλλά να την << ανοίγω >> από τη ΣΥΛΛΟΓΉ ( εκεί που αποθηκεύονται οι φωτογραφίες) και έτσι δεν επεμβαίνει καθόλου παρά μόνο αν θελήσω εγώ να κάνω το οτιδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, wpandroidios said:

https://xdaforums.com/t/gcam.4652876/page-11#post-89446214

Δες εδώ. Δεν το έχω δοκιμάσει ο ίδιος γιατί δεν έχω το κινητό. Σκέφτομαι όμως να το πάρω και το ψάχνω λίγο το θέμα. 

Τι ακριβώς είναι αυτό?

2 ώρες πριν, wpandroidios said:

https://xdaforums.com/t/gcam.4652876/page-11#post-89446214

Δες εδώ. Δεν το έχω δοκιμάσει ο ίδιος γιατί δεν έχω το κινητό. Σκέφτομαι όμως να το πάρω και το ψάχνω λίγο το θέμα. 

Τι ακριβώς είναι αυτό?

2 ώρες πριν, wpandroidios said:

https://xdaforums.com/t/gcam.4652876/page-11#post-89446214

Δες εδώ. Δεν το έχω δοκιμάσει ο ίδιος γιατί δεν έχω το κινητό. Σκέφτομαι όμως να το πάρω και το ψάχνω λίγο το θέμα. 

Τι ακριβώς είναι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, lepe_21 said:

Τι ακριβώς είναι αυτό?

Τι ακριβώς είναι αυτό?

Τι ακριβώς είναι αυτό?

Gcam. Βέβαια ξέρω ότι ίσως σε κάποιους να ακούγεται κάπως περίεργο για ναυαρχίδα αλλά δοκίμασε. 

1 hour ago, toxotis70 said:

Κι εγώ εκεί κατάληξα...gcam.

 

 

Κάνει καλή δουλειά; 

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάποιος το Samsung galaxy watch, πως μπορώ να προσθέσω Ελληνική φωνητική γραφή στο ρολόι?

προσπαθω πχ ν απαντήσω σε ένα μυνημα , αλλά μου βγάζει μόνο Αγγλικά στο ρολόι σε φωνητική γραφή google.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα  σχετικά με την σάρωση Ελληνικού κειμένου που το βγάζει σα άλλη γλώσσα εχει βρει κανείς καμιά άκρη γιατι και με την samsung που μίλησα δεν έβγαλα άκρη !!!

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω ρε παιδιά ,εγώ έχω απογοητευτεί πολύ, θα περιμένω 1-2 αναβαθμίσεις και αν δεν φτιάξει θα το σουτάρω,δυστυχώς με απογοήτευσε η sammy

GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, toxotis70 said:

Αν έχει κάποιος το Samsung galaxy watch, πως μπορώ να προσθέσω Ελληνική φωνητική γραφή στο ρολόι?

προσπαθω πχ ν απαντήσω σε ένα μυνημα , αλλά μου βγάζει μόνο Αγγλικά στο ρολόι σε φωνητική γραφή google.

Βάλε Gboard... Δουλεύει μια χαρά

9 ώρες πριν, Ferb said:

Τι να σας πω ρε παιδιά ,εγώ έχω απογοητευτεί πολύ, θα περιμένω 1-2 αναβαθμίσεις και αν δεν φτιάξει θα το σουτάρω,δυστυχώς με απογοήτευσε η sammy

Σε πιο πράγμα φίλε μου?

 

Τί δεν σου δουλεύει σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

θα προχωρήσω στην αγορά του S24 (το Plus, αλλά νομίζω η απορία μου αφορά αντίστοιχα και το Ultra) και θέλω την βοήθειά σας στο θέμα φορτιστή:

Ευχαριστώ

Edited by Kyros_G
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kyros_G said:

Καλησπέρα και από εμένα,

 

θα προχωρήσω στην αγορά του S24 (το Plus, αλλά νομίζω η απορία μου αφορά αντίστοιχα και το Ultra) και θέλω την βοήθειά σας στο θέμα φορτιστή:

Ευχαριστώ

Έχω τον 65w (με το s23u) και αυτή που χρησιμοποιώ είναι η θύρα των 25w καθώς το κινητό δε μπορεί να φορτίσει με πάνω από 30w ανεξάρτητα της δυναμικότητας του φορτιστή.

Ο μόνος λόγος που μπορώ να φανταστώ για την αγορά του 65 είναι να θέλει κάποιος να φορτίσει ταυτόχρονα 2 συσκευές με max 25w.

Όσο για τα καλώδια, δεν ξέρω αν αυτό που συνοδεύει δίνει ή δεν δίνει 25w, αλλά εγώ θα έπαιρνα (προφανώς) το 5Α.....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Kyros_G said:

Καλησπέρα και από εμένα,

θα προχωρήσω στην αγορά του S24 (το Plus, αλλά νομίζω η απορία μου αφορά αντίστοιχα και το Ultra) και θέλω την βοήθειά σας στο θέμα φορτιστή:

Ευχαριστώ

Παίρνεις αυτό το μοντέλο, ο οποίος είναι και ο επίσημος της Samsung και περιλαμβάνει καλώδιο 1.8m EP-T4510XBEGEU

Προσοχή όμως τον συγκεκριμένο, τον φετινό. Τ4510 

https://www.samsung.com/gr/search/?searchvalue=Φορτιστής 45

Και αγορά απο εδώ 

https://www.skroutz.gr/s/34585856/Samsung-Fortistis-me-THyra-USB-C-kai-Kalodio-USB-C-45W-Power-Delivery-Mayros-EP-T4510.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα και εγω από samsung bulgaria. Εδωσα το s23 ultra μου σαν παλια συσκευη και την επαιρναν σε καλη τιμη και το αλλαξα. 

Πολλη ωραια οθονη η πρωτη εντυπωση. Μπαταρια το βραδυ δεν επεφτε σαν το s23 (λογικο καινουργιο ειναι)...

Μια εντυπωση που μου εκανε ειναι οτι το s23 το ειχα αγορασμενο απο ελλαδα και δεν λειτουργουσε το volte στην Α1 BG. Στο s24 ultra που ειναι αγορασμενο απο εδω, λειτουργησε με την πρωτη... ενω και οι 2 συσκευες ειναι EUX. 

Περιεργο....

Ενα μειονέκτημα σε εισαγωγικά ειναι οτι το εκανα restore Απο cloud αλλα και παλι ηθελε κωδικους καθε εφαρμογη και αλλα πραγματα εδω και εκει... καλυτερα να το εκανα με smart switch... 

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, Ferb said:

Τι να σας πω ρε παιδιά ,εγώ έχω απογοητευτεί πολύ, θα περιμένω 1-2 αναβαθμίσεις και αν δεν φτιάξει θα το σουτάρω,δυστυχώς με απογοήτευσε η sammy

Εγώ το έβαλα είδη προς πώληση. Κατέληξα στο xiaomi 14 ultra. Πολύ ποιο κοντά σε αυτά που θέλω.  Καλύτερο πιάσιμο, δυνατή κάμερα και στο σκοτάδι καλύτερη φωνητική πληκτρολόγηση  καλύτερη οθόνη γενικά είναι μερικά σκαλοπάτια ποιο πάνω.  

9 ώρες πριν, Kyros_G said:

Καλησπέρα και από εμένα,

θα προχωρήσω στην αγορά του S24 (το Plus, αλλά νομίζω η απορία μου αφορά αντίστοιχα και το Ultra) και θέλω την βοήθειά σας στο θέμα φορτιστή:

Ευχαριστώ

Το φορτίζεις με ότι φορτιστή θέλεις και με 200watt να βάλεις αυτό πάλι έως 45 θα πάρει . Δεν τα παίρνει συνεχόμενα φυσικά αλλά ανεβοκατεβαίνουν τα watt 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, doganos said:

Μολις το πηρα και εγω από samsung bulgaria. Εδωσα το s23 ultra μου σαν παλια συσκευη και την επαιρναν σε καλη τιμη και το αλλαξα. 

Πολλη ωραια οθονη η πρωτη εντυπωση. Μπαταρια το βραδυ δεν επεφτε σαν το s23 (λογικο καινουργιο ειναι)...

Μια εντυπωση που μου εκανε ειναι οτι το s23 το ειχα αγορασμενο απο ελλαδα και δεν λειτουργουσε το volte στην Α1 BG. Στο s24 ultra που ειναι αγορασμενο απο εδω, λειτουργησε με την πρωτη... ενω και οι 2 συσκευες ειναι EUX. 

Περιεργο....

Ενα μειονέκτημα σε εισαγωγικά ειναι οτι το εκανα restore Απο cloud αλλα και παλι ηθελε κωδικους καθε εφαρμογη και αλλα πραγματα εδω και εκει... καλυτερα να το εκανα με smart switch... 

Ποσο πηγε το trade ? Να υποθεσω μενεις Βουλγαρια?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Just now, anergos13 said:

Ποσο πηγε το trade ? Να υποθεσω μενεις Βουλγαρια?

 

1 minute ago, anergos13 said:

Ποσο πηγε το trade ? Να υποθεσω μενεις Βουλγαρια?

Ηρθα για βολτα. 700 ευρω το πηραν.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, doganos said:

 

Ηρθα για βολτα. 700 ευρω το πηραν.

Και ποιο S24 πηρες και ποσο παει στη Βουλγαρία? Για να καταλαβουμε το εδω γδαρσιμο😃(Που τα trade ειναι της πλακας)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

σας παρακαλω, μπορειτε να μου πειτε καποιον ανταπτορα σε 3.5mm για ακουστικα, που να δουλευει? Πηρα εναν της ugreen αλλα δε παιζει...

 

https://www.cosmodata.gr/search?aq=c+3.5mm&ai=

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, duende said:

σας παρακαλω, μπορειτε να μου πειτε καποιον ανταπτορα σε 3.5mm για ακουστικα, που να δουλευει? Πηρα εναν της ugreen αλλα δε παιζει...

 

https://www.cosmodata.gr/search?aq=c+3.5mm&ai=

Λογικά αυτό https://www.skroutz.gr/s/20578981/Samsung-Metatropeas-USB-C-male-se-3-5mm-female-Leyko-EE-UC10JUWEGWW.html

θα πρέπει να λειτουργεί, samsung γαρ. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

οκ, εβγαλα ακρη, θελει ανταπτορα με ενσωματωμενο dac..

πηρα αυτο και παιζει μια χαρα

https://www.cosmodata.gr/product/381669/kalodia-ergalia/adaptors-converters-bismata/antaptores-usb/adapter-ugreen-av161-80154-usb-c-male-se-3-5mm-female-gkri

ευχαριστω

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, doganos said:

Ναι

https://samsungstore.bg/samsung-s928b-galaxy-s24-ultra-5g?utm_source=hatch&utm_content=66327305be18e72822742611&utm_campaign=Samsung+Mobility

2689 λεβα = 1374€  

1399€ εχει στην samsung ελλαδα....

η τιμη που σου πηραν το S23 ειναι το καλο deal ...τιμη πιθανως πανω και απο πωληση στο insomnia...και χωρις ταλαιπωρια..

μακαρι να το εκανε και η εδω sammy

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, duende said:

οκ, εβγαλα ακρη, θελει ανταπτορα με ενσωματωμενο dac..

πηρα αυτο και παιζει μια χαρα

https://www.cosmodata.gr/product/381669/kalodia-ergalia/adaptors-converters-bismata/antaptores-usb/adapter-ugreen-av161-80154-usb-c-male-se-3-5mm-female-gkri

ευχαριστω

Παρεμπιπτόντως, πιο φτηνός είναι της Samsung που είναι σιγουράκι ότι παίζει κιόλας.... (τον έχω και ξέρω ότι κάνει τη δουλειά) 

Edited by thabull

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω. Η αμβλυνση φωτογραφιών τι είναι ακριβώς και που βοηθάει;. Και για να βγει πιο φυσική η φωτογραφία χωρίς πολύ processing να το έχω στο off η στο υψηλό την ρύθμιση; (άμα επηρεάζει αυτήν η ρύθμιση κιόλας). Κάτοχος 24 ultra εδώ 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...