Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 28/3/2024 at 8:10 ΜΜ, vasilis69 said:

Ημουν (κι ισως ειμαι) πολυ κοντα στην αγορα του s24ultra,μετα απο 6 χρονια με το s9+,το επιασα στα χερια μου,το δουλεψα λιγο,ειδα οτι review και συγκριτικο υπηρχε,κοιταξα θηκες και προστασια κι ομως ακομα κατι με κραταει στο να περιμενω το s25u,που κατι μου λεει πως η samsung θα κανει πολυ καλυτερο απ οτι το s23 σε s24.Θα μου πειτε σιγα τι μας λες τωρα και μαλιστα εσυ που δεν εχεις αλλαξει κινητο 6 χρονια.Η αληθεια ειναι πως δεν αλλαζω συχνα συσκευη αλλα εδω και δυο χρονια θα επρεπε να εχω ηδη αλλαξει,αν και τις περισσοτερες καθημερινες δουλειες τις εξυπηρετει αριστα με την μπαταρια να μην κραταει φυσικα πολυ,γι αυτο κι αν δεν αλλαξω φετος συσκευη,ν αλλαξω μια μπαταρια.Θα μου πειτε χαμενα 65€,ισως ειναι,αλλα αφου περιμενα τοσο,ισως να περιμενω κι αλλο,θεωρωντας πως στο s25 θα διορθωσει και τα κακως κειμενα.Ακομα 100% δεν ξερω τι αποφαση θα παρω,την μια μερα ξυπναω κι ειμαι 2 κλικ μακρια απτην παραγγελια και την αλλη λεω ας περιμενω.Ηθελα να το μοιραστω μαζι σας καποιοι λιγοι ισως συμφωνουν αλλα οι περισσοτεροι μαλλον διαφωνειτε.

Αν δεν κάνω λάθος αυτή η αναβολή αγοράς προϊόντων τεχνολογίας με δικαιολογία ότι το επόμενο μοντέλο θα είναι βελτιωμένο είναι ένα είδος "συνδρόμου".

Το οποίο τελικά μας κάνει να αναβάλλουμε συνεχώς την αγορά του προϊόντος αναμένοντας συνεχώς το επόμενο. Ίσως να φανερώνει το ότι δεν είμαστε σίγουροι για την αγορά ακόμη 

Link to comment
Share on other sites

On 26/3/2024 at 2:28 ΜΜ, eddiedimitris said:

Ναι λογω δουλειας εχω τη δυνατοτητα να δοκιμαζω αρκετες θηκες...Αν καποια με βολεψε περισσοτερο ηταν η liquid της spigen....Πχ η σιλικονης της Samsung ενω εχει υπεροχη υφή τη γωνία τη νιώθεις εντονα στο χερι.Μπορω να σου πω και για αλλες αν θες.

 

Το pixel προφανως εχει υποδιαιστερο επεξεργαστη αλλα ειλικρινα ισως επειδη δεν παιζω παιχνιδια απαιτήσεων δεν εντόπισα αυτη τη διαφορα.Ιςως εχει να κανει με τις δικες μου απαιτησεις.

 

Μερικες μερες τωρα δουλευω το s24+.Απιστευτα αψογο στο χερι και ελαφρυ...Νομιζω και η μπαταρια εχει μικρες διαφορες απ το ultra ...Με τη μεχρι στιγμης εμπειρια μπορω να πω πως αν καποιος δε νοιάζεται για το pen και τα οποια πλεονεκτηματα της καμερας το plus στην καθημερινη χρηση υπερτερεί.

Επειδή με αποσχολουν και μένα οι γωνίες του θα ήθελα την εμπειρία σου από τις θήκες αναλυτικά ευχαριστώ

Edited by thursday6
Link to comment
Share on other sites

On 26/3/2024 at 2:28 ΜΜ, eddiedimitris said:

Ναι λογω δουλειας εχω τη δυνατοτητα να δοκιμαζω αρκετες θηκες...Αν καποια με βολεψε περισσοτερο ηταν η liquid της spigen....Πχ η σιλικονης της Samsung ενω εχει υπεροχη υφή τη γωνία τη νιώθεις εντονα στο χερι.Μπορω να σου πω και για αλλες αν θες.

Είχα αγοράσει τη Spigen Liquid Air και την επέστρεψα άμεσα γιατί οι κάμερες προεξείχαν από τις εγκοπές της θήκης. Οπότε όταν ακουμπούσες το κινητό στο τραπέζι αντί να ακουμπούν στην επιφάνεια οι προεξοχές της θήκης, ακουμπούσαν οι κάμερες.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, oregon said:

Είχα αγοράσει τη Spigen Liquid Air και την επέστρεψα άμεσα γιατί οι κάμερες προεξείχαν από τις εγκοπές της θήκης. Οπότε όταν ακουμπούσες το κινητό στο τραπέζι αντί να ακουμπούν στην επιφάνεια οι προεξοχές της θήκης, ακουμπούσαν οι κάμερες.

Φετος είναι φανερό ότι οι καμερες έχουν πιο μεγάλο πάχος,  επειδή έχει πιο μικρό πάχος η συσκευή.  

Η spigen liquid air φαίνεται από τις φωτογραφίες ότι είναι λεπτή θηκη, δεν την έχω δει ζωντανά. Έχω το s23 ultra αλλά δεν έτυχε να τη πάρω ποτε, ίσως γιατί τη ψάχνω σε μπλε , και υπάρχει μόνο σε πρασινο και μαύρο.  

_______________

Ξέρεις αν με την spigen liquid air clear (διαφανη) συμβαίνει το ιδιο για το s24 ultra?????

Με την αγορά του s24 ultra σε κίτρινο χρώμα(μόνο έτσι θα το επαιρνα), θα είναι η μόνη θηκη που θα αγοράσω, καμία άλλη δε με ενδιαφέρει για να μη κρύβω το χρώμα. H spigen και η ringkie clear. 

 

 

Βασικα ακυρο, ψέματα λες..

https://youtu.be/8RafM4sPbZk?si=_d6OsD14Iq5g38aI

Σύμφωνα με αυτό το βίντεο στο 3:50 λεπτό δεν ισχύει αυτό που λες πάντως.....

Link to comment
Share on other sites

Ούτε με προστατευτικά στους φακούς της ίδιας της spigen εξέχουν οι κάμερες στην συγκεκριμένη και προφανώς είναι φτιαγμένες οι θήκες τους για να δέχονται και τα τζαμακια τους. Στην χειρότερη σε κάποιες πολύ λεπτές όπως η thin fit να έρχονται πρόσωπο με την θήκη η κάμερα με προστατευτικά πάνω. Στην συγκεκριμένη έχει αρκετό κενό με γυμνή κάμερα και φαίνεται ούτε με προστασία καμερών θα εξέχει πάλι θα έχει μικρό κενό προστασίας. Τώρα να υπάρχουν ημιτασιόν spigen και να έπεσε εκεί?? Δε γίνεται να ισχύει κάτι άλλο. 

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, EricssonyFan said:

Βασικα ακυρο, ψέματα λες..

https://youtu.be/8RafM4sPbZk?si=_d6OsD14Iq5g38aI

Σύμφωνα με αυτό το βίντεο στο 3:50 λεπτό δεν ισχύει αυτό που λες πάντως.....

Ναι φίλε λέω ψέμματα για να βλάψω τη Spigen.

Η θήκη που ΕΓΩ παρέλαβα (οριακά) δεν κάλυπτε τις 3 μεγάλες κάμερες και κάλυπτε τη μικρή κάμερα και το laser auto focus (και αυτά ίσα ίσα, όχι όσο άνετα φαίνεται στο video).

Εκτός αν είμαι τρελός και επέστρεψα την ίδια στιγμή που παρέλαβα μια θήκη που πήρα στην καλύτερη τιμή της αγοράς μια εποχή που δυσκολευόσουν πολύ να βρεις θήκες για το S24 Ultra.

 

Screenshot.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μιας και μιλάμε για θήκες

 

Η Spigen rugged armor

 

Δεν λείπει ποτέ από οποία συσκευή iphone ή Samsung έχω στην κατοχή μου...

 

 

Συγκεκριμένα στο s24U εκτός από εκπληκτικό κράτημα έχει και σχεδόν στρογγυλοποίησει τις γωνίες του...

. Την συστήνω ανεπιφύλακτα 

Link to comment
Share on other sites

On 28/3/2024 at 8:10 ΜΜ, vasilis69 said:

Ημουν (κι ισως ειμαι) πολυ κοντα στην αγορα του s24ultra,μετα απο 6 χρονια με το s9+,το επιασα στα χερια μου,το δουλεψα λιγο,ειδα οτι review και συγκριτικο υπηρχε,κοιταξα θηκες και προστασια κι ομως ακομα κατι με κραταει στο να περιμενω το s25u,που κατι μου λεει πως η samsung θα κανει πολυ καλυτερο απ οτι το s23 σε s24.Θα μου πειτε σιγα τι μας λες τωρα και μαλιστα εσυ που δεν εχεις αλλαξει κινητο 6 χρονια.Η αληθεια ειναι πως δεν αλλαζω συχνα συσκευη αλλα εδω και δυο χρονια θα επρεπε να εχω ηδη αλλαξει,αν και τις περισσοτερες καθημερινες δουλειες τις εξυπηρετει αριστα με την μπαταρια να μην κραταει φυσικα πολυ,γι αυτο κι αν δεν αλλαξω φετος συσκευη,ν αλλαξω μια μπαταρια.Θα μου πειτε χαμενα 65€,ισως ειναι,αλλα αφου περιμενα τοσο,ισως να περιμενω κι αλλο,θεωρωντας πως στο s25 θα διορθωσει και τα κακως κειμενα.Ακομα 100% δεν ξερω τι αποφαση θα παρω,την μια μερα ξυπναω κι ειμαι 2 κλικ μακρια απτην παραγγελια και την αλλη λεω ας περιμενω.Ηθελα να το μοιραστω μαζι σας καποιοι λιγοι ισως συμφωνουν αλλα οι περισσοτεροι μαλλον διαφωνειτε.

Συσκευή σαν το S9+ δεν πουλιέται αυτή τη στιγμή. Ελαφρύ, μαζεμένο, όμορφο με την κυρτή οθόνη χωρίς τρύπα! Έχω το S21fe σχεδόν δύο χρόνια χωρίς να αποσύρω εντελώς το άλλο, το ανοίγω και το δουλεύω που και που😅 Πάλιωσε όμως, η διαφορά με το s21fe είναι εμφανής, οπότε σκέψου με το ultra. Θα έχεις επική εμπειρία χρήσης. Απ' την άλλη, αφού άντεξες ως τώρα, τι χάνεις μέχρι να βγουν τα 25;🙃 

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, oregon said:

Ναι φίλε λέω ψέμματα για να βλάψω τη Spigen.

Η θήκη που ΕΓΩ παρέλαβα (οριακά) δεν κάλυπτε τις 3 μεγάλες κάμερες και κάλυπτε τη μικρή κάμερα και το laser auto focus (και αυτά ίσα ίσα, όχι όσο άνετα φαίνεται στο video).

Εκτός αν είμαι τρελός και επέστρεψα την ίδια στιγμή που παρέλαβα μια θήκη που πήρα στην καλύτερη τιμή της αγοράς μια εποχή που δυσκολευόσουν πολύ να βρεις θήκες για το S24 Ultra.

 

Screenshot.png

Πάντως φίλε και εγώ που έχω την spigen Liquid Crystal στις κάμερες προεξέχει τουλάχιστον 1 χιλιοστό. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, dkon84 said:

Πάντως φίλε και εγώ που έχω την spigen Liquid Crystal στις κάμερες προεξέχει τουλάχιστον 1 χιλιοστό. 

Λοιπόν αισθάνομαι πολύ ηλίθιος.. Με προβλημάτισε αυτό που λέτε για τη θήκη, σκέφτηκα κάτι και λέω, λες..;

Μαζί με τη θήκη είχα πάρει ένα tempered glass που είχε δώρο και προστατευτικά καμερών. Δεδομένου ότι δεν είχα ξανά τοποθετήσει προστατευτικά φακών, έκανα μια προσπάθεια να τα βάλω, αλλά νόμιζα ότι απέτυχα. Νόμιζα ότι είναι απλά μια μεμβράνη που τοποθετείται πάνω στους φακούς.

Μόλις τώρα ανακάλυψα ότι τα προστατευτικά είχαν τοποθετηθεί και είναι σαν μικρά καπάκια που τοποθετούνται πάνω από τις κάμερες, με αποτέλεσμα να μεγαλώνει ο όγκος τους. Ήταν τόσο καλά τοποθετημένα που ήταν αδύνατο να τα δεις με το μάτι.

Παρ'όλα αυτά αισθάνομαι τελείως ηλίθιος!!!!! Δεν έφταιγε η θήκη. Εγώ έφταιγα!!!! 😂

Edited by oregon
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, il_tifosi said:

Συσκευή σαν το S9+ δεν πουλιέται αυτή τη στιγμή. Ελαφρύ, μαζεμένο, όμορφο με την κυρτή οθόνη χωρίς τρύπα! Έχω το S21fe σχεδόν δύο χρόνια χωρίς να αποσύρω εντελώς το άλλο, το ανοίγω και το δουλεύω που και που😅 Πάλιωσε όμως, η διαφορά με το s21fe είναι εμφανής, οπότε σκέψου με το ultra. Θα έχεις επική εμπειρία χρήσης. Απ' την άλλη, αφού άντεξες ως τώρα, τι χάνεις μέχρι να βγουν τα 25;🙃 

Φιλε οπαδε μες στο μυαλο μου εισαι😜.Καπως ετσι το σκεφτηκα,απλα θα δωσω 65 ευρα ν αλλαξω μπαταρια,γιατι δεν μου κραταει ουτε μιση μερα και βλεπουμε😎

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, oregon said:

Λοιπόν αισθάνομαι πολύ ηλίθιος.. Με προβλημάτισε αυτό που λέτε για τη θήκη, σκέφτηκα κάτι και λέω, λες..;

Μαζί με τη θήκη είχα πάρει ένα tempered glass που είχε δώρο και προστατευτικά καμερών. Δεδομένου ότι δεν είχα ξανά τοποθετήσει προστατευτικά φακών, έκανα μια προσπάθεια να τα βάλω, αλλά νόμιζα ότι απέτυχα. Νόμιζα ότι είναι απλά μια μεμβράνη που τοποθετείται πάνω στους φακούς.

Μόλις τώρα ανακάλυψα ότι τα προστατευτικά είχαν τοποθετηθεί και είναι σαν μικρά καπάκια που τοποθετούνται πάνω από τις κάμερες, με αποτέλεσμα να μεγαλώνει ο όγκος τους. Ήταν τόσο καλά τοποθετημένα που ήταν αδύνατο να τα δεις με το μάτι.

Παρ'όλα αυτά αισθάνομαι τελείως ηλίθιος!!!!! Δεν έφταιγε η θήκη. Εγώ έφταιγα!!!! 😂

Καλά πήγε αυτό

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 31/3/2024 at 5:25 ΜΜ, oregon said:

Λοιπόν αισθάνομαι πολύ ηλίθιος.. Με προβλημάτισε αυτό που λέτε για τη θήκη, σκέφτηκα κάτι και λέω, λες..;

Μαζί με τη θήκη είχα πάρει ένα tempered glass που είχε δώρο και προστατευτικά καμερών. Δεδομένου ότι δεν είχα ξανά τοποθετήσει προστατευτικά φακών, έκανα μια προσπάθεια να τα βάλω, αλλά νόμιζα ότι απέτυχα. Νόμιζα ότι είναι απλά μια μεμβράνη που τοποθετείται πάνω στους φακούς.

Μόλις τώρα ανακάλυψα ότι τα προστατευτικά είχαν τοποθετηθεί και είναι σαν μικρά καπάκια που τοποθετούνται πάνω από τις κάμερες, με αποτέλεσμα να μεγαλώνει ο όγκος τους. Ήταν τόσο καλά τοποθετημένα που ήταν αδύνατο να τα δεις με το μάτι.

Παρ'όλα αυτά αισθάνομαι τελείως ηλίθιος!!!!! Δεν έφταιγε η θήκη. Εγώ έφταιγα!!!! 😂

 

Just now, thursday6 said:

 

Ναι φίλε και εγώ πήρα σήμερα την spigen liquid και σίγουρα προεξέχει από τις κάμερες και τις καλύπτει. μία ερώτηση τι  tempered glass πήρες αν είσαι ευχαριστημένος και επίσης αν εισαι ευχαριστημένος από το προστατευτικό των καμερών

Link to comment
Share on other sites

Εμένα, δυστυχώς, με τόσο μεγάλη επιφάνεια καμερών, η μόνη θήκη που με κάνει να νιώθω ασφαλής ως προς την προστασία τους είναι η Nillkin. Συνέχεια βάζω την Nillkin nature (μια χαρά είναι, έχει και χείλος προστασίας των καμερών), αλλά μετά από λίγο γυρνάω στην camshield. Σε τσέπες, θήκες, τσάντες, μπανάνες, τόσα στρέμματα καμερών όλο και κάπου μπορεί να ακουμπήσουν.

Κάποια στιγμή θα κάνω το βήμα και θα πάρω την Nillkin carboprop από aramid fiber και  ανανεωμένη καλύπτρα καμερών, αρκεί να αποφασίσω να δώσω τα €30+.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

μπορειτε να μου προτεινετε privacy glass που να δουλευει με το δακτυλικο και να μη γυαλιζει πολυ?

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, duende said:

καλησπερα,

μπορειτε να μου προτεινετε privacy glass που να δουλευει με το δακτυλικο και να μη γυαλιζει πολυ?

Η συγκεκριμένη οθόνη είναι αμαρτία να βάλεις privacy glass

Link to comment
Share on other sites

On 30/3/2024 at 11:57 ΠΜ, oregon said:

Είχα αγοράσει τη Spigen Liquid Air και την επέστρεψα άμεσα γιατί οι κάμερες προεξείχαν από τις εγκοπές της θήκης. Οπότε όταν ακουμπούσες το κινητό στο τραπέζι αντί να ακουμπούν στην επιφάνεια οι προεξοχές της θήκης, ακουμπούσαν οι κάμερες.

Επειδή έχω κι εγώ την spigen liquid air από την πρώτη ημέρα οι φακοί δεν ενέχουν από την θήκη. 

Αντιθέτως η θήκη έχει προεξοχές περιμετρικά των φακών για να μην παθαίνουν ζημία. 

Είσαι σίγουρος ότι είχες την liquid air;

Άκυρο τώρα είδα το τελευταίο σου σχόλιο για την προστασία των φακών 

Edited by anastasg
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, fotisbasm_ said:

Η συγκεκριμένη οθόνη είναι αμαρτία να βάλεις privacy glass

αμαρτια η οχι, χρειαζεται...καμια προταση? εβαλα ενα αλλα ζοριζεται το ξεκλειδωμα

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, thursday6 said:

 

Ναι φίλε και εγώ πήρα σήμερα την spigen liquid και σίγουρα προεξέχει από τις κάμερες και τις καλύπτει. μία ερώτηση τι  tempered glass πήρες αν είσαι ευχαριστημένος και επίσης αν εισαι ευχαριστημένος από το προστατευτικό των καμερών

Πήρα το ESR. Είναι σε τιμή ξεφτίλα και περιλαμβάνει 2 τζαμακια, τα προστατευτικά για τις κάμερες και οδηγό τοποθέτησης. 

Πολύ πολύ εύκολη τοποθέτηση χωρίς φουσκάλες. 

Το γυαλί είναι μια χαρά, αλλά θα πρέπει να συμβιβαστείς με την ιδέα ότι θα χάσεις το anti reflecting της οθόνης. 

Επίσης επηρεάζεται το δακτυλικό αποτύπωμα. Θα πρέπει να τα ξαναπεράσεις και να πιέζεις λίγο περισσότερο για να τα αναγνωρίσει. 

Η σχέση ποιότητας τιμής είναι απίστευτη, αλλά η τοποθέτηση γυαλιού στο S24 Ultra προϋποθέτει κάποιες μικρές θυσίες όσον αφορά την εμπειρία χρήσης. 

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς θέμα με το gmail;

γιατί πια βλέπω τα μέιλ μόνο όταν κάνω refresh χωρίς να έχω αλλάξει κάτι εγώ 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, sakis88888 said:

έχει κανείς θέμα με το gmail;

γιατί πια βλέπω τα μέιλ μόνο όταν κάνω refresh χωρίς να έχω αλλάξει κάτι εγώ 

Εγώ.  Αναγκαστικά έβαλα Outlook.  Γιατί καθυστερούσε 

Link to comment
Share on other sites

On 31/3/2024 at 5:25 ΜΜ, oregon said:

Λοιπόν αισθάνομαι πολύ ηλίθιος.. Με προβλημάτισε αυτό που λέτε για τη θήκη, σκέφτηκα κάτι και λέω, λες..;

Μαζί με τη θήκη είχα πάρει ένα tempered glass που είχε δώρο και προστατευτικά καμερών. Δεδομένου ότι δεν είχα ξανά τοποθετήσει προστατευτικά φακών, έκανα μια προσπάθεια να τα βάλω, αλλά νόμιζα ότι απέτυχα. Νόμιζα ότι είναι απλά μια μεμβράνη που τοποθετείται πάνω στους φακούς.

Μόλις τώρα ανακάλυψα ότι τα προστατευτικά είχαν τοποθετηθεί και είναι σαν μικρά καπάκια που τοποθετούνται πάνω από τις κάμερες, με αποτέλεσμα να μεγαλώνει ο όγκος τους. Ήταν τόσο καλά τοποθετημένα που ήταν αδύνατο να τα δεις με το μάτι.

Παρ'όλα αυτά αισθάνομαι τελείως ηλίθιος!!!!! Δεν έφταιγε η θήκη. Εγώ έφταιγα!!!! 😂

Φιλε ακριβως το ιδιο επαθα και γω. Εβαλα την προστασια στις καμερες και μετα εψαχνα να βρω τη μεμβρανη αν εχει κολλησει καλα και δεν εβρισκα τπτ. Μετα το καταλαβα που εβγαλα τη θηκη για καποιο λογο και ειχε σφινωσει το ενα καπακι απο την καμερα πανω και βγηκε μαζι 😊

Link to comment
Share on other sites

Τελικά προχώρησα και εγώ στην αγορά γιατί κοντεύω 3 χρόνια με το s21+ αν και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος η μπαταρία έχει φτάσει στο 79% και δεν μου βγάζει ούτε μέρα. Ακόμα δεν έχω ανοίξει το Ultra δεν είχα χρόνο αλλά θα επανέλθω. Από θήκες επειδή θέλω να είναι λεπτό, θα προεξέχουν οι κάμερες? ή να πάρω με κάλυμμα να το ανοιγοκλείνω ?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, oregon said:

Πήρα το ESR. Είναι σε τιμή ξεφτίλα και περιλαμβάνει 2 τζαμακια, τα προστατευτικά για τις κάμερες και οδηγό τοποθέτησης. 

Πολύ πολύ εύκολη τοποθέτηση χωρίς φουσκάλες. 

Το γυαλί είναι μια χαρά, αλλά θα πρέπει να συμβιβαστείς με την ιδέα ότι θα χάσεις το anti reflecting της οθόνης. 

Επίσης επηρεάζεται το δακτυλικό αποτύπωμα. Θα πρέπει να τα ξαναπεράσεις και να πιέζεις λίγο περισσότερο για να τα αναγνωρίσει. 

Η σχέση ποιότητας τιμής είναι απίστευτη, αλλά η τοποθέτηση γυαλιού στο S24 Ultra προϋποθέτει κάποιες μικρές θυσίες όσον αφορά την εμπειρία χρήσης. 

Ευχαριστώ το τζάμι προστασίας στις κάμερες τις επηρεάζει σε απόδοση?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, thursday6 said:

Ευχαριστώ το τζάμι προστασίας στις κάμερες τις επηρεάζει σε απόδοση?

Eγω προσωπικα δεν εχω δει κατι. Καποιος αλλος ισως σου πει οτι βλεπει διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...