Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διάβασα στο reddit το grain και το color banding παρεμενει ...

Ακόμη και τα steam deck oled με οθόνες της Samsung έχουν grain.....

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, thalassi said:

Εμενα και χειροκινητα στον Ιουλιο μενει η ενημερωση του Google Play...

κάτι κάνεις λάθος δεν κατεβάζεις το σωστό αρχείο δεν γίνεται αυτό που λες. 

από εδώ κατέβασε:

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/main-components/main-components-2024-01-01-s-release/

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, thalassi said:

Mα νομιζω και σε αλλους το ιδιο κανει, σε Ιουλιο εχουν μεινει..

Αν κατεβάσετε και περάσετε το αρχείο γίνεται αμέσως.Εγώ έκανα επιπλέον και μια επανεκκίνηση στο κινητό.

Screenshot_20240223_181911_Settings.jpg

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Rospy7 said:

Αν κατεβάσετε και περάσετε το αρχείο γίνεται αμέσως.Εγώ έκανα επιπλέον και μια επανεκκίνηση στο κινητό.

Screenshot_20240223_181911_Settings.jpg

Εχεις δικιο αλλα με αυτο το αρχειο αλλαζει μονο η ημερομηνια και οχι η ασφαλεια οποτε τι να την κανεις την ημερομηνια γιατι να φανταστεις οτι το αρχειο το κανονικο ειναι περιπου 70 ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα και εγώ το update. Εμφανής βελτίωση στα χρώματα της οθόνης (με την επιλογή ζωντάνια χρωμάτων) και βελτίωση στις φωτογραφίες. Μια δοκιμή που έκανα σε εσωτερικό χώρο με 10x πριν και μετά νομίζω φαίνονται πιο έντονα τα χρώματα.

20240223_184235.jpg

20240223_185441.jpg

Edited by Cloud
Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Cloud said:

Μόλις έκανα και εγώ το update. Εμφανής βελτίωση στα χρώματα της οθόνης (με την επιλογή ζωντάνια χρωμάτων) και βελτίωση στις φωτογραφίες. Μια δοκιμή που έκανα σε εσωτερικό χώρο με 10x πριν και μετά νομίζω φαίνονται πιο έντονα τα χρώματα.

Το ρυθμιστικό σε ποια θέση το έβαλες, στη μέση ή τέρμα δεξιά;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johnnyman25 said:

Διάβασα στο reddit το grain και το color banding παρεμενει ...

Ακόμη και τα steam deck oled με οθόνες της Samsung έχουν grain.....

Δεν πειράζει θα το ξεπεράσουμε

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση.

Οταν τραβαω μια φωτο βγαζει ενα κιτρινο κυκλακι που λεει να κρατησω σταθερο το τηλ και την βγαζει μετα απο ενα σεκ. Δεν απενεργοποιειται αυτο?

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johnnyman25 said:

Διάβασα στο reddit το grain και το color banding παρεμενει ...

Ακόμη και τα steam deck oled με οθόνες της Samsung έχουν grain.....

Εγω σε διαβεβαιωνω οτι στο δικο μου δεν υπηρχε και ουτε  υπαρχει κανενα grain τζαμπα στεναχωριεστε...😁

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τελικά το update δείχνει να έκανε δουλειά, αν κ είναι νωρίς να μιλήσω για την μπαταρία πιστεύω ότι έχει αρχίσει κ φρενάρει.... για το θέμα του κορεσμού καλά έκαναν κ το έβαλαν γιατί δείχνει να ακούνε τα παράπονα των καταναλωτών, αν κ εμένα μου είναι αδιάφορο γιατί μου αρέσουν τα φυσικά χρώματα όπως ήταν από μαμά.  Πιστεύω να σταματήσει κ η γκρίνια γιατί σαν συσκευή δεν έχει τίποτα κ το μόνο που θα δούμε είναι αναβάθμιση προς το καλύτερο. 

17 minutes ago, zorbas100 said:

Εγω σε διαβεβαιωνω οτι στο δικο μου δεν υπηρχε και ουτε  υπαρχει κανενα grain τζαμπα στεναχωριεστε...😁

Κοίτα να δεις πιστεύω ότι είναι κ υπερβολή τόσο χαμηλά ο φωτισμός να το βαζεις ,εγώ φαντάσου ότι δεν το είχα διακρίνει με τίποτα αν δεν λέγαν το τρόπο σε πλήρες σκοτάδι κ χαμηλό φωτισμό μέχρι να πονέσουν τα μάτια 🤪.  Δεν ξερω αν το κατατασουν στο φυσιολογικό η μαμά εταιρεία,  εγω δεν μπορώ πάντως να διαβάσω με τόσο χαμηλή φωτεινότητα . Τέλος πάντων θα παρακολουθούμε το θέμα τι θα αποφασίσει η εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, xalaros said:

Το ρυθμιστικό σε ποια θέση το έβαλες, στη μέση ή τέρμα δεξιά;

Το έβαλα στην μέση νομίζω είναι καλα για εμένα. Πάντως στην φωτογραφία διακρίνω χρωματική βελτίωση σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Πως πέρασαν αυτές οι οθόνες από το quality control απορώ...

Βίντεο που δείχνει τι συμβαίνει στα pixels και έχουμε grain.

https://twitter.com/lafaiel/status/1761014092582777205?t=9EUINKuVyPI8lB86NR9Xiw&s=19

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, johnnyman25 said:

Πως πέρασαν αυτές οι οθόνες από το quality control απορώ...

Βίντεο που δείχνει τι συμβαίνει στα pixels και έχουμε grain.

https://twitter.com/lafaiel/status/1761014092582777205?t=9EUINKuVyPI8lB86NR9Xiw&s=19

Και εγώ την ίδια απορία έχω. 

https://www.sammobile.com/news/galaxy-s24-series-best-mobile-displays/

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dkon84 said:

Και εγώ την ίδια απορία έχω. 

https://www.sammobile.com/news/galaxy-s24-series-best-mobile-displays/

Dxomark φουλ έμπιστοι όπως και με τα reviews των καμερών 😆 🤣 😂 

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Και αφού πήραμε και την αναβάθμιση και έστρωσαν και τα χρώματα. Εγώ από μέρους μου θα σας χαιρετισω και θα σας ευχηθώ να χαρητε την συσκευή σάς,όσοι εδώ μέσα την έχετε. Είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί. Εγώ προσωπικά θα αφήσω τα παλικάρια που δεν έχουν αλλά πολύ θα ήθελαν να συνεχίσουν το κράξιμο. Καλή αντάμωση. 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στα σκοτάδια, παλεύω να βρω grain αλλά μάταια!! 

Μα το Θεό θα πάω να πάρω μικροσκόπιο να δω τι νιώθετε ρε άτιμοι που μας βάζετε τύπους που ψάχνουν να βρουν ντε και καλά πρόβλημα στην οθόνη με τα...μικροσκοπια ρε φίλε!! 

ΤΑ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΑ!!! 🤣🤣🤣

Ελπίζω να τρολαρετε, ειδάλλως έχετε σοβαρό πρόβλημα ρε σεις. 🤣

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kek said:

Είμαι στα σκοτάδια, παλεύω να βρω grain αλλά μάταια!! 

Μα το Θεό θα πάω να πάρω μικροσκόπιο να δω τι νιώθετε ρε άτιμοι που μας βάζετε τύπους που ψάχνουν να βρουν ντε και καλά πρόβλημα στην οθόνη με τα...μικροσκοπια ρε φίλε!! 

ΤΑ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΑ!!! 🤣🤣🤣

αν κατάλαβα καλά δεν είναι πρόβλημα που το έχουν όλες τις συσκευές, επίσης όσες το έχουν φαίνεται με γυμνό μάτι 

Edited by alanthast0s
Link to comment
Share on other sites

Capitan-Mura Font · 1001 Fonts

 

 

πέρα απ την πλάκα, τελικά έχει βγεί κάποιο site/τεστ που να χρησιμοποιεί συγκεκριμένη παλέτα χρωμάτων ώστε να μπορείς να το εντωπίσεις ή παλεύουν όλοι να βρουν κάποιο γκρί φόντο?

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Πρώτα στο s21 u  μου έδειχνε κάθε πρωί πριν ξεκινήσω για δουλειά στο aod πόση ώρα θέλω κ αν πατήσω πάνω στο εικονίδιο μου έβγαζε την ποιο γρήγορη διαδρομή κ το ίδιο 30λεπτα  πρίν σχολαω πόση ώρα για το σπίτι αν έχει κίνηση κ υπολόγιζε την ώρα . Βέβαια σταμάτησε από μόνο του κάποια στιγμή. Τώρα στο 24υ υπάρχει κάποιος τρόπος να το ενεργοποιήσω αν ξέρει κάποιος τα βήματα να βοηθήσει? Γίνεται η έχει σταματήσει αυτή η πληροφορία να εμφανίζεται αυτόματα;

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, OverClocker said:

πέρα απ την πλάκα, τελικά έχει βγεί κάποιο site/τεστ που να χρησιμοποιεί συγκεκριμένη παλέτα χρωμάτων ώστε να μπορείς να το εντωπίσεις ή παλεύουν όλοι να βρουν κάποιο γκρί φόντο?

d8skuqm-08b0f556-2523-461f-ab90-9947ddc3

 

Αν στη χαμηλή φωτεινότητα βλέπεις κόκκους τότε έχεις πρόβλημα 

Edited by EricssonyFan
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...