Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 minutes ago, sakis88888 said:

υπάρχει επιλογή όταν επεξεργαζόμαστε φώτο με το Ai να μην φαίνεται το υδατογράφημα κάτω αριστερά; 

 

"Κανονικά" δεν υπάρχει. Ωστόσο μπορείς να μπεις στην εφαρμογή "Φωτογραφίες" της Google, να επιλέξεις τη συγκεκριμένη φωτοτογραφία και να πατήσεις "επεξεργασία" και μετά μετακινώντας προς τα αριστερά την γραμμή εργασιών που ξεκινάει με "προτάσεις" , θα δεις μετά "περικοπή" και μετά "εργαλεία". Στα "εργαλεία" επέλεξε από πάνω τη "μαγική γόμα" και κύκλωσε το υδατογράφημα, το οποίο θα εξαφανιστεί 🙂

Edited by James Bond
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα είχαμε τα media markt και τα public και κερδίζαμε τα yellows της τράπεζας Πειραιώς.

Τώρα αφενός τα media markt έφυγαν από  ελλάδα και από ότι είδα τα public μάλλον δεν συνεργάζονται πλέον με την πειραιώς.

 

Οπότε αν θέλει κανείς να αγοράσει το S24 ultra και να εξαργυρώσει yellows; υπάρχει κάτι; κάποιο ηλεκτρονικό κατάστημα που να συνεργάζεται με την Πειραιώς;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, George6633 said:

Να ρωτήσω εκ μέρους ενός φίλου γιατί έτσι και αλλιώς εγώ ζω επαρχία.Υπάρχει η δυνατότητα να πάει ο ίδιος να το παραδώσει σε κάποια γραφεία ή σε κάποιο ειδικό κουτί ή πρέπει να το στείλω με την ACS?

Διεύθυνση Pandas: Μέρλιν 2, Αθήνα 10671

Με την ACS έχουν συνεργασία και δε θα χρεωθεί μεταφορικά.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, unwise said:

Πρώτα είχαμε τα media markt και τα public και κερδίζαμε τα yellows της τράπεζας Πειραιώς.

Τώρα αφενός τα media markt έφυγαν από  ελλάδα και από ότι είδα τα public μάλλον δεν συνεργάζονται πλέον με την πειραιώς.

 

Οπότε αν θέλει κανείς να αγοράσει το S24 ultra και να εξαργυρώσει yellows; υπάρχει κάτι; κάποιο ηλεκτρονικό κατάστημα που να συνεργάζεται με την Πειραιώς;

Αν μπεις στην ιστοσελίδα της Πειραιώς θα δεις αναλυτικά με ποια καταστήματα συνεργάζεται για τα yellows. 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, sakis88888 said:

υπάρχει επιλογή όταν επεξεργαζόμαστε φώτο με το Ai να μην φαίνεται το υδατογράφημα κάτω αριστερά; 

 

Λογικα και με το magic eraser (ή οπως λεγεται) που εχει μεσα στο gallery.

Χτες παρελαβα οποτε δεν εχω προλαβει ακομα να το μαθω και δεν το εχω μαζι μου να σου πω πως λεγεται.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, SagoniasSlutRose said:

Λογικα και με το magic eraser (ή οπως λεγεται) που εχει μεσα στο gallery.

Χτες παρελαβα οποτε δεν εχω προλαβει ακομα να το μαθω και δεν το εχω μαζι μου να σου πω πως λεγεται.

 

2 ώρες πριν, James Bond said:

"Κανονικά" δεν υπάρχει. Ωστόσο μπορείς να μπεις στην εφαρμογή "Φωτογραφίες" της Google, να επιλέξεις τη συγκεκριμένη φωτοτογραφία και να πατήσεις "επεξεργασία" και μετά μετακινώντας προς τα αριστερά την γραμμή εργασιών που ξεκινάει με "προτάσεις" , θα δεις μετά "περικοπή" και μετά "εργαλεία". Στα "εργαλεία" επέλεξε από πάνω τη "μαγική γόμα" και κύκλωσε το υδατογράφημα, το οποίο θα εξαφανιστεί 🙂

Ναι τελικά παίζει και από το gallery. Ανοίγεις τη φωτογραφία που θέλεις, πας στο μολύβι και μετά στην πέμπτη επιλογή στα εργαλεία (αυτό με τους τέσσερεις μικρούς κύκλους). Επιλέγεις μετά το πρώτο εργαλείο (Διαγραφή αντικειμένου), κυκλώνεις το υδατογράφημα και πατάς "διαγραφή". Μπορείς να επαναλάβεις τη διαδικασία αν έχουν μείνει σκιές. Επίσης, πριν να πατήσεις "διαγραφή", μπορείς κυκλώνοντας δυο τρια κοντινά κάθε φορά σημεία να μεγαλώσεις την περιοχή που θα επιλέξει τελικά η ΑΙ για να κάνει τη διαγραφή, ώστε να έχεις πιο ομοιόμορφο αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Το ΑΙ generated slow motion σας λειτουργεί σε όλα τα βίντεο ή επιλεκτικά; Στο δικό μου σε όσα θέλει και όχι στα δικά του! Σε αποθηκευμένα παλιότερα βίντεο δουλεύει, όχι όμως σε όσα τραβάω με αυτό! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Athkatla said:

Διεύθυνση Pandas: Μέρλιν 2, Αθήνα 10671

Με την ACS έχουν συνεργασία και δε θα χρεωθεί μεταφορικά.

 

Ευχαριστώ πολύ!! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sakis88888 said:

υπάρχει επιλογή όταν επεξεργαζόμαστε φώτο με το Ai να μην φαίνεται το υδατογράφημα κάτω αριστερά; 

 

Δεν υπάρχει αυτή η επιλογή στο 24?

 

Screenshot_20240208_183803_Gallery.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Konstantine73 said:

Δεν υπάρχει αυτή η επιλογή στο 24?

 

Screenshot_20240208_183803_Gallery.jpg

Αυτό είναι αν θέλεις να βάλεις ένα υδατογράφημα στις φωτογραφίες που τραβάς (το default ειναι Galaxy S24 Ultra, αλλά μπορείς να το αλλάξεις). Δεν έχει σχέση με το υδατογράφημα που μπαίνει πάντα στις επεξεργασμένες με ΑΙ φωτογραφίες για να μην θεωρήσει κάποιος ότι είναι αυθεντικές.

Edited by James Bond
Link to comment
Share on other sites

Είστε ευχαριστημένοι με τις φωτογραφίες σε χαμηλό φωτισμό? Νομίζω ότι θέλει πολλή δουλειά......

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, smyrali said:

Το ΑΙ generated slow motion σας λειτουργεί σε όλα τα βίντεο ή επιλεκτικά; Στο δικό μου σε όσα θέλει και όχι στα δικά του! Σε αποθηκευμένα παλιότερα βίντεο δουλεύει, όχι όμως σε όσα τραβάω με αυτό! 

Δυστυχώς πρέπει να είναι μόνο σε αυτή τη μορφή για να το κάνει 

Screenshot_20240208_185426_Camera.jpg

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, smyrali said:

Καλησπέρα, 

Το πρόβλημα με το τρίξιμο κατά τη δονηση προκαλείται από το χαλαρό spen. Αν το βγάλεις πρέπει να το σπρώξεις με δύναμη ώστε να μην έχει το παραμικρό τζόγο, αλλιώς θα συντονίζεται κατά τη δονηση και θα ακούγεται. Δεν ξέρω αν είναι θέμα κακης χρήσης του spen ή ελλατωματικού εξαρτήματος. 

Το αντιμετωπίζει άλλος;

Εγώ το είχα πρωτογραψει εδώ και κορόιδευαν κιόλας κάποιοι...

Ίσως ισχύει αυτό που λες αλλά εμένα εμενα σταμάτησε όταν άρχισα να βάζω το spen από την ανάποδη μεριά από αυτή που ήταν ήδη όταν ήρθε το κινητό. Από τότε κανένα θέμα 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Antonio27 said:

Εγώ το είχα πρωτογραψει εδώ και κορόιδευαν κιόλας κάποιοι...

Ίσως ισχύει αυτό που λες αλλά εμένα εμενα σταμάτησε όταν άρχισα να βάζω το spen από την ανάποδη μεριά από αυτή που ήταν ήδη όταν ήρθε το κινητό. Από τότε κανένα θέμα 

Θα το δοκιμάσω αν και τώρα που το έσπρωξα πιο δυνατά στη θέση του είναι οκ. 

1 ώρα πριν, sakis88888 said:

Δυστυχώς πρέπει να είναι μόνο σε αυτή τη μορφή για να το κάνει 

Screenshot_20240208_185426_Camera.jpg

Έλεος ρε Samsung...το HEVC υποστηρίζει HDR 10+ ενώ το άλλο είναι αρχαίο codec!

Link to comment
Share on other sites

λειτουργώ το κινητό πάντα σε δόνηση επειδή έχω και το ρολόι 

έχω έναν συγκεκριμένο τύπο δόνησης για τις ειδοποιήσεις αλλά στο messenger έχει πάντα μια άλλη, πολύ ήπια 

Ξέρει κανείς γιατί το κάνει αυτό και όπως αλλάζει; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

Είστε ευχαριστημένοι με τις φωτογραφίες σε χαμηλό φωτισμό? Νομίζω ότι θέλει πολλή δουλειά......

Οχι,θέλει όντως πολύ δουλειά και ελπίζουμε στα επόμενα update για κάτι καλύτερο. 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σήμερα παρατηρώ ότι στο Google Messages (πάροχος COSMOTE) δεν μπορώ να στείλω μηνύματα RCS σε ατομικές συνομιλίες. Τα μετατρέπει αυτόματα σε SMS. Αντιμετωπίζει κανένας άλλος το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, nasosvasedis said:

Ρε παιδιά σήμερα παρατηρώ ότι στο Google Messages (πάροχος COSMOTE) δεν μπορώ να στείλω μηνύματα RCS σε ατομικές συνομιλίες. Τα μετατρέπει αυτόματα σε SMS. Αντιμετωπίζει κανένας άλλος το ίδιο;

Το ίδιο και εγώ με την ίδια εταιρεία....δεν έβγαλα άκρη....

 

Edited by lepe_21
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, lepe_21 said:

Το ίδιο και εγώ με την ίδια εταιρεία....δεν έβγαλα άκρη....

 

Αν γίνει επαναφορά των δεδομένων της εφαρμογής μέχρι το πρώτο κλείσιμο της εφαρμογής δουλεύουν. Μετά χαλάνε πάλι. Χαχα. Καλημέρα. 

Link to comment
Share on other sites

Στο Samsung messages λειτουργεί rcs στην Ελλάδα;

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Όντως σε cosmote δεν ....αλλά σε vodafone παίζει κανονικά,  πάω την cosmote στο 21 κ παίζει κανονικά..... wtf 🥴

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μου ήρθε το email από την Pandas με τις οδηγίες για την αποστολή για την συσκευή και μου έχει και μια καρτέλα courier η οποία μου γράφει αν δεν είναι δυνατή η εκτύπωση να γράψω τον κωδικό voucher..Τον γράφω απλά σε ένα χαρτί τετραδίου και το βάζω μέσα στο δέμα ή είναι κάτι που πρέπει να πω στην ACS? 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Dark_Lord said:

Στο Samsung messages λειτουργεί rcs στην Ελλάδα;

Όχι, το παρατήρησα από χθες έχει χαλάσει. Κάτι έκανε λάθος ο λατρεμένος μας πάροχος. 🤣

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, George6633 said:

Καλησπέρα.Μου ήρθε το email από την Pandas με τις οδηγίες για την αποστολή για την συσκευή και μου έχει και μια καρτέλα courier η οποία μου γράφει αν δεν είναι δυνατή η εκτύπωση να γράψω τον κωδικό voucher..Τον γράφω απλά σε ένα χαρτί τετραδίου και το βάζω μέσα στο δέμα ή είναι κάτι που πρέπει να πω στην ACS? 

Κι εμένα σήμερα μου ήρθε.

Το εκτύπωσα και θα το βάλω μέσα στο δέμα.

Αν το θέλει ο courier θα του το δώσω τυπωμένο 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...