Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, zorbas100 said:

Μεταβείτε στις Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεις Σύνθετες ρυθμίσεις και ενεργοποιήστε τη διαχείριση κατηγοριών ειδοποιήσεων για κάθε εφαρμογή 

Αφού ενεργοποιήσω την παραπάνω επιλογή μετά που ορίζω τον ήχο ειδοποίησης της κάθε εφαρμογής; 

Μέσα από την εκάστοτε εφαρμογή ή κάπου τις έχει συγκεντρωμένα;

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, anastasg said:

Αφού ενεργοποιήσω την παραπάνω επιλογή μετά που ορίζω τον ήχο ειδοποίησης της κάθε εφαρμογής; 

Μέσα από την εκάστοτε εφαρμογή ή κάπου τις έχει συγκεντρωμένα;

Μπαίνεις στις ρυθμίσεις της κάθε εφαρμογής και πας εκεί που λέει "ειδοποιήσεις".

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, nasosvasedis said:

Μπαίνεις στις ρυθμίσεις της κάθε εφαρμογής και πας εκεί που λέει "ειδοποιήσεις".

γκαβομαρα. Δεν το βρισκω για ηχους. Επισης αυτη η λειτουργια μικροφωνου που ειναι?

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Geo_F1 said:

γκαβομαρα. Δεν το βρισκω για ηχους. Επισης αυτη η λειτουργια μικροφωνου που ειναι?

Όταν είσαι στην κλήση ανοίγεις το Quick settings και εμφανίζεται. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nasosvasedis said:

Όταν είσαι στην κλήση ανοίγεις το Quick settings και εμφανίζεται. 

ααα ωραιος. Ναι αυτο ηθελε φαντασια.

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Just now, nasosvasedis said:

Όταν είσαι στην κλήση ανοίγεις το Quick settings και εμφανίζεται. 

Για τους ηχους στις εφαρμογές αν έκανες αυτό που είχαμε γράψει πιο πάνω. Μετά πας ξανά ρυθμίσεις ειδοποίησης, ειδοποίησης εφαρμογής μπαίνεις σε όποια θέλεις κ πας κάτω που λέει κατηγορίες ειδοποιήσεων 

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει τοποθετήσει το τζαμάκι της spigen να μας πει εντυπώσεις και ήθελα να ρωτήσω αν έχει μαύρο περίγραμμα όπως έχει για το 15 pro που έχει τύχει να δω και επίσης σαν καλύπτει όλη την οθόνη και γενικότερα εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dkon84 said:

Κάποιος που να έχει τοποθετήσει το τζαμάκι της spigen να μας πει εντυπώσεις και ήθελα να ρωτήσω αν έχει μαύρο περίγραμμα όπως έχει για το 15 pro που έχει τύχει να δω και επίσης σαν καλύπτει όλη την οθόνη και γενικότερα εντυπώσεις

Καλύπτει ακριβώς όλη την Φωτεινή οθόνη, όχι τα μπεζελ. 

Δεν φτάνει μέχρι το σασι δηλαδή. 

Δεν έχει μαύρο περίγραμμα. 

Το δακτυλικο δουλεύει μια χαρά. 

Γενικά μ αρέσει και δεν έχω κανένα παράπονο. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια άσχετη ερώτηση:

Με το RAM Plus τι κάνετε; Προεπιλεγμένα είναι στα 8GB.

Το κατεβάζετε ή το απενεργοποιείτε τελείως;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nasosvasedis said:

Παιδιά μια άσχετη ερώτηση:

Με το RAM Plus τι κάνετε; Προεπιλεγμένα είναι στα 8GB.

Το κατεβάζετε ή το απενεργοποιείτε τελείως;

Απενεργοποιηση τελείως 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε και η επίσημη απάντηση από την τεχνική υποστήριξη της Samsung Hellas απο τα κεντρικά για το zoom για να κλείσει και αυτό το θέμα να μην υπάρχουν άλλες ερωτήσεις.

spacer.png

 

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενο. Από την στιγμή που το κάνει μόνο στο video mode και όχι στο photo mode. Δε γίνετε να είναι πρόβλημα της συσκευής.  Θα ήταν αν το έκανε και στα 2 mode. 

Χώρια που το κάνει και σε ένα σωρό άλλες συσκευές. 

Πότε θα πάρουμε update ρώτα μιας και τους βρήκες!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Geo_F1 said:

... . Επισης αυτη η λειτουργια μικροφωνου που ειναι?

Η ποια;;;; έχασα επεισόδια, τι ακριβώς κάνει αυτή η λειτουργία;;;; 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, fotisbasm_ said:

Η ποια;;;; έχασα επεισόδια, τι ακριβώς κάνει αυτή η λειτουργία;;;; 

Στο 4:57

https://www.youtube.com/watch?v=jebyR2EJkQk

 

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και γω απο Αγγλια!

Ρε παιδια, υπαρχει καποιος τροπος να περαστουν εφαρμογες μαζι με τις ρυθμισεις τους απο το παλιο τηλεφωνο; Με το smart switch περασαν απλα οι εφαρμογες. Πρεπει δλδ τωρα μια μια να παω να τις ρυθμισω παλι. Κανα μηνα θα μου παρει αν γινει μια μια.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Geo_F1 said:

Το έχει δοκιμάσει κάποιος, λειτουργεί όντως;;

1 minute ago, SagoniasSlutRose said:

Σημερα παρελαβα και γω απο Αγγλια!

Ρε παιδια, υπαρχει καποιος τροπος να περαστουν εφαρμογες μαζι με τις ρυθμισεις τους απο το παλιο τηλεφωνο; Με το smart switch περασαν απλα οι εφαρμογες. Πρεπει δλδ τωρα μια μια να παω να τις ρυθμισω παλι. Κανα μηνα θα μου παρει αν γινει μια μια.

Εγώ από το Note 10+ τα πέρασα με smart switch και πέρασαν και οι ρυθμίσεις 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Geo_F1 said:

Μου θυμίζει iphone, δηλαδή το standard ειναι το κλασικό και το mi focus κάτι σαν anc???? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, anastasg said:

Εγώ από το Note 10+ τα πέρασα με smart switch και πέρασαν και οι ρυθμίσεις 

Απο huawei περασαν απλα οι εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2024 at 11:23 ΜΜ, Vlasismiriagos said:

Επειδή είμαι σε κρίσιμη ηλικία και διαβάζοντας το συγκεκριμένο τοπικ για το ίσως καλύτερο smartphone εκεί έξω, παραθέτω ένα βίντεο που τράβηξα πριν 1 λεπτό με το s20 plus που έχω για δεύτερο. Να τονίσω σε αυτό το σημείο ότι το κύριο τηλέφωνο μου είναι το s23 Ultra το οποίο έχει την ίδια ακριβώς συμπεριφορά. Για ποιο λόγο τώρα νομίζετε ξαφνικά ότι αυτό είναι πρόβλημα αδυνατώ να καταλάβω. Γίνεται ΕΝΑΛΛΑΓΗ φακών, που βρίσκονται σε άλλα σημεία ο ένας απο τον άλλον. Πώς θα μπορούσε να γίνει αλλιώς η μετάβαση; Ειλικρινά τώρα δε θα με τρελάνετε εδώ μέσα🤣🤣!

 

 

On 5/2/2024 at 11:49 ΜΜ, vwbestakos said:

Ότι και να λέτε παλικάρια σε όλα τα Samsung Communitys και σε αρκετά γνωστά τεχνολογικά sites αναφέρουν αυτό το πρόβλημα όλοι με το ζουμ του S24 ULTRA.

Δεν νομίζω εσείς να είστε οι έξυπνοι και όλοι εμείς οι χαζοί ας αποφασίσει η εταιρία αν είναι πρόβλημα η όχι και αφήστε εμάς τους ταλεπορους στην ησυχία μας. 

Δεν βγήκαμε σήμερα και αγοράσαμε την πρώτη συσκευή έχουν περάσει συσκευές και συσκευές από τα χέρια μας.

Μαζευτηκαμε όλοι οι τεχνικοί εδώ 😂😂

 

1 hour ago, vwbestakos said:

Μόλις μου ήρθε και η επίσημη απάντηση από την τεχνική υποστήριξη της Samsung Hellas απο τα κεντρικά για το zoom για να κλείσει και αυτό το θέμα να μην υπάρχουν άλλες ερωτήσεις.

spacer.png

 

🤣🤣🤣 Τελικά μάλλον είμαστε πιο έξυπνοι εμείς...

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Vlasismiriagos said:

 

 

🤣🤣🤣 Τελικά μάλλον είμαστε πιο έξυπνοι εμείς...

Εγώ τώρα αναρωτιέμαι όσοι είχαν ή θεωρούσαν ότι είχαν πρόβλημα στους φακούς τώρα ησύχασαν με την επίσημη απάντηση της samsung; 

Ή μήπως θα πουλήσουν τις συσκευές για να πάνε σε άλλες "καλύτερες" συσκευές που η κάμερα δουλεύει "σωστά";

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, anastasg said:

Εγώ τώρα αναρωτιέμαι όσοι είχαν ή θεωρούσαν ότι είχαν πρόβλημα στους φακούς τώρα ησύχασαν με την επίσημη απάντηση της samsung; 

Ή μήπως θα πουλήσουν τις συσκευές για να πάνε σε άλλες "καλύτερες" συσκευές που η κάμερα δουλεύει "σωστά";

Θα πουλήσουν ρε συ! Εννοείται ότι θα πουλήσουν! Μόνο στο Σύνταγμα δεν είχαν κατέβει! Τώρα που τους είπαν και ότι δεν είναι πρόβλημα, προφανώς και θα πουλήσουν και λογικά θα κινηθούν και νομικά εναντίον της. Τέτοιο καραμπινάτο πρόβλημα και δεν το παραδέχεται! Ντροπή! Ακόμη περιμένω πάντως βίντεο του τρίτου ξαδέρφου του κολλητού της αδερφής μέλους εδώ, που είχε το μοναδικό s24 Ultra που δεν είχε πρόβλημα🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, anastasg said:

Εγώ τώρα αναρωτιέμαι όσοι είχαν ή θεωρούσαν ότι είχαν πρόβλημα στους φακούς τώρα ησύχασαν με την επίσημη απάντηση της samsung; 

Ή μήπως θα πουλήσουν τις συσκευές για να πάνε σε άλλες "καλύτερες" συσκευές που η κάμερα δουλεύει "σωστά";

Φυσικα το πουλας και πας σε μια αλλη εταιρια.Η σαμμυ στις απαντησεις που δινει στο λεει ξεκαθαρα οτι ετσι οπως εχουμε βαλει τους φακους στο hardware δεν υπαρχει περιπτωση να υπαρχει ομαλοτητα και αυτο εχει ως αποτελεσμα να το καλυπτουμε με  animation  και αλλες αλχημειες....

Σου λεει πιστεψετο ...

οπως ο δημητρης πιο πανω ανεβασε βιντεο μεσα απ το αμαξι και στο ζουμαρισμα πηγαινε το αντικειμενο στο ταμπλο μια δεξια μια αριστερα το εκανε οσο πιο σιγα γινεται ο ανθρωπος :classic_laugh::classic_laugh::classic_laugh: --->>>    

 

Dimitris_w

Εμένα έχει πρόβλημα η όχι για πείτε
    https://youtube.com/shorts/PazH4osxI4M?si=_JLUamHCfT61FS5F
 
https://myphone.gr/forum/topic/200539/?do=findComment&comment=7246958

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Vlasismiriagos said:

Θα πουλήσουν ρε συ! Εννοείται ότι θα πουλήσουν! Μόνο στο Σύνταγμα δεν είχαν κατέβει! Τώρα που τους είπαν και ότι δεν είναι πρόβλημα, προφανώς και θα πουλήσουν και λογικά θα κινηθούν και νομικά εναντίον της. Τέτοιο καραμπινάτο πρόβλημα και δεν το παραδέχεται! Ντροπή! Ακόμη περιμένω πάντως βίντεο του τρίτου ξαδέρφου του κολλητού της αδερφής μέλους εδώ, που είχε το μοναδικό s24 Ultra που δεν είχε πρόβλημα🤣🤣🤣

Εγώ θα την κρατήσω και θα την πουλήσω μετά την 7ετια που θα σταματήσει η υποστήριξη που να ξαναπάρω Samsung με χαλασμένο ΖΟΟΜ στο βίντεο ε που θα πάει μετα από 7 χρόνια θα το φτιάξουν 😂😂

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Just now, vwbestakos said:

Εγώ θα την κρατήσω και θα την πουλήσω μετά την 7ετια που θα σταματήσει η υποστήριξη που να ξαναπάρω Samsung με χαλασμένο ΖΟΟΜ στο βίντεο Ε που θα πάμεετα από 7 χρόνια θα το φτιάξουν 😂😂

Άσε που δεν θα τα παίρνει κανείς τώρα ούτε μεταχειρισμένα αφού είναι χαλασμένα όλα! 200€ και αν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, 

Το πρόβλημα με το τρίξιμο κατά τη δονηση προκαλείται από το χαλαρό spen. Αν το βγάλεις πρέπει να το σπρώξεις με δύναμη ώστε να μην έχει το παραμικρό τζόγο, αλλιώς θα συντονίζεται κατά τη δονηση και θα ακούγεται. Δεν ξέρω αν είναι θέμα κακης χρήσης του spen ή ελλατωματικού εξαρτήματος. 

Το αντιμετωπίζει άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...