Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για κάποιον λόγο που δεν καταλαβαίνω το s24 ultra έχει αρκετη μαυρίλα στα πλαίσιά του -  το screen to body ratio είναι 88.5 όσο πάει το κατεβάζει... Και το αστείο της υπόθεσης είναι ότι το s24 plus το οποίο επίσης έχει επιπέδη  οθόνη η αναλογία του είναι 91,6 

Για τα δικά μου γούστα εάν τα βάζαμε δίπλα δίπλα το plus φαίνεται πολύ πιο όμορφο και με καλύτερο κράτημα...

Edited by Konstantine73
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Konstantine73 said:

Για κάποιον λόγο που δεν καταλαβαίνω το s24 ultra έχει αρκετη μαυρίλα στα πλαίσιά του -  το screen to body ratio είναι 88.5 όσο πάει το κατεβάζει... Και το αστείο της υπόθεσης είναι ότι το s24 plus το οποίο επίσης έχει επιπέδη  οθόνη η αναλογία του είναι 91,6 

Για τα δικά μου γούστα εάν τα βάζαμε δίπλα δίπλα το plus φαίνεται πολύ πιο όμορφο και με καλύτερο κράτημα...

Αν στο δώσουν φέτος αυτό, τι θα έχουν να δώσουν στο επόμενο;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, EricssonyFan said:

Απ' την άλλη θα έχω μεγάλη οικονομική χασουρα. Να δώσω το s23 ultra στη καλύτερη 800€ (500 χαμένα από τον Απρίλιο) και να δώσω αλλα 500 για να το πάρω από αγγελία στα 1300 το πολύ, η 1100 στη καλύτερη. 

Να δώσεις 500 για μετάβαση από το s23u στο 24u θα έλεγα και εγώ ότι δεν αξίζει. 

Δεν θα άλλαζα το 23 ούτε εγώ γιατί ακόμα και σήμερα είναι τοπ επιλογή. 

Αλλά έχω δυνατότητα να αγοράσω τιμολόγιο. 

-10% - τιμολόγιο - 100€ pandas χ2 μνήμη στην προ παραγγελία πήρα το 512 λίγο κάτω από 1κ. 

Το 23 πήγε στην σύζυγο αλλά θεωρώ πως 800 μπορούσα να το δώσω. 

Ε για 200 ευρώ λοιπόν σκέφτηκα να κάνω την τρέλα μου και να πάω στο νέο. 

Από θήκες αν θέλεις αποκλειστικά διάφανη νομίζω θα δυσκολευτείς για να βρεις την τέλεια! 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καταλάβει ότι δεν αξίζει η μετάβαση από το 23 στο 24.

Για κάποιον που έρχεται από πιο παλιά συσκευή, τι είναι προτιμότερο να πάρει? Το 23 ή το 24? Ποιο είναι καλύτερο?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, SagoniasSlutRose said:

Έχουμε καταλάβει ότι δεν αξίζει η μετάβαση από το 23 στο 24.

Για κάποιον που έρχεται από πιο παλιά συσκευή, τι είναι προτιμότερο να πάρει? Το 23 ή το 24? Ποιο είναι καλύτερο?

Καταρχην ποσο παλια???

Η σειρα S εχει πολλες ομοιοτητες απο ποιο παλιες εως και την τελευταια με μικρες διαφοροποιησεις στο hardware. Το 90 % των ανθρωπων στον πλανητη κανουν τα ιδια και τα ιδια οποτε καποιος που εχει το S21 η το S23-24 λιγο πολυ τα ιδια ειναι...Εδω στο φορουμ ειμαστε ατομα που ασχολουμαστε με λεπτομεριες τεχνολογικες.Δεν σημαινει οτι ειναι λοιπον  η απολυτη μεταβαση  σε ουσια απο παλιο σε νεο .

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Ο μονος λογος που πηγα απο το 23 στο 24 ηταν η επιπεδη οθονη. Περιμενα αυτο το δωρο χρονια τωρα. Σημερα εφαγε την πρωτη τουμπα του και δεν επαθε τιποτα. Με το 23 ηδη θα ειχα αλλαξει προστασια οθονης. Και το γεγονος οτι εδωσα το 23 στη γυναικα μου οποτε εχουμε και οι δυο νεα κινητα τωρα. Αν σε ικανοποιει το 23 δεν υπαρχει λογος να πας στο 24. Δεν προκειται να δεις διαφορες. Αν και σημερα που ειχε ηλιο και ανεβασε max φωτεινοτητα επαθα πλακα. Δεν εχω ξαναδει τοσο καθαρα κατω απο ηλιο και ας ειχα προστασια οθονης που ακυρωνει την antiglare ιδιοτητα της οθονης. Σε γενικες γραμμες ομως διαφορές δεν θα δεις.  

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, SagoniasSlutRose said:

Έχουμε καταλάβει ότι δεν αξίζει η μετάβαση από το 23 στο 24.

Για κάποιον που έρχεται από πιο παλιά συσκευή, τι είναι προτιμότερο να πάρει? Το 23 ή το 24? Ποιο είναι καλύτερο?

Καλυτερη Κατασκευή τιτάνιο 

Καλύτερος επεξεργαστής

Flat οθόνη με λιγότερες αντανάκλασεις

7 χρόνια υποστήριξη 

Ai από τώρα 

Για μένα δεν τίθεται θέμα, πάει κάποιος στο νεότερο μοντέλο που με τις αναβαθμίσεις θα γίνει ακόμα καλύτερο 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, jonk said:

Να πω κι εγώ δύο λόγια γιατί βλέπω γράφονται διάφορα, πολλά προβλήματα,κακή οθόνη κλπ

Το κινητό είναι τοπ.Η οθόνη στα μάτια μου και πάντα σε σύγκριση με iPhone 15 pro max είναι κορυφαία.Ουτε ξεπλυμενη την βλέπω ούτε τίποτα.Διαβαζω έξω στον ήλιο άνετα.

Φωτογραφίες , βίντεο πάρα πολύ καλό.

Γενικά είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος και εδώ και δυο μέρες έχω βάλει το 15 pro max στην άκρη και χρησιμοποιώ το s24 ultra.

Μπαταρία μου βγάζει 10 ώρες sot άνετα .

Να αναφέρω επίσης όταν πήρα το 15 pro max υπήρχαν θέματα που με ενοχλούσαν ,αλλά με τις ενημερώσεις έστρωσαν.Στο s24 δεν έχω κανένα θέμα.

Το μόνο που με ενοχλεί αλλά πιστεύω θα συνηθίσω είναι η μετάβαση από ios.

Συμφωνώ 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, godjet1 said:

Καλυτερη Κατασκευή τιτάνιο 

Καλύτερος επεξεργαστής

Flat οθόνη με λιγότερες αντανάκλασεις

7 χρόνια υποστήριξη 

Ai από τώρα 

Για μένα δεν τίθεται θέμα, πάει κάποιος στο νεότερο μοντέλο που με τις αναβαθμίσεις θα γίνει ακόμα καλύτερο 

[[Καλυτερη κατασκευη τιτανιο:]]

 Για την ιδεα μολις το βαζεις θηκη δεν σε νοιαζει εαν ειναι τιτανιο , αλουμινιο , πολυανθρακικο πλαστικο (γκλαστκ) μαλιστα μακαρι να υπηρχε το τελευταιο οπως στις παλιοτερες ναυαρχιδες να ειναι παναλαφρες στα χερια ναι οχι τουβλο οπως τωρα...

[[ καλυτερος επεξεργαστης ]]

Ε οχι δα απο τον Gen1 , Gen1 plus , Gen2  , με τον Gen 3 δεν θα καταλαβει απολυτοςτιποτα...

[[ Φλατ  οθονη ]]

Συμφωνω απολυτα λογο κυρτης που προκαλει ζημιες...

[[ 7 χρονια υποστηριξη ]]...

Ενταξει αλλα μακαρι να το κρατησει καποιος 7 χρονια...Αραγε Τι καλογερος στο αγιο ορος θα παει...???:classic_laugh:

[[ ΑΙ]]

Ναι αλλα θα υπαρξει αναβαθμιση και σε παλιοτερες ναυαρχιδες...

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, s_nova said:

οχι δα απο τον Gen1 , Gen1 plus , Gen2  , με τον Gen 3 δεν θα καταλαβει απολυτοςτιποτα...

Αν θες να καταλαβαίνεις διαφορές τότε πρέπει να αλλάζεις κάθε πέντε χρόνια κινητό

 

10 minutes ago, s_nova said:

Ενταξει αλλα μακαρι να το κρατησει καποιος 7 χρονια...Αραγε Τι καλογερος στο αγιο ορος θα παει...???:classic_laugh:

Μπορεί να τον απολύσουν να μην εχει μια και να μένει κάτω από γέφυρα😅

 

12 minutes ago, s_nova said:

πολυανθρακικο πλαστικο (γκλαστκ) μαλιστα μακαρι να υπηρχε το τελευταιο οπως στις παλιοτερες ναυαρχιδες να ειναι παναλαφρες στα χερια ναι οχι τουβλο οπως τωρα...

Το note που έστειλα πίσω κολλούσε και έμενε στα χέρια μου από τον πολυμερισμό.

Γενικά τα πλεονεκτήματα είναι υπαρκτά ο καθένας σταθμίζει αν τα θρλρι  ή όχι αλλά δεν μπορούμε να τα εξαλείψουμε

Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζω 3 photos που τράβηξα σήμερα...

Κάτι με χαλάει με τα χρώματα στον ουρανό και πάρα πολύ μάλιστα....ξενέρωσα αρκετά είναι η αλήθεια.

 

12mp:

https://we.tl/t-lbdsTXw2vr

 

50MP:

https://we.tl/t-nLNeroUbDl

 

200PM:

https://we.tl/t-LHzOCexohl

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Gorge said:

Εμείς το έχουμε ήδη το security patch Ιανουαρίου.

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Ανεβάζω 3 photos που τράβηξα σήμερα...

Κάτι με χαλάει με τα χρώματα στον ουρανό και πάρα πολύ μάλιστα....ξενέρωσα αρκετά είναι η αλήθεια.

 

12mp:

https://we.tl/t-lbdsTXw2vr

 

50MP:

https://we.tl/t-nLNeroUbDl

 

200PM:

https://we.tl/t-LHzOCexohl

 

 

 

Εχουν κορεσμο και στο βαθος μια  ουρανια  παραμορφωση...Ετσι βγηκαν τις πηγες στο Pc  η ανεβηκαν και χαλασε η αναλυση???

Link to comment
Share on other sites

https://twitter.com/smasithick/status/1752733526586491319

ρε παιδια τελιακ με αυτο τι παιζει??? ειναι προβλημα η οχι??? το κανει οταν βλεπει κοντινα αντικειμενα... οι περισσοτεροι λενε οτι δεν ειναι προβλημα αλλα η samsung του εκανε αντικατασταση...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, s_nova said:

Εαν το εχει καποιος αυτο  στο zoom-in παει και κανει αντικατασταση .

Εμένα το κάνει και μάλιστα αλλάζει και χρώμα στο λευκό;;;

Τελικά φτιάχνει με update; Το έχει κανείς αλλος;

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το κάνει όπως είχα βάλει και στο βιντεακι...κάποιοι είπαν ότι μέσω camera assistant έχει επιλογή κλπ για να το αλλάξεις, το κατέβασα αλλά καμία αλλαγή 

Άρα; ειναι πρόβλημα τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Παρτε τηλεφωνο smartec  αυριο το πρωι μετα της 9.00 να αναφερεται το θεμα με το Zoom-In .

 

Screenshot_20240204_193714_Samsung Internet.jpg

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, netgeo said:

Εμένα το κάνει και μάλιστα αλλάζει και χρώμα στο λευκό;;;

Τελικά φτιάχνει με update; Το έχει κανείς αλλος;

Για να καταλάβω επηρεάζει κάπου το αποτέλεσμα της φωτογραφίας τελικά ή απλά δεν μας αρέσει αυτό το γραφικό που κάνει και λέμε όλοι να το επιστρέψουμε πίσω γιατί αν είναι μόνο αυτό είναι εντελώς αδιάφορο τι και αν είναι έτσι από τη samsung τι και αν είναι πρόβλημα αδιάφορα τελείως

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dkon84 said:

Για να καταλάβω επηρεάζει κάπου το αποτέλεσμα της φωτογραφίας τελικά ή απλά δεν μας αρέσει αυτό το γραφικό που κάνει και λέμε όλοι να το επιστρέψουμε πίσω γιατί αν είναι μόνο αυτό είναι εντελώς αδιάφορο τι και αν είναι έτσι από τη samsung τι και αν είναι πρόβλημα αδιάφορα τελείως

Δεν το έχω πιάσει από την αρχή το θέμα, αλλά δεν μιλάω για φωτογραφίες, τραβάω βίντεο και κάνω ζουμ, αρκετά ομαλά και η εικόνα σπάει κάνει shift...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dkon84 said:

Για να καταλάβω επηρεάζει κάπου το αποτέλεσμα της φωτογραφίας τελικά ή απλά δεν μας αρέσει αυτό το γραφικό που κάνει και λέμε όλοι να το επιστρέψουμε πίσω γιατί αν είναι μόνο αυτό είναι εντελώς αδιάφορο τι και αν είναι έτσι από τη samsung τι και αν είναι πρόβλημα αδιάφορα τελείως

Εσυ γραφεις ως ενας απλος καθημερινος κατοχος - αγοραστης και λες σε φορουμ οτι αυτο ειναι αδιαφορο και δεν τρεχει κατι ? :classic_laugh: Ξερεις εσυ πως θα εξελιχθει  αυτο το σεσπασιον γιατι εμενα μου φαινεται οτι θα πεταχθει εξω το αντικειμενο και θα το φαω στο προσωπο...

 

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Το αίωνιο θέμα με το αργό κλείστρο και τις κουνημένες φωτογραφίες σε κινούμενα αντικείμενα (παιδιά, σκυλιά κλπ) το έχουν διορθώσει καθόλου ή τα ίδια; Και μη μου πείτε για τις βελτιώσεις μέσω του Camera Assistant. Μιλάω για ουσιαστική βελτιώση...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, s_nova said:

Εχουν κορεσμο και στο βαθος μια  ουρανια  παραμορφωση...Ετσι βγηκαν τις πηγες στο Pc  η ανεβηκαν και χαλασε η αναλυση???

Στο PC θα τις δω σε λίγο.

Έτσι βγήκαν όπως τις βλέπεις, δε χάλασε τπτ στην ανάλυση.

Επίσης, δοκίμασα και το βίντεο και όντως κάνει αυτό σπάσιμο από μετάβαση 2.9x σε 3.0 και 4.9 σε 5.0....

Επειδή αύριο ή Τρίτη θα πάω smartec για αλλαγή μπαταρίας στο S22U, θα τους το πω και θα τους βάλω να το δοκιμάσουν κι επιτόπου!

Το βίντεο:

https://we.tl/t-64Auc6Zn8I

 

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...