Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 minutes ago, manan69t said:

Έχει και από τις δύο αλλά στην easy mail δεν φαίνεται τίποτα νεότερα από αυτό που ανέβασα και στα τηλέφωνα δεν απαντούν ενώ και την samsung που πήρα όταν πάνε να με συνδέσουν με τις πωλήσεις e-shop πέφτει η γραμμή!!

Τι να πω υπομονή.

Δεν το έχω δει κι από κοντά και με αυτά που διαβάζω εδώ (ξεπλυμένες οθόνες, κάμερα σήμα κλπ) με έχουν πιάσει τα ψυχολογικά μου 😂

Η συσκευη ειναι τελεια οτι ειναι θεμα software καποια στιγμη θα διορθωθει προσωπικα δεν εχω κανενα απο τα παραπανω θεματα κατα τη γνωμη μου κοιτα να χαρεις το κινητο με το καλο οοοοταν παραλαβεις 😁

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Dark_Lord said:

Όπως έχεις καταλάβει δεν χαμπαριάζει κανένας... Τόσα λεφτά έδωσαν τα παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Ένα post έκανα για το θέμα, πριν αρκετές ημέρες. Όποιος θέλει το κρατάει. 

Η συνηθίζεις στο πάνελ αυτό ή απλά το δίνεις και πας παρακάτω...

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είναι η πιο φωτεινή οθόνη φετος, τα χρώματα είναι όσο πιο φωτεινά θα μπορούσαν να είναι φαντάζομαι, και ως προς τον κορεσμό.

Δεν φταίει η οθόνη, το ειδικό γυαλί της οθόνης που βάλανε κάνει τη διαφορα. Αν είχαν βάλει προηγούμενες οθόνες όπως gorilla glass 1 πχ, θα έπιανε 4000 nits φωτεινότητα. Φαντάζομαι πάντα. 

Μου κάνει ότι δεν είναι software πρόβλημα, και μια πιθανή ενημέρωση το μόνο που θα μπορούσε να καταφέρει είναι να κάνει πιο ξεθωριασμένα τα χρώματα στη φυσική λειτουργία, και στην έντονη να τα αφήσει ως έχει. 

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό είναι το περίεργο. Γιατί δεν υπάρχει διαφορά μεταξύ natural και vivid mode εφόσον είναι σκόπιμο. Εν πάση περιπτώσει πολλές φορές λένε άλλα και κάνουν άλλα. Θα φανεί. Εγώ και τις 2 αναφορές (οτι θα φτιαχτεί με Update και ότι δεν θα φτιαχτεί) επιφυλακτικά της βλέπω. Ένα ισπανικό site ρώτησε την Samsung Ισπανίας και τους είπε αυτό. Δηλαδή αν εμείς ρωτήσουμε την Ελληνική Samsung και μας πει κάτι άλλο τι θα ισχύει;

Edited by kax_dent
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Όπως έχεις καταλάβει δεν χαμπαριάζει κανένας... Τόσα λεφτά έδωσαν τα παιδιά...

Όσοι τα δώσαμε, όσα δώσαμε καλώς ή κακώς το πήραμε και το χαιρόμαστε. 

Εσύ τα έδωσες, το πήρες και σε προβλημάτισε κάτι;

Πολύ πικρόχολα σχόλια και ειρωνεία Κωνσταντίνε, υπάρχει λόγος ή απλά σου βγαίνει η ζήλια; 

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας iPhone 15 pro max για πρώτη φορά iOS σκεφτόμουν να μεταβώ ξανά σε android, βέβαια παίζοντας με το s24 ultra ενός καλού μου φίλου είδα ότι οι φωτογραφίες υπολείπονται κατά πολύ τπυ s24 ultra έναντι τπυ 15 pro max….. κάθε άποψη δεκτή 

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω καταλήξει για τις φωτογραφίες προσωπικά 

πριν δοκίμαζα τη σελφι με το s21u που έχω και διαπίστωσα μεγαλύτερη ευκρίνεια στο παλιό 

είστε ευχαριστημένοι με τη μπροστινή κάμερα εσείς; 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mkaragian said:

Έχοντας iPhone 15 pro max για πρώτη φορά iOS σκεφτόμουν να μεταβώ ξανά σε android, βέβαια παίζοντας με το s24 ultra ενός καλού μου φίλου είδα ότι οι φωτογραφίες υπολείπονται κατά πολύ τπυ s24 ultra έναντι τπυ 15 pro max….. κάθε άποψη δεκτή 

Εγώ ομολογουμένως θεωρώ ότι όπως λένε και οι περισσότεροι reviewers οι φωτογραφίες στις περισσότερες συνθήκες είναι καλύτερες στο S24U. Στο βίντεο βέβαια το iPhone είναι καλύτερο ακόμα, χρειάζεται δουλίτσα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nasosvasedis said:

Εγώ ομολογουμένως θεωρώ ότι όπως λένε και οι περισσότεροι reviewers οι φωτογραφίες στις περισσότερες συνθήκες είναι καλύτερες στο S24U. Στο βίντεο βέβαια το iPhone είναι καλύτερο ακόμα, χρειάζεται δουλίτσα.

Αυτό είναι που φοβάμαι μην γίνει η δουλειά με τις ενημερώσεις όπως το s23 ultra που καλή βελτίωση έγινε τον Σεπτέμβριο 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mkaragian said:

Αυτό είναι που φοβάμαι μην γίνει η δουλειά με τις ενημερώσεις όπως το s23 ultra που καλή βελτίωση έγινε τον Σεπτέμβριο 

Πολύ πιθανό... Βέβαια είμαι σίγουρος ότι η πρώτη μεγάλη ενημέρωση που (μάλλον) έρχεται θα είναι και μεγάλη και θα φτιάχνει αρκετά πραγματάκια.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, sakis88888 said:

δεν έχω καταλήξει για τις φωτογραφίες προσωπικά 

πριν δοκίμαζα τη σελφι με το s21u που έχω και διαπίστωσα μεγαλύτερη ευκρίνεια στο παλιό 

είστε ευχαριστημένοι με τη μπροστινή κάμερα εσείς; 

Η μπροστινή κάμερα θέλει πολυυυυυ δουλειά ειδικά αν βγάλεις φωτό και πίσω είναι το φως του δωματίου σου. Εκεί ειλικρινά τα σκοτώνει το s24 ultra και πάντα μιλώ με σύγκριση το 15 προ μαχ. 

Just now, mkaragian said:

Η μπροστινή κάμερα θέλει πολυυυυυ δουλειά ειδικά αν βγάλεις φωτό και πίσω είναι το φως του δωματίου σου. Εκεί ειλικρινά τα σκοτώνει το s24 ultra και πάντα μιλώ με σύγκριση το 15 προ μαχ. 

Βέβαια έχει πάρει αρκετές ενημερώσεις το 15 προ μαξ, όποτε είναι πιο στρωμένο το κινητό και πιο fine tuning στην κάμερα 

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να δει κάποιος πως φαίνεται η επαγγελματική φωτογραφία 

σήμερα πρόσεξα (μάλλον σήμερα μπήκα πρώτη φορά) πως είναι όλα ανάποδα χαχα...τα δείχνει ανάποδα εννοώ 

Fixed

Edited by sakis88888
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το εχω καποιες μερες και το δουλευω φουλ...Ερχομαι απο pixel 8 pro και πιο πριν fold 5...Γενικα λογω δουλειας εχω τη δυνατοτητα και τα δοκιμαζω ολα...Τωρα μαζι με το 24 εχω και ενα iPhone 14 Pro Max...

 

Δε ξερω τι λετε το κινητο σκίζει!Σε ολα!Ακομα και στην μπαταρια εκπληκτικο....Και την οθονη μια χαρα τη βλεπω,εκπληκτικη θα ελεγα και το γεγονος οτι δεν ειναι curved την απογείωσε...Ενας λογος που ειχα πριν καιρο το s23 plus ηταν γιατι δεν ηθελα curved...

 

Εχω βαλει τη ζελατινα της Samsung Επισης μια χαρα...

Αν κατι με εχει χαλασει ειναι οτι πλεον δεν μπορεις να βαλεις φωτο στην Aod ουτε καν με clockface απο goodlock....Επισης θα περιμενα λογω τιτανίου να εχει πεσει λιγο το βαρος αλλα δεν...Το εκαναν και λιγο πιο φαρδύ...γενικα θα ηθελα να το εκαναν λιγο πιο ανετο στο χερι...

Του εβαλα και csc Ινδονησίας και ολα αψογα !

Υ.Γ.Αν καποιος που εχει Toyota εχει καταφερει να συνδέσει χωρις καλώδιο Android auto θα ηθελα να με βοηθησει...δεν το εχω καταφερει ουτε με αυτο το κινητο ουτε με κανενα απ τα προηγουμενα Android 

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ τις δικές μου εντυπώσεις γιατί έχω διαβάσει πολλά και έχω συγκρίνει πολλές φορές σε καταστήματα τα κινητά

Σήμερα π.χ έβλεπα με ένα iphone pro max 15 το οποίο είχε όντως λίγο πιο βαθυ κόκκινο αλλά τι να το κάνεις.. όλοι οι οθόνη του ήτανε ελαφρά πιο κίτρινη ..επίσης σε σχέση με το s23 το οποίο έχει λίγο πιο  έντονα χρώματα αλλά η διαφορές είναι με το μικροσκόπιο. Στο φως της ημέρας είναι πολυ καλύτερη οθόνη και χωρίς τόσο πολύ αντανάκλαση.

Τελικα να πούμε τα πράγματα με το όνομά τους αν σήμερα έχεις χίλια  plus λεφτά ποιο απ τα 2 κινητά θα αγόραζες s23 ή s24 αυτή είναι μια ερώτηση που ας απαντήσει ο καθένας μόνος του ..

όσοι έχουν το έχει 23 φαντάζομαι δεν υπάρχει λόγος να κάνουν ανεβάθμιση αλλά όλοι οι υπόλοιποι ας αναρωτηθούν ποιο θα διάλεγαν

 

Link to comment
Share on other sites

Λιγες σελιδες πριν το ανεφεραν το ανωτερω και μαλλον δεν ειναι προβλημα τελικα.

 

https://myphone.gr/forum/topic/200539/?do=findComment&comment=7244671

 

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, godjet1 said:

Να πω και εγώ τις δικές μου εντυπώσεις γιατί έχω διαβάσει πολλά και έχω συγκρίνει πολλές φορές σε καταστήματα τα κινητά

Σήμερα π.χ έβλεπα με ένα iphone pro max 15 το οποίο είχε όντως λίγο πιο βαθυ κόκκινο αλλά τι να το κάνεις.. όλοι οι οθόνη του ήτανε ελαφρά πιο κίτρινη ..επίσης σε σχέση με το s23 το οποίο έχει λίγο πιο  έντονα χρώματα αλλά η διαφορές είναι με το μικροσκόπιο. Στο φως της ημέρας είναι πολυ καλύτερη οθόνη και χωρίς τόσο πολύ αντανάκλαση.

Τελικα να πούμε τα πράγματα με το όνομά τους αν σήμερα έχεις χίλια  plus λεφτά ποιο απ τα 2 κινητά θα αγόραζες s23 ή s24 αυτή είναι μια ερώτηση που ας απαντήσει ο καθένας μόνος του ..

όσοι έχουν το έχει 23 φαντάζομαι δεν υπάρχει λόγος να κάνουν ανεβάθμιση αλλά όλοι οι υπόλοιποι ας αναρωτηθούν ποιο θα διάλεγαν

 

το ιδιο πιστευω,καποιος με ultra 23 δεν εχει καποιο λογο να παει σε 24,εχει ενα στρωμενο απο καθε αποψη κινητο,εκτος αν εχει την τρελα να θελει παντα το τελευταιο μοντελο και του περισευουν λεφτα,με τις επομενες αναβαθμισεις σιγουρα θα γινει καλυτερη η συσκευη γιατι ειναι τουμπανο,αν ειχα 22αρι και πιο κατω μαλλον θα πηγαινα στο 24 εγω....οσο για την οθονη αλλοι λενε οτι θα φτιαξει με update αλλοι λενε οχι......αν καποιον τον ενοχλει οπως ειναι τωρα απλα ας περιμενει λιγο να δει που θα πει το πραγμα,καλο σκ να εχουμε

Link to comment
Share on other sites

@mkaragian και στο s22u από Σεπτέμβρη του αντίστοιχου χρόνου (2022) και μετά η συσκευή έγινε εξαιρετική. Το s23u θεωρώ ότι ήταν από τα καλύτερα κινητά της Samsung εξαρχής .Και φέτος αργά ή γρήγορα θα το απογειώσει η εταιρεία το 24αρι. 

 

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mkaragian said:

Έχοντας iPhone 15 pro max για πρώτη φορά iOS σκεφτόμουν να μεταβώ ξανά σε android, βέβαια παίζοντας με το s24 ultra ενός καλού μου φίλου είδα ότι οι φωτογραφίες υπολείπονται κατά πολύ τπυ s24 ultra έναντι τπυ 15 pro max….. κάθε άποψη δεκτή 

Το κινητό είναι εξαιρετικο από όλες τις πλευρές,δεν ξέρω αν είναι καλύτερο ή χειρότερο από το περσινό μοντέλο,άλλωστε όπως έχω ξαναγράψει έχω χρόνια να πάω σε ναυαρχίδα της εταιρίας.Το μόνο θέμα που έχει και με έχει ενοχλήσει για μένα που ασχολούμαι πιο επαγγελματικα με την κάμερα,είναι οι φωτογραφίες σε χαμηλο φωτισμό.Με δυσκολεύει ο θόρυβος που βγάζει και όσο σταθερό χέρι και να έχεις κάποιες βγαίνουν κουνημένες.Προφανώς αν παίξω με φλας κλπ αλλάζει κάπως το τοπίο αλλά προτιμώ τις φωτογραφίες χωρίς φλας για να μην έχει μεγάλη διαφορά το θέμα με το backround.Προφανως με τις pro ρυθμίσεις μπορείς σε ένα βαθμό να διορθώσεις πράγματα,αλλά όταν θες μια φωτογραφία εκείνη τη στιγμή,σε χαμηλό φωτισμό δεν είμαι ικανοποιημένος.Βέβαια διαβάζοντας τις κριτικές των πιο έμπειρων παιδιών εδώ σε σχέση με τις ναυαρχίδες της Samsung,ποτέ δεν ήταν το ατού της εταιρείας οι συγκεκριμένες λήψεις.Περιμένω κάποια updates και γω και εύχομαι να διορθωθεί στο βαθμό που γίνεται. 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, George6633 said:

Το κινητό είναι εξαιρετικο από όλες τις πλευρές,δεν ξέρω αν είναι καλύτερο ή χειρότερο από το περσινό μοντέλο,άλλωστε όπως έχω ξαναγράψει έχω χρόνια να πάω σε ναυαρχίδα της εταιρίας.Το μόνο θέμα που έχει και με έχει ενοχλήσει για μένα που ασχολούμαι πιο επαγγελματικα με την κάμερα,είναι οι φωτογραφίες σε χαμηλο φωτισμό.Με δυσκολεύει ο θόρυβος που βγάζει και όσο σταθερό χέρι και να έχεις κάποιες βγαίνουν κουνημένες.Προφανώς αν παίξω με φλας κλπ αλλάζει κάπως το τοπίο αλλά προτιμώ τις φωτογραφίες χωρίς φλας για να μην έχει μεγάλη διαφορά το θέμα με το backround.Προφανως με τις pro ρυθμίσεις μπορείς σε ένα βαθμό να διορθώσεις πράγματα,αλλά όταν θες μια φωτογραφία εκείνη τη στιγμή,σε χαμηλό φωτισμό δεν είμαι ικανοποιημένος.Βέβαια διαβάζοντας τις κριτικές των πιο έμπειρων παιδιών εδώ σε σχέση με τις ναυαρχίδες της Samsung,ποτέ δεν ήταν το ατού της εταιρείας οι συγκεκριμένες λήψεις.Περιμένω κάποια updates και γω και εύχομαι να διορθωθεί στο βαθμό που γίνεται. 

2 ώρες πριν, mkaragian said:

Η μπροστινή κάμερα θέλει πολυυυυυ δουλειά ειδικά αν βγάλεις φωτό και πίσω είναι το φως του δωματίου σου. Εκεί ειλικρινά τα σκοτώνει το s24 ultra και πάντα μιλώ με σύγκριση το 15 προ μαχ. 

Επειδή θέλω να μιλάω με έργα δες πως έχει κάνει την φωτογραφία η μπροστινή κάμερα του s24 ultra για κακή μου τύχη δεν βρίσκω την αντίστοιχη του 15 
Επαναλαμβάνω ότι  πάρει αρκετές ενημερώσεις το 15 προ μαξ, όποτε είναι πιο στρωμένο το κινητό και πιο fine tuning στην κάμερα 

20240201_212811_Original.jpeg

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, mkaragian said:

Έχοντας iPhone 15 pro max για πρώτη φορά iOS σκεφτόμουν να μεταβώ ξανά σε android, βέβαια παίζοντας με το s24 ultra ενός καλού μου φίλου είδα ότι οι φωτογραφίες υπολείπονται κατά πολύ τπυ s24 ultra έναντι τπυ 15 pro max….. κάθε άποψη δεκτή 

Καμία σχέση του s24 είναι σαφώς πολύ καλύτερες. Φιλικά πάντα. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, chico71 said:

Καμία σχέση του s24 είναι σαφώς πολύ καλύτερες. Φιλικά πάντα. 

Εννοείται φιλικά, την τρέλα μας κάνουμε εδώ!

4 ώρες πριν, mkaragian said:

Η μπροστινή κάμερα θέλει πολυυυυυ δουλειά ειδικά αν βγάλεις φωτό και πίσω είναι το φως του δωματίου σου. Εκεί ειλικρινά τα σκοτώνει το s24 ultra και πάντα μιλώ με σύγκριση το 15 προ μαχ. 

Βέβαια έχει πάρει αρκετές ενημερώσεις το 15 προ μαξ, όποτε είναι πιο στρωμένο το κινητό και πιο fine tuning στην κάμερα 

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικό θέμα των Samsungs. 

https://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-s24-ultra-camera-moving-pets-3409393/

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, anastasg said:

Όσοι τα δώσαμε, όσα δώσαμε καλώς ή κακώς το πήραμε και το χαιρόμαστε. 

Εσύ τα έδωσες, το πήρες και σε προβλημάτισε κάτι;

Πολύ πικρόχολα σχόλια και ειρωνεία Κωνσταντίνε, υπάρχει λόγος ή απλά σου βγαίνει η ζήλια; 

Πολύ καλά κάνατε και το πήρατε και είναι δικαίωμά σας...

Κακό πράγμα το να εθελοτυφλει  κάποιος...

Εγώ με το s23 ultra είμαι μια χαρά δεν θεωρώ ότι είναι ουσιαστική αναβάθμιση η φετινή συσκευή.

Καθόλου πικροχολα σχόλια εάν η αλήθεια σε ενοχλή δεν είναι δικό μου το πρόβλημα.

Δεν έχω κάποιο λόγο να ζηλέψω, βλέπω το 25 πώς θα είναι και αποφασίζω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...