Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, hasiotis_john said:

Παρ' όλο που πιστεύω και γω ότι θ' ανέβει σκαλοπάτια μετά τις πρώτες αναβαθμίσεις το S24, αλλά για να τα λέμε και όλα το 15 pro max καρφώθηκε στην δεύτερη θέση με το πρωτοκυκλοφόρησε Day1 ! Βέβαια ακούγονται ψίθυροι πως όσοι πληρώνουν την dxomark έχουν άμεσα μια καλή θέση στην κατάταξη και φαίνεται αυτό στα συγκριτικά , για παράδειγμα ήδη αν δείτε S24ultra VS 15ProMax κάμερα συγκριτικά που κυκλοφορούν πολλά στο youtube, όλα  βγάζουν καλύτερη στα σημεία αυτή του S24ultra ! Όπως για παράδειγμα αυτό το συγκριτικό ! Δείτε και αυτό εδώ από τον καλύτερο  του είδους στα συγκριτικά.
Οπότε ΔΕΝ στέκει σε καμία περίπτωση η 18η θέση του Dxomark.

Συμφωνώ φίλε Γιάννη. Μου φαίνονται κάπως άτοπες οι συγκρίσεις τους, ίσως φταίει ο τρόπος με τον οποίο βάζουν πόντους. Ωστόσο θα θέσω 2 ερωτήματα: 1) Πέρα από την apple, την πληρώνουν και οι oppo,vivo,huawei,honor,google? Όλες αυτές είναι πάνω από το s24u. 2) στο ranking των οθονών γιατί βγήκε πρώτο το s24u? Πλήρωσε η samsung μόνο για την οθόνη και όχι για την κάμερα;

9 minutes ago, giannisr said:

παίχτη ήμουν έτοιμος να γράψω τα ίδια πράγματα ειδικά για το navigation bar, μάλλον τα παράπονα ήταν πολλά και το υλοποίησαν μέσω good lock! όλα μια χαρά πλέον, με 100% διάφανη navigation bar! 

Μιας και όλοι εδώ στο φόρουμ (συμπεριλαμβανομένου  του γράφοντος βεβαίως βεβαίως) ασχολούνται με την τεχνολογία γενικότερα και έχουν πολύ καλά κινητά όλοι, θέλω να σας δώσω μια οπτική διαφορετική ενος ανθρώπου που δεν ασχολείται ιδιαίτερα και πόσο εύκολο είναι να θεωρούμε κάποια πράγματα δεδομένα με τις ναυαρχίδες. Σήμερα το πρωί δίνω για πρώτη φορά στη γυναίκα  μου το s24 ultra και της λέω ενα σκέτο "δες το" για να δω τι θα μου πεί. Έμεινε με το στόμα ανοικτό και αυτό που μου τόνισε ήταν οτι η η φωτογραφία που είχα σαν wallpaper είναι σαν εκτυπωμένη φωτογραφία πάνω στο κινητό. Πιθανολογώ ότι είναι οι πολύ λίγες αντανακλάσεις που έχει ενσωματωμένη η οθόνη πλέον, κάτι που τα δικά μου μάτια το έχουν ήδη συνηθίσει  και μάλιστα το θεωρούν δεδομένο..(το κινητό της γυναίκας μου είναι ενα nokia του 2021 full HD ανάλυση, δεν είναι κάτι σούπερ ουαου αλλά ούτε και κανά σαπάκι). Εν κατακλείδι, χαρείτε το κινητό σας παιδιά, θα πάρουμε και το update που διορθώνει τα χρωματικά και όλα καλά. Καλημέρα σε όλους

Μα η συσκευή είναι καταπληκτική, όπως ήταν και το s23u...απλώς, -ανάλογα με τη χρήση του καθενός- υπάρχουν σημεία που θα έπρεπε να έχουν διορθωθεί σε τέτοια επίπεδα τιμής. Παράδειγμα: Είχα πάει τις προάλλες σε παιδικό πάρτι και τραβάγαμε φωτογραφίες σε εσωτερικό χώρο τα παιδιά. Ενώ εγώ με το s23u χαιρόμουν τη χρωματική απόδοση σε σχέση με τα iphones κάποιων, έπρεπε να τραβήξω δέκα φωτό, για να πετύχω τη μία όπου δε θα είναι κουνημένα τα πρόσωπα και να παίζω με το camera assistant κ.λπ....Έβλεπα άλλους με κάτι iphone 11 και 12 να τραβάνε παιδιά που τρέχουν και οι ίδιοι να κρατάνε το κινητό σαν να είναι στο τελευταίο στάδιο του πάρκινσον και όλες οι φωτό να βγαίνουν πένα. Πόσο δύσκολο είναι τόσα χρόνια να το φτιάξει αυτό η samsung στις ναυαρχίδες; Για όσους έχουν παιδιά, γατιά σκυλιά και τραβάνε σε εσωτερικούς χώρους είναι πολύ εκνευριστικό..

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Athkatla said:

Παίζουν ρολο και οι ρυθμίσεις δες το Intelligent optimization kai to Tracking auto-focus.

έχω δοκιμάσει όλες τις παραλλαγές και έχω δει άπειρα βιντεάκια στο youtube😁σε κάποιες περιπτώσεις βελτιώνεται λίγο αλλά γενικά είναι η αχίλλειος πτέρνα και μάλλον έχει να κάνει με το iso. Ίσως θα έπρεπε να βάλει έναν sony αισθητήρα στο ultra κάποια στιγμή..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Btw, δεν νομίζω ότι η Samsung είχε -παραδοσιακά- καλό φακό/φωτογραφίες και να ήταν μπροστά απ όλο τον ανταγωνισμό.

Τουλάχιστο απ όσο θυμάμαι εγώ.

 

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτή την αίσθηση έχω - ήταν πριν χρόνια ανάμεσα στα κορυφαία φωτογραφικά κινητά αλλά με την άνοδο τον κινέζων έμεινε πίσω. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, OverClocker said:

Btw, δεν νομίζω ότι η Samsung είχε -παραδοσιακά- καλό φακό/φωτογραφίες και να ήταν μπροστά απ όλο τον ανταγωνισμό.

Τουλάχιστο απ όσο θυμάμαι εγώ.

 

Μα και εγώ για πριν την άνοδο των Κινέζων γράφω. Για παράδειγμα, όταν βγήκε το s9+, κατέκτησε την πρώτη θέση στο dxo mark ρίχνοντας το iphone x στην τρίτη θέση (μάλλον τότε είχε λεφτά για λάδωμα)....ενώ ακόμα και το s10+ είχε ξεπεράσει σε video stabilization το xs max τότε, κάτι που είχε θεωρηθεί πρωτοφανές.

Αλλά και για να πάμε στα πιο πρόσφατα, όταν βγήκε το s23 ultra νίκησε κατά κράτος το 14 pro max....φέτος με το 15 pro max είναι διαφορετικά τα πράγματα..

Θεωρώ ότι ο αισθητήρας αυτός (isocell mp2) έχει παλιώσει πλέον και η AI δε σώζει την κατάσταση..θα πρέπει να φτιάξει καλύτερο αισθητήρα ή να πάει κατά sony μεριά..

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dark_Lord said:

Μα η συσκευή είναι καταπληκτική, όπως ήταν και το s23u...απλώς, -ανάλογα με τη χρήση του καθενός- υπάρχουν σημεία που θα έπρεπε να έχουν διορθωθεί σε τέτοια επίπεδα τιμής. Παράδειγμα: Είχα πάει τις προάλλες σε παιδικό πάρτι και τραβάγαμε φωτογραφίες σε εσωτερικό χώρο τα παιδιά. Ενώ εγώ με το s23u χαιρόμουν τη χρωματική απόδοση σε σχέση με τα iphones κάποιων, έπρεπε να τραβήξω δέκα φωτό, για να πετύχω τη μία όπου δε θα είναι κουνημένα τα πρόσωπα και να παίζω με το camera assistant κ.λπ....Έβλεπα άλλους με κάτι iphone 11 και 12 να τραβάνε παιδιά που τρέχουν και οι ίδιοι να κρατάνε το κινητό σαν να είναι στο τελευταίο στάδιο του πάρκινσον και όλες οι φωτό να βγαίνουν πένα. Πόσο δύσκολο είναι τόσα χρόνια να το φτιάξει αυτό η samsung στις ναυαρχίδες; Για όσους έχουν παιδιά, γατιά σκυλιά και τραβάνε σε εσωτερικούς χώρους είναι πολύ εκνευριστικό.

Aν οντως δεν μπορει να βγαλει καλες φωτογραφιες παιδια που παιζουν κλπ ειναι μεγαλο αρνητικο για μενα! Θα φανει στην πραξη... Εχει φτασει Ελλαδα και το δικο μου και το περιμενω μεχρι Δευτερα!

 

Κανω bump και μια ερωτηση που δεν απαντηθηκε. Μπορω να χρησιμοποιησω το προγραμματακι της samsung που ειχε αναφερθει για να μεταφερω δεδομενα απο παλια συσκευη huawei σε samsung? Διαβασα οτι γινεται, αλλα το θεμα ειναι αν το εχει κανει καποιος να μου πει αν γινεται σωστα ή αν θα γινει αχταρμας και θα κανω διπλη δουλεια στο τελος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! Γνωρίζει κάποιος από αυτούς που το παρέλαβαν αν έρχεται με εγκατεστημένη  προστασία οθόνης; 

Ευχαριστώ 

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Just now, xetasa said:

Καλημέρα στην παρέα! Γνωρίζει κάποιος από αυτούς που το παρέλαβαν αν έρχεται με εγκατεστημένη  προστασία οθόνης; 

Ευχαριστώ 

Όχι δεν εχει προστασια οθονης

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, SagoniasSlutRose said:

Aν οντως δεν μπορει να βγαλει καλες φωτογραφιες παιδια που παιζουν κλπ ειναι μεγαλο αρνητικο για μενα! Θα φανει στην πραξη... Εχει φτασει Ελλαδα και το δικο μου και το περιμενω μεχρι Δευτερα!

 

Κανω bump και μια ερωτηση που δεν απαντηθηκε. Μπορω να χρησιμοποιησω το προγραμματακι της samsung που ειχε αναφερθει για να μεταφερω δεδομενα απο παλια συσκευη huawei σε samsung? Διαβασα οτι γινεται, αλλα το θεμα ειναι αν το εχει κανει καποιος να μου πει αν γινεται σωστα ή αν θα γινει αχταρμας και θα κανω διπλη δουλεια στο τελος.

Δε θα είναι χάλια, χαλάρωσε. Δε μιλάμε για το galaxy a14. Απλώς σε εσωτερικούς χώρους υπάρχει θέμα με το motion blur. Αν το γκουκλάρεις θα καταλάβεις. Διορθώνεται φυσικά με το pro mode, αλλά θέλει ψάξιμο και βασικές γνώσεις φωτογραφίας

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, sakis88888 said:

έχει κάνει κάποιος τη διαδικασία μέσω pandas να τον ρωτήσω κάτι; 

Φαντάζομαι οι περισσότεροι το έχουμε κάνει 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Dark_Lord said:

έχω δοκιμάσει όλες τις παραλλαγές και έχω δει άπειρα βιντεάκια στο youtube😁σε κάποιες περιπτώσεις βελτιώνεται λίγο αλλά γενικά είναι η αχίλλειος πτέρνα και μάλλον έχει να κάνει με το iso. Ίσως θα έπρεπε να βάλει έναν sony αισθητήρα στο ultra κάποια στιγμή..

Θα πάει σε Sony αισθητήρα στο s25u. 

Όλοι αυτό έχουν γράψει.

Το διάβαζα σε διάφορα sites και δεν ήξερα πως, τι και γιατι, αλλά τώρα που διαβάζω αυτά που γράφεις, μάλλον αυτός θα είναι ο λόγος που στο s25u θα αλλάξουν αισθητήρα. 

Link to comment
Share on other sites

Με τα περιεχόμενα του Samsung Pass τι κάνουμε σε περίπτωση αλλαγής τηλεφώνου (είτε samsung είτε άλλης μάρκας); 

Ξέρει κανείς αν μεταφέρονται; 

Ή πρέπει να τα γράψουμε ένα ένα σε χαρτί και να τα ξαναπερασουμε; 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Συμφωνώ φίλε Γιάννη. Μου φαίνονται κάπως άτοπες οι συγκρίσεις τους, ίσως φταίει ο τρόπος με τον οποίο βάζουν πόντους. Ωστόσο θα θέσω 2 ερωτήματα: 1) Πέρα από την apple, την πληρώνουν και οι oppo,vivo,huawei,honor,google? Όλες αυτές είναι πάνω από το s24u. 2) στο ranking των οθονών γιατί βγήκε πρώτο το s24u? Πλήρωσε η samsung μόνο για την οθόνη και όχι για την κάμερα;

Μα η συσκευή είναι καταπληκτική, όπως ήταν και το s23u...απλώς, -ανάλογα με τη χρήση του καθενός- υπάρχουν σημεία που θα έπρεπε να έχουν διορθωθεί σε τέτοια επίπεδα τιμής. Παράδειγμα: Είχα πάει τις προάλλες σε παιδικό πάρτι και τραβάγαμε φωτογραφίες σε εσωτερικό χώρο τα παιδιά. Ενώ εγώ με το s23u χαιρόμουν τη χρωματική απόδοση σε σχέση με τα iphones κάποιων, έπρεπε να τραβήξω δέκα φωτό, για να πετύχω τη μία όπου δε θα είναι κουνημένα τα πρόσωπα και να παίζω με το camera assistant κ.λπ....Έβλεπα άλλους με κάτι iphone 11 και 12 να τραβάνε παιδιά που τρέχουν και οι ίδιοι να κρατάνε το κινητό σαν να είναι στο τελευταίο στάδιο του πάρκινσον και όλες οι φωτό να βγαίνουν πένα. Πόσο δύσκολο είναι τόσα χρόνια να το φτιάξει αυτό η samsung στις ναυαρχίδες; Για όσους έχουν παιδιά, γατιά σκυλιά και τραβάνε σε εσωτερικούς χώρους είναι πολύ εκνευριστικό..

Μήπως δεν ενδιαφέρεται???

Link to comment
Share on other sites

100x zoom. Η πρωτη ειναι απο το 23 και η δευτερη απο το 24. Το καλοκαιρι την ειχα παρει απο το ιδιο σημειο. 

received_920799786178807.jpeg

20240201_140728.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, lefteriskoy said:

100x zoom. Η πρωτη ειναι απο το 23 και η δευτερη απο το 24. Το καλοκαιρι την ειχα παρει απο το ιδιο σημειο. 

received_920799786178807.jpeg

20240201_140728.jpg

Ποιότητα 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, το Χ100 είναι ένα εφέ που απλά το έχεις στο κινητό για να το δεις την πρώτη φορά να κάνεις την πλάκα σου και μετά δεν το χρησιμοποιείς ξανά! Μην μου πει κάποιος ότι θα κράταγε στην συλλογή του, ακόμα και την πρώτη του s23 ultra.
Το Χ5 θα είχε ενδιαφέρον μεταξύ των 2 μοντέλων, που είναι και το πιο συχνό ζουμ που χρησιμοποιούμε στην καθημερινότητα, εκεί θα έδειχνε τα δόντια του το s24 Ultra!

Δείτε εδώ τι εννοώ ... https://www.sammobile.com/news/galaxy-s24-ultra-vs-galaxy-s23-ultra-zoom-quality/

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, hasiotis_john said:

Εντάξει, το Χ100 είναι ένα εφέ που απλά το έχεις στο κινητό για να το δεις την πρώτη φορά να κάνεις την πλάκα σου και μετά δεν το χρησιμοποιείς ξανά! Μην μου πει κάποιος ότι θα κράταγε στην συλλογή του, ακόμα και την πρώτη του s23 ultra.
Το Χ5 θα είχε ενδιαφέρον μεταξύ των 2 μοντέλων, που είναι και το πιο συχνό ζουμ που χρησιμοποιούμε στην καθημερινότητα, εκεί θα έδειχνε τα δόντια του το s24 Ultra!

Δείτε εδώ τι εννοώ ... https://www.sammobile.com/news/galaxy-s24-ultra-vs-galaxy-s23-ultra-zoom-quality/

Μπες μία βόλτα στο tik tok καταλάβεις πόσους άχρηστους αφορά το 100 zoom που συνέχεια το συγκρίνουν το iphone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κι εγώ το έλαβα σήμερα. Μου αρέσει πολύ η οθόνη, μου θυμίζει το e-reader μου κατά κάποιο τρόπο, πολύ ξεκούραστη.

Έχω ένα θεματάκι και είπα να το μοιραστώ μαζί σας, μήπως το έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος.

Με το που το άνοιξα αισθάνθηκα ότι θερμαίνεται γρήγορα και πιο εύκολα απ' ό,τι έχω συνηθίσει.

Είναι στα πλαίσια της ανακατανομής θερμότητας, χρειάζεται να προσαρμοστεί η μπαταρία στη χρήση ή είναι κάποιο θέμα που χρειάζεται επιδιόρθωση; Ποια είναι η γνώμη σας;

 

:X
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, supermario said:

ωραία πράγματα....

Λογικό και αναμενόμενο. Κερδίζει πολύ σε Video και Bokeh το iphone, ακόμα και στα απλά μοντέλα όπως το 15Plus.

S24Ultra

image.thumb.png.90edc5d392e4de8b7a324cb76d45d252.png

Iphone 15 pro max

image.thumb.png.f39496aa6ab5c9bc0884bfc1a1423188.png

Και στο κομμάτι σταθερότητας(stability)στα διάφορα benchmarks, είναι χειρότερο το S24Ultra από το S23Ultra, 

image.thumb.png.7f219d93f0f8fe745acb2df4f0671ca5.png

Αν υπολογίσουμε και το θέμα με τα χρώματα των οθονών, για άλλη μια χρονιά βιάστηκε να κυκλοφορήσει η συσκευή πριν να είναι έτοιμη.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Fulgore1 said:

Λογικό και αναμενόμενο. Κερδίζει πολύ σε Video και Bokeh το iphone, ακόμα και στα απλά μοντέλα όπως το 15Plus.

S24Ultra

image.thumb.png.90edc5d392e4de8b7a324cb76d45d252.png

Iphone 15 pro max

image.thumb.png.f39496aa6ab5c9bc0884bfc1a1423188.png

Και στο κομμάτι σταθερότητας(stability)στα διάφορα benchmarks, είναι χειρότερο το S24Ultra από το S23Ultra, 

image.thumb.png.7f219d93f0f8fe745acb2df4f0671ca5.png

Αν υπολογίσουμε και το θέμα με τα χρώματα των οθονών, για άλλη μια χρονιά βιάστηκε να κυκλοφορήσει η συσκευή πριν να είναι έτοιμη.

Κρατάω μια επιφύλαξη για το συγκεκριμένο σάιτ, αλλά όπως και να το κάνουμε, δεν επιτρέπεται να χάνει έστω και σε επιμέρους τομείς από το 15 plus. Και δεν είναι δικαιολογία το "Ε, εντάξει ποτέ δεν είχε την καλύτερη κάμερα". Όταν παίζεις σε τιμές iphone, πρέπει να κοντραρεις στα ίσια τη ναυαρχίδα τους, ειδικά αν η δικη σου έχει βγει κάποιους μήνες πιο μετά. 

Εκτιμώ ότι αν δεν αλλάξει πορεία με το s25, θα χάσει και άλλο σε παγκόσμια μερίδια. Ήδη φέτος η apple την ξεπέρασε σε παγκόσμιες πωλήσεις μετά από 12 χρόνια και παρότι στην Κίνα δεν τα πήγε καλά:

https://www.google.com/amp/s/amp.theguardian.com/technology/2024/jan/17/apple-samsung-worlds-top-smartphone-seller-iphone-honor-google-divide-android

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Fulgore1 said:

Λογικό και αναμενόμενο. Κερδίζει πολύ σε Video και Bokeh το iphone, ακόμα και στα απλά μοντέλα όπως το 15Plus.

S24Ultra

image.thumb.png.90edc5d392e4de8b7a324cb76d45d252.png

Iphone 15 pro max

image.thumb.png.f39496aa6ab5c9bc0884bfc1a1423188.png

Και στο κομμάτι σταθερότητας(stability)στα διάφορα benchmarks, είναι χειρότερο το S24Ultra από το S23Ultra, 

image.thumb.png.7f219d93f0f8fe745acb2df4f0671ca5.png

Αν υπολογίσουμε και το θέμα με τα χρώματα των οθονών, για άλλη μια χρονιά βιάστηκε να κυκλοφορήσει η συσκευή πριν να είναι έτοιμη.

Το πορτρέτο μου άρεσε μπορώ ν πω ... σε συνθήκες σπιτιού 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eri_1 said:

Έχω ένα θεματάκι και είπα να το μοιραστώ μαζί σας, μήπως το έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος.

Με το που το άνοιξα αισθάνθηκα ότι θερμαίνεται γρήγορα και πιο εύκολα απ' ό,τι έχω συνηθίσει.

Είναι στα πλαίσια της ανακατανομής θερμότητας, χρειάζεται να προσαρμοστεί η μπαταρία στη χρήση ή είναι κάποιο θέμα που χρειάζεται επιδιόρθωση; Ποια είναι η γνώμη σας;

και εγω το εχω παρατηρήσει αυτο και δεν τρελαθηκα οτι ελεγαν οτι ο snpdragon ειναι πιο κρυος σε σχεση με τον exynos γιατι και στο s21 την ιδια ζεστη νιώθω. 

Στο s21 θυμάμαι ανοιγα την καμερα και αρχιζε να ζεστάνετε πολυ. μετα απο μια αναβάθμιση αυτο εφτιαξε. Ελπιζω για το ιδιο και τωρα! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...