Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Και εγώ πραγματικά ποτέ μου δεν κατάλαβα πώς αντέχουν τόσο μεγάλες φωτεινότητες ειδικά βράδυ, αλλά τι να πει κανείς...γούστα είναι αυτά

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα τα δικα μου...

Χρώματα δεν εχω κάποιο παράπονο

μπαταριά τούμπανο ειχα χρόνια να περάσω 2 ημέρες με μια φόρτιση

με την ενγραφη κλήσεων εχουμε κανένα νεότερο ?

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, p_k said:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Και εγώ πραγματικά ποτέ μου δεν κατάλαβα πώς αντέχουν τόσο μεγάλες φωτεινότητες ειδικά βράδυ, αλλά τι να πει κανείς...γούστα είναι αυτά

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. 

Παιδιά και εγώ την ίδια απορία έχω, η κολλητή μου βάζει πάντα την φωτεινότητα στο ΦΟΥΛ σε όποιο κινητό και αν κρατάει και κάθε φορά της λέω "μα καλά δεν τυφλώνεσαι;". 

Εγώ κοιτάω πως και πως μέρα-νύχτα να κατεβάζω την φωτεινότητα όσο πιο κάτω γίνεται. 

Link to comment
Share on other sites

Πολλά κινητά δεν έχουν επιλογή αυτόματης φωτεινότητας και έτσι πιστεύω βαριούνται να το αλλάζουν μέχρι που το συνηθίζουν 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Gorge said:

Πολλά κινητά δεν έχουν επιλογή αυτόματης φωτεινότητας και έτσι πιστεύω βαριούνται να το αλλάζουν μέχρι που το συνηθίζουν 

Δεν υπάρχει κινητό χωρίς επιλογή αυτόματης φωτεινότητας. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, sosimple2 said:

Δεν υπάρχει κινητό χωρίς επιλογή αυτόματης φωτεινότητας. 

Έτσι νομίζω και εγώ. 

Απλά κάποια δεν έχουν την ιδανική στα μάτια μου, γι αυτό έγραψα και σε προηγούμενο μήνυμα ότι μόνο η Samsung ξέρει πόσο φωτεινότητα χρειάζομαι. 🙂 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω την βοηθεια σας, το κινητο το παραγγειλε φιλος μου με τιμολογιο , και το εχω εγω στην κατοχη μου, πρεπει να κανει αυτος την αιτηση στο samsung members  για τo voucher των 100 ευρω η μπορω να το κανω εγω και να βαλω αποδειξεις κλπ που ειναι στο ονομα του

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Yiorgos said:

Παρακαλω την βοηθεια σας, το κινητο το παραγγειλε φιλος μου με τιμολογιο , και το εχω εγω στην κατοχη μου, πρεπει να κανει αυτος την αιτηση στο samsung members  για τo voucher των 100 ευρω η μπορω να το κανω εγω και να βαλω αποδειξεις κλπ που ειναι στο ονομα του

Θα κάνεις αίτηση εσύ, με τα στοιχεία σου και τον IBan σου. Και ας είναι το τιμολόγιο σε άλλο όνομα. 

Ότι γράφω το έκανα πριν 1 χρόνο με το s23 ultra. 

Πιστεύω ότι και φέτος δεν θα έχει αλλάξει κάτι. 

Πάλι αυτό έκανα, έβαλα δικά μου στοιχεία στην αίτηση και τιμολόγιο σε άλλο όνομα. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εμείς που λέμε για τα χρώματα της οθόνης, δεν εννοούμε ότι είναι για πέταμα - τουλάχιστον εγώ αυτό λέω. Απλά όταν προέρχεσαι από άλλο κινητό με OLED οθόνη με πολύ πιο κορεσμένα χρώματα (που ΣΟΥ αρέσει περισσότερο) σου χτυπάει πολύ άσχημα γιατί δείχνει ως κάτι κατώτερο. Σιγά σιγά συνηθίζεται. Πάντως αναφέρθηκε νομίζω ότι θα διορθωθεί/βελτιωθεί με Update.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Yiorgos said:

Παρακαλω την βοηθεια σας, το κινητο το παραγγειλε φιλος μου με τιμολογιο , και το εχω εγω στην κατοχη μου, πρεπει να κανει αυτος την αιτηση στο samsung members  για τo voucher των 100 ευρω η μπορω να το κανω εγω και να βαλω αποδειξεις κλπ που ειναι στο ονομα του

Λογικά δεν τους ενδιαφέρει ο αγοραστης να είναι ο ιδιος με τον χρήστη του κινητού.

Αυτό που τους νοιάζει είναι να έχει γινει προ παραγγελία, πληρωμή και να είναι η μοναδική αίτηση για αυτό το κινητο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για ακόμα καλύτερη μπαταρία,  βάλτε την οθόνη σε QHD ανάλυση,  θα μας τρελάνει η Sammy. 

Γνώριζα ότι η επιρροή είναι μικρή,  αλλά όχι και αντίθετα!!!

https://youtu.be/W3I2Ykf4zbk?si=Do80KvOMr0d7bJzw

 

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Είχα 4 μέρες να μπω στο νήμα και σήμερα που μπήκα με αυτα που εχουν γραφτει μου δίνεται η εντύπωση οτι το κινητό είναι απογοητευση, broken κλπ. 

Εγω παντως απο note 10 + ειμαι υπερ ικανοποιημενος. Πολυ ωραια οθονη, πολυ ωραια κατασκευη, καλα ηχεια, μπαταρια που βγαζει 2 σχεδον μερες , παρα πολυ καλες φωτο. Οποτε αφου τα ματια μου ειναι ικανοποιημενα ειμαι οκ. 

Νομιζω οτι η υπεραναλυση οδηγει στην υπερβολη. Δεν αμφισβητω αυτα που εχουν γραφτει για οθονες, χρωματα κλπ αλλα τα ματια μου δεν βλεπουν προβλημα. 

Οσοι το πηρατε να το χαρειτε 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, lepe_21 said:

Στο tapatalk πως μπορούμε να βρούμε την σελίδα του myphone για να έρχονται και οι ειδοποιήσεις,,,,, γι αυτό το νήμα.....? 🤷‍♂️ πως αναγράφεται... γτ δεν μου το βγάζει

Αφαιρέθηκε το myphone από το Tapatalk περίπου στα μέσα Ιανουαρίου, ούτε στην αναζήτηση δεν το βγάζει. Ας ελπίσουμε κάποια στιγμή να φτιαχτεί το πρόβλημα μιας και έχουν ενημερωθεί οι διαχειριστές γιατί είναι μεγάλη ευκολία η παρακολούθηση θεμάτων και η περιήγηση από την εφαρμογή αντί μέσω browser.
https://myphone.gr/forum/topic/188662/page/11/

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, james9t said:

Είχα 4 μέρες να μπω στο νήμα και σήμερα που μπήκα με αυτα που εχουν γραφτει μου δίνεται η εντύπωση οτι το κινητό είναι απογοητευση, broken κλπ. 

Εγω παντως απο note 10 + ειμαι υπερ ικανοποιημενος. Πολυ ωραια οθονη, πολυ ωραια κατασκευη, καλα ηχεια, μπαταρια που βγαζει 2 σχεδον μερες , παρα πολυ καλες φωτο. Οποτε αφου τα ματια μου ειναι ικανοποιημενα ειμαι οκ. 

Νομιζω οτι η υπεραναλυση οδηγει στην υπερβολη. Δεν αμφισβητω αυτα που εχουν γραφτει για οθονες, χρωματα κλπ αλλα τα ματια μου δεν βλεπουν προβλημα. 

Οσοι το πηρατε να το χαρειτε 

Διαφορά υπάρχει, αυτό νομίζω είναι αναμφισβήτητο. Αν αυτό είναι πρόβλημα, όπως σωστά λες, είναι υποκειμενικό θέμα. Πάντως δεν θυμάμαι σε καμιά παλιά συσκευή της Samsung με τα ομολογουμένως υπερκορεσμένα χρώματα, να υπήρχε γκρίνια και αναρτήσεις του στυλ "ρε παιδιά γιατί είναι τόσο έντονα τα χρώματα;". Τροφή για σκέψεις. 

Link to comment
Share on other sites

On 29/1/2024 at 8:48 ΠΜ, azaaza said:

με την ενγραφη κλήσεων εχουμε κανένα νεότερο ?

Για ηχογράφηση κλήσης
=======================
Εγκαθιστάς στο PC "Samsung Android USB Driver for Windows" από εδώ...
https://developer.samsung.com/sdp/file/de97d0ea-da03-46a4-b35d-346d37a878e0
και "SamFw Tool" από εδώ...
https://samfw.com/SamFwToolSetup_v4.9.zip
Μετά ακολουθείς την ίδια διαδικασία με το S23 Ultra βγάζοντας την κάρτα sim. Προσωπικά έβαλα CSC της THL (Ταϊλάνδη) αλλά μπορείς και ILO (Ισραήλ).
https://www.youtube.com/watch?v=ntpibfAE8WQ
https://www.youtube.com/watch?v=pKYNzGb2jjI
Δεν κάνει factory reset, δεν διαγράφει δεδομένα από το κινητό, δεν επηρεάζεται η εγγύηση, δεν γράφει ο Knox και παίρνει αναβαθμίσεις κανονικά αλλά όταν είναι διαθέσιμη για τη χώρα που έχεις διαλέξει γιατί είναι σαν να είσαι σε εκείνη τη χώρα.
Η συγκεκριμένη αλλαγή δεν θα χαθεί με αναβάθμιση λογισμικού που πλέον θα παίρνει απ' την χώρα που επιλέξαμε.
Μετά την αλλαγή τυχών WiFi Calling, VoLTE που έχετε απ'τον πάροχο, τραπεζικές εφαρμογές ή εφαρμογές Cosmote TV, EON TV, Netflix ΔΕΝ θα επηρεασθούν.
Χρησιμοποιώ μετά την επί πληρωμής εφαρμογή Call Recorder του SKVALEX που γράφει τέλεια και τις δύο φωνές κι επίσης γράφει με bluetooth και με ακουστικά.
https://play.google.com/store/apps/details?id=org.skvalex.cr
https://callrecorder.skvalex.com/get

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, EricssonyFan said:

Μετά από τα λίγα , προς το παρόν,  προβλήματα που διαβάζουμε εδώ, ακόμα κάποιοι θέλουν να το αγοράσουν day one?

Και με κουπόνι πες μείον 200€ , πάλι σε δύο μήνες δεν θα είναι 200€ πιο φθηνό έτσι κ αλλιώς; Και φυσικά όχι από τις μεγάλες αλυσίδες,  που μέσα στη τιμη τους (πρόσφατα το καταλαβα) είναι και τα μεροκάματα των 20 υπαλλήλων ανά κατάστημα, τα ενοίκια των πολυκατοικία, και τέτοια έξοδα. 

Γιατί να μην το πάρει κανείς από μικρό μαγαζάκι η απευθείας από τη smart tech?

Απλά να διευκρινίσω ότι αυτή την στιγμή στην προπαραγγελία αγοράζεις την συσκευή των 12/512GB στην τιμή που θα κοστίζει η συσκευή με χωρητικότητα 8/256GB. Η "έκπτωση" είναι της τάξεως των €200.

Επιπλέον με την απόσυρση λαμβάνεις επιστροφή €100 ακόμη και για χαλασμένη συσκευή. 

Ακόμη με κουπόνι της samsung σου παρέχεται επιπλέον έκπτωση €50.

Αθροιστικά λοιπόν οι εκπτώσεις φτάνουν περίπου τα €350 για την συσκευή με χωρητικότητα 12/512GB πόσο που νομίζω δύσκολα θα πιάσει κάποιος από εκπτώσεις ακόμη και στα "μικρά" μαγαζιά.

Οπότε οποίος ενδιαφέρεται να αγοράσει την συσκευή κρίνει και πράττει ανάλογα 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, xalaros said:

Μια χαρά δουλεύει η ηχογράφηση κλήσης.
Εγκαθιστάς "Samsung Android USB Driver for Windows" από εδώ...
https://developer.samsung.com/sdp/file/de97d0ea-da03-46a4-b35d-346d37a878e0
και "SamFw Tool" από εδώ...
https://samfw.com/SamFwToolSetup_v4.8.1.zip
Μετά ακολουθείς την ίδια διαδικασία με το S23 Ultra, προσωπικά έβαλα CSC της THL (Thailand) αλλά μπορείς και ILO (Israel)...
https://www.youtube.com/watch?v=ntpibfAE8WQ
https://www.youtube.com/watch?v=pKYNzGb2jjI

υπάρχει μήπως κάποιος τρόπος στον μαμα dialer να ενεργοποιησουμε Τ9 search ελληνικα πατώντας τα νούμερα ?(δηλαδή αν θες να καλέσεις π.χ. μαριος να πατησεις 527467 και να σου εμφανίσει τις επαφες) ????

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά δεν βρίσκω κανένα θέμα με τη φωτεινότητα αλλά όπως έχουμε πει αρκετοί, μόνο με τον κορεσμό που όπως λένε θα διορθωθεί με κάποιο update 

κατά τα άλλα την μπαταρία τη βρίσκω εξαιρετική, όπως και την κάμερα μετά από αυτές τις ημέρες που το έχω 

μου αρέσει η οθόνη που είναι πιο φαρδιά σε σχέση με το s21u

η θήκη standing grib που πήρα δεν με τρελαίνει επειδή τη νιώθω να γλιστράει στο χέρι, θα κοιτάξω να πάρω κάποια άλλη αργότερα 

γενικά πολύ ευχαριστημένος από το κινητό 

 

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, sakis88888 said:

προσωπικά δεν βρίσκω κανένα θέμα με τη φωτεινότητα αλλά όπως έχουμε πει αρκετοί, μόνο με τον κορεσμό που όπως λένε θα διορθωθεί με κάποιο update 

κατά τα άλλα την μπαταρία τη βρίσκω εξαιρετική, όπως και την κάμερα μετά από αυτές τις ημέρες που το έχω 

μου αρέσει η οθόνη που είναι πιο φαρδιά σε σχέση με το s21u

η θήκη standing grib που πήρα δεν με τρελαίνει επειδή τη νιώθω να γλιστράει στο χέρι, θα κοιτάξω να πάρω κάποια άλλη αργότερα 

γενικά πολύ ευχαριστημένος από το κινητό 

 

 

Καλά με την φωτεινότητα δεν το συζητάμε, είναι εκτυφλωτική. Και εγώ έχω μείνει ικανοποιημένος από τις φωτό και τις νυχτερινές αλλά και το ζουμ 10Χ που κάνει πολύ καλή επεξεργασία. Μόνο ο κορεσμός με χαλάει που ελπίζω όντως να διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι όχι και τόσο ουσιώδες για τους περισσότερους ίσως.

Στο Samsung Free έχουν αφαιρέσει την επιλογή "Read" και έχουν αφήσει μόνο το "Play";

Στο S23 Ultra το είχα ενεργό και διάβαζα που και που τις ειδήσεις από εκεί, αλλά στο S24 Ultra βλέπω πως δεν υπάρχει πλέον, παρά μόνο παιχνίδια...

Οπότε και ενεργοποίησα στην θέση του το Google Discover.

Edited by jimmis11
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, 

Έχω 2 S23 Ultra 512mb, αν κάνω την διαδιακασία θα πάρω 485€ για το κάθε τηλ +100€ το καθένα. Δηλαδή 585€ x2. Για εξαργυρωση στο κατάστημα 1499 x2..  2998-1170=1828€ θα πληρώσω?

Τα υπολογίζω σωστά ή κάνω κάπου λάθος? Ισχύουν?

Ρωτάω γιατι το άφησα πολύ καιρό και είδα ότι αυριο λήγει  

ευχαριστώ πολυ! 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, NIKOS X said:

Καλησπέρα, 

Έχω 2 S23 Ultra 512mb, αν κάνω την διαδιακασία θα πάρω 485€ για το κάθε τηλ +100€ το καθένα. Δηλαδή 585€ x2. Για εξαργυρωση στο κατάστημα 1499 x2..  2998-1170=1828€ θα πληρώσω?

Τα υπολογίζω σωστά ή κάνω κάπου λάθος? Ισχύουν?

Ρωτάω γιατι το άφησα πολύ καιρό και είδα ότι αυριο λήγει  

ευχαριστώ πολυ! 

 

τουλάχιστον 650 να τα βαλεις αγγελία θα φύγουν στο λεπτό....γιατι να χάσεις τόσα λεφτά και να τα σκοτώσεις στο Pandas?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, NIKOS X said:

Είναι πολύ αργά, δεν θελω να δωσω εξτρα λεφτα..

μα ούτως η άλλως εσύ τώρα θα πληρώσεις τα 3000 χιλιάρικα και μετά αφού παραλάβεις θα κάνεις την διαδικασία για επιστροφή χρημάτων μέσω της panda....δεν γίνεται η διαδικασία απο τώρα για να πληρώσεις πιο λίγα χρήματα απευθείας στη samsung

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, NIKOS X said:

Καλησπέρα, 

Έχω 2 S23 Ultra 512mb, αν κάνω την διαδιακασία θα πάρω 485€ για το κάθε τηλ +100€ το καθένα. Δηλαδή 585€ x2. Για εξαργυρωση στο κατάστημα 1499 x2..  2998-1170=1828€ θα πληρώσω?

Τα υπολογίζω σωστά ή κάνω κάπου λάθος? Ισχύουν?

Ρωτάω γιατι το άφησα πολύ καιρό και είδα ότι αυριο λήγει  

ευχαριστώ πολυ! 

 

Βαλτα 500ευρω αγγελια και κανε καποιον πολυ χαρουμενο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...