Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στην παρέα μόλις παρέλαβα και εγώ το Κτήνος!!! Λιώσιμο καμιά βδομάδα και επανέρχομαι με νέα!!

Με το καλό να παραλάβετε και εσείς εγώ μολις ετοιμάζομαι να ανοίξω το κουτί!!!

 

spacer.png

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nasosvasedis said:

Παιδιά καλημέρα. 

Θα ήθελα τώρα που σιγά σιγά θα παραλαμβάνουμε όλοι μας τη συσκευή σύσταση για μεμβράνη/τζαμάκι, καθώς νιώθω πραγματικά έναν διαρκή φόβο να κυκλοφορώ με το κινητό χωρίς καμία προστασία στην οθόνη. 🤣 

Εντάξει άπαιχτη η οθόνη αλλά δεν ρισκάρεις. Και σιγά σιγά δυστυχώς θα μαζευτούν μικρό εκδορές και αμιχές με τον καιρό...

Χαρείτε τα κινητά σας και ειδικά την οθονάρα. Με μία θήκη με raised lip θεωρώ ότι δεν υπάρχει λόγος να αμαυρώσετε το τέλειο anti-glare effect της οθόνης. Και Porsche να έχεις κάποια στιγμή θα δεις και γρατσουνιές. Αν είναι να δώσετε 100-200 ευρώ δοκιμάζοντας τζαμάκια και μεμβράνες, δώστε μετά από 2-3 χρόνια (αν δεν έχετε αλλάξει συσκευή) 250 και βάλτε οθόνη του κουτιού

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον φετος ηρθε σε προσεγμενη συσκευασια, με φελιζολ γυρω γυρω. Διορθωθηκαν μετα το περσινο κραξιμο που φαγαν με το κουτακι του S23 να κοπαναει μεσα στην τεραστια κουτα περα δωθε. Παρελαβα κι εγω χτες. Δεν το ανοιξα καν ακομα λογω φορτου.

Link to comment
Share on other sites

Αψεγάδιαστο ευτυχώς!!!! Είναι κόσμημα το άτιμο!!!

 

spacer.png

 

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, nikosaek2121 said:

Καλησπέρα παιδιά έχει κανείς θήκη με Magsafe ?  Παρατηρείτε κάποια κολλήματα στο πενάκι όταν γράφεις σημειώσεις και όταν κανείς περιήγηση στο τηλέφωνο?

έχω στο Note20 ultra τέτοια θήκη και δεν έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο στο πενάκι.

Αναμένω να έρθει το S24 ultra που έχω προπαραγγείλει και να δοκιμάσω και εκεί την magsafe θήκη που επίσης περιμένω να έρθει

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

αυτό που παρατήρησα αμέσως είναι ότι πρέπει να μπεί αμέσως με την αγορά μια καλή προστασία οθόνης γιατί έχει πολύ αυστηρές γωνίες η οθόνη σε σχέση πάντα με οθόνη edge που σημαίνει με την παραμικρή πτώση μπορεί να γίνει ζημία. 

Όπως επίσης και μία καλή θήκη οπωσδήποτε. Ακόμα το φορτίζω ήρθε με 44% από το εργοστάσιο δεν το άνοιξα.

 

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, NIKOLAOS68 said:

έχω στο Note20 ultra τέτοια θήκη και δεν έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο στο πενάκι.

Αναμένω να έρθει το S24 ultra που έχω προπαραγγείλει και να δοκιμάσω και εκεί την magsafe θήκη που επίσης περιμένω να έρθει

Να μου πεις φίλε μου όταν έχεις την θήκη πως δουλεύει το πενάκι 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, xalaros said:

Υπαρχει ακομα κοσμος που ασχολειται με αυτα; Τελευταια μου επαφη ηταν με το HTC HD2 που του ειχαν αλλαξει οτι υπηρχε και δεν υπηρχε. Ηταν windows mobile και το ειχαν κανει android.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vwbestakos said:

Αψεγάδιαστο ευτυχώς!!!! Είναι κόσμημα το άτιμο!!!

 

spacer.png

 

Εάν δεν κάνω λάθος  η πλάτη είναι ακριβώς η ίδια...

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, vwbestakos said:

αυτό που παρατήρησα αμέσως είναι ότι πρέπει να μπεί αμέσως με την αγορά μια καλή προστασία οθόνης γιατί έχει πολύ αυστηρές γωνίες η οθόνη σε σχέση πάντα με οθόνη edge που σημαίνει με την παραμικρή πτώση μπορεί να γίνει ζημία. 

Όπως επίσης και μία καλή θήκη οπωσδήποτε. Ακόμα το φορτίζω ήρθε με 44% από το εργοστάσιο δεν το άνοιξα.

 

θεωρείς ότι η flat οθόνη είναι πιο ευπαθής από την curved δηλαδή;

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dark_Lord said:

θεωρείς ότι η flat οθόνη είναι πιο ευπαθής από την curved δηλαδή;

Νομίζω ναι σε πτώσεις σε γωνίες πάντα.

Μπορει να κάνω και λάθος βέβαια.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιον φορτιστή προτείνετε ? Εννοώ από Samsung φυσικά τον γνήσιο, αλλά τον 25 ή 45W ?
Έχω ακόμα το 40ευρω από Payzy και θα πάω Γερμανό το απόγευμα να εξαργυρώσω τον κωδικό μιας και λήγει τέλος του μήνα.
Απλά το σκέφτομαι αυτό με τα Watt ότι και καλά ο 45ρης για παράδειγμα θα ζεσταίνει το κινητό περισσότερο και μακροπρόθεσμα θα κάνει κακό στην μπαταρία. Ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι εντάξει και οι 2 φορτιστές, απλά με τον μεγαλύτερο γλυτώνεις λίγο χρόνο φόρτισης. (?)

Link to comment
Share on other sites

Το restore με Smart Switch με OTG στικάκι δούλεψε μια χαρά σε λίγα λεπτά όλα όσα είχες στο παλιό σου τηλέφωνο τώρα είναι στο νέο!!

Με γλύτωσε απο πολύ κόπο η αλήθεια!!!!

Εγώ φορτιστή έχω τον 25w της Samsung απο το παλιό κινητό μια χαρά φορτίζει γρήγορα. απο ότι διάβασα σε πολλά site δεν είναι τεράστια η διαφορά με τον 45ρι.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, hasiotis_john said:

Παιδιά ποιον φορτιστή προτείνετε ? Εννοώ από Samsung φυσικά τον γνήσιο, αλλά τον 25 ή 45W ?
Έχω ακόμα το 40ευρω από Payzy και θα πάω Γερμανό το απόγευμα να εξαργυρώσω τον κωδικό μιας και λήγει τέλος του μήνα.
Απλά το σκέφτομαι αυτό με τα Watt ότι και καλά ο 45ρης για παράδειγμα θα ζεσταίνει το κινητό περισσότερο και μακροπρόθεσμα θα κάνει κακό στην μπαταρία. Ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι εντάξει και οι 2 φορτιστές, απλά με τον μεγαλύτερο γλυτώνεις λίγο χρόνο φόρτισης. (?)

Αμα ειναι να παρεις παρε τον 45αρι, εκτος οτι μπορεις να φορτισεις οτι θες, δεν ζεσταινει το κινητο ιδιαιτερα , εχει λιγο καλυτερο χρονο φορτισης απο τον 25αρι, τους εχω και τους 2

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

On 20/1/2024 at 6:46 ΜΜ, OverClocker said:

Με το 23αρι είχα πάρει τον 65αρι επειδή έδινε 3 εξοδους 65-25-15.

Οπότε με τον ίδιο φορτιστή έχω τσεκάρει και τις 3 αποδώσεις.

Η διαφορά που έχει σε σχέση με 15 και 25 η 45w φόρτιση είναι μέχρι το ~60%.

Μέχρι εκεί είναι αισθητή η διαφορά, από κει και πάνω επειδή κατεβάζει τα watt Η ψαλίδα κλείνει πολύ.

Προσωπικά το φορτίζω με 15w σε καθημερινή βάση γιατί το κάνω είτε ενώ είμαι στο γραφείο είτε το βράδυ,

SFC δουλεύω μόνο αν για κάποιο λόγο έχω μείνει λαμπάκι και πάλι δε θα το φορτίσω τέρμα αλλά παρά μόνο όσο χρειαστεί άμα δεν θα έχω πρόσβαση σε καλώδιο.

Αυτό βέβαια είναι το πως είναι η καθημερινότητα του καθενός.

https://myphone.gr/forum/topic/200571/?do=findComment&comment=7240871

Όπως έχει γραφτεί... "Προτιμήστε τον από τους 15 και 25W καθώς ανεβάζει περισσότερο την ένταση του ρεύματος και όχι την τάση με αποτέλεσμα οι συσκευές να μην ζεσταίνονται κατά την φόρτιση."

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, sakis88888 said:

επιτέλους παρέλαβα κι εγώ 

μετά από χρόνια μια γενική αναβάθμιση 

20240125_114755.jpg

Γενικό ξήλωμα θα έλεγα😅
 

Μεγια σου 

Edited by Konstantine73
Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν κι εδώ.

 

 

20240125_105220.jpg

 

Όσοι παραλάβατε, το spen προεξέχει λιγο;

 

 

 

Screenshot_20240125_124311_Gallery.jpg

Screenshot_20240125_124251_Gallery.jpg

Edited by ros100
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Έχει παραλάβει κάποιος από Ελληνικό κατάστημα;

Έχω παραγγείλει 19/1 από Γερμανό και μέχρι πριν λίγο που ρώτησα δεν έχουν κάποιο νέο για την παράδοση.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα από σαμσουνγκ, το άνοιξα, του έβαλα προστασία οθόνης και αναμένω να περάσει η ώρα να το δω μετά την δουλειά. Με προσεκτικό unboxing video όμως μη τυχόν έχουμε κανένα θεματακι 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, NIKOLAOS68 said:

Έχει παραλάβει κάποιος από Ελληνικό κατάστημα;

Έχω παραγγείλει 19/1 από Γερμανό και μέχρι πριν λίγο που ρώτησα δεν έχουν κάποιο νέο για την παράδοση.

Εχτές παράγγειλα από σαμσουνκ αύριο ερχετε

Link to comment
Share on other sites

Το spen προεξέχει και σε μένα.

Αφού νόμιζα ότι είχε βγει λίγο έξω από το κούνημα του κουριερ.

Unboxing και εγώ με βιντεάκι μη μας τύχει καμία στραβή, όλα καλά έως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, netgeo said:

Το spen προεξέχει και σε μένα.

Αφού νόμιζα ότι είχε βγει λίγο έξω από το κούνημα του κουριερ.

 

Και σε εμενα.

Εν τω μεταξυ το titanium gray λιγο απογοητευση. Προς "χρυσαφοζαχαρι" φερνει, περιεργο χρωμα, αλλαζει αναλογα πως χτυπαει το φως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...