Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, themis79 said:

Μήπως έχει κάποιος ενημέρωση από Πλαίσιο αν θα παραδώσουν αύριο προπαραγγελιες?

Είμαι επαρχία μου έχει έρθει μήνυμα απο χθες μαζι με τον αριθμό αποστολής από Πλαίσιο και ότι θα παραλάβω από Γενική Ταχυδρομική στις 25/01/24.

Link to comment
Share on other sites

 

6 minutes ago, Dark_Lord said:

Έγραψα μόνο ότι τα πρώτα reviews δεν είναι ιδιάιτερα ενθαρρυντικά ως προς την κάμερα, τουλάχιστον από τους μεγάλους reviewers

Στείλε μερικούς συνδέσμους σε παρακαλώ να δω.

 

Edited by Athkatla
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Athkatla said:

 

Στείλε μερικούς συνδέσμους σε παρακαλώ να δω.

 

https://www.youtube.com/watch?v=btmeie5A4yE

https://www.youtube.com/watch?v=jY3m6g5ThwU

 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Να ρωτήσω την γνώμη σας..Έχω παραγγείλει το κινητό από Κωτσοβολο λόγω μιας δωροεπιταγης που είχα από ένα συμβόλαιο κινητής,μου είπανε παραλαβή 24/1 και στο λινκ που μου ήρθε στο κινητό μπήκα σήμερα και είναι στην αναμονή,ενώ θήκη και τζαμακι που παρήγγειλα μου γράφει 27/1 θα παραλάβω.Μίλησα με τον Κωτσοβολο στο live Chat και μου είπαν ότι δεν γίνεται να παραλάβω πριν τις 31/1 και αναρωτιέμαι τι μπορεί να συμβαίνει και ποια να είναι η πραγματικότητα.Στο κατάστημα έχουν βάλει παραλαβές 24/1 και στο τσατ μου είπανε ότι δεν γίνεται και το λινκ μου γράφει απλά προετοιμασία χωρίς κάποιο χρονοδιάγραμμα.. 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έστειλαν από Samsung και courier ότι αυτό παραλαμβάνω 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Athkatla said:

 

Στείλε μερικούς συνδέσμους σε παρακαλώ να δω.

 

Προς Θεού, η κάμερα θα είναι κορυφαία, αλλά παρατηρώ αμφιλεγόμενες επιλογές ως προς τον τηλεφακο. Ας πούμε εδώ:

https://twitter.com/sondesix/status/1749776423496376434

Δε νοείται η νεότερη συσκευή να έχει υποδεέστερη ποιότητα από τον προκάτοχό της σε x10 zoom με την κύρια κάμερα. Ακόμη και χωρίς updates, μιλάμε για 1 χρόνο νεότερη συσκευή. 

Σε αυτά τα χρήματα απαιτείς πρόοδο σε όλους τους τομείς

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, George6633 said:

Καλημέρα.Να ρωτήσω την γνώμη σας..Έχω παραγγείλει το κινητό από Κωτσοβολο λόγω μιας δωροεπιταγης που είχα από ένα συμβόλαιο κινητής,μου είπανε παραλαβή 24/1 και στο λινκ που μου ήρθε στο κινητό μπήκα σήμερα και είναι στην αναμονή,ενώ θήκη και τζαμακι που παρήγγειλα μου γράφει 27/1 θα παραλάβω.Μίλησα με τον Κωτσοβολο στο live Chat και μου είπαν ότι δεν γίνεται να παραλάβω πριν τις 31/1 και αναρωτιέμαι τι μπορεί να συμβαίνει και ποια να είναι η πραγματικότητα.Στο κατάστημα έχουν βάλει παραλαβές 24/1 και στο τσατ μου είπανε ότι δεν γίνεται και το λινκ μου γράφει απλά προετοιμασία χωρίς κάποιο χρονοδιάγραμμα.. 

Στο site tou Kotsovolou γράφει 31/1

image.thumb.png.dbc511a68ae06afc7cbc2ef121cf742e.png

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση αν γνωρίσει κανείς, έχω πάρει Backup με την εφαρμογη Smart Switch της Samsung μέσω USB OTG σε ένα στικάκι που είχα, τα πάντα που είχα στο Note 20 Ultra.

Αν κάνω Restore θα είναι όλα στημένα όπως τα είχα στο παλιό κινητό? (Ρυθμίσεις, εφαρμογές,launcher, φωτογραφίες).

Πρώτη φορά δοκιμάζω αυτήν την διαδικασία γιατί βαριέμαι να στήνω το κινητό από την αρχή.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Πάντα με smart switch έκανα δουλειά ποτέ στήσιμο εξ αρχής.

Άλλοι είναι πιο απαιτητικοί τα μιλισεκοντ πιθανής καθυστέρησης τους ενοχλούν.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, netgeo said:

Πάντα με smart switch έκανα δουλειά ποτέ στήσιμο εξ αρχής.

Άλλοι είναι πιο απαιτητικοί τα μιλισεκοντ πιθανής καθυστέρησης τους ενοχλούν.

Δε πιστευω να κρατήσει χαμηλά και το PWM της οθόνης ε? 😁

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, smyrali said:

υπάρχει στην Ελλάδα το προστατευτικό φίλμ της Samsung;

Υποθέτω πως ναι. 

 

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, smyrali said:

δεν το βρίσκω πουθενά....

Έχεις δίκιο, ακόμα και η Samsung προπαραγγελία το έχει.

 

Ο κωδικός για όποιον ενδιαφέρεται. EF-US928CTEGWW

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με πήραν από τα κεντρικά στον Κωτσοβολο πριν λίγο.26/1 θα είναι η συσκευή στα Τρίκαλα μου είπαν,σήμερα παρέλαβαν στις αποθήκες 

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να παραλάβετε όλοι και αναμένουμε να μας πείτε τις εντυπώσεις σας!Καλορίζικες και χωρίς προβλήματα να είναι οι συσκευές σας!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Κάνα  επιχείρημα υπάρχει η μπα?

Αναφέρομαι για φέτος

Τα χουν γράψει αυτοί που πέτυχαν το-20% συν απαλλαγή ΦΠΑ συν pandas ...οπότε ναι φυσικά και αξίζει η μετάβαση ανανεώνουν τα χρήματά τους έχοντας το τωρινό μοντέλο. Μια χαρά ενήργησαν τα παιδιά που πρόλαβαν το 20αρι και με το δέκα τοις εκατό θα το έκανα εγώ προσωπικά εφόσον με ενδιέφερε η μετάβαση απλά προτιμώ φλατ οθόνη σε μικρότερες διαστάσεις οθόνης όπως για παράδειγμα s23 & s24 plus. Το 23u θεωρώ ότι θα με καλύψει για αρκετό χρόνο ακόμα αν και τα 2600 nits είναι μεγάλο δέλεαρ για μένα , ουσιαστικά το κυριότερο και μετά τα υπόλοιπα...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παντως και τα απλα s24/s24+ ηταν κουκλια που τα ειδα απο κοντα. Για καποιον που δεν εχει την τρελα να εχει το καλυτερο, εινα τρομερες επιλογες.

Εγω θα καθυστερησω να παραλαβω καμια βδομαδα αφου επέλεξα αμαζον αγγλιας για τις αγορες μου.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, OverClocker said:

Δε πιστευω να κρατήσει χαμηλά και το PWM της οθόνης ε? 😁

Πέρα από την πλάκα, το pwm είναι πολύ σημαντική παράμετρος για όλες τις οθόνες. Η ίδια η Samsung έχει ξεσκιστει να διαφημίζει τις flicker-free oled τηλεοράσεις οι οποίες έχουν διορθώσει το πρόβλημα του dc-dimming. Υπάρχει μεγάλη μερίδα κόσμου που επηρεάζεται από αυτό το χαρακτηριστικό των oled οθονών 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο forum...

Κατοχος note 9 (το οποιο θεωρω και πιο πληρες note επισης) ειδα σημερα στο public το s24 ultra...

Η οθονη ειναι εντελως flat αλλα διατηρουνται ακομα edge panels παρα ταυτα...

Για την κυρτοτητα της οθονης προσωπικα πιστευω πως το ιδανικο ειναι 2.5d αλλα αυτα ειναι γουστα του καθενος...

Στο δια ταυτα...

Η οθονη αυτη καθε αυτη ηταν εντελως απογοητευτικη...

Αθλια θα ελεγα για μια ναυαρχιδα αυτης της τιμης...

Τα χρωματα ξεπλυμενα και περαν αυτου μοιαζει να εχει χαμηλη αναλυση παρα οτι επαιξα με τις ρυθμισεις και τα ρυθμισα ολα στο μεγιστο (αναλυση, εντονο χρωμα κτλ)...

Επισης μια συγκριση της οθονης με καποιο διπλανο galaxy θα πεισει και τον πιο δυσπιστο (συν οτι και το note 9 εχει καλυτερη οθονη)...

Επισης φανηκε να ζεσταθηκε μολις ανοιξα την καμερα για να τραβηξω φωτο (οχι βιντεο)...

 

 

 

 

 

Edited by johnpapad24
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, johnpapad24 said:

Καλησπερα στο forum...

Κατοχος note 9 (το οποιο θεωρω και πιο πληρες note επισης) ειδα σημερα στο public το s24 ultra...

Η οθονη ειναι εντελως flat αλλα διατηρουνται ακομα edge panels παρα ταυτα...

Για την κυρτοτητα της οθονης προσωπικα πιστευω πως το ιδανικο ειναι 2.5d αλλα αυτα ειναι γουστα του καθενος...

Στο δια ταυτα...

Η οθονη αυτη καθε αυτη ηταν εντελως απογοητευτικη...

Αθλια θα ελεγα για μια ναυαρχιδα αυτης της τιμης...

Τα χρωματα ξεπλυμενα και περαν αυτου μοιαζει να εχει χαμηλη αναλυση παρα οτι επαιξα με τις ρυθμισεις και τα ρυθμισα ολα στο μεγιστο (αναλυση, εντονο χρωμα κτλ)...

Επισης μια συγκριση της οθονης με καποιο διπλανο galaxy θα πεισει και τον πιο δυσπιστο (συν οτι και το note 9 εχει καλυτερη οθονη)...

Επισης φανηκε να ζεσταθηκε μολις ανοιξα την καμερα για να τραβηξω φωτο (οχι βιντεο)...

 

 

 

 

 

Επειδή κάποια αντίστοιχα σχόλια είχαν ειπωθεί μόλις είχε κυκλοφορήσει το s23u, μήπως η οθόνη ήταν στο natural mode και είχε και ενεργοποιημένο το extra comfort shield; επηρεάζουν αρκετά το χρώμα όλα αυτά. Επίσης, το s24u φερεται να έχει ενσωματώσει και μια έξτρα ρύθμιση παρόμοια με το true tone των iphone. Και αυτό θεωρώ ότι θα επηρεάζει την απεικονιση

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...