Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα και εγώ με 10% έκπτωση, από το ολότελα καλό ήταν και σε αυτό. Ήμουν σε δίλημμα γιατί δεν τα λες λίγα τα χρήματα αλλά οκ είμαι με το note 10 plus από το 2020 οπότε το s24 ultra θα το κρατήσω σίγουρα μια 4ετια. Ευχαριστώ όσους βοήθησαν να καταλήξω στην απόφαση και τον gsa1967 για το κουπόνι. 

Δεν αγχώνομαι για επιδόσεις, κάμερες κλπ γιατί σίγουρα έκανα μεγάλη αναβάθμιση. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nasosvasedis said:

Χάχα και στην Αττική πάντως η EasyMail με το πάσο της είναι. Πέρυσι εγώ είχα πάει από εκεί να το πάρω, ευτυχώς μένω κοντά!

Εμένα στα νότια προάστια είχε έρθει την επόμενη μέρα νομίζω, λογικό

 

Σύγκριση καμερών από τον Boss, S24u vs iphone 15 pm

https://www.youtube.com/watch?v=btmeie5A4yE

 

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kek said:

Επαναφέρω λιγο το ερωτημα μου....

Νόμιζα σου είχα απαντήσει...στα iPhone γινόταν αυτό στγν αρχή γιατί οι εφαρμογές δεν είχαν ενημερωθεί...πλέον καθόλου...ουτε στην φόρτιση δεν ανεβάζει θερμοκρασία... Τώρα για το s24u θα περιμένεις καμια εβδομάδα 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Οι  υπόλοιποι θα περιμένουμε κάποια νέα προσφορά 

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikolasn80 said:

Οι  υπόλοιποι θα περιμένουμε κάποια νέα προσφορά 

Οπως έγραψα πιο πίσω, μόνο όσοι χρειάζονται τον παραπάνω χώρο ή έχουν το μικρόβιο, τρέχουν για day one αγορά, ειδικά με βάση ποσο μικρές είναι οι διαφορές από το S23Ultra, ακόμα και στον επεξεργαστή.

Το λέω αυτό γιατί προβλέπω να δούμε και πολλές αγγελίες μέσα στον πρώτο μήνα κλασσικά.

Για Samsung συσκευή μιλάμε. Μετά τον πρώτο καιρό πέφτουν για πλάκα οι τιμές.

 

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε η θηκη Supcase UB XT MAG. Πολυ καλη αισθηση και ποιοτητα. Ιδιες διαστασεις σχεδον με την UB του S23 ultra. Το προστατευτικο -stand πισω δειχνει ανθεκτικο. 

20240122_185043.jpg

20240122_185050.jpg

20240122_185103.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγω για αρχη περιμενω αυτη https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B0CPXVRXGN/ref=ox_sc_act_title_5?smid=A3RRC80AD6V7GG&th=1  . ηθελα κατι λεπτο και βρηκα αυτην μπροστα μου , αλλα επομενη θηκη αν κρατησω το τηλεφωνο , θελοντας και μη θα ειναι quadlock γιατι με εχουν βολεψει απιστευτα. ο μονος δισταγμος ειναι οτι η συσκευη θα γινει σαν μπλοκι.

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S24 Ultra vs S23 Ultra | 5-Day Review | Camera, Gaming, Battery & Beyond!

https://www.youtube.com/watch?v=0FYSWIGskxs

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, supermario said:

να ευχαριστήσω και δημόσια το μέλος @gsa1967 για την πολύτιμη βοήθειά του !!!

σε ευχαριστώ φίλε Γιώργο για όλα!!!!

και ευτυχώς που υπάρχου αυτά τα site για να αλληλοβοηθόμαστε και να ανταλλάζουμε απόψεις!!!

τίποτα , οπου μπορουμε βοηθαμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα. Παρήγγειλα και εγώ το 24 Ultra την επομένη της παρουσίασης. Στο site της Samsung στην παραγγελεία μου λέει "Φτάνει πριν από την επίσημη κυκλοφορία στις 24/01/2024 Standard Παράδοση". Εννοεί ότι θα παραλάβω στις 24/1? Ξέρει κανείς? 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, jackash said:

Καλησπέρα και απο εμένα. Παρήγγειλα και εγώ το 24 Ultra την επομένη της παρουσίασης. Στο site της Samsung στην παραγγελεία μου λέει "Φτάνει πριν από την επίσημη κυκλοφορία στις 24/01/2024 Standard Παράδοση". Εννοεί ότι θα παραλάβω στις 24/1? Ξέρει κανείς? 

Εγώ εδώ που βρίσκομαι στην Γερμανία ακόμα δεν έχουνε σταλθεί και το παράγγειλα την ίδια μέρα της κυκλοφορίας.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, jackash said:

Καλησπέρα και απο εμένα. Παρήγγειλα και εγώ το 24 Ultra την επομένη της παρουσίασης. Στο site της Samsung στην παραγγελεία μου λέει "Φτάνει πριν από την επίσημη κυκλοφορία στις 24/01/2024 Standard Παράδοση". Εννοεί ότι θα παραλάβω στις 24/1? Ξέρει κανείς? 

Δύσκολα το κόβω και εγώ από τους πρώτους είμαι που το παράγγειλα στην καλύτερη 25-26 αλλιώς μετά από Δευτέρα 

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, jackash said:

Καλησπέρα και απο εμένα. Παρήγγειλα και εγώ το 24 Ultra την επομένη της παρουσίασης. Στο site της Samsung στην παραγγελεία μου λέει "Φτάνει πριν από την επίσημη κυκλοφορία στις 24/01/2024 Standard Παράδοση". Εννοεί ότι θα παραλάβω στις 24/1? Ξέρει κανείς? 

24 θα στειλουν λογικα

Link to comment
Share on other sites

Ολλανδία και Βέλγιο οι παραδόσεις ξεκινάνε αύριο. 

 

Όσο έχετε σκοπό να βάλετε κάποιο screen protector, να λάβετε υπόψιν ότι, μέχρι στιγμής τουλάχιστον, η μόνη που δεν φαίνεται να ακυρώνει σε μεγάλο βαθμό τις εξαιρετικές anti-reflective ιδιότητες της οθόνης,  είναι η γνήσια μεμβράνη της Samsung. 

Στις δύο εικόνες, η σύγκριση γίνεται ανάμεσα σε γυμνή οθόνη, γνήσια μεμβράνη, και προστασία τρίτης εταιρίας. 

 

 

Screenshot_20240122_115635_ReVanced Extended.jpg

Screenshot_20240122_115554_ReVanced Extended.jpg

Edited by ros100
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kostis2001 said:

Παιδια η μπαταρία θα μπορεί να αντικατσταθει σε περίπτωση που μείωθει η αποδόση της με το καιρό?

Φυσικά.

Πάς σε ένα service και για ένα ποσό στην αλλάζουν. Ανάλογα το service που θα πάς, σου δίνουν και κάποιους μήνες εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, ros100 said:

Ολλανδία και Βέλγιο οι παραδόσεις ξεκινάνε αύριο. 

 

Όσο έχετε σκοπό να βάλετε κάποιο screen protector, να λάβετε υπόψιν ότι, μέχρι στιγμής τουλάχιστον, η μόνη που δεν φαίνεται να ακυρώνει σε μεγάλο βαθμό τις εξαιρετικές anti-reflective ιδιότητες της οθόνης,  είναι η γνήσια μεμβράνη της Samsung. 

Στις δύο εικόνες, η σύγκριση γίνεται ανάμεσα σε γυμνή οθόνη, γνήσια μεμβράνη, και προστασία τρίτης εταιρίας. 

 

 

Screenshot_20240122_115635_ReVanced Extended.jpg

Screenshot_20240122_115554_ReVanced Extended.jpg

Ναι αλλά το πρόβλημα εδώ είναι άντε να κάνεις εγκατάσταση χωρίς bubbles...

Link to comment
Share on other sites

το παρήγγειλα κι εγώ την πρώτη μέρα από το site της Samsung σε titanium grey και μια θήκη γνήσια 

Έχω τo s21 ultra...ελπίζω να δω αναβάθμιση 

Άιντε με το καλό να το χαρούμε 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, είμαι λάτρης της σειράς Note από το θρυλικό Note 3.

Μετά το Note 8, Note 9 και εδώ και 3 χρόνια Note 10+ μάλλον ήρθε η ώρα να αποχωριστώ την εξαιρετική σειρά Note για χάρη του S24 Ultra. 

Αν κάποιος φιλος/φίλη έχει διαθέσιμο κωδικό που δεν τον χρειάζεται για έκπτωση θα του ήμουν ευγνώμων να μου στείλει ΠΜ.

Με το καλό να παραλάβετε παιδιά και μόνο καλά νέα να ακούτε και να διαβάζετε! 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, nasosvasedis said:

Ναι αλλά το πρόβλημα εδώ είναι άντε να κάνεις εγκατάσταση χωρίς bubbles...

Στο 23 ηταν αρκετα ευκολο με την γνησια

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ros100 said:

Ολλανδία και Βέλγιο οι παραδόσεις ξεκινάνε αύριο. 

 

Όσο έχετε σκοπό να βάλετε κάποιο screen protector, να λάβετε υπόψιν ότι, μέχρι στιγμής τουλάχιστον, η μόνη που δεν φαίνεται να ακυρώνει σε μεγάλο βαθμό τις εξαιρετικές anti-reflective ιδιότητες της οθόνης,  είναι η γνήσια μεμβράνη της Samsung. 

Στις δύο εικόνες, η σύγκριση γίνεται ανάμεσα σε γυμνή οθόνη, γνήσια μεμβράνη, και προστασία τρίτης εταιρίας. 

 

 

Screenshot_20240122_115635_ReVanced Extended.jpg

Screenshot_20240122_115554_ReVanced Extended.jpg

Από τα παραπάνω προκύπτει ότι οποιαδήποτε προστασία οθόνης επηρεάζει έστω και λίγο τη συνολική εμπειρία χρήσης σε κάθε τηλέφωνο

4 ώρες πριν, OverClocker said:

Εμένα στα νότια προάστια είχε έρθει την επόμενη μέρα νομίζω, λογικό

 

Σύγκριση καμερών από τον Boss, S24u vs iphone 15 pm

https://www.youtube.com/watch?v=btmeie5A4yE

 

Νικάει το S24U συνολικά, αλλά χάνει σε καίριες κατηγορίες (γενική ποιότητα φωτό, γενική ποιιότητα βίντεο και night mode) κάτι που είναι ανησυχητικό για νεότερη συσκευή. Κερδίζει περισσότερο σε "περιφερειακούς" τομείς όπως τα features και τα gimmicks της κάμερας. Το s23u στο αντίστοιχο τεστ είχε διαλύσει το 14 pro max αντίστοιχα και θυμάμαι ειδικά στο night mode ότι ήταν πολύ μπροστά. Απορώ πως καταφέρνει να χάνει σε night mode αλλά και στο zoom (!!!) από το iphone. Είναι πισωγύρισμα.

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, OverClocker said:

Στο 23 ηταν αρκετα ευκολο με την γνησια

Είμαι τελείως άχρηστος σε τέτοιες διαδικασίες... Οπότε προτιμώ λίγο περισσότερες αντανακλάσεις παρά φούσκες παντού. 

Link to comment
Share on other sites

Ορματε public με κωδικό S24LOYALTY

που αφορά ένα προϊόν ανά των 50 ευρώ δώρο τα 50.

προφανώς πρόκειται περί λάθους αλλά έριξα μια παραγγελία την θήκη s24 standing που την έχει 54 κ πλήρωσα 4 ευρώ.

αύριο βλέπω μαζικές ακυρωσεις

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, supermario said:

Ορματε public με κωδικό S24LOYALTY

που αφορά ένα προϊόν ανά των 50 ευρώ δώρο τα 50.

προφανώς πρόκειται περί λάθους αλλά έριξα μια παραγγελία την θήκη s24 standing που την έχει 54 κ πλήρωσα 4 ευρώ.

αύριο βλέπω μαζικές ακυρωσεις

Σε τι προϊόντα δηλαδή μπαίνει αυτή η έκπτωση; Μόνο στις 4 θήκες που έχουν;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...