Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, redcom7 said:

Έτσι φορτίζει και το δικό μου έχεις δίκιο...

 

Εγώ λέω για wireless charging πίσω στην πλάτη του κινητού...

Ασύρματα : Battery - Wireless power sharing

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο forum....εγω σε γενικες γραμμες ειμαι αρκετα ευχαριστημενος με την συσκευη.μετα την τελευταια αναβαθμιση το hdr εχει βελτιωθει μερα και νυκτα....η συσκευη απροβληματιστη η μπαταρια σε πολυ καλα επιπεδα.δεν ξερω γιατι τοση γκρινια απο καποιους....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μου βγάζει αυτή την ειδοποίηση αλλά Samsung wallet δεν βλέπω...

Screenshot_20241006_114947_Samsung Pass.jpg

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, redcom7 said:

Καλησπέρα μου βγάζει αυτή την ειδοποίηση αλλά Samsung wallet δεν βλέπω...

Screenshot_20241006_114947_Samsung Pass.jpg

Ναι είναι bug, πατάς μεταφορά και δεν μεταφέρεται ποτέ. 😂

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nasosvasedis said:

Ναι είναι bug, πατάς μεταφορά και δεν μεταφέρεται ποτέ. 😂

Ακριβώς 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Kanellos1978 said:

δεν ξερω γιατι τοση γκρινια απο καποιους....

γιατι θεωρούν οτι η εταιρία πρέπει να σκέφτεται με το δικό τους τρόπο και πως ειναι η Νο1 συσκευή παγκοσμίως που υπάρχει, χωρίς την δυνατότητα λαθών, οι υπολοιποι κατασκευαστές είναι για τα μπάζα, κινέζοι κλπ.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ανταλακτικες μυτες για το spen?

Samsung S 2/Samsung Note 3/Samsung Note 9/Samsung S24 Ultra

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, serkos said:

Υπάρχουν ανταλακτικες μυτες για το spen?

Ναι υπάρχουν. 

Link to comment
Share on other sites

Στο note 9 ειχε μέσα το κουτι του κινητού αλλά βλέπω στο S24 ultra δεν υπάρχει κάτι.

Οποτε εαν χρειαστεί το ψάχνω σαν ανταλλακτικο

Edited by serkos

Samsung S 2/Samsung Note 3/Samsung Note 9/Samsung S24 Ultra

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, serkos said:

Στο note 9 ειχε μέσα το κουτι του κινητού αλλά βλέπω στο S24 ultra δεν υπάρχει κάτι.

Οποτε εαν χρειαστεί το ψάχνω σαν ανταλλακτικο

Δεν ξέρω, είναι ίδιες με τα tablet s7, s8 κλπ? 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, serkos said:

Υπάρχουν ανταλακτικες μυτες για το spen?

εαν μιλήσεις με το σέρβις μπορείς να αγοράσεις.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους .σκεφτομαι να παρω τη συσκευή, τωρα εχω 15pm .

Εχει θεματα η συσκευή η λυθηκαν με τα updates? Ζεστενετε; Το shutter lag εχει μειωθει; 
ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, greg2310 said:

Καλημέρα σε ολους .σκεφτομαι να παρω τη συσκευή, τωρα εχω 15pm .

Εχει θεματα η συσκευή η λυθηκαν με τα updates? Ζεστενετε; Το shutter lag εχει μειωθει; 
ευχαριστω

Δεν ζεσταίνεται.... Και δεν έχω δει κάποιο θέμα

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας ήδη φτάσει στο 10ο μήνα του έτους δεν βλέπω να βγαίνει update για την κάμερα και το ζουμ από οτι φαίνεται. Και αν κρατήσουν τις ιδιες κάμερες στο S25 τότε ότι δουλεια εχουν κανει (αν) στη βελτίωση του ζουμ θα τις ενσωματώσουν εκεί. 

Άντε να βγει το 25αρι να δούμε τι έχουν βελτιώσει...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, smyrali said:

Έχοντας ήδη φτάσει στο 10ο μήνα του έτους δεν βλέπω να βγαίνει update για την κάμερα και το ζουμ από οτι φαίνεται. Και αν κρατήσουν τις ιδιες κάμερες στο S25 τότε ότι δουλεια εχουν κανει (αν) στη βελτίωση του ζουμ θα τις ενσωματώσουν εκεί. 

Άντε να βγει το 25αρι να δούμε τι έχουν βελτιώσει...

ακριβως,οτι ειναι να δωσουν θα το δωσουν στο 25αρι,εδω παπαλα γιατι δεν θα θελουν να καψουν το μοντελο που ερχεται σε 3 μηνες

Edited by lagoudakis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα σε ολους.

Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε τον καλύτερο (ή καλό) τρόπο να μεταφέρεις αρχεία από το S24 Ultra σε macbook και επισης για να κανω screen mirroring (καποιο tool)?

Ξέρω ούτε Dex ούτε smart share παίζει.

Edited by ng76
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ng76 said:

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα σε ολους.

Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε τον καλύτερο (ή καλό) τρόπο να μεταφέρεις αρχεία από το S24 Ultra σε macbook και επισης για να κανω screen mirroring (καποιο tool)?

Ξέρω ούτε Dex ούτε smart share παίζει.

Σχετικά με τη μεταφορά αρχείων...

Μια καλή λύση είναι το snapdrop.net με την προϋπόθεση να είσαι συνδεμένος στο ίδιο δίκτυο και στις 2 συσκευές.

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

Σχετικά με τη μεταφορά αρχείων...

Μια καλή λύση είναι το snapdrop.net με την προϋπόθεση να είσαι συνδεμένος στο ίδιο δίκτυο και στις 2 συσκευές.

Ευχαριστώ! Θα το δω!

Απ'ότι βλέπω γενικά ειναι δύσκολο να βρούμε κάποια καλή cable (local) λύση...

Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2024 at 10:46 ΠΜ, ng76 said:

Ευχαριστώ! Θα το δω!

Απ'ότι βλέπω γενικά ειναι δύσκολο να βρούμε κάποια καλή cable (local) λύση...

Επειδή έχω κι εγώ MacBook και έχω χωρίσει το δίσκο ώστε να έχω και windows, δεν το έχω ψάξει περισσότερο. Πίστεψέ με, με το snapdrop θα βρεις την ησυχία σου

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ το update. Πάντως το ONEUI 7 με το Android 15 για την σειρά S24 αναμένεται Φεβρουάριο με Μάρτιο του 25 από ότι διαβάζω.

Έως τότε μόνο security patch θα παίρνουμε και κάποιες μικροβελτιώσεις ότι ήταν να δώσουν το έδωσαν για την σειρά S24, τώρα τα βλέμματα είναι στραμμένα στο S25 Ultra πρέπει να προωθήσουν την νέα σειρά κάθε χρόνο τα ίδια και τα ίδια.....

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2024 at 2:18 ΜΜ, lagoudakis said:

ακριβως,οτι ειναι να δωσουν θα το δωσουν στο 25αρι,εδω παπαλα γιατι δεν θα θελουν να καψουν το μοντελο που ερχεται σε 3 μηνες

Το έχουν κάψει ήδη, αν έρθει με 3x ζουμ στα 10mp όπως υπάρχουν πληροφορίες.  Στρογγυλεμενες γωνίες και 50mp ultrawide, σιγά την αναβάθμιση..

Βέβαια το λέμε και για την apple αυτο. Προσωπικά το επόμενο μου μοντέλο θα είναι xiaomi.  Η vivo, αν υποστηριχθεί στην Ελλάδα. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, EricssonyFan said:

Το έχουν κάψει ήδη, αν έρθει με 3x ζουμ στα 10mp όπως υπάρχουν πληροφορίες.  Στρογγυλεμενες γωνίες και 50mp ultrawide, σιγά την αναβάθμιση..

Βέβαια το λέμε και για την apple αυτο. Προσωπικά το επόμενο μου μοντέλο θα είναι xiaomi.  Η vivo, αν υποστηριχθεί στην Ελλάδα. 

κατσε να δουμε τελικα τι θα ισχυσει απο αυτα που λενε....προσωπικα αν δεν δω κατι με βλεπω αλλη μια χρονια με το ultra 23

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...