Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε 2-3 βδομαδες θα σκασει και σε μας... Υπομονη..!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 1/3/2024 at 8:40 ΠΜ, STATYSS said:

οχι δεν καταλαβα... γιατι λες μπουρδες.. μαζεψου..και δεν σου επιτρεπω απο την στιγμη που δεν με γνωριζεις προσωπικα να με κρινεις και να βγαζεις συμπερασματα για τον χαρακτηρα μου..

Απο που πηρες αυτο το δικαιωμα.? αν εχεις την μυγα - μυγιαζεσαι...

Eσυ προσεχε πως μιλας..και τι γραφεις.. και αν εχεις η δεν εχεις χιλιαδες μηνυματα δεν μου λενε κατι...

και  στο ξαναλεω πως αυτο που εγραψες

ΔΕΝ ΥΠΡΑΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ,.. ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ .. ΚΑΙ ΜΑΣ ΔΕΙΞΕΙΣ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.. ΤΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΟΣΤΑΡΕΙΣ..

ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ.. ΠΑΡΑΠΛΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ...ΑΥΤΑ

 

On 29/2/2024 at 4:30 ΜΜ, STATYSS said:

Κανένα ύφος.  Φαντάσματα βλέπεις??

Ερώτηση απλή έκανα. Εγώ ομως ο ασημαντος επιμένω και λέω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να γίνεται.. ουτε επιλογη σου έχει μέσα στην παραγγελία σου

Kοίτα πράγματα...

Να που βγήκε και τιμολόγιο.
Αυτό που έλεγαν κάποιοι ότι δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει.. 😗

Να δούμε τώρα ποιος φοράει παντελόνια, θα βγει να παραδεχτεί το λάθος του;

Αλλιώς ότι γράφει παιδιά ξέρετε από δω και πέρα πόσο βάση έχουν..

 

Screenshot 2024-04-04 at 09.59.39.png

Screenshot 2024-04-04 at 09.59.24.png

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο πήρα τηλέφωνο στη Smartec και μου επιβεβαίωσαν ότι επίσημο σέρβις είναι η smartec για τα OnePlus που πωλούνται στην Ελλάδα. Και όταν ρώτησα αν είναι μόνο όσα πωλούνται από τον Κωτσόβολο μου απάντησε ότι και από οπουδήποτε αλλού, Πλαίσιο, Public κλπ και όταν της είπα ότι έχει αποκλειστικότητα ο Κωτσόβολος μου είπε ότι όσα αγοράζονται από κωτσόβολο. Αλλά από τη στιγμή που είπε όσα αγοράζονται από την Ελλάδα υπάρχει πιθανότητα να το πάρεις από skroutz και να σου το καλύψουν; Δύσκολο αλλά ποτέ δεν ξέρεις (ξέχασα να το ρωτήσω).

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Θετικό τότε το αν γίνει αγορά από επίσημο πωλητή στην Ελλάδα τότε πάει για service Ελλάδα και όχι Πολωνία.

Δεν νομίζω να καλύπτουν αυτά που είναι από skroutz κλπ γιατί μπορεί να τα φέρνουν μέσω tradingshenzen πχ.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, junglist said:

Να που βγήκε και τιμολόγιο.

 

Screenshot 2024-04-04 at 09.59.39.png

Screenshot 2024-04-04 at 09.59.24.png

Εγώ πάντως, δεν καταλαβαίνω (πέρα απ το "INVOICE") αυτά τα screenshot, ως Τιμολόγιο...
Το Τιμολόγιο αναγράφει ΕΙΔΟΣ και ΑΞΙΑ ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ και εδω, βλέπω κάτι ελλιπές...

Ποιο είναι το Είδος και ποια η αξία που πληρώθηκε χωρίς ΦΠΑ?


 

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, asot said:

Εγώ πάντως, δεν καταλαβαίνω (πέρα απ το "INVOICE") αυτά τα screenshot, ως Τιμολόγιο...
Το Τιμολόγιο αναγράφει ΕΙΔΟΣ και ΑΞΙΑ ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ και εδω, βλέπω κάτι ελλιπές...

Ποιο είναι το Είδος και ποια η αξία που πληρώθηκε χωρίς ΦΠΑ?


 

Βλέπω 2 φωτος .Ισως εχει κανει attach στο πανω μερος το πανω μερος του invoice και στο κατω μερος την απλη αποδειξη. Καθως αυτο που φαινεται στο κατω μερος δεν φαινεται να προκειται για invoice.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, junglist said:

 

 

Μας ζαλισες τα ουμπαλα. Μπράβο σου. Συγχαρητήρια. Καλορίζικο. Σε καλή μεριά. Εγώ το πήρα με τιμολόγιο από κοτσωβολο. Σιγά μην περιμένω την oneplus.

Και ίδια τιμή. Και δώρο ακουστικό. Και παράδοση την ίδια μέρα..

Ο καθένας με της επιλογές του

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Μπορουμε να ρωτησουμε απευθειας τη σμαρτεκ και να μαθουμε ποιες περιπτωσεις εξυπηρετει και γιατι η 1+ στελνει τις συσκευες πολωνια και οχι σε αυτους. Στελνω ενα email και αν λαβω απαντηση θα ενημερώσω.

Μου απαντησε η Smartec οτι ειναι επισημο εξουσιοδοτημενο σερβις για "συγκεκριμενα" μοντελα OnePlus οπως διευρκίνησε.

Για το OnePlus 12 συγκεκριμένα ειναι.

Για συσκευες Oneplus 12 μου ειπε οτι (ανεξαρτητα αν αγοραστηκαν απο Κωτσο ή απευθειας απο OP) αν ειναι κατω απο εγγυηση δεν χρειαζεται καν να επικοινωνησουμε με OnePlus. Μπορουμε ειτε να το στειλουμε με ACS (δωρεάν) στη Smartec αναγράφοντας τα στοιχεια στην αποστολή συμπεριλαμβανομένου και ενός κινητου ή να το παμε οι ιδιοι απο εκει μεταξύ 09:00-16:00. Μολις το παραλάβουν θα επικοινωνήσουν τηλεφωνικά για τα περαιτέρω.

Σε ερώτηση γιατι η OP στελνει τις συσκευες στην Πολωνια μου απαντησαν οτι δεν αναλαμβανουν όλα τα μοντέλα, επομενως οσα δεν αναλαμβανουν πανε σε αλλα επισκευαστικα κεντρα, διαφορετικα δεν ξερουν για ποιο λογο αν προκειται για συσκευη OP12 η 1+ ζητησε σε καποια περιπτωση αποστολή στην Πολωνια.

Μετά και απο την παραπανω απαντηση ειμαι ακομα πιο βεβαιος πως το support της 1+ στελνει τις συσκευες στην Πολωνία απλά απο άγνοια ή κακή διαχείρηση αποστολών. Ή σε διαφορετικό σενάριο απο μεγαλυτερη "εμπιστοσυνη" στο συγκεκριμενο επισκευαστικο οσον αφορα θεματα εγγυησεων κλπ.

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

Η smartec έχει επίσημα  και το σέρβις της Huawei ...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Mikepan_1 said:

Μου απαντησε η Smartec οτι ειναι επισημο εξουσιοδοτημενο σερβις για "συγκεκριμενα" μοντελα OnePlus οπως διευρκίνησε.

Για το OnePlus 12 συγκεκριμένα ειναι.

Πολύ ενδιαφέροντα αυτά που γράφεις και από ό,τι είδα το αναλύουν περισσότερο από ό,τι σε μένα.

15 minutes ago, Mikepan_1 said:

Για συσκευες Oneplus 12 μου ειπε οτι (ανεξαρτητα αν αγοραστηκαν απο Κωτσο ή απευθειας απο OP) αν ειναι κατω απο εγγυηση δεν χρειαζεται καν να επικοινωνησουμε με OnePlus. Μπορουμε ειτε να το στειλουμε με ACS (δωρεάν) στη Smartec αναγράφοντας τα στοιχεια στην αποστολή συμπεριλαμβανομένου και ενός κινητου ή να το παμε οι ιδιοι απο εκει μεταξύ 09:00-16:00. Μολις το παραλάβουν θα επικοινωνήσουν τηλεφωνικά για τα περαιτέρω.

Μου κάνει φοβερά μεγάλη εντύπωση ότι και ακόμα και αν είναι αγορασμένο από την Πολωνία μπορείς να το πας στη Smartec. Δηλαδή εκτός εγγύησης και να είναι αγορασμένο από Κωτσόβολο πάει στην Πολωνία ή αυτό ισχύει μόνο για αυτά που είναι αγορασμένα από Πολωνία (ψύλλους στα άχυρα ψάχνω και εγώ τώρα, απλά επειδή το έφερε η συζήτηση).

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, ostvarivanje said:

Πολύ ενδιαφέροντα αυτά που γράφεις και από ό,τι είδα το αναλύουν περισσότερο από ό,τι σε μένα.

Μου κάνει φοβερά μεγάλη εντύπωση ότι και ακόμα και αν είναι αγορασμένο από την Πολωνία μπορείς να το πας στη Smartec. Δηλαδή εκτός εγγύησης και να είναι αγορασμένο από Κωτσόβολο πάει στην Πολωνία ή αυτό ισχύει μόνο για αυτά που είναι αγορασμένα από Πολωνία (ψύλλους στα άχυρα ψάχνω και εγώ τώρα, απλά επειδή το έφερε η συζήτηση).

Εγω τους ρωτησα αν αναλαμβανουν σερβις και ολα τα θεματα που καλυπτονται απο εγγηση για να διασφαλισω οτι η εγγυηση της 1+ καλυπτεται κανονικα απο το σερβις της σμαρτεκ. Γι αυτο απαντησαν κι ετσι. Προφανως θα αναλαμβανουν κ εκτος εγγυησης συσκευες μετα τα 2 χρονια. Αυτο ειναι ευκολοτερο θεμα, εφοσον καλυπτουν συσκευες με εγγυηση.

Απ οσο καταλαβαινω απο την επικοινωνια αν προκειται για Oneplus 12 κατω απο ευρωπαικη εγγυηση ειτε το στειλεις στην πολωνια ή στη σμαρτεκ ή σε οποιοδηποτε αλλο ευρωπαικο επισημα εξουσιοδοτημενο σερβις για συσκευες oneplus 12 θα πρεπει να λαβεις το ιδιο σερβις. Η βλακεια της 1+ ειναι οτι στη σελιδα τους δεν αναγραφουν καπου (νομιζω) τα επισημα εξουσιοδοτημενα σερβις ανα την ευρωπη. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Mikepan_1 said:

Απ οσο καταλαβαινω απο την επικοινωνια αν προκειται για Oneplus 12 κατω απο ευρωπαικη εγγυηση ειτε το στειλεις στην πολωνια ή στη σμαρτεκ ή σε οποιοδηποτε αλλο ευρωπαικο επισημα εξουσιοδοτημενο σερβις για συσκευες oneplus 12 θα πρεπει να λαβεις το ιδιο σερβις. Η βλακεια της 1+ ειναι οτι στη σελιδα τους δεν αναγραφουν καπου (νομιζω) τα επισημα εξουσιοδοτημενα σερβις ανα την ευρωπη. 

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι η κοπέλα στο τηλέφωνο δεν μου είπε ότι αν αγοραστεί από την Πολωνία μπορώ να το στείλω στη Smartec. Συγκεκριμένα μου είπε ότι καλύπτεται η εγγύηση μόνο σε αυτά που είναι αγορασμένα από Ελλάδα.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ostvarivanje said:

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι η κοπέλα στο τηλέφωνο δεν μου είπε ότι αν αγοραστεί από την Πολωνία μπορώ να το στείλω στη Smartec. Συγκεκριμένα μου είπε ότι καλύπτεται η εγγύηση μόνο σε αυτά που είναι αγορασμένα από Ελλάδα.

Καταλαβα. Στο email αναφερονται σε διακριση σε μοντελα και οχι στον τοπο αγορας. Μου γραφουν ειτε αγορασες απευθειας απο OP ή απο ελληνικο καταστημα. Εξαλλου και απο το σαιτ της Oneplus να αγορασεις, αγοραζεις απο το ελληνικο καταστημα της Oneplus. Επιλεγεις καταστημα πρωτα και μετα βαζεις διευθυνση στη χωρα του καταστηματος. Μαλιστα το ρολοι που αγορασα ηθελα να το στειλω σε αλλη ευρωπαικη χωρα και το καταστημα της χωρας αυτης (μεσω του app της 1+) μου το εδινε ακριβοτερα απο το καταστημα της ελλαδας μεσω του ιδιου app (με χρηση ελληνικης διευθυνσης αποστολης).

Απο εκει και περα δεν ξερω τι συμβαινει αν καποιος αγορασε ας πουμε απο καποια αλυσιδα ηλεκτρονικων ειδων στη Γαλλια ή στην Πολωνια. Τους ρωτησα αν αγοραστηκε απο OP ή απο κωτσο και αυτο απαντησαν. Φυσιολογικα, δεν θα πρεπει να κανει καποια διαφορα εφοσον ειναι εξουσιοδοτημενο σερβις για συσκευες OnePlus 12. 

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Mikepan_1 said:

Μου γραφουν ειτε αγορασες απευθειας απο OP ή απο ελληνικο καταστημα. Εξαλλου και απο το σαιτ της Oneplus να αγορασεις, αγοραζεις απο το ελληνικο καταστημα της Oneplus. Επιλεγεις καταστημα πρωτα και μετα βαζεις διευθυνση στη χωρα του καταστηματος. Μαλιστα το ρολοι που αγορασα ηθελα να το στειλω σε αλλη ευρωπαικη χωρα και το καταστημα της χωρας αυτης (μεσω του app της 1+) μου το εδινε ακριβοτερα απο το καταστημα της ελλαδας μεσω του ιδιου app (με χρηση ελληνικης διευθυνσης αποστολης).

Εντάξει, από τη στιγμή που λένε είτε από Op είτε από Κωτσόβολο ότι παρέχουν σέρβις προφανώς και δεν υπάρχει πρόβλημα. Αυτό που επιλέγεις κατάστημα από την OnePlus δεν το γνωρίζω γιατί η τελευταία μου αγορά ήταν τον Απρίλιο του 2021 που αγόρασα το OnePlus 8Pro. Συνήθως αγοράζεις από τη σελίδα ή από το app της OnePlus;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ostvarivanje said:

Εντάξει, από τη στιγμή που λένε είτε από Op είτε από Κωτσόβολο ότι παρέχουν σέρβις προφανώς και δεν υπάρχει πρόβλημα. Αυτό που επιλέγεις κατάστημα από την OnePlus δεν το γνωρίζω γιατί η τελευταία μου αγορά ήταν τον Απρίλιο του 2021 που αγόρασα το OnePlus 8Pro. Συνήθως αγοράζεις από τη σελίδα ή από το app της OnePlus;

Μια φορα εχω αγορασει απο OP απευθειας, το ρολοι. Και το αγορασα απο το app. Επιλεγεις πρωτα ελληνικο ή αλλης χωρας καταστημα κ μετα η διευθυνση αποστολης πρεπει να ειναι αυτης της χωρας. Στο ρολοι οταν επελεγα ελλαδα μου εδινε επιπλεον εκπτωση 50 ευρω που δεν την ειχα σε καταστημα/διευθυνση αλλης ευρωπαικης χωρας

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Mikepan_1 said:

Μια φορα εχω αγορασει απο OP απευθειας, το ρολοι. Και το αγορασα απο το app. Επιλεγεις πρωτα ελληνικο ή αλλης χωρας καταστημα κ μετα η διευθυνση αποστολης πρεπει να ειναι αυτης της χωρας. Στο ρολοι οταν επελεγα ελλαδα μου εδινε επιπλεον εκπτωση 50 ευρω που δεν την ειχα σε καταστημα/διευθυνση αλλης ευρωπαικης χωρας

Οκ ευχαριστώ πολύ. Θα το κοιτάξω και εγώ όταν και αν αγοράσω από την OnePlus. Μάλλον πιο πιθανό το βλέπω από Κωτσόβολο, αλλά θα φανεί. 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ostvarivanje said:

Οκ ευχαριστώ πολύ. Θα το κοιτάξω και εγώ όταν και αν αγοράσω από την OnePlus. Μάλλον πιο πιθανό το βλέπω από Κωτσόβολο, αλλά θα φανεί. 

Κι εγω απο κωτσο αγορασα το κινητο αλλα το ρολοι (αν δεν κανω λαθος) δεν το φερνει κ γι αυτο το παρηγγειλα απευθειας απο εκει. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, asot said:

Εγώ πάντως, δεν καταλαβαίνω (πέρα απ το "INVOICE") αυτά τα screenshot, ως Τιμολόγιο...
Το Τιμολόγιο αναγράφει ΕΙΔΟΣ και ΑΞΙΑ ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ και εδω, βλέπω κάτι ελλιπές...

Ποιο είναι το Είδος και ποια η αξία που πληρώθηκε χωρίς ΦΠΑ?


 

To είδος τη σημασία έχει;
Το smartwatch 2 είναι. Σημασία έχει ότι γίνεται αυτό που άλλος έλεγε ότι δε γίνεται.

Δηλαδή τι σου λείπει;

Ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι έχω αποκόψει προσωπικά στοιχεία. Και επίσης απλά περιλαμβάνω συγκεκριμένα κομμάτια από τις σελίδες, πχ εκεί που δείχνει "Download invoice", για να δείξω πώς γίνεται να το έχεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, junglist said:

To είδος τη σημασία έχει;
Το smartwatch 2 είναι. Σημασία έχει ότι γίνεται αυτό που άλλος έλεγε ότι δε γίνεται.

Δηλαδή τι σου λείπει;

Ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι έχω αποκόψει προσωπικά στοιχεία. Και επίσης απλά περιλαμβάνω συγκεκριμένα κομμάτια από τις σελίδες, πχ εκεί που δείχνει "Download invoice", για να δείξω πώς γίνεται να το έχεις.

O συμφορουμιτης θεωρησε πως το "invoice" που γραφεις ειναι η κατω εικονα. Η κατω εικονα δεν ειναι invoice καθως δεν φαινονται πληροφοριες για το VAT κλπ - ειναι απλη αποδειξη.

Φαντάζομαι πως αυτά φαινονται στην πρώτη/ πανω φωτο που ειναι κομμενη.

Επισης εδω ανταλλαζουμε αποψεις αναλογα με τις εμπειριες που εχει ο καθενας. Δεν σημαινει πως ειναι παντα και οι σωστες. Τωρα καποιοι ειναι απο τη φυση τους πιο ισχυρογνωμονες και επιμενουν, οκ μικρο το κακο. Οποιος θελει να ειναι βεβαιος ρωτάει παντα και για το καθε τι καποιον που μπορει να του δωσει επισημη απαντηση και δεν στηριζεται στις αποψεις που λεει καποιος σε ενα φορουμ.

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Mikepan_1 said:

Κι εγω απο κωτσο αγορασα το κινητο αλλα το ρολοι (αν δεν κανω λαθος) δεν το φερνει κ γι αυτο το παρηγγειλα απευθειας απο εκει. 

Μιας και έχεις και το ρολόι να σου κάνω μια ερώτηση. Έχεις κάποια εφαρμογή διπλή; Για παράδειγμα δύο Facebook Messengers ή Viber η τίποτα άλλο; Ο λόγος που σου το ρωτάω είναι να δω αν έρχονται στο ρολόι ειδοποιήσεις και από τις δύο clone apps. Έχω smartwatch παλιό της Samsung (S2 Gear Frontier) που έρχεται ειδοποίηση μόνο από τον ένα λογαριασμό. Επίσης έχω smartband της Huawei το 6Pro που έχω καταβολευτεί και έρχονται ειδοποιήσεις και από τις δύο κλωνοποιημένες εφαρμογές. Και έλεγα μήπως και στο ρολόι της OnePlus γίνεται αυτό. Γιατί αν γίνεται, τότε γίνεται σε όλα τα ρολόγια που έχουν Wear OS. 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ostvarivanje said:

Μιας και έχεις και το ρολόι να σου κάνω μια ερώτηση. Έχεις κάποια εφαρμογή διπλή; Για παράδειγμα δύο Facebook Messengers ή Viber η τίποτα άλλο; Ο λόγος που σου το ρωτάω είναι να δω αν έρχονται στο ρολόι ειδοποιήσεις και από τις δύο clone apps. Έχω smartwatch παλιό της Samsung (S2 Gear Frontier) που έρχεται ειδοποίηση μόνο από τον ένα λογαριασμό. Επίσης έχω smartband της Huawei το 6Pro που έχω καταβολευτεί και έρχονται ειδοποιήσεις και από τις δύο κλωνοποιημένες εφαρμογές. Και έλεγα μήπως και στο ρολόι της OnePlus γίνεται αυτό. Γιατί αν γίνεται, τότε γίνεται σε όλα τα ρολόγια που έχουν Wear OS. 

Δεν το εχω παραλαβει ακομα! Ισως ο @FoT1s που, αν θυμαμαι καλα και αν δεν κανω λαθος, το εχει αγορασει και παραλαβει να μπορει να βοηθησει, διαφορετικα οταν το εχω στα χερια μου θα το τσεκαρω και θα σου πω. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, junglist said:

To είδος τη σημασία έχει;
Το smartwatch 2 είναι. Σημασία έχει ότι γίνεται αυτό που άλλος έλεγε ότι δε γίνεται.

Δηλαδή τι σου λείπει;

Ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι έχω αποκόψει προσωπικά στοιχεία. Και επίσης απλά περιλαμβάνω συγκεκριμένα κομμάτια από τις σελίδες, πχ εκεί που δείχνει "Download invoice", για να δείξω πώς γίνεται να το έχεις.

Μα στην τιμή του είδους θα φαίνεται η αξια χωρίς ΦΠΑ...

Το OP Watch 2 εχει 299 ευρω τωρα (329 αρχική μαξ τιμή) στο ΟΡ (τιμή πλήρης)

Εσυ δείχνεις (screenshot) οτι πλήρωσες 249 ευρω (με αφαίρεση κουπόνι 50 ευρω) τελική - σωστά?

Που είναι η απαλλαγή ΦΠΑ??

-----

Ελπίζω ολη η φασαρια να μην γίνεται για να δείξεις οτι έχεις ένα χαρτί που γράφει "invoice" αλλα έχει κανονικές τιμές και ΔΕΝ φαίνεται ο ΦΠΑ

Η ιστορία με το Τιμολόγιο (για να έχει αξία) προυποθέτει οτι εκδίδεται σε επαγγελματία με δικαίωμα Ενδοκοινοτικής συναλλαγής, με διακριτό ΦΠΑ (ή ακόμα καλύτερα χωρίς ΦΠΑ) ωστε να μπορεί να μπει στα έξοδα του επαγγελματία.
Εισαι ( ή σωστότερα, είναι το συγκεκριμένο Τιμολόγιο) έτσι φτιαγμένο?

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Δεν το εχω παραλαβει ακομα! Ισως ο @FoT1s που, αν θυμαμαι καλα και αν δεν κανω λαθος, το εχει αγορασει και παραλαβει να μπορει να βοηθησει, διαφορετικα οταν το εχω στα χερια μου θα το τσεκαρω και θα σου πω. 

Κανένα πρόβλημα φίλε μου όταν το παραλάβεις. Με το καλό και να το χαρείς όσο το δυνατόν περισσότερο. 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Δεν το εχω παραλαβει ακομα! Ισως ο @FoT1s που, αν θυμαμαι καλα και αν δεν κανω λαθος, το εχει αγορασει και παραλαβει να μπορει να βοηθησει, διαφορετικα οταν το εχω στα χερια μου θα το τσεκαρω και θα σου πω. 

 

16 ώρες πριν, ostvarivanje said:

Μιας και έχεις και το ρολόι να σου κάνω μια ερώτηση. Έχεις κάποια εφαρμογή διπλή; Για παράδειγμα δύο Facebook Messengers ή Viber η τίποτα άλλο; Ο λόγος που σου το ρωτάω είναι να δω αν έρχονται στο ρολόι ειδοποιήσεις και από τις δύο clone apps. Έχω smartwatch παλιό της Samsung (S2 Gear Frontier) που έρχεται ειδοποίηση μόνο από τον ένα λογαριασμό. Επίσης έχω smartband της Huawei το 6Pro που έχω καταβολευτεί και έρχονται ειδοποιήσεις και από τις δύο κλωνοποιημένες εφαρμογές. Και έλεγα μήπως και στο ρολόι της OnePlus γίνεται αυτό. Γιατί αν γίνεται, τότε γίνεται σε όλα τα ρολόγια που έχουν Wear OS. 

Δυστυχως, δεν εχω καποια εφαρμογη διπλη για να σε βοηθουσα εγω που το εχω ηδη. Εψαξες τιποτα στο google μηπως υπαρχει κατι σχετικο;

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...