Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 27/2/2024 at 1:11 ΜΜ, Mikepan_1 said:

Αλλο issue που βρηκα (καθε φορα που χρησιμοποιω τη συσκευη βρισκω και κατι καινουριο) οταν εχεις ανοιχτο το keyboard και θες να πας πισω με swipe αν κανεις swipe στην περιοχη που ειναι το πληκτρολογιο δεν κανει swipe. Πρεπει να κανεις swipe πανω απο το πληκτρολογιο για να δουλεψει κατι που δεν ειναι και τοσο βολικο. Στις αλλες συσκευες που χρησιμοποιουσα αν κανεις swipe στο πληκτρολογιο κλεινει το keyboard και επομενο swipe βγαινεις απ το app.

Αδικα τους κατηγορησα εδω. Αν κλεισεις το mistouch prevention απο τις ρυθμισεις, μπορεις να κανεις swipe πανω απο το πληκτρολογιο. Εβαλα και το swiftkey που δινει τη δυνατοτητα να αλλαξεις το size και το εβγαλα απο το curve, οποτε λυθηκε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 ώρες πριν, STATYSS said:

για δωσε κατι παραπανω.. εγω πιστευω δεν υπαρχει περιπτωση να γινεται

Δεν καταλαβαίνω το ύφος σου.

Με βγάζεις ψεύτη; Μόλις έγραψα τις πληροφορίες που μου είπε απευθείας εκπρόσωπος της Oneplus.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, junglist said:

Δεν καταλαβαίνω το ύφος σου.

Με βγάζεις ψεύτη; Μόλις έγραψα τις πληροφορίες που μου είπε απευθείας εκπρόσωπος της Oneplus.

Κανένα ύφος.  Φαντάσματα βλέπεις??

Ερώτηση απλή έκανα. Εγώ ομως ο ασημαντος επιμένω και λέω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να γίνεται.. ουτε επιλογη σου έχει μέσα στην παραγγελία σου

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, junglist said:

Δεν καταλαβαίνω το ύφος σου.

Με βγάζεις ψεύτη; Μόλις έγραψα τις πληροφορίες που μου είπε απευθείας εκπρόσωπος της Oneplus.

Μεχρι πριν καποια χρονια σιγουρα δεν γινοταν. Πλεον ομως ισως και να γινεται; Βρηκα το παρακατω στην ιστοσελιδα της OP.

How can I claim a VAT invoice?

To issue a VAT invoice, you have to edit it in the path: Orders>track order/view order>edit invoice.

Note: 

1) "Edit" button will come out after the RR period.

2) You will have 5 times max in editing the invoice for a same order.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Μεχρι πριν καποια χρονια σιγουρα δεν γινοταν. Πλεον ομως ισως και να γινεται; Βρηκα το παρακατω στην ιστοσελιδα της OP.

How can I claim a VAT invoice?

To issue a VAT invoice, you have to edit it in the path: Orders>track order/view order>edit invoice.

Note: 

1) "Edit" button will come out after the RR period.

2) You will have 5 times max in editing the invoice for a same order.

 

Screenshot_2024-02-29-20-49-16-10_c76f0e85f5d07958252770ee41c0c7e5.jpg

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πού είναι η ρύθμιση όταν το ξεκλειδώνω με το πρόσωπο να πάει στην αρχική; Γιατί τώρα μου δείχνει ότι ξεκλειδώνει και μένει εκεί και πρέπει να το κάνω εγώ πάνω με το χέρι 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, dynamic4 said:

Ξέρει κανείς πού είναι η ρύθμιση όταν το ξεκλειδώνω με το πρόσωπο να πάει στην αρχική; Γιατί τώρα μου δείχνει ότι ξεκλειδώνει και μένει εκεί και πρέπει να το κάνω εγώ πάνω με το χέρι 

Έχει επιλογή "Είσοδος στην Αρχική οθόνη μετά το ξεκλείδωμα". Δεν ξέρω μήπως άλλαξε κάτι από την 13.1 που έχω 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ostvarivanje said:

Έχει επιλογή "Είσοδος στην Αρχική οθόνη μετά το ξεκλείδωμα". Δεν ξέρω μήπως άλλαξε κάτι από την 13.1 που έχω 

Και ξέρει κανένας αν υπάρχει τρόπος να βάλουμε ηχογράφηση στις κλήσεις;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, dynamic4 said:

Και ξέρει κανένας αν υπάρχει τρόπος να βάλουμε ηχογράφηση στις κλήσεις;

Έχει πίσω 3_4 σελίδες . Ανέβασε ένα παιδί ένα βιντεάκι με οδηγίες . Εγώ το έκανα κ δουλεύει κανονικα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, STATYSS said:

Κανένα ύφος.  Φαντάσματα βλέπεις??

Ερώτηση απλή έκανα. Εγώ ομως ο ασημαντος επιμένω και λέω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να γίνεται.. ουτε επιλογη σου έχει μέσα στην παραγγελία σου

Όταν γράφει ένα μέλος με χιλιάδες μηνύματα κάτι που μεταφέρει από επίσημη πηγή και πας εσύ και λες με βεβαιότητα ότι δε γίνεται, τότε τον βγαζεις ψεύτη.

Αυτό λέει πολλά για σένα τυπε και για τον χαρακτήρα σου, καθώς εγώ δε μίλησα έτσι για σένα κάπου.

Οπότε πρόσεχε πώς μιλάς και να μιλάς όπως σου μιλάνε.

Να ρωτήσεις μπορείς, να ειρωνεύεσαι σχόλια μου δε σου επιτρέπω. Το κατάλαβες;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, junglist said:

Όταν γράφει ένα μέλος με χιλιάδες μηνύματα κάτι που μεταφέρει από επίσημη πηγή και πας εσύ και λες με βεβαιότητα ότι δε γίνεται, τότε τον βγαζεις ψεύτη.

Αυτό λέει πολλά για σένα τυπε και για τον χαρακτήρα σου, καθώς εγώ δε μίλησα έτσι για σένα κάπου.

Οπότε πρόσεχε πώς μιλάς και να μιλάς όπως σου μιλάνε.

Να ρωτήσεις μπορείς, να ειρωνεύεσαι σχόλια μου δε σου επιτρέπω. Το κατάλαβες;

οχι δεν καταλαβα... γιατι λες μπουρδες.. μαζεψου..και δεν σου επιτρεπω απο την στιγμη που δεν με γνωριζεις προσωπικα να με κρινεις και να βγαζεις συμπερασματα για τον χαρακτηρα μου..

Απο που πηρες αυτο το δικαιωμα.? αν εχεις την μυγα - μυγιαζεσαι...

Eσυ προσεχε πως μιλας..και τι γραφεις.. και αν εχεις η δεν εχεις χιλιαδες μηνυματα δεν μου λενε κατι...

και  στο ξαναλεω πως αυτο που εγραψες

ΔΕΝ ΥΠΡΑΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ,.. ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ .. ΚΑΙ ΜΑΣ ΔΕΙΞΕΙΣ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.. ΤΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΟΣΤΑΡΕΙΣ..

ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ.. ΠΑΡΑΠΛΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ...ΑΥΤΑ

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, STATYSS said:

οχι δεν καταλαβα... γιατι λες μπουρδες.. μαζεψου..και δεν σου επιτρεπω απο την στιγμη που δεν με γνωριζεις προσωπικα να με κρινεις και να βγαζεις συμπερασματα για τον χαρακτηρα μου..

Απο που πηρες αυτο το δικαιωμα.? αν εχεις την μυγα - μυγιαζεσαι...

Eσυ προσεχε πως μιλας..και τι γραφεις.. και αν εχεις η δεν εχεις χιλιαδες μηνυματα δεν μου λενε κατι...

και  στο ξαναλεω πως αυτο που εγραψες

ΔΕΝ ΥΠΡΑΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ,.. ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ .. ΚΑΙ ΜΑΣ ΔΕΙΞΕΙΣ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.. ΤΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΟΣΤΑΡΕΙΣ..

ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ.. ΠΑΡΑΠΛΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ...ΑΥΤΑ

Δεν χρειάζεται κάποιος να γνωρίζει ιδιαίτερα κάποιον ή να έχει κάνει διατριβή για να διαπιστώσει έναν τρισάθλιο χαρακτήρα, με κανένα ίχνος σεβασμού, και προσβλητικές- ειρωνικές τάσεις... Και εγω αν ήμουν εριστικός θα προκαλούσα να μου απαντάνε όπως σου απαντούν...

Αλλά ξέρεις και τι άλλο θα έκανα? Θα δεχόμουν τις ανάλογες απαντήσεις παντελονάτα εφόσον εγώ τις προκάλεσα, δε θα ζήταγα και τα ρέστα κιόλας.. 

Link to comment
Share on other sites

Το DSDA ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΘΟΡΥΒΑ το έβγαλαν από τα χαρακτηριστικά του κινητού. Αν είναι δυνατόν.

https://www.oneplus.com/gr/12/specs

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα καν τι είναι το χαρακτηριστικό αυτό και αν το είχε ή όχι, αλλά βλέπω πως αυτό έχει γίνει γνωστό εδώ και ένα μήνα ..
Στα σχόλια λέει πως είναι διαθέσιμο στην Κίνα, μήπως είναι θέμα των πάροχων κινητής που έχουμε και ίσως θα λυθεί με κάποια αναβάθμιση από την Oneplus?

 

Link to comment
Share on other sites

Το είχαν ανακοινώσει και το είχαν στα specs του κινητού, προσωπικά σε εμένα δεν δούλεψε, είχα δει αναφορές πριν παραλάβω την συσκευή και είχα στείλει και στο support και απλά μου είπαν ότι αν δεν δουλεύει τότε έχει θέμα η συσκευή να κάνω ρισετ κλπ κλπ. Ε δεν δούλεψε και μου πρότειναν να το στείλω πίσω για αντικατάσταση ή να πάρω επιστροφή χρημάτων. Σήμερα είδα αναφορές πως δεν υπήρχε το DSDA στην Αμερικάνικη σελίδα των specs οπότε είδα και την Ελληνική και γιοκ, εξαφανισμένο. Το κινητό το έδωσα εχθές και είναι ήδη Πολωνία για έλεγχο και αντικατάσταση.

Προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου αυτό, έγινε αυτό που έγινε με το 12R 256, έλεγε πως είχε UFS 4.0 ενώ είχε 3.1. Ε τώρα κάτι τέτοιο γίνεται και εδώ μόνο που δεν βγήκε καμία απολύτως ανακοίνωση ή το οτιδήποτε. Έγινε τελείως σιγανά.

Link to comment
Share on other sites

Κάνει τσιπιές η OnePlus απ' ότι φαίνεται, το γεγονός ότι αρχικά αναφέρονται κάποια χαρακτηριστικά ότι υπάρχουν και στη συνέχεια τα αναιρούν, δείχνει ασυνέπεια και ασόβαρη κατάσταση, δεν δείχνει υπευθυνότητα και επίσης, false advertising. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tsimisde said:

Κάνει τσιπιές η OnePlus απ' ότι φαίνεται, το γεγονός ότι αρχικά αναφέρονται κάποια χαρακτηριστικά ότι υπάρχουν και στη συνέχεια τα αναιρούν, δείχνει ασυνέπεια και ασόβαρη κατάσταση, δεν δείχνει υπευθυνότητα και επίσης, false advertising. 

Το θεμα ειναι πως αυτοι δεν εχουν ιδεα καλά καλά για τα ακριβή σπεκ των τηλεφώνων τους κι εδω συζηταμε για το αν θα φτιαξει με update το ενα δευτερολεπτο delay στο UI 😂

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ChrisNikol said:

Δεν χρειάζεται κάποιος να γνωρίζει ιδιαίτερα κάποιον ή να έχει κάνει διατριβή για να διαπιστώσει έναν τρισάθλιο χαρακτήρα, με κανένα ίχνος σεβασμού, και προσβλητικές- ειρωνικές τάσεις... Και εγω αν ήμουν εριστικός θα προκαλούσα να μου απαντάνε όπως σου απαντούν...

Αλλά ξέρεις και τι άλλο θα έκανα? Θα δεχόμουν τις ανάλογες απαντήσεις παντελονάτα εφόσον εγώ τις προκάλεσα, δε θα ζήταγα και τα ρέστα κιόλας.. 

Δεν θυμάμαι να σε βάλαμε δικηγόρο.. ούτε ζήτησα την γνώμη σου.  Τοτε τι πεταγεσαι..? Να δημιουργήσεις εντυπώσεις?? Τι ακριβώς.? 

Τους χαρακτηρισμούς σου στους επιστρέφω κ με τόκο .. 

Η λάσπη σας δεν με αγγίζει...φιλάκια. 

44 minutes ago, dynamic4 said:

Έβαλα την ηχογράφηση κλήσεων όπως δείξατε και δουλεύει ξέρετε όμως άμα γίνεται να βάλουμε ελληνικά

Δεν έχει Ελληνικά.. Όχι . Μια χαρά κάνει την δουλειά του όμως.  

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά το θεμα με τα σκρολλ και touches μετά απο διαφορες συνομιλιες με το support και σκριν ρεκορντινγκ και ενα διαλειμμα που υποτιθεται το ειχαν προωθησει στο developers team, επανήλθαν σημερα με μια αστεια απαντηση.

Εν ολίγοις μου λενε οτι η ομαδα των developers προτεινει να κανω ενα factory reset και αν δεν βελτιωθει μετα το reset, θα βελτιωθει με το επομενο software update και "apologize for the inconveniences from our software" . Αλλα ντ αλλα ...

Link to comment
Share on other sites

Ε τι άλλο να σου που βρε συ Mike, σου είπαν αυτό που λέμε όλοι (που ελπίζουμε τουλάχιστον), ότι θα διορθωθεί με την επόμενη αναβάθμιση!

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, hasiotis_john said:

Ε τι άλλο να σου που βρε συ Mike, σου είπαν αυτό που λέμε όλοι (που ελπίζουμε τουλάχιστον), ότι θα διορθωθεί με την επόμενη αναβάθμιση!

Η απαντηση ειναι το λιγοτερο αστεια για μια σοβαρη εταιρεια για εναν απλουστατο λογο. Εαν ειναι θεμα που θα διορθωθει στο επομενο update τοτε ποιος ο λογος να κανω factory reset? Μηπως γινει κανα θαυμα και διορθωθει το bug απο το factory reset?

Οποτε ειτε επρεπε να απαντησουμ δεν υπαρχει bug κανε ενα reset και αν δεν φτιαξει στειλτο να το δουμε γιατι εχει προβλημα. Ή περιμενε μηπως φτιαξει σε επομενο update. Ή ετσι δουλευει το UI μας και αυτο για τον ταδε λογο αν δεν σ αρεσει apologies αλλα αρεσει σε αλλους

Link to comment
Share on other sites


Τούμπανο και στο bend Test το κινητό (υπάρχουν στο web και άλλα 2 από διαφορετικούς reviewers που δεν μπόρεσαν με ΤΙΠΟΤΑ να του κάνουν ζημιά στο λύγισμα)! Δείτε αυτό το βίντεο από τον καλύτερο του είδους που συγχρόνως κάνει και δοκιμή να γράφεις με βροχή / βρεγμένη οθόνη και έβαλε μαζί άλλες 2 ναυαρχίδες!

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Η απαντηση ειναι το λιγοτερο αστεια για μια σοβαρη εταιρεια για εναν απλουστατο λογο. Εαν ειναι θεμα που θα διορθωθει στο επομενο update τοτε ποιος ο λογος να κανω factory reset? Μηπως γινει κανα θαυμα και διορθωθει το bug απο το factory reset?

Οποτε ειτε επρεπε να απαντησουμ δεν υπαρχει bug κανε ενα reset και αν δεν φτιαξει στειλτο να το δουμε γιατι εχει προβλημα. Ή περιμενε μηπως φτιαξει σε επομενο update. Ή ετσι δουλευει το UI μας και αυτο για τον ταδε λογο αν δεν σ αρεσει apologies αλλα αρεσει σε αλλους



Δυστυχως ετσι εχουν τα πραγματα.. δν ελπιζω οτι θα βρεθει λυση να ξερεις..  Κ για το dsda πρωτος το εγραψα πιο πισω οτι εχουν κανει χοντραδα κ δν ισχυει.. κ το αφαιρεσαν τελικα απο τα χαρακτηριστικα!

Το προβλημα ειναι οτι ολο λεω να μην ξαναπαρω oneplus τηλεφωνο κ τελικα εδω καταφέγγω.

Τωρα μενει να βλεπουμε updates τυπου " Improves system stability" 
χωρις να ξερουμε καν αν οντως διορθωνει κατι, η απλα εδωσαν ενα update για να περασει ο μηνας..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, xirosiman said:



Δυστυχως ετσι εχουν τα πραγματα.. δν ελπιζω οτι θα βρεθει λυση να ξερεις..  Κ για το dsda πρωτος το εγραψα πιο πισω οτι εχουν κανει χοντραδα κ δν ισχυει.. κ το αφαιρεσαν τελικα απο τα χαρακτηριστικα!

Το προβλημα ειναι οτι ολο λεω να μην ξαναπαρω oneplus τηλεφωνο κ τελικα εδω καταφέγγω.

Τωρα μενει να βλεπουμε updates τυπου " Improves system stability" 
χωρις να ξερουμε καν αν οντως διορθωνει κατι, η απλα εδωσαν ενα update για να περασει ο μηνας..

Κι εγω αμφιβαλλω πως θα διορθωθει συντομα, αλλα συνεχιζω και το κυνηγαω. 

Η αληθεια ειναι πως μετα το ban στη Huawei υπαρχει σημαντικο κενο στην αγορα των android και η καθε εταιρεια ειναι χειροτερη απ την αλλη. Εγω εριξα ψηφο εμπιστοσυνης σε 1+ διοτι εχω ηδη κανει blacklist σαμ+xiaomi ενω η honor φαινεται σε φαση αναδιοργανωσης και η vivo εφυγε απο ελλαδα ενω oppo και realme ειναι ιδιο πραγμα με την 1+. Επισης δεν μου αρεσει το iOS, αρα δεν ξερω αν απομενει κ τιποτα αλλο αν στειλω την 1+ να κανει παρεα σε σαμυ κ ξιαομι 😂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...