Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, Mikepan_1 said:

Αν χρειαζεται το performance mode για να κανεις browsing της προκοπης....

Προφανώς σκόπιμη είναι αυτή η υστέρηση και εν γνώση τους. Τώρα που σκοπεύει δε ξέρω.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το ram expansion το έχετε ανοιχτό? Σε ποιο επίπεδο? Παρατηρείτε κάποια διαφορά σε επίδοση ή μπαταρία με ανοιχτό ή κλειστό!? 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, gsir said:

Προφανώς σκόπιμη είναι αυτή η υστέρηση και εν γνώση τους. Τώρα που σκοπεύει δε ξέρω.

δεν εχει λογικη να βλεπεις τηλ 5ετιας να τρεχουν αερα και αυτο εδω να λαγκαρει.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, gsir said:

Προφανώς σκόπιμη είναι αυτή η υστέρηση και εν γνώση τους. Τώρα που σκοπεύει δε ξέρω.

Στο νευρικό κλονισμό ψυχαναγκαστικών σαν εμάς.. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, xirosiman said:

 Φιλε μου δωσε μια συγκριση με τα αλλα δυο κινητα.. 
Πως το βλεπεις σε καμερες , βιντεο κ γενικα,.. τι ηταν αυτο που δεν σου αρεσε στα αλλα ? 

Ακριβώς αυτό θελω να μάθω και γω μιας και έχω το S24 Ultra και θα με ενδιέφερε μια σύγκριση και επίσης αν έχει καλύτερο πιάσιμο στο χέρι κλπ γιατί το S24 Ultra είναι άβολο κάποιες φορές. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, marlboro man said:

δεν εχει λογικη να βλεπεις τηλ 5ετιας να τρεχουν αερα και αυτο εδω να λαγκαρει.

Δεν είναι λαγκ αυτό, το τηλέφωνο δε λαγκαρει πουθενά. Μου θυμίζει μεταβάσεις ios σε παλιότερες εκδόσεις 

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, gsir said:

Προφανώς σκόπιμη είναι αυτή η υστέρηση και εν γνώση τους. Τώρα που σκοπεύει δε ξέρω.

Αν ισχυει αυτο ειναι πολυ χειροτερο γιατι σημαινει δεν θα δουμε βελτιωση. Αλλα δεν εχει πολυ νοημα να το εκαναν επιτηδες. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, George6633 said:

Ακριβώς αυτό θελω να μάθω και γω μιας και έχω το S24 Ultra και θα με ενδιέφερε μια σύγκριση και επίσης αν έχει καλύτερο πιάσιμο στο χέρι κλπ γιατί το S24 Ultra είναι άβολο κάποιες φορές. 

Δεν έχω πολύ χρόνο να το αναλύσω γιατί είμαι στον δρόμο, αλλά στα πεταχτά θα σου πω ακριβώς αυτό που περιγράφεις..
Το S24 Ultra (όπως και το 23) έχουν το πιο άκυρο/άβολο μέγεθος-σχήμα-γωνίες που πραγματικά σε κουράζει να το κρατάς, να βγάζεις φώτο, να προσπαθείς να το βάλεις στην τσέπη, να το κρατήσεις όταν ξαπλώσεις και κτλ κτλ.  (για τα δικά μου γούστα έτσι, μιλάω προσωπικά και έχω και χερούκλες-μακρυά δάχτυλα)
Το oneplus 12 είναι απόλαυση να το κρατάς και ακόμα περισσότερη να το γλιστράς μέσα στην τσέπη σου παρ' όλο το τεράστιο μέγεθος! Μετά είναι η ποιότητα της οθόνης και τα χρώματα που μου αρέσουν περισσότερο στο oneplus, έχει καταπληκτική οθόνη και μπορείς να δεις τις πρώτες εντυπώσεις που έγραψα στην προηγούμενη σελίδα.

Το μόνο που με τρομάζει είναι αν θα δίνει η εταιρεία συχνά αναβαθμίσεις / διορθώσεις / προσθήκες!
Βέβαια ήδη είναι καθοδόν (στην Κίνα κυκλοφόρησε) ένα μεγάλο Update με a.i. πινελιές...
Θέλω να δω μερικά ακόμα πραγματάκια για να έχω ολοκληρωμένη εικόνα, να δω για παράδειγμα τι σήμα κινητής θα έχω στην δουλειά που έχει αρκετά σημεία δύσκολα, να δω αν θα έχει αποσυνδέσεις με το Huawei ρολόι μου, με τα bluetooth ακουστικά
μου, να δω την αυτονομία της μπαταρίας, πως φαίνεται η οθόνη στον ήλιο και κτλ κτλ

Απλά αυτό βασικά..... αναβαθμίσεις θα έρθουν??
Όποιος είχε / έχει το 11 θα μπορούσε να μας πει πως πέρασε η χρονιά με τ' updates!  Ήταν συχνές?

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, hasiotis_john said:

Δεν έχω πολύ χρόνο να το αναλύσω γιατί είμαι στον δρόμο, αλλά στα πεταχτά θα σου πω ακριβώς αυτό που περιγράφεις..
Το S24 Ultra (όπως και το 23) έχουν το πιο άκυρο/άβολο μέγεθος-σχήμα-γωνίες που πραγματικά σε κουράζει να το κρατάς, να βγάζεις φώτο, να προσπαθείς να το βάλεις στην τσέπη, να το κρατήσεις όταν ξαπλώσεις και κτλ κτλ.  (για τα δικά μου γούστα έτσι, μιλάω προσωπικά και έχω και χερούκλες-μακρυά δάχτυλα)
Το oneplus 12 είναι απόλαυση να το κρατάς και ακόμα περισσότερη να το γλιστράς μέσα στην τσέπη σου παρ' όλο το τεράστιο μέγεθος! Μετά είναι η ποιότητα της οθόνης και τα χρώματα που μου αρέσουν περισσότερο στο oneplus, έχει καταπληκτική οθόνη και μπορείς να δεις τις πρώτες εντυπώσεις που έγραψα στην προηγούμενη σελίδα.

Το μόνο που με τρομάζει είναι αν θα δίνει η εταιρεία συχνά αναβαθμίσεις / διορθώσεις / προσθήκες!
Βέβαια ήδη είναι καθοδόν (στην Κίνα κυκλοφόρησε) ένα μεγάλο Update με a.i. πινελιές...
Θέλω να δω μερικά ακόμα πραγματάκια για να έχω ολοκληρωμένη εικόνα, να δω για παράδειγμα τι σήμα κινητής θα έχω στην δουλειά που έχει αρκετά σημεία δύσκολα, να δω αν θα έχει αποσυνδέσεις με το Huawei ρολόι μου, με τα bluetooth ακουστικά
μου, να δω την αυτονομία της μπαταρίας, πως φαίνεται η οθόνη στον ήλιο και κτλ κτλ

Απλά αυτό βασικά..... αναβαθμίσεις θα έρθουν??
Όποιος είχε / έχει το 11 θα μπορούσε να μας πει πως πέρασε η χρονιά με τ' updates!  Ήταν συχνές?

Στο thread του 1+11 διαβαζοντας τα τελευταια μηνυματα βλεπω προτεινουν οποιος δεν εγκατεστησε ακομα την τελευταια ενημερωση να μην το κανει....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει συνδέσει κάνεις το κινητό σε υπολογιστή για μεταφορά αρχείων?  

Έχω πρόβλημα σε windows 11 σε θύρες usb 3.. 

Αν κάποιος το συνδέσει ας γράψει εδώ να ξέρουμε.. 

Σε usb 2 θύρα το αναγνώρισε..  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hasiotis_john said:

Δεν έχω πολύ χρόνο να το αναλύσω γιατί είμαι στον δρόμο, αλλά στα πεταχτά θα σου πω ακριβώς αυτό που περιγράφεις..
Το S24 Ultra (όπως και το 23) έχουν το πιο άκυρο/άβολο μέγεθος-σχήμα-γωνίες που πραγματικά σε κουράζει να το κρατάς, να βγάζεις φώτο, να προσπαθείς να το βάλεις στην τσέπη, να το κρατήσεις όταν ξαπλώσεις και κτλ κτλ.  (για τα δικά μου γούστα έτσι, μιλάω προσωπικά και έχω και χερούκλες-μακρυά δάχτυλα)
Το oneplus 12 είναι απόλαυση να το κρατάς και ακόμα περισσότερη να το γλιστράς μέσα στην τσέπη σου παρ' όλο το τεράστιο μέγεθος! Μετά είναι η ποιότητα της οθόνης και τα χρώματα που μου αρέσουν περισσότερο στο oneplus, έχει καταπληκτική οθόνη και μπορείς να δεις τις πρώτες εντυπώσεις που έγραψα στην προηγούμενη σελίδα.

Το μόνο που με τρομάζει είναι αν θα δίνει η εταιρεία συχνά αναβαθμίσεις / διορθώσεις / προσθήκες!
Βέβαια ήδη είναι καθοδόν (στην Κίνα κυκλοφόρησε) ένα μεγάλο Update με a.i. πινελιές...
Θέλω να δω μερικά ακόμα πραγματάκια για να έχω ολοκληρωμένη εικόνα, να δω για παράδειγμα τι σήμα κινητής θα έχω στην δουλειά που έχει αρκετά σημεία δύσκολα, να δω αν θα έχει αποσυνδέσεις με το Huawei ρολόι μου, με τα bluetooth ακουστικά
μου, να δω την αυτονομία της μπαταρίας, πως φαίνεται η οθόνη στον ήλιο και κτλ κτλ

Απλά αυτό βασικά..... αναβαθμίσεις θα έρθουν??
Όποιος είχε / έχει το 11 θα μπορούσε να μας πει πως πέρασε η χρονιά με τ' updates!  Ήταν συχνές?

Σ ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική απάντηση!! 

Link to comment
Share on other sites

Στο call history υπαρχει τροπος να μην ομαδοποιει τo history ανα contact; Δηλαδη αν εχω 1 αναπαντητη κληση απο καποιον χθες, μια συνομιλια το πρωι και μια αναπαντητη το απογευμα να βλεπω και τις 3 στην αρχικη οθονη. Τωρα μου δειχνει μονο την τελευταια αναπαντητη και πρεπει να μπω στο call history της επαφης για να δω το προηγουμενο ιστορικο. 

Link to comment
Share on other sites

native ηχογράφηση κλήσης στο 12 https://www.youtube.com/watch?v=mFnl5iN4WFA&list=WL&index=2

 

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν θέλετε για πιο άμεση επικοινωνία ελάτε στο oneplushellas στο telegram 

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, gsir said:

native ηχογράφηση κλήσης στο 12 https://www.youtube.com/watch?v=mFnl5iN4WFA&list=WL&index=2

 

το εκανες? λειτουργει κανονικα?

2 ώρες πριν, teopanta1 said:

Παιδιά αν θέλετε για πιο άμεση επικοινωνία ελάτε στο oneplushellas στο telegram 

 

6 ώρες πριν, gsir said:

native ηχογράφηση κλήσης στο 12 https://www.youtube.com/watch?v=mFnl5iN4WFA&list=WL&index=2

 

το εβαλα.. κομπλε.. μια χαρα.. και επιτελους contcan oneplus stock.. τελεια.. και οποτε θελω κανω και καταγραφη.. Αρε oneplus.. Για αυτο σάγαπαμε..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε σεις, πραγματικά το πιο ολοκληρωμένο κινητό!
Την ηχογράφηση την ήθελα τρελά για εργαλείο στην δουλειά μου.
Θα το κάνω και γω με την πρώτη ευκαιρία, ελπίζω μην μας το κόψουν με καμιά μελλοντική αναβάθμιση λογισμικού.
Εκτός και αν υπάρχει αυτό από παλιά στα oneplus (δεν είχα ποτέ και δε γνωρίζω) και απλά η εταιρεία κάνει τα στραβά μάτια αφήνοντας εσκεμμένα αυτό το κενό στον κώδικα!

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, hasiotis_john said:

Τι λέτε ρε σεις, πραγματικά το πιο ολοκληρωμένο κινητό!
Την ηχογράφηση την ήθελα τρελά για εργαλείο στην δουλειά μου.
Θα το κάνω και γω με την πρώτη ευκαιρία, ελπίζω μην μας το κόψουν με καμιά μελλοντική αναβάθμιση λογισμικού.
Εκτός και αν υπάρχει αυτό από παλιά στα oneplus (δεν είχα ποτέ και δε γνωρίζω) και απλά η εταιρεία κάνει τα στραβά μάτια αφήνοντας εσκεμμένα αυτό το κενό στον κώδικα!

Καμια σχέση με αναβάθμιση. Το είχα από το9 pro  μέχρι και στο 11. Μέσο εφαρμογής contact apk γίνεται η δουλειά. . Το πολύ πολύ μετά από κάποια ενημέρωση. Να χρειαστεί να ξανά περάσουμε την εντολή με cmd...πάντως δουλεύει μια χαρά 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να φτιαξω προφιλ στην Oneplus και να καταχωρησω το imei της συσκευης κλπ. Με ρωταει region το οποιο λεει δεν αλλαζει (!). Αν βαλω Ελλαδα τωρα και σε λιγους μηνες ειμαι σε αλλη ευρωπαικη χωρα (ειμαι σε διαδικασια αλλαγων) δεν θα μπορω να ζητησω service ή οτιδηποτε χρειαστει απο την αλλη ευρωπαικη χωρα; Θα χρειαζεται ελληνικη διευθυνση μονο;

Ή αυτο το region που επιλεγεις εκει ειναι ασχετο με τετοια θεματα; Εχει κανεις ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Mike, φαντάζομαι δεν θα έχεις κανένα απολύτως θέμα με το region, εξάλλου το ξέρεις πόσοι μετακομίζουν/αλλάζουν χώρες! Που αποθηκεύεις το ΙΜΕΙ, ή εννοείς θες να κάνεις check την εγγύηση...
 

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, hasiotis_john said:

Mike, φαντάζομαι δεν θα έχεις κανένα απολύτως θέμα με το region, εξάλλου το ξέρεις πόσοι μετακομίζουν/αλλάζουν χώρες! Που αποθηκεύεις το ΙΜΕΙ, ή εννοείς θες να κάνεις check την εγγύηση...
 

Ετσι λεει η λογικη αλλα 1+ ειναι αυτη! Απ οτι καταλαβα μολις συνδεθεις ή κανεις εγγραφη απο το κινητο στο oneplus account σου, κανει λινκ το imei και βαζει τη συσκευη κατω απ το προφιλ σου. Αλλιως πας add device και το κανεις manually. 

Link to comment
Share on other sites

εχω ρυθμισει το DND να μπαινει αυτοματα το βραδυ, ενεργοποιειται κανονικα, αλλα δεν βγαινει ποτε! Μονο αν το απενεργοποιησω εγω.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα search να δω τι εννοείς μιας και δεν την ξέρω την ρύθμιση αυτή και μου έβγαλε ..... Dungeons & Dragons !!! 😁

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Παίδες με ανησυχεί λίγο το ram management τη συσκευής. Χωρίς καμία εφαρμογή ανοιχτή, είναι διαθέσιμα μόνο 6,86 gb από τα 16 της συσκευής. Δεν είναι πολύ λίγο αυτό; 

 

Screenshot_2024-02-25-15-09-42-51_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, LOUKASGR said:

Παίδες με ανησυχεί λίγο το ram management τη συσκευής. Χωρίς καμία εφαρμογή ανοιχτή, είναι διαθέσιμα μόνο 6,86 gb από τα 16 της συσκευής. Δεν είναι πολύ λίγο αυτό; 

 

Screenshot_2024-02-25-15-09-42-51_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg

Εμένα είναι 8 χωρίς να τρέχει κάτι αλλά είναι τα services από πίσω. Γενικά με πολλές ανοιχτές, έχω δει να έχουν μείνει 3+ gb ακόμα ελεύθερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...