Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

50 minutes ago, gsir said:

Ένας oneplus 5t που έχω κρατημένο για ενθύμιο, σκοτώνει στη κυριολεξία μετά από τόσα χρόνια.

Τοτε ηταν μια αλλη Oneplus.. Η BBK ηταν κολοσσός. Αφοτου εγινε το restructuring της BBK Electronics και το spin-off της Oppo και της Vivo ουσιαστικα αλλαξε η κατασταση - σαν να μιλαμε για διαφορετικη εταιρεια. 

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμφανίζει σε κανένα άλλο την ώρα με λευκά γράμματα τόσο στην lock screen όσο και στο AOD όπως στη φώτο

Screenshot_2024-02-14-08-02-50-12.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Punker said:

Εμφανίζει σε κανένα άλλο την ώρα με λευκά γράμματα τόσο στην lock screen όσο και στο AOD όπως στη φώτο

Screenshot_2024-02-14-08-02-50-12.jpg

Ναι μονο το 1 ειναι κοκκινο. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μόλις βρήκα είναι ότι τα βγάζει λευκά όταν η  ώρα είναι ρυθμισμένη στο 24ωρο. Στο 12ωρα τα δείχνει όπως πρέπει 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ChrisNikol said:

Σπίτι μου άνω Χαλάνδρι με το s23u χωρίς WiFi call είναι σαν να είμαι μέσα σε μαύρη τρύπα (είναι το σημείο όλη η περιοχή έτσι) μπορεί να χτύπαγε το τηλέφωνο αλλά δεν κάνεις συνομιλία με τον άλλο κόβεται 9 στις 10 φορές.. Με το 12 δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα ακόμα και χωρίς WiFicall. 

Με το oneplus 12 μιλάω και έχω ακόμα και 5g (σέρνεται βέβαια αλλά δουλεύει) μέχρι και στην πυλωτή στο πάρκινγκ, που στο ίδιο σημείο με το s23u είχα E(edge), μηδεν.. 

Πραγματικά έχει τρομερή λήψη το κινητό. Ακόμη και σε πολύ δύσκολα σημεία. Δεν πέφτει με τίποτα σε 2G με καμιά εταιρία 

Edited by cocu
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Punker said:

Αυτό που μόλις βρήκα είναι ότι τα βγάζει λευκά όταν η  ώρα είναι ρυθμισμένη στο 24ωρο. Στο 12ωρα τα δείχνει όπως πρέπει 

Εγώ το έχω βάλει στο 24ωρο από την πρώτη μέρα και το 1 το βλέπω κανονικά κόκκινο.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως στο δικό μου υπάρχει κάποια αλληλεπιδραση με άλλη εφαρμογή 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Arinos said:

Εγώ το έχω βάλει στο 24ωρο από την πρώτη μέρα και το 1 το βλέπω κανονικά κόκκινο.

Και μενα κοκκινο ηταν στο 24ωρο και το γυρισα σε 12ωρο, παρολο που δεν το προτιμω καθολου, απλα για να βλεπω το κοκκινο 1 μονο απο τις 10 μεχρι τις 2 το μεσημερι αντι απο τις 10 το πρωι μεχρι τις 8 το βραδυ. Ρε τι μας κανει η 1+ μεχρι και προτιμησεις στα ρολογια αλλαξαμε 😂

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΟ 24ΩΡΟ με κοκκινο χρωμα  μονο εμφανιζει τον αριθμο "1.. 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, STATYSS said:

ΣΤΟ 24ΩΡΟ με κοκκινο χρωμα  μονο εμφανιζει τον αριθμο "1.. 

Σωστά.

Απλα στο 24ωρο το 1 εμφανιζεται απο τις 10:00 μεχρι τις 19:59.

Στο 12ωρο απο τις 10:00 μεχρι τις 1:59 και παλι το βραδυ που οκ με το σκοταδι ειναι και ομορφο το κοκκινο.

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ...., πρώτες εντυπώσεις.... ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!
Είμαι γενικά ψείρας, να φανταστείτε είχα πριν το S23 Ultra, μετά το 15 Pro Max και πριν λίγες μέρες το S24 Ultra.

Ας πάμε στο Oneplus 12.

Πανέμορφη συσκευή, κάθετε τέλεια στο χέρι και παρ' όλο το μέγεθος οθόνης και μπαταρίας ΔΕΝ είναι βαρύ σε καμία περίπτωση!
Αν δείτε το  βίντεο αυτό θα καταλάβετε πως (και) εσωτερικά η συσκευή είναι ένα μικρό αριστούργημα με προσεγμένα τοποθετημένα εξαρτήματα και σύστημα ψύξης για σεμινάριο!
Η οθόνη, είναι πραγματικά απόλαυση να την κοιτάς, τρομερά χρώματα (τα έβαλα όλα τέρμα / ανάλυση και Hz), καλές γωνίες θέασης, έτοιμη μεμβράνη τοποθετημένη (μπράβο στην εταιρεία) και φυσικά Dolby Vision σε Νετφλιξ, Prime κτλ.
Το τονίζω γιατί για παράδειγμα το S23 Ultra και 24 Ultra ΔΕΝ έχουν πιστοποίηση Dolby Vision και πραγματικά είναι ένα μαύρο χάλι (μια κίτρινη σκοτεινή εικόνα χωρίς χρώματα)! Στo Οneplus 12 είναι μια απόλαυση να βλέπεις τέτοιες πλατφόρμες σειρών/ έργων.
Η εμβέλεια του WIFI είναι διαστημική (ακριβώς η ίδια με του S24Ultra που και εκεί είχα εντυπωσιαστεί), πραγματικά βλέπει τα δίκτυα όλως όσων είναι τριγύρω σου. Δεν έχω βάλει ακόμα σιμ, οπότε δεν έχω γνώμη για δίκτυα κινητής!

Οι κάμερες όλες γενικά μου άρεσαν και μπορώ να πω ότι φτάνουν πολύ κοντά τις άλλες ναυαρχίδες που ανέφερα πριν που είχα.
Το 8Κ που έχει στο βίντεο είναι ανέκδοτο φυσικά, μιας και το αποτέλεσμα είναι τραγικό, απλά το έβαλαν σαν εφέ.
Βέβαια το ίδιο ανέκδοτο ήταν και στο 23Ultra που και εκεί το 8Κ ήταν διακοσμητικό!

Δεν ξέρω πως θα φαίνεται στον υπολογιστή ένα 8Κ βίντεο, ίσως εκεί να το δείχνει κανονικά, γιατί στο κινητό κλατάρει, φαίνεται σα να μην το σηκώνει κάτι, που βέβαια δεν ισχύει με τόσο δυνατό επεξεργαστή και μνήμη. Ίσως χρειάζεται κάποια αναβάθμιση, θα το δω.
Τα ηχεία του πάρα πολύ δυνατά και με καθαρό ήχο, απλά λίγο που έβαλα ένα παιχνιδάκι για να δω αν ζεσταίνεται η συσκευή παρατήρησα πως η θέση του κάτω ηχείου είναι σε τέτοιο σημείο που το φράζεις εύκολα και κόβεται ο ήχος σημαντικά. Ίσως το συγκεκριμένο παιχνίδι χρησιμοποιούσε μόνο το κάτω, αυτό μόνο φαντάζομαι!

Να ξέρετε επίσης πως έχει και τηλεκοντρόλ (με υπέρυθρες) και πιάνει τα πάντα, τηλεοράσεις, κλιματιστικά, κτλ κτλ
(Είναι κρυμμένο στα quick settings εικονίδια, κατεβάζεις την καρτέλα, πατάς + και το προσθέτεις από κει μέσα)

Επίσης έχει 2πλό tap γι' αφύπνιση και κλείσιμο της οθόνης!
Προσοχή μόνο, γιατί για το κλείσιμο πρέπει να ενεργοποιήσεις άλλη μια επιλογή από άλλο μενού!
Δείτε εδώ τι πρέπει να κάνετε!

Θα επανέλθω με περισσότερα... 🙂

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Έχετε βρει κανέναν browser που να δουλεύει βούτυρο στο scrolling χωρίς ψιλοβηχαλάκι? 

Εκτός από τον εργοστασιακό που είναι ανέκδοτο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ChrisNikol said:

Έχετε βρει κανέναν browser που να δουλεύει βούτυρο στο scrolling χωρίς ψιλοβηχαλάκι? 

Εκτός από τον εργοστασιακό που είναι ανέκδοτο 

Σου ψιλοβήχει ο Chrome;; Έχεις κάνει enable το smooth scrolling στο about:flags του Chrome;
Edge έχεις δοκιμάσει;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ChrisNikol said:

Έχετε βρει κανέναν browser που να δουλεύει βούτυρο στο scrolling χωρίς ψιλοβηχαλάκι? 

Εκτός από τον εργοστασιακό που είναι ανέκδοτο 

Opera και μόνο.

Κορυφή σε όλα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alanthast0s said:

Σου ψιλοβήχει ο Chrome;; Έχεις κάνει enable το smooth scrolling στο about:flags του Chrome;
Edge έχεις δοκιμάσει;

Έχει stuttering o edge και ο chrome δε με βολεύει που δεν έχει bottom address και toolbar και πρέπει να φτάνω τέρμα Θεού την οθόνη πάνω.. Brave δοκίμασα opera δεν έχω δοκιμάσει.. 

Παλιά είχε στο flags να κατεβάζεις address bar κάτω 

3 minutes ago, p_k said:

Opera και μόνο.

Κορυφή σε όλα.

Θα τον τσεκάρω 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, έχω ήδη τον 45watt PD Power φορτιστή της Samsung, μπορώ με αυτόν να φορτίσω το κινητό ή θα του κάνω κακό? Δεν μ' ενδιαφέρει η γρήγορη φόρτιση, γενικά δεν θέλω να ζορίζω/ζεσταίνω τα κινητά μιας και μακροπρόθεσμα κάνεις κακό στην μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, hasiotis_john said:

Να ρωτήσω κάτι, έχω ήδη τον 45watt PD Power φορτιστή της Samsung, μπορώ με αυτόν να φορτίσω το κινητό ή θα του κάνω κακό? Δεν μ' ενδιαφέρει η γρήγορη φόρτιση, γενικά δεν θέλω να ζορίζω/ζεσταίνω τα κινητά μιας και μακροπρόθεσμα κάνεις κακό στην μπαταρία.

Δεν υπάρχει θέμα πάνω σε αυτό, δεν παίζει ρόλο το ότι είναι φορτιστής άλλης μάρκας, απλώς, δεν θα φορτίζει τόσο γρήγορα. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, tsimisde said:

Δεν υπάρχει θέμα πάνω σε αυτό, δεν παίζει ρόλο το ότι είναι φορτιστής άλλης μάρκας, απλώς, δεν θα φορτίζει τόσο γρήγορα. 

Κι εγω μεχρι στιγμης το φορτιζω με εναν 22.50watt της Huawei. Ενω γενικα ξερω οτι δεν υπαρχει θεμα να το φορτιζεις με φορτιστή χαμηλότερων watt καπου ειχε παρει το ματι μου οτι πρεπει τα Volt που υποστηριζει ο φορτιστης να ειναι compatible με τα Volt που δεχεται η συσκευη. Ξερεις αν υπάρχει οντως τετοιο θεμα που πρεπει να τσεκαρουμε για να δουμε οτι υπαρχει τετοιου ειδους compatibility?

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρηση οταν παω να κλεισω καποιες εφαρμογες που εχω ανοιχτες οταν παταω κλεισιμο ολων καποιες δεν κλεινουν και συνεχιζουν να μενουν ανοιχτες και τις κλεινω μια μια συμβαινει σε καποιον αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ενεργοποιήσει ποτέ performance mode.. Το έκανα και το scrollάρισμα σε όλους τους browser έγινε πράγματι βούτυρο, ούτε βήχας ούτε τίποτα.. 

Τώρα στη μπαταρία δε ξέρω τι επίπτωση θα έχει αυτό.. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ChrisNikol said:

Δεν είχα ενεργοποιήσει ποτέ performance mode.. Το έκανα και το scrollάρισμα σε όλους τους browser έγινε πράγματι βούτυρο, ούτε βήχας ούτε τίποτα.. 

Τώρα στη μπαταρία δε ξέρω τι επίπτωση θα έχει αυτό.. 

Αν χρειαζεται το performance mode για να κανεις browsing της προκοπης....

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mikepan_1 said:

Αν χρειαζεται το performance mode για να κανεις browsing της προκοπης....

Ναι η αλήθεια είναι πως ούτε στο s23u το άνοιξα ποτέ και όλα τσουλαγαν νερό, στο 15 pro max ο chrome ήταν βούτυρο, ο safari είχε stutter τρελό και πήδαγε σειρές ολόκληρες.. Εδώ κάτι παίζει και είναι ξεκάθαρα θέμα software optimisation.. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Mikepan_1 said:

Κι εγω μεχρι στιγμης το φορτιζω με εναν 22.50watt της Huawei. Ενω γενικα ξερω οτι δεν υπαρχει θεμα να το φορτιζεις με φορτιστή χαμηλότερων watt καπου ειχε παρει το ματι μου οτι πρεπει τα Volt που υποστηριζει ο φορτιστης να ειναι compatible με τα Volt που δεχεται η συσκευη. Ξερεις αν υπάρχει οντως τετοιο θεμα που πρεπει να τσεκαρουμε για να δουμε οτι υπαρχει τετοιου ειδους compatibility?

Αυτά βλεπω αναφέρονται στο manual του τηλεφώνου:

To ensure your safety and avoid damaging the device, only use the official charger and USB cable.

Make sure to only use outlets with the correct voltages (as label led on the charging brick). Using an incorrect voltage can damage your phone and/or battery and lead to injury.

Link to comment
Share on other sites

μην τρελενεστε με τους φορτιστες, οποιοσδηποτε κανει. Αν φορτιζετε βραδυ, καλο θα ειναι να ειναι με αργό φορτιστη. Η ζωη ειναι μικρη για να ασχολουμαστε με μια μπαταρια που κανει 30€

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, hasiotis_john said:

Λοιπόν ...., πρώτες εντυπώσεις.... ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!
Είμαι γενικά ψείρας, να φανταστείτε είχα πριν το S23 Ultra, μετά το 15 Pro Max και πριν λίγες μέρες το S24 Ultra.


Θα επανέλθω με περισσότερα... 🙂

 Φιλε μου δωσε μια συγκριση με τα αλλα δυο κινητα.. 
Πως το βλεπεις σε καμερες , βιντεο κ γενικα,.. τι ηταν αυτο που δεν σου αρεσε στα αλλα ? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...