Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 minutes ago, gsir said:

Το πιθανότερο αν και δεν το δοκίμασα.

Πιθανή ημερομηνία παραλαβής από 23/2

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει για τις δόσεις με πιστωτική κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

12 minutes ago, gsir said:

Πιθανή ημερομηνία παραλαβής από 23/2

Ευχαριστώ πολύ. Χρειάζεται υπομονή, είναι αρκετές οι μέρες. Τώρα μπαίνοντας να αγοράσω μου έβγαλε 19 μέρες αναμονή. 

Μάλλον δεν έχουν άδικο που λένε για 212% περισσότερες παραγγελίες την πρώτη ημέρα σε σχέση με το OnePlus 11.

Τέλος άλλη μία ερώτηση: το έχει δει κάποιος σε Κωτσόβολο της Θεσσαλονίκης που θα είμαι το σαββατοκύριακο να το έβλεπα; 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ostvarivanje said:

Τέλος άλλη μία ερώτηση: το έχει δει κάποιος σε Κωτσόβολο της Θεσσαλονίκης που θα είμαι το σαββατοκύριακο να το έβλεπα; 

Δοκίμασε αυτό δίπλα στα ΙΚΕΑ, έχει όλα τα μοντέλα κινητών. Για σιγουριά πάρε τηλέφωνο το τηλεφωνικό τους κέντρο, με τον κωδικό θα σου πουν πού είναι διαθέσιμο ως εκθεσιακό.

.
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, mplets7 said:

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει για τις δόσεις με πιστωτική κάρτα;

Δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε παραγγελία μαύρο 16/512 από Κωτσόβολο με αποφορολόγηση 830 σύνολο με δώρο τα ακουστικά.. Ούτε tradingshenzen και έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο σε περίπτωση που τύχει κάτι κόβουν το λαρύγγι τους αυτοί με την oneplus.. Μια χαρά.

Ερώτηση μιας και θα το φέρει κανονικά στην χώρα ο Κωτσόβολος λογικά θα υπάρχει υποστήριξη WiFicall και volte εε?! 

Είναι ο μόνος μου φόβος μιας και χωρίς wifi call στο σημείο Χαλάνδρι που μένω είμαι σαν σε μαύρη τρύπα σήμα μηδέν με cosmote.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ChrisNikol said:

Μπήκε παραγγελία μαύρο 16/512 από Κωτσόβολο με αποφορολόγηση 830 σύνολο με δώρο τα ακουστικά.. Ούτε tradingshenzen και έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο σε περίπτωση που τύχει κάτι κόβουν το λαρύγγι τους αυτοί με την oneplus.. Μια χαρά.

Ερώτηση μιας και θα το φέρει κανονικά στην χώρα ο Κωτσόβολος λογικά θα υπάρχει υποστήριξη WiFicall και volte εε?! 

Είναι ο μόνος μου φόβος μιας και χωρίς wifi call στο σημείο Χαλάνδρι που μένω είμαι σαν σε μαύρη τρύπα σήμα μηδέν με cosmote.

Ναι κανονικά. Μην ανησυχείς.. ποτέ σου είπαν ημερομηνία παράδοσης?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, STATYSS said:

Ναι κανονικά. Μην ανησυχείς.. ποτέ σου είπαν ημερομηνία παράδοσης?

Δε μου είπαν, ξέρω οτι θα περιμένω, στο site γράφουν 8/2 και μου είπαν πως υπάρχουν άλλες 10-15 προπαραγγελίες οπότε θα ξεκινήσουν κανονικά τις έχουν προωθήσει στην εταιρία. Ε λίγο υπομονή τώρα δε νομίζω να αργήσει πολύ δε ξέρω κιόλας..
στην oneplus και πιο ακριβά έβγαινε ακόμα και με το 100€ κουπόνι και έλεγε από 24 του μήνα αποστολή.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ChrisNikol said:

Δε μου είπαν, ξέρω οτι θα περιμένω, στο site γράφουν 8/2 και μου είπαν πως υπάρχουν άλλες 10-15 προπαραγγελίες οπότε θα ξεκινήσουν κανονικά τις έχουν προωθήσει στην εταιρία. Ε λίγο υπομονή τώρα δε νομίζω να αργήσει πολύ δε ξέρω κιόλας..
στην oneplus και πιο ακριβά έβγαινε ακόμα και με το 100€ κουπόνι και έλεγε από 24 του μήνα αποστολή.

Πιστεύω μέχρι τις 12 θα έχουμε παραλάβει....Είναι πολυ τυπικοί αυτοί.. 

Δεν πιστεύω να καθυστερήσουν..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το μαύρο αλλά σαν να το μετανιώνω για την επιλογή χρώματος. ο μόνος λόγος που δεν πήρα το πράσινο είναι πως φέτος οι κάμερες είναι στο χρώμα του τηλεφώνου και βάζοντας τη sandstone ο δακτύλιος της κάμερας θα φαίνεται πράσινος αντί για μαύρος που ήταν πέρσυ.

από την άλλη, αφού θα μπει σε θήκη τι ψάχνεις.

@STATYSSτελικά προχώρησες κι εσύ από κωτσόβολο;

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gsir said:

Πήρα το μαύρο αλλά σαν να το μετανιώνω για την επιλογή χρώματος. ο μόνος λόγος που δεν πήρα το πράσινο είναι πως φέτος οι κάμερες είναι στο χρώμα του τηλεφώνου και βάζοντας τη sandstone ο δακτύλιος της κάμερας θα φαίνεται πράσινος αντί για μαύρος που ήταν πέρσυ.

από την άλλη, αφού θα μπει σε θήκη τι ψάχνεις.

@STATYSSτελικά προχώρησες κι εσύ από κωτσόβολο;

Πήρα day one από το επίσημο.. αν καθυστερήσουν θα την ακύρωσω...

Εγώ την sandstone με την τρύπα που λες.. και πήρα μια κινέζικη σιλικόνη που καλύπτει εντελώς πίσω της κάμερες.....θα δούμε ..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

εμένα δίνει πιθανή ημερομηνία 23/2. με το 11αρι που εχεις ετυχε να πανε και παραπίσω;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, gsir said:

εμένα δίνει πιθανή ημερομηνία 23/2. με το 11αρι που εχεις ετυχε να πανε και παραπίσω;

Όχι.  Είναι κομπλέ.. μπορεί κ πιο νωρίς από ότι γράφει να έρθει...

https://youtu.be/y2xI1JP6L_0?si=ykOmFB_-C1ZlEPq6

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Προεγκατεστημένη ζελατίνα έχει ε?!

Έχω να πάω σε oneplus από το 6..😂

Έχω την εντύπωση σε όλα τα review που έχω ξεψαχνίσει οτι έχει.

Αν και σίγουρα θα πάω σε whitestone dome glass αν βγάλει όπως σε όλα τα s22u s23u που είχα με κυρτη ήταν το μόνο που έβρισκα την υγεία μου. Συμβατό με όλες τις θήκες, δε ξεκολλάει, απίστευτα απόκριση σε οθόνη και δακτυλικό και καμιά διαβάθμιση στην απόδοση της οθόνης..

Link to comment
Share on other sites

On 28/1/2024 at 8:23 ΠΜ, marlboro man said:

για δοκιμασε το...

Λοιπόν φίλε μου το δοκίμασα και καταγράφει μια χαρά με WiFi Calling και στο δίκτυο της Cosmote και της Vodafone.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

δεν άντεξα. ακύρωσα το μαύρο και πήρα το πράσινο. αστραπιαίο refund.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, gsir said:

δεν άντεξα. ακύρωσα το μαύρο και πήρα το πράσινο. αστραπιαίο refund.

Γούστα είναι αυτά.. Εμένα προσωπικά μου κάνει και ωραίο και σαν πλακάκι.. Και επειδή το σύνολο των θηκών είναι μαύρο θα μου έκανε πολύ ξέμπαρκο να πετάγεται ανοιχτόχρωμο το bump της κάμερας..

 

Link to comment
Share on other sites

περα απο τα -100€ αν κανεις νεα εγγραφη στο σαιτ της Οneplus, υπαρχει καποιος επιπλεον κωδικος εκπτωσης;

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, marlboro man said:

περα απο τα -100€ αν κανεις νεα εγγραφη στο σαιτ της Οneplus, υπαρχει καποιος επιπλεον κωδικος εκπτωσης;

Όχι 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, GPdrama said:

Δοκίμασε αυτό δίπλα στα ΙΚΕΑ, έχει όλα τα μοντέλα κινητών. Για σιγουριά πάρε τηλέφωνο το τηλεφωνικό τους κέντρο, με τον κωδικό θα σου πουν πού είναι διαθέσιμο ως εκθεσιακό.

Σε ευχαριστώ πολύ. Μάλλον πιο πιθανό να πάω το άλλο σαββατοκύριακο γιατί θα γίνεται και χαμός με τους αγρότες και με την Agrotica.

Επειδή θα κινούμαι κέντρο, θα προτιμούσα να το είχε ο Κωτσόβολος στην Τσιμισκή γιατί βαριέμαι να πάω μέχρι τα IKEA.

Επίσης προσοχή μεγάλη όσοι αγοράσετε από Κίνα γιατί μάλλον είναι κλειδωμένα εκτός Κίνας. Πηγή: Chinese OnePlus 12 is reportedly region-locked (gizmochina.com)

Βέβαια έχω δει και screenshots από κατόχους OnePlus 12 που την έχουν πάθει.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gsir said:

δεν άντεξα. ακύρωσα το μαύρο και πήρα το πράσινο. αστραπιαίο refund.

Κωτσο η από το επίσημο..??

5 ώρες πριν, ChrisNikol said:

Προεγκατεστημένη ζελατίνα έχει ε?!

Έχω να πάω σε oneplus από το 6..😂

Έχω την εντύπωση σε όλα τα review που έχω ξεψαχνίσει οτι έχει.

Αν και σίγουρα θα πάω σε whitestone dome glass αν βγάλει όπως σε όλα τα s22u s23u που είχα με κυρτη ήταν το μόνο που έβρισκα την υγεία μου. Συμβατό με όλες τις θήκες, δε ξεκολλάει, απίστευτα απόκριση σε οθόνη και δακτυλικό και καμιά διαβάθμιση στην απόδοση της οθόνης..

Έχει ναι φυσικά.. ωραίο κ το stone. Το είχα κ εγώ στο 10pro...

Tο βίντεο της κάμερας το είδατε??

Τούμπανο μου φαίνεται...για πείτε γνωμες...νομίζω έχουν κάνει πάρα πολύ καλή δουλειά 

 

https://youtu.be/y2xI1JP6L_0?si=ykOmFB_-C1ZlEPq6

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, STATYSS said:

Κωτσο η από το επίσημο..??

Έχει ναι φυσικά.. ωραίο κ το stone. Το είχα κ εγώ στο 10pro...

Tο βίντεο της κάμερας το είδατε??

Τούμπανο μου φαίνεται...για πείτε γνωμες...νομίζω έχουν κάνει πάρα πολύ καλή δουλειά 

 

https://youtu.be/y2xI1JP6L_0?si=ykOmFB_-C1ZlEPq6

Επίσημο. Μαύρο η πράσινο έχεις πάρει;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, STATYSS said:

Tο βίντεο της κάμερας το είδατε??

Τούμπανο μου φαίνεται...για πείτε γνωμες...νομίζω έχουν κάνει πάρα πολύ καλή δουλειά 

 

https://youtu.be/y2xI1JP6L_0?si=ykOmFB_-C1ZlEPq6

Το είχα δει πριν δύο μέρες περίπου και μου άρεσε εκεί που ζουμαρε με φουλ ζουμ 18Χ στο βίντεο και διερωτώνταν ποιος ο λόγος να υπάρχουν δύο περισκοπικές κάμερες από τη στιγμή που αποδίδει τόσο καλά το OnePlus.

Επίσης κάτι που το θεωρώ πάρα πολύ σημαντικό είναι ότι θα πάρει πολλά από τις φωτογραφικές ικανότητες της μαμάς Oppo

 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα το βίντεο. Εξαιρετικό stabilization. Καμία σχέση με κάποιο άλλο βίντεο που είδα παλιότερα που φαινόταν γελοία η κάμερα σε αντίστοιχες συνθήκες 

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Λογικό. Πέρα απ'το ότι είναι πανέμορφο το πράσινο (υποκειμενικό) , είναι και το χρώμα που το προμοτάρουν και σε διαφημίσεις αλλά και από αυτά που έχουν προωθήσει στους youtubers.

Αναμονή νέων παρτίδων λοιπόν.

Έχει πλάκα να πάνε πίσω οι παραγγελίες από "τρίτους" πχ Κωτσόβολος κ.λπ... να δούμε φαινόμενα iphone σε περιζήτητη έκδοση και χρώμα...

.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 12

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...