Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, STATYSS said:

Πρόσθεσε κάνεις το weather app της google?? 

Η δεν παίζει ακόμα στα δικά μας? Ο άλλος το κατέβασε σε TCL..

Δεν το βρήκα κάπου αυτό φίλε.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

4 ώρες πριν, p_k said:

Δεν το βρήκα κάπου αυτό φίλε.

 

Γράφεις στην μπάρα google - weather και σου ανοίγει. Μέρα πατάς στο; 3 τέλειες πάνω δεξιά κ θα έπρεπε να έχει επιλογή για να μπει στην αρχική σελίδα. Σε εμένα δεν την βγάζει...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, STATYSS said:

Γράφεις στην μπάρα google - weather και σου ανοίγει. Μέρα πατάς στο; 3 τέλειες πάνω δεξιά κ θα έπρεπε να έχει επιλογή για να μπει στην αρχική σελίδα. Σε εμένα δεν την βγάζει...

Για αυτην εδω την αλλαγη μιλας;

*Εχει παρα πολυ καιρο που εχει αλλαξει εμενα παντως, σχεδον απο τον Ιανουαριο.

Screenshot_2024-05-25-12-57-40-06_680d03679600f7af0b4c700c6b270fe7.jpg

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μιλησα σημερα με trading shenzhen.
Δυστυχως αν κατσει στραβη το service το αναλαμβανουν αυτοι.
Με oneplus δεν μιλησα αλλα το πιο πιθανο ειναι να μην το καλυπτουν.
Με λιγα λογια οτι να ναι.
Τουλαχιστον αν ο ενας χρονος εγγυησης ηταν με την oneplus,κατι γινοταν,αλλα με μαγαζι εξωτερικου με αγνωστο μελλον και χωρις να γνωριζω αν αναλαμβανουν εκεινοι τα μεταφορικα εαν κατσει στραβη και φυσικα με μεγαλη αναμονη αν παει Κινα το τηλεφωνο,να μου λειπει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ρίσκα είναι αυτα φίλε 

Είτε το παίρνεις είτε δεν το παίρνεις 

Εγω Δεν μπόρεσα να αντισταθώ στα 600 ευρώ και αναλαμβάνω την ευθύνη να το στείλω και Κίνα αν κάτι γίνει.ολο και κάποια  Δεύτερη συσκευή έχουμε 

Το άσχημο θα είναι να βγάλει πρόβλημα στους 13 μήνες... Εκεί πραγματικά κλαις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η πρώτη άποψη μετά την  ενεργοποίηση του τηλεφώνου άκρως θετική. Το τηλέφωνο είναι όλα τα λεφτά 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση στα παιδιά που το πήραν από Κίνα 

Έχω Vodafone αλλά δεν πιάνω 5 g 

Βέβαια ίσως φταίει ότι ειμαι επαρχεία 

Αλλά παιδιά που το πήραν πχ από tradingshenzhen έχουν 5g σε μεγάλη πόλη;ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, patrik said:

Καλημέρα μια ερώτηση στα παιδιά που το πήραν από Κίνα 

Έχω Vodafone αλλά δεν πιάνω 5 g 

Βέβαια ίσως φταίει ότι ειμαι επαρχεία 

Αλλά παιδιά που το πήραν πχ από tradingshenzhen έχουν 5g σε μεγάλη πόλη;ευχαριστώ 

Καλημέρα. Εγώ Θεσσαλονίκη πιάνω κανονικά 5G και σε Cosmote και σε Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, patrik said:

Καλημέρα μια ερώτηση στα παιδιά που το πήραν από Κίνα 

Έχω Vodafone αλλά δεν πιάνω 5 g 

Βέβαια ίσως φταίει ότι ειμαι επαρχεία 

Αλλά παιδιά που το πήραν πχ από tradingshenzhen έχουν 5g σε μεγάλη πόλη;ευχαριστώ 

Κανονικά 5g cosmote, στην Αθήνα.

Edited by gregpec2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, patrik said:

Καλημέρα μια ερώτηση στα παιδιά που το πήραν από Κίνα 

Έχω Vodafone αλλά δεν πιάνω 5 g 

Βέβαια ίσως φταίει ότι ειμαι επαρχεία 

Αλλά παιδιά που το πήραν πχ από tradingshenzhen έχουν 5g σε μεγάλη πόλη;ευχαριστώ 

Το εχεις ενεργοποιησει βασικα το 5G στην γραμμη σου;

Στα αλλα νεα, εφτασε και σε εμας...Ινδια προς το παρον μονο.

Μένει να δούμε μονο αν στην εκδοση για EU θα εχει AIGC

1716804834086.jpg

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, FoT1s said:

 

Μένει να δούμε μονο αν στην εκδοση για EU θα εχει AIGC

Τι ειναι το AIGC;;

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, megatr0n said:

Τι ειναι το AIGC;;

AIGC Remover is now available to help you remove unwanted objects or people and make your photos look cleaner

https://community.oneplus.com/thread/1562643901410443264

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα τη sim στο s23 ultra και είναι το ίδιο 4g+. Δεν πιάνει 5g εδώ που είμαι. Θα δοκιμάσω στην άλλη μεριά του νησιού όταν πάω που είναι απ τη μεριά της Αθήνας 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, patrik said:

Παιδιά έβαλα τη sim στο s23 ultra και είναι το ίδιο 4g+. Δεν πιάνει 5g εδώ που είμαι. Θα δοκιμάσω στην άλλη μεριά του νησιού όταν πάω που είναι απ τη μεριά της Αθήνας 

 

11 ώρες πριν, FoT1s said:

Το εχεις ενεργοποιησει βασικα το 5G στην γραμμη σου;

 

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, FoT1s said:

AIGC Remover is now available to help you remove unwanted objects or people and make your photos look cleaner

https://community.oneplus.com/thread/1562643901410443264

Spoiler

Ωραία. Ευκαιρία να εξαφανίσω την πεθερά απ' όλες τις φωτογραφίες. 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, terkos2 said:

 

 

Ναι 

Την προηγούμενη εβδομάδα που ήμουν Αθήνα έπιανε 5g το s23 ultra 

Edit Ολα καλά παιδιά πιάνει 5 g κανονικά 

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

On 22/5/2024 at 11:51 ΠΜ, nemesis1985 said:

Ε βέβαια κάποιοι ζουν φυσιολογικά και δεν είναι καμμενοι σαν μερικούς άλλους που έχουν σχεδόν 20k μηνύματα σε ένα φορουμ.

Επισης όταν το παίζεις δερβέναγας και αρχηγός χωρίς να είσαι τίποτα να περιμένεις και τις ανάλογες απαντήσεις.

Τωρα κανονικά πρέπει να με προτρέψεις να ανοίξω μια άλλη υποενοτητα σωστά;

Σύμφωνα με τον δερβέναγα του θέματος junglist σας παρακαλώ να ανοίξετε   άλλο θέμα για τέτοιες ερωτήσεις….😂

Είσαι 39 ή 9 χρονών που πας σα παιδάκι και πατάς emoji στα μηνύματά μου;

Και αντί να ειρωνεύεσαι ατομα που βρίσκονται σε έναν χώρο πολύ παραπάνω καιρό, άνοιξε λίγο τα μάτια σου μήπως και μάθεις τίποτα γιατί φαίνεται ότι από συμπεριφορά και τρόπους έχεις μεσάνυχτα.

Και δε χρειάζεται να σε κοροιδέψω (όπως κάνεις εσύ), φαίνεται το επίπεδό σου απο αυτά που γραφεις και νομιζεις ότι με εξυπναδες θα πας μπροστά.

Περαστικά και άντε πίσω στη σπηλιά σου τώρα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι άλλο εμείς που έχουμε κινέζικο στο μενού στις ρυθμίσεις υπάρχει η φράση ενεργοποίηση esim αλλά όταν πατάς εκεί δεν προχωρά παρακάτω. 

Αυτο υπάρχει στη φλασαρισμενη ρομ; αλλά η συσκευή μας δεν το υποστηρίζει; 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, junglist said:

Είσαι 39 ή 9 χρονών που πας σα παιδάκι και πατάς emoji στα μηνύματά μου;

Και αντί να ειρωνεύεσαι ατομα που βρίσκονται σε έναν χώρο πολύ παραπάνω καιρό, άνοιξε λίγο τα μάτια σου μήπως και μάθεις τίποτα γιατί φαίνεται ότι από συμπεριφορά και τρόπους έχεις μεσάνυχτα.

Και δε χρειάζεται να σε κοροιδέψω (όπως κάνεις εσύ), φαίνεται το επίπεδό σου απο αυτά που γραφεις και νομιζεις ότι με εξυπναδες θα πας μπροστά.

Περαστικά και άντε πίσω στη σπηλιά σου τώρα.

Ήταν που ΕΣΥ εκανες  υποδείξεις σαν δερβέναγας στα υπόλοιπα μέλη να κρατήσουν το θέμα καθαρό για την συσκευή και  ΕΣΥ ο ίδιος έπεσες στο τρυπακι και έχεις γεμίσει την ενότητα με μηνύματα εκτός θέματος .

Τα ίδια μπιπ είσαι με τους άλλους που έκανες υποδείξεις, όποτε κράτησε τες για την πάρτη σου, κάτσε στην γωνία σου και μην το παίζεις δερβέναγας με ψεύτικα μπιπ…

Υγ: Προσοχή τώρα εκεί κάτω στο ξερονήσι σου που αρχίζουν οι ζεστές…..🤣

 

 

Edited by nemesis1985
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, patrik said:

Παιδιά κάτι άλλο εμείς που έχουμε κινέζικο στο μενού στις ρυθμίσεις υπάρχει η φράση ενεργοποίηση esim αλλά όταν πατάς εκεί δεν προχωρά παρακάτω. 

Αυτο υπάρχει στη φλασαρισμενη ρομ; αλλά η συσκευή μας δεν το υποστηρίζει; 

Ναι, η e-sim στο κινέζικο δεν υποστηρίζεται.

Link to comment
Share on other sites

On 22/5/2024 at 1:16 ΜΜ, pittakos said:

Καλημέρα σε όλους , το έχει πάρει κάποιος απο κινεζομάγαζο όπου ανοιγουν την συσκευασία και περνάνε global rom ;;

Το έχουν δελεαστικά φθηνότερα..

Το εχω εδω και 1μιση (περιπου) μήνα, απο Gshopper , 12/256 μοντέλο.

Κανένα θέμα μέχρι στιγμής!

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει πως μετα απο καποια software updates εχει χαλασει η χρωματικη απεικονιση στις καμερες. Στο κανονικο mode για παραδειγμα το (καπως πιο σκουρο) μπλε φαινεται μαυρο!!! Δεν ηταν ετσι στην αρχικη του εκδοση.

Αυτο δεν συμβαινει αν διαλεξεις master mode. Το μπλε φαινεται μπλε εντονα. Απο την αλλη στο master mode η φωτογραφια ειναι καπως πιο σκοτεινη απ οσο θα την ηθελα. 

Παρακατω σημερινες φωτο η πανω με normal mode, η κατω με master mode. Στο normal mode δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικοτητα. 

 

IMG_20240601_213016.thumb.jpg.26863c42dc59e98556ef3c6973067b4a.jpgIMG_20240601_212955.thumb.jpg.085dc27de1951ec413bfd47b51fdc344.jpg 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Είμαι μεταξύ του realme 12 pro+ και του oneplus 12. Βασικά είχα παραγγείλει το realme 12 pro+ και το κατάστημα που το παρήγγειλα έφαγε πτώχευση και τώρα έμεινα κρεμασμένος. Είπα να βάλω άλλα 200 ευρώ και να πάρω το oneplus 12 από την κίνα αλλά με ανησυχεί πολύ η μπαταρία. Επέλεξα το realme αρχικά γιατί είχε καλές κάμερες, καλό λειτουργικό (έχω ήδη άλλα δυο realme) και δεν με ενοχλούσε ιδιαίτερα ο επεξεργαστής. Επίσης διάβασα πως η μπαταρία του realme είναι σκυλί. Μετά είδα πως το oneplus από κινα έρχεται σχετικά φθηνά (γύρω στα 500 ευρώ) οπότε λέω να το δοκιμάσω αλλά διάβασα πως η μπαταρία του με απαιτητική χρήση απογοητεύει. Επειδή πολλές φορές κάνω απαιτητική χρήση (φουλ τηλεφωνα , internet και φωτογραφίες) και λόγω ταξιδιών ίσως να μπορώ να  το φορτίζω μόνο κάθε βράδυ θα ήθελα να μου βγάζει όλη την ημέρα άνετα. Ποια είναι η εμπειρία σας;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chrisito said:

Παιδιά καλησπέρα. Είμαι μεταξύ του realme 12 pro+ και του oneplus 12. Βασικά είχα παραγγείλει το realme 12 pro+ και το κατάστημα που το παρήγγειλα έφαγε πτώχευση και τώρα έμεινα κρεμασμένος. Είπα να βάλω άλλα 200 ευρώ και να πάρω το oneplus 12 από την κίνα αλλά με ανησυχεί πολύ η μπαταρία. Επέλεξα το realme αρχικά γιατί είχε καλές κάμερες, καλό λειτουργικό (έχω ήδη άλλα δυο realme) και δεν με ενοχλούσε ιδιαίτερα ο επεξεργαστής. Επίσης διάβασα πως η μπαταρία του realme είναι σκυλί. Μετά είδα πως το oneplus από κινα έρχεται σχετικά φθηνά (γύρω στα 500 ευρώ) οπότε λέω να το δοκιμάσω αλλά διάβασα πως η μπαταρία του με απαιτητική χρήση απογοητεύει. Επειδή πολλές φορές κάνω απαιτητική χρήση (φουλ τηλεφωνα , internet και φωτογραφίες) και λόγω ταξιδιών ίσως να μπορώ να  το φορτίζω μόνο κάθε βράδυ θα ήθελα να μου βγάζει όλη την ημέρα άνετα. Ποια είναι η εμπειρία σας;

Δεν θα ελεγα οτι εχει απογοητευτικη μπαταρια το OP12. Καθε αλλο μαλιστα. Αλλά εξαρταται τι χρηση του κανεις. Δεν υπαρχει σαφης απαντηση στην ερωτηση σου. Εχω παρει SOT απο 4.50 ωρες μεχρι και 10 ωρες σε διαφορετικες συνθηκες χρησης 

Σε ταξιδι που χρησιμοποιουσα ολη την ημερα data, πολυ καμερα και σχεδον συνεχως ανοιχτα τα maps μου εβγαλε περιπου 4.50-5 ωρες SOT και επρεπε να ξαναφορτισω μεσα στη μερα διοτι με το gps ειχα το κινητο σχεδον συνεχως ανοιχτο. Αλλα το κινητο φορτισει 10-100% σε μιση ωρα μαξ επομενως απλα σε ενα καφε ή εστιατοριο που καθιζα το φορτιζα ευκολα. Εαν δεν δουλευεις πολυ καμερα και gps φτανει πιο κοντα στις 8+ ωρες μεσο ορο. 

Επισης έχει κ μερικες εφαρμογες που καινε πολυ. Για παραδειγμα η εφαρμογη της cosmote για καποιο λογο βλεπω αν την ξεχασω ανοιχτη, χτυπαει 20% μπαταρια. 

 

Παρεπιπτοντως βλεπω στο συγκριτικο του gsmarena το OP12 εχει καλυτερη αποδοση μπαταριας απο το realme. Δεν ξερω που διαβασες για απογοητευτικη μπαταρια, δεν εχει τυχει να ακουσω αρνητικα σχολια για τη μπαταρια. Μαλιστα νομιζω ειναι ενα απο τα δυνατα σημεια της συσκευης. Δεν ξερω αν αλλος χρηστης εχει διαφορετικη αποψη και προφανως θα το αναφερει. 

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...