Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ είμαι νέος στον χώρο τον WM και δεν γνωρίζω καλές εφαρμογές για το τηλέφωνο μου... Μπορείτε να μας συνηστήσετε μερικές από τις καλύτερες και πιο χρήσιμες, εσείς που γνωρίζετε;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
Εγώ είμαι νέος στον χώρο τον WM και δεν γνωρίζω καλές εφαρμογές για το τηλέφωνο μου... Μπορείτε να μας συνηστήσετε μερικές από τις καλύτερες και πιο χρήσιμες, εσείς που γνωρίζετε;

Ευχαριστώ.

resco explorer ειναι πολυ καλος file manager,spd backup οτι λεει,καποιο προγραμμα πλοηγησης,destinator-igo απο τα καλυτερα,spb weather προγραμμα καιρου,,καποιο εορτολογιο επισης ειναι χρησιμο,photocontacts ωραιο προγραμμα που σου δειχνει την φωτο μεγαλη στις κλησεις και αλλα πολλα,επισης καποιον task manager για να κλεινεις τις εφαρμογες και να γλυτωνεις μνημη,πχ magic button;) αυτα ειναι τα βασικα που εχουμε οι πιο πολλοι,βεβαια υπαρχουν χιλιαδες εφαρμογες-παιχνιδια;)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου.. Από εκείνα που είπες χρησιμοποιώ το magic button, και το hellenic callendar. Χρησιμοποιώ όμως το Airscanner Anti0virus, το HTweakC και το PocketIRC.

Θα προσπαθίσω να βρω το πρόγραμμα που μου είπες για τις φωτογραφίες στις κλήσεις..

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
οχι antivirus!!!ξηλωσε το!!σου ειναι εντελως αχρηστο μια και δεν εχεις κινδυνο απο κατι,μονο κακο κανεις στην συσκευη σου,την κανεις αργη με αυτο το προγραμμα,οσο για τα προγραμματα γραψου στο site που ανεφερε ο φιλος zaharakis και με μια αναζητηση θα τα βρεις ευκολα,το photocontacts παιζει καλα στην εσωτερικη μνημη
Link to comment
Share on other sites

οχι antivirus!!!ξηλωσε το!!σου ειναι εντελως αχρηστο μια και δεν εχεις κινδυνο απο κατι,μονο κακο κανεις στην συσκευη σου,την κανεις αργη με αυτο το προγραμμα,οσο για τα προγραμματα γραψου στο site που ανεφερε ο φιλος zaharakis και με μια αναζητηση θα τα βρεις ευκολα,το photocontacts παιζει καλα στην εσωτερικη μνημη

 

Yessir! Το ξήλωσα ήδη. Ευχαριστώω. Δηλαδή δεν υπάρχουν κίνδυνoι για τα WM?

Link to comment
Share on other sites

Έχει ώρες που το ψάχνω το πράγμα αλλά δεν κατάφερα να βρω κάτι. Θέλω να ελέγξω κατά πόσο είναι ασφαλές το wireless network μου από ξένους χρήστες. Προσπάθησα να βρω κάποιο software για την συσκευή μου όπου να προσπαθήσω να σπάσω το wireless encryption αλλά δεν κατάφερα να βρω κάτι. Είδα που κάποιοι αναφέρονταν στο ότι υπάρχει έτσι πρόγραμμα αλλά δεν βρήκα για πιο πρόγραμμα μιλούσαν. Βρήκα για windows και linux αλλά τίποτα για windows mobile.

 

Ξέρετε κάτι εσείς κάτι;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

htc tytn + Black 3.0.1

 

paidia pws pername ta stoixeia prosvashs sto live messenger?

"Αυτά τα κάνει ο Ζιοβάνι... και πριν από τριαντά χρόνια ο Πελέ...!"

Χελάκης (Ολυμπιακός - Γαλατά 3-0)

Link to comment
Share on other sites

Έχει ώρες που το ψάχνω το πράγμα αλλά δεν κατάφερα να βρω κάτι. Θέλω να ελέγξω κατά πόσο είναι ασφαλές το wireless network μου από ξένους χρήστες. Προσπάθησα να βρω κάποιο software για την συσκευή μου όπου να προσπαθήσω να σπάσω το wireless encryption αλλά δεν κατάφερα να βρω κάτι. Είδα που κάποιοι αναφέρονταν στο ότι υπάρχει έτσι πρόγραμμα αλλά δεν βρήκα για πιο πρόγραμμα μιλούσαν. Βρήκα για windows και linux αλλά τίποτα για windows mobile.

 

Ξέρετε κάτι εσείς κάτι;

 

Ευχαριστώ.

 

Αν έχεις επιλέξει encryption με 128 bit στον router σου... τότε ένας Duo Core θέλει περίπου 6 μήνες να σου βρει πιθανά keys.... Δε νομίζω οτι έχεις πρόβλημα :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω τα φώτα σας.

Παίρνω επιδότηση από ΤΙΜ και δίνουν το ΤΥΤΝ (είχα βάλει στο μάτι το Χ500 της ΕΤΕΝ). Είναι το πρώτο pda μου και θα ήθελα να ξέρω εάν έχει κάποια πρακτικότητα σαν κινητό τηλ. (διάρκεια μπαταρίας, σήμα, εάν υποστηρίζει ψάξιμο επαφών στα ελληνικά εάν χωράει στη τσέπη). Επίσης εάν έχει gps και εάν βγάζει πολλές ζημιές.

Στις προδιαγραφές του είδα δεν έχει gps αλλά κάπου διάβασα πως υπάρχει λύση και γι' αυτό. (xda-κάτι).

 

Επίσης θεωρείτε καλύτερο το ΤΥΤΝ από το Χ500 της ΕΤΕΝ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω τα φώτα σας.

Παίρνω επιδότηση από ΤΙΜ και δίνουν το ΤΥΤΝ (είχα βάλει στο μάτι το Χ500 της ΕΤΕΝ). Είναι το πρώτο pda μου και θα ήθελα να ξέρω εάν έχει κάποια πρακτικότητα σαν κινητό τηλ. (διάρκεια μπαταρίας, σήμα, εάν υποστηρίζει ψάξιμο επαφών στα ελληνικά εάν χωράει στη τσέπη). Επίσης εάν έχει gps και εάν βγάζει πολλές ζημιές.

Στις προδιαγραφές του είδα δεν έχει gps αλλά κάπου διάβασα πως υπάρχει λύση και γι' αυτό. (xda-κάτι).

 

Επίσης θεωρείτε καλύτερο το ΤΥΤΝ από το Χ500 της ΕΤΕΝ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια σας.

 

Φίλε spider... Μια αναζήτηση σε αυτό το thread απαντά όλα τα ερωτήματά σου. Όλα κυριολεκτικά. Δώσε 20 λεπτά από το χρόνο σου και διάβασε το, έτσι δίνεις τιμή και σε όσους έχουν μοχθήσει να απαντήσουν αυτά τα ερωτήματα 100άδες φορές στο παρελθόν. :)

 

GPS για να μην κουράζεσαι δεν έχει, ούτε με roms από XDA-devs.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
επισης θα σου πω να κανεις και μια βολτα απο το πλαισιο να τα δεις και τα 2 live,προσωπικα δεν μπορω να σου πω παρε αυτο η το αλλο,ειναι και το τι ζητας εσυ απο μια συσκευη
Link to comment
Share on other sites

επισης θα σου πω να κανεις και μια βολτα απο το πλαισιο να τα δεις και τα 2 live,προσωπικα δεν μπορω να σου πω παρε αυτο η το αλλο,ειναι και το τι ζητας εσυ απο μια συσκευη

 

 

Εγω μπορω να του πω ανεπιφυλακτα οτι η επιλογη αυτη την εποχη

ειναι για 2 ΚΑΙ ΜΟΝΟ PPC..

 

Πρωτα ΤΥΤΝ και μετα P3600 ... Τιποτα αλλο...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ειπαμε οτι ο τιτανας ειναι οτι καλυτερο με τα σημερινα δεδομενα :)

 

με wm6 παντα ;)

 

απο κει και μετα και το 3600 κανενας δεν μπορει να πει οτι δεν ειναι καλο προς θεου, απλα υστερει απεναντι στον τιτανα σε καποια πραγματα, που για καποιους ειναι απαραιτητα, για αλλους οχι.

 

για μενα ο τιτανας ειναι οτι καλυτερο αυτην την στιγμη χωρις αυτο να λεει οτι ειμαι και απολυτα ικανοποιημενος μαζι του μιας και εχω ξαναπει τι θελω ακομα απο το pda μου :rolleyes:

και ευτυχως ειναι λιγος ο καιρος που θα πρεπει να περιμενουμε ακομα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

απο κει και μετα και το 3600 κανενας δεν μπορει να πει οτι δεν ειναι καλο προς θεου, απλα υστερει απεναντι στον τιτανα σε καποια πραγματα, που για καποιους ειναι απαραιτητα, για αλλους οχι.

 

Εκτός από το QWERTY πληκτρολόγιο σε τι άλλο υστερεί το P3600 ??

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
προσωπικα σε τιποτα,τα βασικα ειναι οτι το ενα εχει gps τα αλλο πληκτρολογιο,διαλεγεις και παιρνεις;)α και λιγο πιο φωτεινη οθονη το 3600
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το QWERTY πληκτρολόγιο σε τι άλλο υστερεί το P3600 ??

 

hardware buttons,(5 ο τιτανας 2 το 3600)flash,περισσοτερες επιλογες σε wm6 ρομς,ακριβεστερη πλοηγηση λογω εξωτερικου δεκτη gps (ολοι μας ξερουμε οτι τα εξωτερικα receivers εχουν ακριβεστερο στιγμα ;))

 

οπως αντιθετα το 3600 εχει (που δεν εχει ο τιτανας)

on board gps και καλυτερης αναλυσης οθονη και καμερα ;)

 

το θεμα συγκρισης ξεκιναει απο το τι χρειαζεται περισοτερο ο καθενας μας.

και εγω θεωρω τουλαχιστον τα

1. hardware keybord και

2. extra buttons ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ;)

 

απο κει και μετα περι ορεξεως κολοκυθοπιτα :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ακριβεστερη πλοηγηση λογω εξωτερικου δεκτη gps (ολοι μας ξερουμε οτι τα εξωτερικα receivers εχουν ακριβεστερο στιγμα ;))

 

Αυτό δεν είναι πλεονέκτημα του TyTN, εξωτερικό δέκτη μπορείς κάλλιστα να χρησιμοποιήσεις και στο 3600 ;)

 

TyTN +:

πληκτρολόγιο

hardware buttons

official WM6

 

P3600 +:

οθόνη

GPS

διαστάσεις και βάρος

MiniSD

μεγαλύτερη μπαταρία

 

Και οι δύο είναι πολύ καλές συσκευές, από εκεί και πέρα ο καθένας επιλέγει ανάλογα με τις ανάγκες του ;)

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Ok άλλος ένας για τιτάνα λοιπόν.

Σε 2-3 εβδομάδες με την αναβάθμιση.

Πείτε και κανά καλό εξωτερικό gps.

Θα μου έρθει με wm6 λέτε ή΄θα αρχίσω εντατικά για αναβαθμίσεις.....

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
99,9% θα πρεπει εσυ να βαλεις τα 6αρια αλλα δεν ειναι τιποτα,προσωπικα εχω το fortuna slim και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος
Link to comment
Share on other sites

99,9% θα πρεπει εσυ να βαλεις τα 6αρια αλλα δεν ειναι τιποτα,προσωπικα εχω το fortuna slim και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος

 

και το holux 240 ειναι παρα πολυ καλο ...

 

spider καλοριζικος απο τωρα ο TYTN :D :)

 

lagoudaki , zaharaki μεγαλωνουμε το club του τιτανα !! :D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...