Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω να διαβάσω το forum για καμιά εβδομάδα, και ομολογώ πως με τις εξελίξεις τα έχω χάσει!!! :dizzy:

 

Μύθε, Ζαχαράκη, και λοιποί μέντορες του φόρουμ, με πείσατε! Θα βάλω WM6 - να τελειώσει το εξάμηνό μου πρώτα σε κάνα-δυο βδομάδες, και τα WM5 πάνε περίπατο :D . By the way, Μύθε, μήπως έχεις υπ'όψη σου πότε θα κυκλοφορήσει η επίσημη Αγγλική ROM από την HTC?

ernani
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mythozz σ'ευχαριστουμε πολυ για τα Screenshots και τα video και για τον πολυτιμο χρονο που διεθεσες για να τα φτιαξεις :)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
βαζεις στο σπιτι μου φωτια και θα το κανεις σταχτη που λεει και το λαικον ασμα!!!:p :p ευχαριστουμε για την ενημερωση:) :) αυτη θα ειναι Η αναβαθμιση!!!
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση, φαντάζομαι πως θα πρέπει να κάτσω να στείσω ξανά όλες τις εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει, σωστά;

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Mythozz,

εκτος από το ίδιο pocket pc έχουμε και το ίδιο keyboard! :p :D

Δεν θα σε πιέσω ,αλλα άμα δεν βάλεις σε ftp server τη rom θα μιλήσω στον MsK να μου πει που μένεις και θα κάνω κατάληψη στο σπίτι σου!! :D :D :D

 

 

*zaharakis είσαι κορυφαίος .Ένα BIG BRAVO για την προσφορα σου στο forum!

+1

Link to comment
Share on other sites

μυθε εγραψες :respect:

 

πολυ καλη δουλεια φιλε και ειλικρινα δεν πιστευω οτι μπορουσε να γινει καλυτερη παρουσιαση (εκτος φυσικα ενος real time video που και αυτο το εκανες :))

 

ολα φαινονται πολυ ευοιωνα και μακαρι η ρομ να ειναι γρηγορα public released μιας και πολλοι ειναι αυτοι που την περιμενουν πως και πως :D

 

φυσικα και θα την τιμησω και εγω :rolleyes: οταν ερθει με το καλο

αλλα προσωπικα επιμενω στην ""σπιτικη "" κουζινα και λογικα εκει γυρω θα περιπλανιεμαι :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση, φαντάζομαι πως θα πρέπει να κάτσω να στείσω ξανά όλες τις εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει, σωστά;

 

ναι φιλε μου και εκει ειναι ολη η φασαρια αν αλλαξεις ρομ ;)

 

αλλα πιστευω πως αξιζει ο κοπος ετσι δεν ειναι ? :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Τι μας κάνεις ρε μύθε νυχτιάτικα :D

 

θενκς για το χρόνο που διέθεσες... τα σάλια τώρα ποιός θα τα μαζέψει ; :p

 

nixx

 

ειπα οτι σε τετοιες περιπτωσεις η παιδικη σαλιαρα ειναι απαραιτητη :lol:

 

Έχω να διαβάσω το forum για καμιά εβδομάδα, και ομολογώ πως με τις εξελίξεις τα έχω χάσει!!! :dizzy:

 

Μύθε, Ζαχαράκη, και λοιποί μέντορες του φόρουμ, με πείσατε! Θα βάλω WM6 - να τελειώσει το εξάμηνό μου πρώτα σε κάνα-δυο βδομάδες, και τα WM5 πάνε περίπατο . By the way, Μύθε, μήπως έχεις υπ'όψη σου πότε θα κυκλοφορήσει η επίσημη Αγγλική ROM από την HTC?

 

μεσα στον ιουνιο λενε ;)

 

βαζεις στο σπιτι μου φωτια και θα το κανεις σταχτη που λεει και το λαικον ασμα!!!:p ευχαριστουμε για την ενημερωση:) :) αυτη θα ειναι Η αναβαθμιση!!!

 

α τωρα δεν φοβασαι ε ??:p:p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Mythozz,

εκτος από το ίδιο pocket pc έχουμε και το ίδιο keyboard! :p :D

Δεν θα σε πιέσω ,αλλα άμα δεν βάλεις σε ftp server τη rom θα μιλήσω στον MsK να μου πει που μένεις και θα κάνω κατάληψη στο σπίτι σου!! :D :D :D

 

 

*zaharakis είσαι κορυφαίος .Ένα BIG BRAVO για την προσφορα σου στο forum!

+1

 

προβλεπω να σου δινει :rolleyes: ""μυθικη "" διευθυνση :D

 

:O να σαι καλα φιλε μου :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδες προβλημα απο το πρωι δεν εχω προσβαση στο messaging section του τιτανα.εχω win5 περασμενη την 3.3.1 και ποτε ξανα δεν ειχα προβλημα.ουτε με soft reset επανερχετε.εχω phonealarm περασμενο αλλα απο πουθενα δεν μπορς να εχω προσβαση... τι κανω???
Link to comment
Share on other sites

παιδες προβλημα απο το πρωι δεν εχω προσβαση στο messaging section του τιτανα.εχω win5 περασμενη την 3.3.1 και ποτε ξανα δεν ειχα προβλημα.ουτε με soft reset επανερχετε.εχω phonealarm περασμενο αλλα απο πουθενα δεν μπορς να εχω προσβαση... τι κανω???

 

βαλε το mem maid στο τηλεφωνο σου (αν δεν το εχεις ηδη) και κοιτα ποιες εφαρμογες τρεχουν στο παρασκηνιο και τραβανε πολυ μνημη...δοκιμασε να τις τερματιζεις μια μια και κοιτα σε ποια θα αρχισει το τηλ σου να δουλευει κανονικα.

μετα απεγκατεστησε αυτην την εφαρμογη που σου εκανε το προβλημα ;)

 

αυτη ειναι η ευκολη λυση:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ειπα οτι σε τετοιες περιπτωσεις η παιδικη σαλιαρα ειναι απαραιτητη :lol:

 

 

 

μεσα στον ιουνιο λενε ;)

 

 

 

α τωρα δεν φοβασαι ε ??:p:p

οχι!!:p γιατι θα βαλω την original,τα μαγειρεμενα φοβαμε γιατι δεν τα εχω ξανακανει,και τα αγγλικα μου δεν ειναι τελεια:O :O 1-2 μηνες μπορω να περιμενω ακομα
Link to comment
Share on other sites

file zaxarakis exw sktools kai exei to idio gia tis efarmoges.den trexei sxedon ka8olou tpt sto background.exw 28.5 mb eleu8era twra pou milame alla apo messaging tpt...

 

ποτε αρχισε να στο κανει ακριβως?μηπως μετα απο καποια εγκατασταση ?η μετα απο καποια ρυθμιση που αλλαξες μεσω καποιου προγραμματος στο τηλ σου?

το sk tools εχει πολλους παραμετρους που ειναι για πολυ εμπειρους χρηστες και αυτο το κανει και επικινδυνο για να δημιουργησει ζημια...

εγω δεν το δουλευω καθολου μιας και μου ειχε κρασσαρει καποτε τον 1ο μου τιτανα και με εστειλε σε hard reset:O

φυσικα τοτε δεν ηξερα και πολλα πραγματα :lol: οποτε δεν εφταιγε το προγραμμα αλλα ο λεβεντης που το σκαλιζε :rolleyes:

 

αλλα παρα ταυτα δεν το ξαναβαλα ποτε σε τηλεφωνο μου;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

tp apo auta dn ekana... exw kanei kai 2 hard reset apo ekeini tin wra se fasi pou douleve roloi kai pali dn mou doulevi to messaging section

ti na kanw?/???

mou ixe steili mnma i gkomena kai den to pira pote... auto metraei?

 

δεν παει το μυαλο μου φιλε μου σε κατι αλλο....

λες hard reset και 2 μαλιστα....:blink:πως τα κανεις τα hard reset??

 

παντως αυτο με το μηνυμα της κοπελιας ..... :rolleyes:

 

ειναι υποπτο :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

opws kanoune oloi hard reset pws na ta kanw...

o 8eos voi8eia mas... :P

 

 

σε ρωταω φιλε μου γιατι ξερω πολλους που κανανε hard reset με το stylus .....στην υποδοχη που εχει το κουμπακι...για το soft reset....:O

 

κανοντας hard reset στο τηλ σβηνουν τα παντα απο μεσα και επανερχεται το τηλ στην αρχικη του μορφη οπως το αγορασες...

 

αυτο εκανες??

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

auto leme ekana k to 3anakanw twra...

 

πατωντας το κουμπακι κατω απο το τηλ με το stylus :blink:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια παιδιά. Συνεχίζουμε στο θέμα Windows M 6.0.

 

Λοιπόν με σύνδεση σε Exchange Server/Push Email always on 24 ώρες το 24ωρο σε δίκτυο Cosmote, η αυτονομία του άγγιξε τις 2 ημέρες εύκολα με τη νέα rom και 1.41 radio. Αν δεν χρησιμοποιείτε Push Email, προφανώς θα αγγίξετε μεγαλύτερες τιμές.

 

Επανέρχομαι στο xt9 το σύστημα πρόβλεψης κειμένου για να ενημερώσω οτι σύντομα θα βγει και για ελληνικά Unicode... έτσι θα μπορούμε να το χρησιμοποιούμε και στα SMS μας. Περιμένω την επόμενη ελληνική version για να σας ενημερώσω για βελτιώσεις. Toνίζω πάντως οτι είναι κλάσεις ανώτερο από κάθε άλλο σύστημα πρόβλεψης κειμένου. Μπορεί να συνθέσει ως και το επώνυμο χρήστη... αρκεί να είναι σχετικά γνωστό! Το δικό μου το έφτασε μέχρι το Παπα-δόπουλος! :p Στο θέμα του TyTN συνεχίζουμε χωρίς κανένα reset εδώ και 2 ημέρες, χωρίς κόλλημα, χωρίς εξαφάνιση της κάρτας μνήμης. :) Η καθυστέρηση απάντησης στις κλήσεις (delay) επίσης έχει μειωθεί σημαντικά, ακόμα και με τον πολύ βαρύ dialer που έχω επιλέξει. :)

 

Δοκίμασα A2DP με το Jabra BT620 headset και όλα μια χαρά. Συνδέθηκαν εύκολα, αμέσως τα νέα Windows έθεσαν το στερεοφωνικό ακουστικό ως Wireless Audio χωρίς να κάνω τίποτα και άνοιξα τον Media Player. Και στα νέα Windows έχουμε σημαντική πτώση της RAM όταν παίζουμε μουσική μέσω A2DP, παρόλα αυτά η χρήση της συσκευής είναι δυνατή χωρίς πρόβλημα. Μην περιμένετε όμως να ακούτε στερεοφωνικά μουσική μέσω Bluetooth (A2DP) και να σερφάρετε στο net ταυτόχρονα. Θα το κάνει το TyTN, αλλά με δισταγμό :p

 

Επειδή πήρα κάπου 15 PM που με ρωτούσαν για το iPhone look στο TyTN μου αναφέρω:

 

iPhone Dialer: http://www.ozankilic.com/?p=31&cp=17

Clown Fish.tsk για θέμα

iPhone Scrolling iContacts: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=303045

Slide 2 UnLock v1.091: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=304826

 

Έμαθα επίσης οτι η HTC θα επιτρέψει την διάθεση των Windows τέλη Ιουνίου όπως είπα ίσως και μια βδομάδα πιο αργά... :( Για νωρίτερα δεν υπάρχει ενημέρωση. Έτσι και η ACE τότε θα πάρει άδεια να δώσει τη ROM. Αυτό μπορεί να φαίνεται αρνητικό... και είναι, σημαίνει όμως και οτι θα προσθέσουν αρκετές νέες δυνατότητες που ίσως κάνουν τη διαφορά. Αν μάθω νεώτερα θα ενημερώσω πάλι.

 

Αν υπάρχουν ερωτήσεις ακούω :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Mythos θέλει και wisbar advance desktop έτσι;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/LL_NEO/5373/187775/0/sig80.JPG

Έεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεετσι

Link to comment
Share on other sites

παρτε και ενα cabaki που εφτιαξα με phone skin + today theme Myphone style για WM6 rom!!!

Μετα την εγκατασταση κανετε restart, και εχετε Myphone dialer+today theme!!!

enjoy :)

Καταλληλο και για 3600 και tyTn :)

http://rapidshare.com/files/30371427/panaros_myphonewm6skin.cab.html

 

http://img145.imageshack.us/img145/4607/screen001ei4.pnghttp://img266.imageshack.us/img266/607/screen002ou8.pnghttp://img145.imageshack.us/img145/8688/screen003xd6.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...