Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλα δεν μας ειπες απο που την....βρηκες......

Το ξερετε οτι πολυς κοσμος περιμενει με πολυ ανυπομονησια τα wm6 και μονο που ακουσαμε οτι βγηκαν μας ανοιξε η ορεξη.

Εκτος και αν βεβαια θελεις να την κρατησεις για σενα μονο :(

 

Όπως σε πρόλαβα με Edit που έκανα στο μήνυμά μου, τόσο οι υποχρεώσεις μου στο Myphone σαν S Mod, όσο και η παρουσία μου κάπου 7 χρόνια εδώ... δε μου επιτρέπει να σκέφτομαι την... πάρτη μου. Είπαμε δε με γνωρίζεις οπότε, εντάξει είναι κατανοητά τέτοια σχόλια.

 

Όπως έγραψα είναι επίσημη, άρα αυτό κάτι σημαίνει. Σημαίνει οτι δεν την έκλεψα, ούτε τη βρήκα σε warez, ή στο XDA. Επειδή είναι επίσημη, δε μπορώ να τη διαθέσω χωρίς άδεια. Και επειδή ακόμα δεν έχει τεσταριστεί ενδελεχώς δε δίνεται τέτοια άδεια. Όταν δωθεί θα στην ανεβάσω όπου θες να την πάρεις. Μέχρι τότε αυτό που μπορώ να κάνω... free of charge και για την ευχαρίστησή μας, είναι να σας ενημερώνω τώρα, αρκετές εβδομάδες πριν την επίσημη κυκλοφορία της για το πως πάει και τις επιδόσεις της. Έτσι θα ξέρεις τι θα κατεβάσεις από την ACE σε λίγο καιρό και δε θα πηγαίνεις στα τυφλά.

 

Θα δούμε επίσης πως πάει σε σχέση με τις άλλες custom roms και τι διαφορές έχει. Προφανώς έχει πολλές αφού είναι official... αυτές μπορεί να είναι θετικές αλλαγές ή αρνητικές. Όλα αυτά θα προσπαθήσω να στα μεταφέρω... για να ξέρεις τι θα επιλέξεις αγαπητέ.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
Ναι αλλα δεν μας ειπες απο που την....βρηκες......

Το ξερετε οτι πολυς κοσμος περιμενει με πολυ ανυπομονησια τα wm6 και μονο που ακουσαμε οτι βγηκαν μας ανοιξε η ορεξη.

Εκτος και αν βεβαια θελεις να την κρατησεις για σενα μονο :(

Δεν εχει σημασια που την βρηκε ο νικος,ο ανθρωπος μπορει να μην θελει να πει την πηγη για ευνοητους λογους,το θεμα ειναι ποτε θα δωθει σε μας,και απο οτι εχει πει τελος ιουνιου θα την εχουμε;)ΥΓ με προλαβες:D :D
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πιστευω οτι διαβασες το 2ο μηνυμα μου οπου εξηγω οτι ο ειρμος μου δεν ηταν αρνητικος προς εσενα. Και απλα ρωτησα για να το σιγουρεψω οτι βγηκε οντως η νεα rom με τα wm6 για τον τιτανα μας.

Αυτο δειχνει ποσο πολυ την περιμενω εγω και πολλοι κατοχοι του τιτανα. Δεν ζητησα να μου την δωσεις γιατι αν ηθελα θα ειχα περασει και καποια απο τις cooked rom που κυκλοφορουν. Το εχω γραψει πολλες φορες αλλωστε παραπανω οτι μονο την official rom που θα μας δωσουν απο το forum της ace hellas θα περασω.

Ζητω συγνωμη αν βγηκε το μηνυμα μου καπως, αλλα αυτο δειχνει την ανυπομονησια μας για να δουμε τον τιτανα μας να δουλευει καποια στιγμη οπως του αρμοζει, δηλαδη γρηγορα και αξιοπιστα.

Καθε σχολιο για την νεα official rom με τα wm6 που περασες θα μας ειναι καλοδεχουμενη και σ'ευχαριστουμε εκ'των προτερων.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ολοι την περιμενουμε αντωνη με ανυπομονησια!!!!θελω να πιστευω οτι τα 6αρια θα ειναι η πραγματικη αναβαθμιση για την συσκευη μας,και το πιστευω!!!υπομονη
Link to comment
Share on other sites

κρατα μια πισινη βαγγελη για καλο και για κακο;)

 

κατσε να μας πει εντυπωσεις ο μυθος γιατι αν ειναι οντως καλη, για ποιο λογο να πας στην 3 ? :)

 

 

Μπα θα την βαλω.

Να σου πω την αληθεια, το θεωρω μερος του παιχνιδιου αυτο με τις ROM, μεχρι βεβαια λογω δουλειας και αλλων υποχρεωσεων να πιεστω και να μην ασχοληθω για καποιο διαστημα και μετα ξανα μανα τα ιδια...:)

Link to comment
Share on other sites

Παίζοντας σήμερα με την black 3.0 πραγματικά έχω να πω το εξής:

Δεν ξέρω πραγματικά πόσο καλύτερη μπορεί να είναι μια official rom. Ο jj και ο LVSW έχουν ανεβάσει ΠΟΛΥ τα στανταρντς...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/LL_NEO/5373/187775/0/sig80.JPG

Έεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεετσι

Link to comment
Share on other sites

κρατα μια πισινη βαγγελη για καλο και για κακο;)

 

κατσε να μας πει εντυπωσεις ο μυθος γιατι αν ειναι οντως καλη, για ποιο λογο να πας στην 3 ? :)

 

Δημήτρη αν όλα παν καλά το Σάββατο θα πάρω τον καινούριο Τιτάνα. Τι να βάλω? WM6 2.5 ή 3? ή να περιμένω την γνήσια?:hypno:

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη αν όλα παν καλά το Σάββατο θα πάρω τον καινούριο Τιτάνα. Τι να βάλω? WM6 2.5 ή 3? ή να περιμένω την γνήσια?:hypno:

 

περικλη βαλε και τις 2 :blink: (για την official που μας ειπε ο μυθος δεν μπορω να ξερω )

 

οποια απο τις 2 black και να βαλεις δεν θα καταλαβεις μεγαλη διαφορα.

 

παντως και την 3.0 την εχω καπως....κουτσουρεψει :lol:

μιας και καποια πραγματακια που εχει μεσα δεν μου αρεσαν :p

 

μεχρι στιγμης (που ειναι νωρις ακομα για εντυπωσεις) το μονο που βλεπω διαφορετικο ειναι η καταναλωση της μπαταριας που ειναι καλυτερη στην 3.0.

να τονισω μονο οτι δεν εχω το 1.40 ραδιο αλλα το 1.38 μιας και στη σειρα 1.40-1.41 εχουν ακουστει πολλα παραπονα για δραματικη μειωση της αυτονομιας ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παίζοντας σήμερα με την black 3.0 πραγματικά έχω να πω το εξής:

Δεν ξέρω πραγματικά πόσο καλύτερη μπορεί να είναι μια official rom. Ο jj και ο LVSW έχουν ανεβάσει ΠΟΛΥ τα στανταρντς...

 

 

+ 1 :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις από official WM 6.0 + ελληνικά.

 

Η ταχύτητα είναι ασύγκριτα καλύτερη από 5.0, η πλοήγηση εύκολη και χωρίς κολλήματα. Το κινητό είναι φορτωμένο με όσα προγράμματα χρησιμοποιώ και όχι μαμά, για να έχουμε πρακτικά αποτελέσματα. Ο Live Messenger που όπως είναι γνωστό περιέχεται στη ROm είναι τρεις ταχύτητες πιο γρήγορος από πριν... Η πληκτρολόγηση σε 3 chat ταυτόχρονα είναι παιχνιδάκι ενώ ακόμα μετά από 18 περίπου ώρες χρήσης δεν έχει γίνει reset, ή κάποιο κόλλημα.

 

Δεν έχω παρατηρήσει ακόμα το πρόβλημα με την κάρτα μνήμης που εξαφανίζεται. Σε ότι αφορά τις άλλες ROMS, η official είναι ισάξια σε ταχύτητα με την 2.5 αλλά και με την 3άρα. Η απουσία κάποιων προγραμμάτων όμως από την Black pro την κάνουν να δείχνει σαφώς πιο γρήγορη.

 

Η official έχει όπως είναι αναμενόμενο:πλήρως εξελληνισμένο μενού, 160 χαρακτήρες σε SMS, ρυθμίσεις MMS, GPRS, HSDPA για όλα τα ελληνικά δίκτυα έτοιμες, ελληνικό hardware πληκτρολόγιο με ελληνική πρόβλεψη κειμένου... predictive input ανάλογη του Hikeyboard. Δεν περιμένει δηλαδή να μάθει τις λέξεις, προτείνει άμεσα λέξεις στα ελληνικά και τονισμένες μάλιστα. π.χ. Πρότεινε την «Πάτρα» χωρίς να την έχω ξαναπατήσει ποτέ πριν. Πρέπει να τονίσω τη μεγάλη αυξηση της ευχρηστίας του πληκτρολογίου, αφού πλέον η απόκρισή του στην πίεση των πλήκτρων είναι κάτι παραπάνω από άμεση.

 

Μέχρι στιγμής δεν υποστηρίζεται το Smart Dialling αλλά ετοιμάζεται στην επόμενη έκδοση ελληνικών.

 

Το HSDPA είναι ενεργοποιημένο by default.

 

Έχω εγκαταστήσει: SPB Diary, Mobile Shell, GPRS Monitor, Hikeyboard, TCPMP, Resco Explorer + Plugins, Resco Photo Viewer, Skype, WM Profiles, iphone dial pad, WM5 New Menu, MemMaid, SPB Backup, HTweakC, psShutxp, Device Lock by Buzz.

 

Η συσκευή ξεκινάει με 26 ΜΒ free και φορτωμένα όλα όσα χρειάζομαι: Mobile Shell, Profiles, Hikeyboard, GPRS Monitor. Μετά απο 10 ώρες και κανένα reset έχει πέσει :p στα 20 περίπου. Δοκίμασα και Destinator 6.0 χωρίς πρόβλημα. Μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα πλοήγησης στα μενού του. :up:

 

Μοναδική στασιμότητα. Ένα hard reset όταν έβαλα εσκεμμένα το Blimkeys. Ήμουν σίγουρος όμως και είχα πάρει backup. Δε ξέρω μήπως κάνω κάτι λάθος εγώ με αυτό το πρόγραμμα. Το έβαλα μια φορά στα WM 5.0, δούλεψε. Μετά έκανα ένα reset δεν ξαναξύπνησαν. Το ξαναέβαλα στην AKU 3.3 των 5.0, πάλι hard reset. Το δοκίμασα στα 6.0, πάλι hard reset. :p Δεν είναι γραφτό να παίξω με το προγραμματάκι αυτό.

 

Αυτά για την ώρα.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστουμε πολυ φιλε μου για ολες τις πληροφοριες. Δεν ξερω αν γινεται επειδη δεν εχει δοθει ακομα στους χρηστες αλλα αν μπορεις να μας γραψεις τι νεο υπαρχει απο προγραμματα και επιλογες στα wm6 σε σχεση με τα wm5 και να μας δωσεις μερικα screenshots θα μας χαροποιουσε ιδιαιτερως :)

Αν γινεται και αν βρεις χρονο φυσικα, αλλιως δεν πειραζει.

Thanks again :)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις από official WM 6.0 + ελληνικά.

 

Η ταχύτητα είναι ασύγκριτα καλύτερη από 5.0, η πλοήγηση εύκολη και χωρίς κολλήματα. Το κινητό είναι φορτωμένο με όσα προγράμματα χρησιμοποιώ και όχι μαμά, για να έχουμε πρακτικά αποτελέσματα. Ο Live Messenger που όπως είναι γνωστό περιέχεται στη ROm είναι τρεις ταχύτητες πιο γρήγορος από πριν... Η πληκτρολόγηση σε 3 chat ταυτόχρονα είναι παιχνιδάκι ενώ ακόμα μετά από 18 περίπου ώρες χρήσης δεν έχει γίνει reset, ή κάποιο κόλλημα.

 

Δεν έχω παρατηρήσει ακόμα το πρόβλημα με την κάρτα μνήμης που εξαφανίζεται. Σε ότι αφορά τις άλλες ROMS, η official είναι ισάξια σε ταχύτητα με την 2.5 αλλά και με την 3άρα. Η απουσία κάποιων προγραμμάτων όμως από την Black pro την κάνουν να δείχνει σαφώς πιο γρήγορη.

 

Η official έχει όπως είναι αναμενόμενο:πλήρως εξελληνισμένο μενού, 160 χαρακτήρες σε SMS, ρυθμίσεις MMS, GPRS, HSDPA για όλα τα ελληνικά δίκτυα έτοιμες, ελληνικό hardware πληκτρολόγιο με ελληνική πρόβλεψη κειμένου... predictive input ανάλογη του Hikeyboard. Δεν περιμένει δηλαδή να μάθει τις λέξεις, προτείνει άμεσα λέξεις στα ελληνικά και τονισμένες μάλιστα. π.χ. Πρότεινε την «Πάτρα» χωρίς να την έχω ξαναπατήσει ποτέ πριν. Πρέπει να τονίσω τη μεγάλη αυξηση της ευχρηστίας του πληκτρολογίου, αφού πλέον η απόκρισή του στην πίεση των πλήκτρων είναι κάτι παραπάνω από άμεση.

 

Μέχρι στιγμής δεν υποστηρίζεται το Smart Dialling αλλά ετοιμάζεται στην επόμενη έκδοση ελληνικών.

 

Το HSDPA είναι ενεργοποιημένο by default.

 

Έχω εγκαταστήσει: SPB Diary, Mobile Shell, GPRS Monitor, Hikeyboard, TCPMP, Resco Explorer + Plugins, Resco Photo Viewer, Skype, WM Profiles, iphone dial pad, WM5 New Menu, MemMaid, SPB Backup, HTweakC, psShutxp, Device Lock by Buzz.

 

Η συσκευή ξεκινάει με 26 ΜΒ free και φορτωμένα όλα όσα χρειάζομαι: Mobile Shell, Profiles, Hikeyboard, GPRS Monitor. Μετά απο 10 ώρες και κανένα reset έχει πέσει :p στα 20 περίπου. Δοκίμασα και Destinator 6.0 χωρίς πρόβλημα. Μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα πλοήγησης στα μενού του.

 

Μοναδική στασιμότητα. Ένα hard reset όταν έβαλα εσκεμμένα το Blimkeys. Ήμουν σίγουρος όμως και είχα πάρει backup. Δε ξέρω μήπως κάνω κάτι λάθος εγώ με αυτό το πρόγραμμα. Το έβαλα μια φορά στα WM 5.0, δούλεψε. Μετά έκανα ένα reset δεν ξαναξύπνησαν. Το ξαναέβαλα στην AKU 3.3 των 5.0, πάλι hard reset. Το δοκίμασα στα 6.0, πάλι hard reset. :p Δεν είναι γραφτό να παίξω με το προγραμματάκι αυτό.

 

Αυτά για την ώρα.

 

καλη δουλεια μυθε και ευχαριστουμε :)

 

να αντιπαραθεσω και το δικο μου με την 3.0 black pro

 

με εγκατεστημενα τα

 

resco file explorer

resco photo viewer

leng lite for tytn

slovoed 2005 en-gr

htweakc 2.1

weather panel

memory map pocket (sea navigation) os5

destinator 6.1

igo 2007

mem maid 1.72

hellenic calendar dimitris papadimitrioy

ptravel alarm

ilauncher

handy menu dinarsoft

pocket mechanic v2.30

Formula 1 2007 v.2.0

OxiosMemory

DivXPlayer

PocketMusic.4.2.6.Bundle

SMS_Scheduler_PPCv1.0_3-2-07

Spb Backup

Tweaks2k2NET v3250

xcpuscalar 2007

 

phone dashboard αλλα θα το πεταξω...(δεν δουλευει πολυ καλα στην 3.0 αντιθετα απο την 2.5 που πηγαινε καλυτερα αν αφαιρεσεις που μετα απο κανα 8αωρο μπερδευε τα του προηγουμενου με του επομενου :lol:...σχετικο για το dashboard :p )

και καποια αλλα καλουδια που βολευουν εμενα και δεν υπηρχαν στην ρομ του jj :)

 

το τηλ ξεκιναει με 30,5 -31.5 mb ελευθερη ραμ και μετα απο 2-3 μερες χωρις καμια επανεκινηση δεν πεφτει κατω απο 25 mb (το χρονικο διαστημα των 3 ημερων ειναι σημειο αναφορας απο την 2.5 μιας και τα ιδια ισχυουν στην 3.0 απλα δεν εχει κλεισει ακομα 2 μερες στο τηλ μου :D )

 

dest kai igo αλλα και το pocket nav δουλευουν μια χαρα και γρηγοροτατα ..

 

καταλογος επαφων και λειτουργια τηλεφωνου απαιχτος ..και εκει ειναι ολα τα λεφτα ....

σημειωση ..εχω απενεργοποιημενο το phone skin ωστε με το που ανοιγω το πληκτρολογιο και παταω space ειμαι αμεσως στον καταλογο του τηλ (last calls + επαφες)

με αποτελεσμα με την ελληνικη γλωσσα που εχω στο πληκτρολογιο ως 1η επιλογη η αναζητηση επαφων να ειναι παιχνιδακι ακομα και με ενα χερι;)

 

η μπαταρια παει πολυ καλυτερα (χωρις να βαζω το χερι μου στην φωτια για το πολυ αλλα ειναι καλυτερα σχετικα με την 2.5;))

 

απο εκει και μετα ολα τα υπολοιπα ειναι θεμα στησιματος των εφαρμογων πως βολευει τον καθενα...

 

αρνητικα

 

δεν εχει ελληνικο interface (για οποιον δεν ξερει αγγλικα ειναι προβλημα μονο)

 

δεν συνδεεται με bl hands free τουλαχιστον με ενα νοκια που εχω τα τελευταια χρονια αλλα ...μεταξυ μας?? και τι εγινε??:rolleyes:

 

edit

η προταση λεξεων στα ελληνικα κατα την πληκτρολογηση ειναι και εδω !

με επιλογη σου απο 0 -6 προτεινομενες λεξεις κατα την πληκτρολογηση ..

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

sxetika me to bt, nomizw o jj evgale updated bt drivers, kai nomizw tous enswmarwse idi stin black v3.0.1 Twra sxetika me to pliktrologio eilikrina den exei kamia sxesi to leng sygritika me to elliniko xt9(deste stin tegic ti gamati methodos eisagwgis einai). Thes na grapseis ena epitheto se mia epafi "Grigoriadis" kai to vriskei, to proteinei kai me provlepomeno tonismo sto a!!! Oli I magia twn wm6 stis qwerty syskeves einai to xt9. Oi qwertakides tha to latrepsete...
Link to comment
Share on other sites

sxetika me to bt, nomizw o jj evgale updated bt drivers, kai nomizw tous enswmarwse idi stin black v3.0.1 Twra sxetika me to pliktrologio eilikrina den exei kamia sxesi to leng sygritika me to elliniko xt9(deste stin tegic ti gamati methodos eisagwgis einai). Thes na grapseis ena epitheto se mia epafi "Grigoriadis" kai to vriskei, to proteinei kai me provlepomeno tonismo sto a!!! Oli I magia twn wm6 stis qwerty syskeves einai to xt9. Oi qwertakides tha to latrepsete...

 

πανο δεν το ηξερα φιλε αυτο:blink:

 

θα το δοκιμασω :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι σύντομα ή θα πρέπει να βάλω κάποια από τις δύο unofficial ?

Ακούγεται κάτι για τέλος Ιουνίου. Αν αντέχεις... :)

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι σύντομα ή θα πρέπει να βάλω κάποια από τις δύο unofficial ?

 

σε ποιο απο τα δυο τηλεφωνα :rolleyes: κελτονα??:)

 

στον τιτανα που εχεις η στον αντικαταστατη του που θελεις να παρεις :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ το Ρ3300 μου απάντησαν Ιούνιο ,για τον τιτάνα που τελικά θα τον κρατήσω αλλά θα πάρω και ένα Ρ3300

 

παρε καλυτερα το 3600 ;)

 

ειναι κλασεις ανωτερο απο το 3300 και κανουν τα ιδια λεφτα....

 

ΥΓ

 

δεν ειναι αναγκη να ποσταρεις την ιδια ερωτηση σε διαφορετικα threads;)

την απαντηση θα την παρεις ουτως η αλλως :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται κάτι για τέλος Ιουνίου. Αν αντέχεις... :)

 

nixx

 

εσυ νικο τι θα κανεις ? :rolleyes::rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εσυ νικο τι θα κανεις ? :rolleyes::rolleyes:

 

Δασκαλε αυτο "elliniko xt9" απο που θα το "αγορασουμε" ? :D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με screenshots και video. Τα screenshots είναι για να δουν οι ενδιαφερόμενοι πως θα είναι η ελληνική έκδοση, το μενού και γενικότερα οι εικαστικές παρεμβάσεις στο λειτουργικό.

 

http://www.myphone.gr/gallery/showphoto.php/photo/17802/cat/500/ppuser/9/sortby/f/sorttime/1/way/asc

 

Το video είναι σε μικρή ανάλυση, αλλά αρκετής διάρκειας. Το ανέβασα όχι για να δείτε το μενού, αφού δε θα διακρίνετε πολλά... αλλά για να πάρετε μια ιδέα από την ταχύτητα πλοήγησης, το πως λειτουργεί κάτω από αρκετή «πίεση» και συνεχείς πιέσεις πλήκτρων ένα TyTN φορτωμένο - αρκετά - θα έλεγα, αν δείτε ειδικά οτι έχω βάλει σχεδόν όλο το iPhone μενού (εκτός από τα εικονίδια και το WAD που δε μου αρέσουν).

 

Ειδικά ο dialer (iPhone) είναι 2.5 ΜΒ αρχείο με μεγάλα γραφικά αλλά πανέμορφα. Παρόλα αυτά το κινητό πάει μια χαρά χωρίς πρόβλημα όπως θα δείτε. By the way, η καθυστέρηση στο φόρτωμα της σελίδας του Myphone όταν ενεργοποιώ τον IE οφείλεται στο οτι ο WiFi router μου κατέβαζε κάτι torrent στα κόκκινά του :p, έτσι το διαθέσιμο bandwidth ήταν πολύ λίγο. :p

 

Have a look... επισημαίνω, προσέξτε την ταχύτητα πλοήγησης και το φόρτωμα των εφαρμογών... μη μου λέτε για την ποιότητα του video :p

 

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Τι μας κάνεις ρε μύθε νυχτιάτικα :D

 

θενκς για το χρόνο που διέθεσες... τα σάλια τώρα ποιός θα τα μαζέψει ; :p

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...