Jump to content

Google Pixel 8 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μπορείτε να μου υπενθυμίσετε. Για να ενεργοποιήσω το 5g cosmote πρέπει να βάλω τη sim πρώτα σε ενεργοποιημενη συσκευή; Έστειλα 5g 1333 και απάντησαν ότι δεν υποστηρίζεται. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, cgioris said:

Παιδιά μπορείτε να μου υπενθυμίσετε. Για να ενεργοποιήσω το 5g cosmote πρέπει να βάλω τη sim πρώτα σε ενεργοποιημενη συσκευή; Έστειλα 5g 1333 και απάντησαν ότι δεν υποστηρίζεται. 

Όχι σε ενεργοποιημένη συσκευή αλλά σε συσκευή που υποστηρίζεται.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Στην άχρηστη είδηση της ημέρας, πήρε το μάτι μου ότι με το τελευταίο update το θερμόμετρο λειτουργεί και για το σώμα στην Ευρώπη. Δεν το έχω κάνει ακόμα, οπότε δεν ξέρω.

Edited by Sotnem
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει γίνει ακόμα Ελλάδα....κάπου πήρε το μάτι μου για συγκεκριμένες χώρες στην Ευρώπη. Μικρό το κακό, θα έρθει και αυτό κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Sotnem said:

Στην άχρηστη είδηση της ημέρας, πήρε το μάτι μου ότι με το τελευταίο update το θερμόμετρο λειτουργεί και για το σώμα στην Ευρώπη. Δεν το έχω κάνει ακόμα, οπότε δεν ξέρω.

Ούτως η άλλως με Shizuku κι ένα επιπλέον apk αρχείο, το έχω και δουλεύει κανονικά χωρίς root.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Επειδή σκέφτομαι να πάρω το κινητό δώρο στην αδερφή μου, μπορείτε μήπως να μου απαντήσετε σε τρία ερωτήματα?

 

1) Αν αγοραστεί από Ελλάδα, από την στιγμή που δεν εισάγεται επισήμως στην Ελλάδα (δεν ξέρω αν έχει αλλάξει αυτό), τι γίνεται σε περίπτωση προβλήματος?

2) Αν αγοραστεί από Amazon DE, υπάρχει κάτι που θα πρέπει να προσέξω? (στο νήμα διάβασα κάτι για locked, αλλά δεν είμαι και πολύ εξοικειωμένος και δεν κατάλαβα τι γίνεται)

3) Από την στιγμή που δεν εισάγεται επισήμως στην Ελλάδα, υπάρχει κάτι που δεν θα λειτουργεί εδώ ή ενδεχομένως να δυσλειτουργεί?

 

Συγνώμη για τις ερωτήσεις και ευχαριστώ για τον χρόνο σας, απλά θέλω να της πάρω ένα κινητό με όσο το δυνατό καλύτερη κάμερα στα 650-700€ και μου φαίνεται ότι το Pixel 8 pro είναι από τις καλύτερες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, achilleas10 said:

Καλησπέρα σας,

 

Επειδή σκέφτομαι να πάρω το κινητό δώρο στην αδερφή μου, μπορείτε μήπως να μου απαντήσετε σε τρία ερωτήματα?

 

1) Αν αγοραστεί από Ελλάδα, από την στιγμή που δεν εισάγεται επισήμως στην Ελλάδα (δεν ξέρω αν έχει αλλάξει αυτό), τι γίνεται σε περίπτωση προβλήματος?

2) Αν αγοραστεί από Amazon DE, υπάρχει κάτι που θα πρέπει να προσέξω? (στο νήμα διάβασα κάτι για locked, αλλά δεν είμαι και πολύ εξοικειωμένος και δεν κατάλαβα τι γίνεται)

3) Από την στιγμή που δεν εισάγεται επισήμως στην Ελλάδα, υπάρχει κάτι που δεν θα λειτουργεί εδώ ή ενδεχομένως να δυσλειτουργεί?

 

Συγνώμη για τις ερωτήσεις και ευχαριστώ για τον χρόνο σας, απλά θέλω να της πάρω ένα κινητό με όσο το δυνατό καλύτερη κάμερα στα 650-700€ και μου φαίνεται ότι το Pixel 8 pro είναι από τις καλύτερες επιλογές.

1. Αν δεν αναλαμβάνει αυτός από τον οποίον το αγόρασες θα πρέπει να το στείλεις εσύ με κάποιον τρόπο στη χώρα αγοράς για τα περαιτέρω.

2. Όχι, δεν υπάρχουν κλειδωμένα Pixel. Το πλεονέκτημα με το Amazon είναι ότι σε περίπτωση προβλήματος το στέλνεις σε αυτούς (κάτι σαφώς ευκολότερο από το να το πάρεις από το σκρουτζ).

3. Λίγο μπερδεμένο γιατί παίζει ρόλο και ο πάροχος. Σε γενικές γραμμές πιθανότατα δεν θα έχεις VoWiFi (το οποίο όμως αν σε απασχολεί, μπορείς να το ενεργοποιήσεις με μια διαδικασία, αλλά θέλει να το κάνεις ξανά μετά από κάθε μηνιαίο update). Κατά τα άλλα σε Cosmote τουλάχιστον 5G και VoLTE δουλεύουν κανονικά. Νομίζω και στους άλλους παρόχους, απλά καλό είναι να το επιβεβαιώσουν παιδιά που είναι σε αυτούς. Από εκεί και πέρα κάποια από τα Features που υπάρχουν στα Pixel παίζουν μόνο στις ΗΠΑ ή στις ΗΠΑ και σε λίγες ακόμα χώρες. Μιλάω π.χ. για λειτουργίες τύπου να παίρνει ο Assistant τηλέφωνο και να κάνει κράτηση, αν θες να αποφεύγεις κάποιον να απαντάει ο Assistant στην κλήση και διάφορα τέτοια πράγματα. Το τηλέφωνο είναι πλήρως λειτουργικό, αλλά κάποιες υπηρεσίες είναι μόνο για ΗΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο και τις απαντήσεις σας.

Το καλό είναι ότι θέλω να πάρω το κινητό τον Οκτώβριο, οπότε μέχρι τότε (απ' ότι διαβάζω) θα βγει το νέο update. Αν τότε λειτουργούν τα 5g, Volte και Vowifi με Vodafone, θα της το πάρω γιατί μου φαίνεται πολύ καλό κινητό.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, baspats said:

Πήραμε και Android 15 QPR1 Beta 2 

Καλησπερα. Wi-Fi Calling σε Cosmote ακόμα ΄΄ζωντανο΄΄ στην Beta ? Ρωταω γιατι δεν ξερεις ποτε με την Google...

Link to comment
Share on other sites

On 13/9/2024 at 5:33 ΜΜ, pouneridis said:

Καλησπερα. Wi-Fi Calling σε Cosmote ακόμα ΄΄ζωντανο΄΄ στην Beta ? Ρωταω γιατι δεν ξερεις ποτε με την Google...

Δουλέυει κανονικά!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι γενικά gps και Bt τα έχετε μόνιμα ανοιχτά η μόνο οταν τα χρειάζεστε? Ρωτάω μηοως το λογισμικό ai κάνει μονο του δουλειά οπως πχ με τον nfc

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Shinig said:

Να ρωτήσω κάτι γενικά gps και Bt τα έχετε μόνιμα ανοιχτά η μόνο οταν τα χρειάζεστε? Ρωτάω μηοως το λογισμικό ai κάνει μονο του δουλειά οπως πχ με τον nfc

Μόνιμα ανοιχτά. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, baspats said:

Μόνιμα ανοιχτά. 

Και απο μπαταρία? 

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Shinig said:

Και απο μπαταρία? 

Το bt δεν το κλείνω γιατί έχω smartwatch συνδεδεμένο. To gps ανοίγει μόνο όταν το ζητάει κάποια εφαρμογή. Δεν έχω τσεκάρει για να δω διαφορά σε μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

On 21/9/2024 at 11:41 ΜΜ, baspats said:

 

Κάποιον αξιόπιστο dns έχουμε άλλον γιατί ο Adguard δεν παίζει ωρα τωρα.

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...