Jump to content

Google Pixel 8 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

31 minutes ago, Minas_Kriti said:

Καλησπέρα, εγώ έχω vodafone και αυτήν(AP2A.240605.024) την ενημέρωση, αλλά δεν βρίσκω επιλογή wifi calling

Sorry η Vodafone έχει μόνο στην τελευταία beta. Στην σταθερή μόνο Νόβα τα έχει όλα 

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξαναρωτηθει αλλά δεν έχει απαντηθεί με σαφή τροπο. Εγώ είχα δύο ναυαρχίδες πριν λίγα χρόνια xiaomi και OnePlus και το καλοκαίρι κοντά 40 βαθμούς έβγαζε pop up και εκλέινε αυτόματα πολλές εφαρμογές μέχρι και μαύρη οθόνη. Μετά σε midrange που είχα δεν είχα ποτέ !! το ίδιο θέμα από άλλη μάρκα...... Και επειδή το καλοκαίρι είναι ζεστό στην Ελλάδα:

Η ερώτηση είναι αν σας έχει παρουσιάσει το παραπάνω πρόβλημα που καθιστά το κινητό --> μη λειτουργικό.

 

Υ.Γ κάνω πολύ απλή χρήση, χωρίς παιχνίδια , background apps κτλ...

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Dejan457 said:

Έχει ξαναρωτηθει αλλά δεν έχει απαντηθεί με σαφή τροπο. Εγώ είχα δύο ναυαρχίδες πριν λίγα χρόνια xiaomi και OnePlus και το καλοκαίρι κοντά 40 βαθμούς έβγαζε pop up και εκλέινε αυτόματα πολλές εφαρμογές μέχρι και μαύρη οθόνη. Μετά σε midrange που είχα δεν είχα ποτέ !! το ίδιο θέμα από άλλη μάρκα...... Και επειδή το καλοκαίρι είναι ζεστό στην Ελλάδα:

Η ερώτηση είναι αν σας έχει παρουσιάσει το παραπάνω πρόβλημα που καθιστά το κινητό --> μη λειτουργικό.

 

Υ.Γ κάνω πολύ απλή χρήση, χωρίς παιχνίδια , background apps κτλ...

Όχι ποτέ! Αν και καλοκαίρι δεν έχω κάνει ακόμα με το 8pro. Πάντως να μου κλείσει απο θερμοκρασία ή να είναι μη λειτουργικό δεν μου είχε συμβεί ούτε στο 6 προ ουτε στο 7 προ

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Dejan457 said:

Έχει ξαναρωτηθει αλλά δεν έχει απαντηθεί με σαφή τροπο. Εγώ είχα δύο ναυαρχίδες πριν λίγα χρόνια xiaomi και OnePlus και το καλοκαίρι κοντά 40 βαθμούς έβγαζε pop up και εκλέινε αυτόματα πολλές εφαρμογές μέχρι και μαύρη οθόνη. Μετά σε midrange που είχα δεν είχα ποτέ !! το ίδιο θέμα από άλλη μάρκα...... Και επειδή το καλοκαίρι είναι ζεστό στην Ελλάδα:

Η ερώτηση είναι αν σας έχει παρουσιάσει το παραπάνω πρόβλημα που καθιστά το κινητό --> μη λειτουργικό.

 

Υ.Γ κάνω πολύ απλή χρήση, χωρίς παιχνίδια , background apps κτλ...

Εμένα στο 7 Pro που έχω, πέρυσι το καλοκαίρι γενικά ζεσταινοταν. Αυτό που μου έκανε ήταν να σταματάει μόνο του διεργασίες τύπου συγχρονισμό φωτογραφιών στο google photos μέχρι να κρυώσει. Μου έβγαζε και μήνυμα στην εφαρμογή. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επιστροφή σε android μετά από αρκετό καιρό. Συγκεκριμένη απορία: Όταν είναι  συνδεδεμένο στο αυτοκίνητο και κάνω κλήση, ενώ ακούγεται αρχικά από το αυτοκίνητο γυρνάει στο ρολόι που είναι επίσης συνδεδεμένο με το τηλέφωνο και πρέπει να ξαναεπιλέξω το αυτοκίνητο για να μιλήσω μια χαρά στη συνέχεια. Όταν με καλούν, κανένα θέμα. Είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω ή είναι ψιλοbug; Ευχαριστώ.

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, eklipsi said:

Καλησπέρα. Επιστροφή σε android μετά από αρκετό καιρό. Συγκεκριμένη απορία: Όταν είναι  συνδεδεμένο στο αυτοκίνητο και κάνω κλήση, ενώ ακούγεται αρχικά από το αυτοκίνητο γυρνάει στο ρολόι που είναι επίσης συνδεδεμένο με το τηλέφωνο και πρέπει να ξαναεπιλέξω το αυτοκίνητο για να μιλήσω μια χαρά στη συνέχεια. Όταν με καλούν, κανένα θέμα. Είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω ή είναι ψιλοbug; Ευχαριστώ.

Είναι bluetooth priority. Προσωπικά δεν έχω βρει άκρη. Με το Huawei που είχα (p30 Pro) επέλεγε αυτόματα τα ακούστηκα ή το αμάξι και όχι το ρολόι. Με το pixel 7 Pro που έχω τώρα, επιλέγει πάντα την συσκευή που είναι περισσότερο συνδεδεμένη άρα πάντα το ρολόι. Η μόνη λύση που βρήκα ήταν να κλείσω από τις ρυθμίσεις του bluetooth την μεταφορά ήχου στο ρολόι. Από τότε πάνε όλες οι κλήσεις ή στα ακουστικά ή στο αμάξι. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Είναι bluetooth priority. Προσωπικά δεν έχω βρει άκρη. Με το Huawei που είχα (p30 Pro) επέλεγε αυτόματα τα ακούστηκα ή το αμάξι και όχι το ρολόι. Με το pixel 7 Pro που έχω τώρα, επιλέγει πάντα την συσκευή που είναι περισσότερο συνδεδεμένη άρα πάντα το ρολόι. Η μόνη λύση που βρήκα ήταν να κλείσω από τις ρυθμίσεις του bluetooth την μεταφορά ήχου στο ρολόι. Από τότε πάνε όλες οι κλήσεις ή στα ακουστικά ή στο αμάξι. 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Φαίνεται ότι δουλεύει όπως λες. Ευχαριστώ και πάλι.

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος κάτοχος και εγώ

Ρε παιδιά έχει άλλος θέμα με το κύκλωσε για αναζήτηση;

Ξαφνικά δεν λειτουργεί και μου λέει ενεργοποιησέ το ενώ ήταμ ενεργοποιημένο

Το θέμα είναι ούτε στις ρυθμίσεις το βρίσκω τι γίνεται;

Screenshot_20240621-135407~2.png

1 hour ago, theke13 said:

Καλησπέρα νέος κάτοχος και εγώ

Ρε παιδιά έχει άλλος θέμα με το κύκλωσε για αναζήτηση;

Ξαφνικά δεν λειτουργεί και μου λέει ενεργοποιησέ το ενώ ήταμ ενεργοποιημένο

Το θέμα είναι ούτε στις ρυθμίσεις το βρίσκω τι γίνεται;

Screenshot_20240621-135407~2.png

Όλα καλά

Είχα σαν πρόγραμμα ανζήτησης το duckduckgo και ήθελε τι chrome

Edited by theke13
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, eklipsi said:

Αναμονή κλήσεων έχουμε στο τηλέφωνό μας; Αστείο ακούγεται, ξέρω... 

ναι κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως κλειδώνουμε την αρχική οθόνη να μην κουνιούνται τα εικονίδια?Οπως πχ στον nova? Πάντως η μπαταρία εινα βράχος άνετα με μερα με μόνιμα Bluetooth δεδομένα wifi !

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δεν άντεξα και ήρθα στην παρέα του 8pro κ εγώ. Μαύρο 256 από πλαίσιο 

Απο Τρίτη μεσημέρι λογικά θα έχω τη συσκευή 

Link to comment
Share on other sites

Για θήκη έριξα παραγγελία αυτή 

https://www.aliexpress.com/item/1005006374998252.html

Μπορει να είναι άσχημη αλλά προστατεύει πολύ καλά. 

Την είχα παρει και για το oneplus 12 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, patrik said:

Λοιπόν δεν άντεξα και ήρθα στην παρέα του 8pro κ εγώ. Μαύρο 256 από πλαίσιο 

Απο Τρίτη μεσημέρι λογικά θα έχω τη συσκευή 

απο τις πιο ολοκληρωμενες συσκευες

Μεγεια

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikosz75013 said:

Παιδιά βγήκε νέο update ;;1 giga κοντά ;

το τελευταιο ειναι στις  18/6/24

AP2A.240605.024

Edited by bujinkan
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις παρέλαβα. 

Ερώτηση 

Η διάταξη αλλάζει στα 3 πλήκτρα κάτω; θέλω το τρίγωνο να το φέρω δεξιά και το τετράγωνο αριστερά 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, patrik said:

Παιδιά μόλις παρέλαβα. 

Ερώτηση 

Η διάταξη αλλάζει στα 3 πλήκτρα κάτω; θέλω το τρίγωνο να το φέρω δεξιά και το τετράγωνο αριστερά 

Βγάλετε τα εντελώς τζάμπα οθόνη πιάνουν 

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, patrik said:

Μπα δεν μπορώ μόνο με κίνησεις. Μπερδεύομαι πολύ 😁

και εγω δεβ νπορουσα...συνηθεια ειναι σε 2 μερες θα θα το συνηθισεις και δεν θα γυρνας πισω

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.insomnia.gr/classifieds/item/2245823-google-pixel-8-pro-obsidian-128gb/

Σε περίπτωση που το θέλει κάποιος 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, patrik said:

Παλικάρια έχει δοκιμάσει κανείς σας αυτή τη μεμβράνη; 

https://www.skroutz.gr/s/48863795/Whitestone-Dome-Uv-Gen-Screen-Protector-Google-Pixel-8-Pro-WSD98.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Την 'εχω βάλει εγώ. Για εμένα οτι καλύτερο σε μεμβράνη απο πλευράς αφής. Μοναδικό αρνητικό πως με τη μέθοδο που τοποθετείται δημιουργει μια γραμμή στο κέντρο της οθόνης, η οποία όμως εφυγε μετά απο μερικές μέρες χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...