Jump to content

Redmi Note 13 Pro+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, mantilas said:

Το κάνουν όσα έχουν ois. Υπάρχει και θέμα στο φόρουμ αν γκουγκλαρεις θα το βρεις. Όσα κινητά έλεγξα μέχρι τώρα και έχουν ois το κάνουν όσα δεν έχουν όχι. Δεν πιστεύω να τρολαρεις; 😄

Συνεχίζω να λέω ότι δεν έχω κανέναν θόρυβο, άσε που το κουναγα κοντά στο αυτί καί ή γυναίκα μου με πέρασε για τρελό 😂

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 275
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Λοιπόν, σίγουρα είναι το ois. Όταν ανοίγω την εφαρμογή της κάμερας δεν ακούγετε κιχ που σημαίνει ότι ενεργοποιητε το ois. Αρα όλα καλά. 

Link to comment
Share on other sites

On 16/2/2024 at 11:58 ΠΜ, mantilas said:

Το παρήγγειλα από ένα κατάστημα στα 360 ευρώ οι οποίοι με διαβεβαίωσαν ότι έχει επίσημη εγγύηση 2 χρόνια από την infoquest. Πριν 1 μήνα είχα παραγγείλει άλλο ένα κινητό το poco x5 pro και η συσκευασία είχε αυτοκόλλητο από την Foqus η οποία είδα ότι συνεργάζεται με την Infoquest. 

Μιλάμε για το 12/512 ευρωπαϊκό 

Καλησπέρα,από ποιο κατάστημα το πήρες σε αυτή την τιμή γιατί ενδιαφέρομαι;

 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, highland1 said:

Καλησπέρα,από ποιο κατάστημα το πήρες σε αυτή την τιμή γιατί ενδιαφέρομαι;

 

ενδιαφέρομαι κ εγω....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Έχω εδώ και ένα μήνα το συγκεκριμένο τηλέφωνο και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.

Το συγκεκριμένο θέμα με το εφέ ειδοποίησης το έχω και εγώ. Αν και το έχω ενεργοποιήσει δε δουλεύει καθόλου. Δε ξέρω τι συμβαίνει. Βρήκε κανείς καμιά λύση;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να γράψω εδώ από που το πήρα 

Να πω εδώ πως αντίθετα από το poco αυτό δεν είχε κάποιο αυτοκόλλητο με τον εισαγωγέα. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, mantilas said:

Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να γράψω εδώ από που το πήρα 

Να πω εδώ πως αντίθετα από το poco αυτό δεν είχε κάποιο αυτοκόλλητο με τον εισαγωγέα. 

Επειδή το έχω ακουστά το μαγαζί που έστειλες,κοίταξε μήπως είναι τίποτα  παραεισαγωγής.

Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, mantilas said:

Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να γράψω εδώ από που το πήρα 

Να πω εδώ πως αντίθετα από το poco αυτό δεν είχε κάποιο αυτοκόλλητο με τον εισαγωγέα. 

Αν δεν έχει το αυτοκόλλητο της Infoquest τότε μάλλον δεν θα είναι επίσημης εισαγωγής.

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα διεξοδικά το κουτί και έχει αυτοκόλλητο που γράφει 

Importer Xiaomi Netherlands. Και στα χαρτιά μέσα έχει και Ελληνικά. 

Άρα λογικά έχει κανονικά εγγύηση; 

Η θα πρέπει να σταλεί Ολλανδία; 

Edited by mantilas
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mantilas said:

Έψαξα διεξοδικά το κουτί και έχει αυτοκόλλητο που γράφει 

Importer Xiaomi Netherlands. Και στα χαρτιά μέσα έχει και Ελληνικά. 

Άρα λογικά έχει κανονικά εγγύηση; 

Η θα πρέπει να σταλεί Ολλανδία; 

Έχεις εγγύηση κανονικά, αλλά απ'όσο γνωρίζω η infoquest δεν αναλαμβάνει σέρβις στα μη επίσημης εισαγωγής,οπότε θα πάει στο μαγαζί και αν έχουν αυτοί σέρβις θα το αναλάβουν αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες πριν με το SAMSUNG κατεβαζα την μπαρα και ειχε επιλογη τερματισμου η επανεκκινησης χωρις να χρειαζεται να πατησω το κουμπι στα πλαγια,αυτο εχει κατι αντοιστιχο;

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, antrenik said:

Παιδες πριν με το SAMSUNG κατεβαζα την μπαρα και ειχε επιλογη τερματισμου η επανεκκινησης χωρις να χρειαζεται να πατησω το κουμπι στα πλαγια,αυτο εχει κατι αντοιστιχο;

Nope

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα, έχω μια απορία. Στο μενού της μπαταρίας, έχει τη διάκριση στο μπλε "Χρήση Μπαταρίας" και στο κόκκινο "Εξάντληση Μπαταρίας". Η εξάντληση, πότε ακριβώς εμφανίζεται. Έχει τύχει στο διάγραμμα να δω μια σχετικά απότομη πτώση αλλά, σε ποιες περιπτώσεις συμβαίνει; Δεν έχω καταλάβει πλήρως. Σε μια περίπτωση έτυχε να το παρατηρήσω, όταν είχα βγάλει κάποια βίντεο και με το που συνδέθηκα σε WiFi, άρχισε να κάνει backup σε OneDrive & Google Photos, εκεί, επειδή γινόταν παρασκηνιακά η δουλειά, υπήρξε εξάντληση μπαταρίας κατά το διάγραμμα.

Άρα, συμβαίνει εξάντληση όταν τρέχουν πολλές διεργασίες μαζί; 

Screenshot_2024-02-28-11-09-07-210_com.miui.securitycenter.jpg

Επίσης, με την ταπετσαρία Καρουζέλ που έχω ως κλείδωμα οθόνης, για να μου δείχνει μια διαφορετική εικόνα κάθε φορά, έχω παρατηρήσει ότι είναι συγκεκριμένες εικόνες από ένα σημείο και έπειτα, υπάρχει τρόπος να εμπλουτιστούν; Σε παλαιότερη έκδοση MIUI (σε MIUI 12 συγκεκριμένα), θυμάμαι ότι μαζί με τη διαφορετική εικόνα, έβγαζε και ένα άρθρο προτεινόμενο και εκεί, όντως κάθε φορά έβγαζε μια διαφορετική εικόνα. Εδώ, δεν έχω κάτι αντίστοιχο, είναι λόγω της έκδοσης του MIUI, είναι επειδή έχω κλείσει τις διαφημίσεις; Εκτός αν, υπάρχει τρόπος να βάλω ως ταπετσαρία Καρουζέλ, φωτογραφίες δικές μου να εναλλάσσονται, υπάρχει κάτι τέτοιο; 

Πάντως, σε βραδινές λήψεις, με έχει εντυπωσιάσει, βγάζει πάρα πολύ καθαρές φωτογραφίες, παραθέτω στιγμιότυπα που με εντυπωσίασαν.

 

IMG_20240227_212803.jpg

IMG_20240227_212809.jpg

IMG_20240222_185730.jpg

Edited by tsimisde
Link to comment
Share on other sites

Σε λειτουργια wifi  ενεργοποιουνται παρασκηνιακα αρκετες εφαρμογες κυριως google μια και εχεις δωσει την συγκαταθεση σου , συνηθως το εχεις επιλεξει χωρις να το ξερεις η το επελεξες απο βιασυνη στο στησιμο του λειτουργικου οταν το πρωτοανοιξες εδωσες την συγκαταθεση σου να κανουν οτι θελουν οι google-εφαρμογες.

Επισης σε λειτουργια wifi  γινεται γιατι μπορει σε δικτυα κινητης τηλεφωνιας  να δημιουργηθουν υπερογκες χρεωσεις κυριως σε κατοχους που δεν εχουν απεριοριστο συμβολαιο να χασουν τα αγορασμενα πακετα δεδομενων.

Η λυσεις σαυτα  τα ζητηματα ειναι η να πας σε εφαρμογες που δεν τις θελεις να τις διαγραψεις η να τις απενεργοποιησεις, η να μπεις μεσα σε καθε εφαρμογη να κανεις την αναλογη επιλογη τι θες να κανει. Επισης να πας στις ρυθμισεις της google να δεις τι εχεις ενεργο και εχεις δωσει δικαιωματα.

Το λειτουργικο ειναι της google σκεπασμενο με το εκαστοτε περιβαλλον καθε εταιριας , κανει οτι θελει αυτο και δεν ρωταει η αλλιως ρωταει "πονηρα" ξερει οτι το αμελουν οι κατοχοι εκτος και εαν το διαχειριστεις σωστα να κρατας τα χαλιναρια...

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, s_nova said:

Σε λειτουργια wifi  ενεργοποιουνται παρασκηνιακα αρκετες εφαρμογες κυριως google μια και εχεις δωσει την συγκαταθεση σου , συνηθως το εχεις επιλεξει χωρις να το ξερεις η το επελεξες απο βιασυνη στο στησιμο του λειτουργικου οταν το πρωτοανοιξες εδωσες την συγκαταθεση σου να κανουν οτι θελουν οι google-εφαρμογες.

Επισης σε λειτουργια wifi  γινεται γιατι μπορει σε δικτυα κινητης τηλεφωνιας  να δημιουργηθουν υπερογκες χρεωσεις κυριως σε κατοχους που δεν εχουν απεριοριστο συμβολαιο να χασουν τα αγορασμενα πακετα δεδομενων.

Η λυσεις σαυτα  τα ζητηματα ειναι η να πας σε εφαρμογες που δεν τις θελεις να τις διαγραψεις η να τις απενεργοποιησεις, η να μπεις μεσα σε καθε εφαρμογη να κανεις την αναλογη επιλογη τι θες να κανει. Επισης να πας στις ρυθμισεις της google να δεις τι εχεις ενεργο και εχεις δωσει δικαιωματα.

Το λειτουργικο ειναι της google σκεπασμενο με το εκαστοτε περιβαλλον καθε εταιριας , κανει οτι θελει αυτο και δεν ρωταει η αλλιως ρωταει "πονηρα" ξερει οτι το αμελουν οι κατοχοι εκτος και εαν το διαχειριστεις σωστα να κρατας τα χαλιναρια...

Πιθανόν περάστηκε αυτόματα η ρύθμιση για δουλειά στο παρασκήνιο από την προηγούμενη συσκευή, δεν θυμάμαι να έδωσα την άδεια στην εφαρμογή. Τέλος πάντων, δεν είναι κάτι ενοχλητικό, συμβάλλει όμως στην εξάντληση της μπαταρίας απ'όσο καταλαβαίνω και φυσικά, παίζει ρόλο και το υλικό το οποίο αποστέλλεται στο Cloud, φωτογραφίες φεύγουν στο αψε σβήσε, βίντεο θέλουν παραπάνω χρόνο και ενέργεια για να φύγουν, ειδικά αν είναι υψηλής ανάλυσης. 

Παίζει φυσικά ρόλο και το ότι μπορεί επίτηδες το λογισμικό να κάνει τη δουλειά του υπογείως, χωρίς να ρωτήσει, σαφώς και είναι προτιμότερη από τη λογική του iOS όπου έπρεπε να έχει κάποιος ανοιχτή την εφαρμογή στο προσκήνιο για να γίνει η δουλειά, τουλάχιστον εδώ, γίνονται παράλληλα οι διαδικασίες....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με τις επαφες εχω ενα θεμα. Δεν μπορουμε να επιλεξουμε ποιες να εμφανιζει; Πως το ρυθμιζω;

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μια συμβουλή. Μην βιαστείτε να βάλετε tempered glass. Πήρα κάποια από Αλι και έχουν κόλλα μόνο περιμετρικά του γυαλιού. Την πρώτη φορά δεν το κατάλαβα και στράφι το ένα Μέχρι να βγει της nillkin δεν κάνω τίποτα εκτός κι αν υπάρχει κάποια πρόταση.Μην βγάζετε την μεμβρανη γιατί είναι πολύ καλής ποιότητας. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, zipperant said:

Παιδια με τις επαφες εχω ενα θεμα. Δεν μπορουμε να επιλεξουμε ποιες να εμφανιζει; Πως το ρυθμιζω;

Νομίζω είναι η εφαρμογή της Google και για να είμαι ειλικρινής, δε νομίζω ότι μπορεί να γίνει κάτι, δεν το έχω ψάξει βέβαια αλλά γενικά, έχει λίγες επιλογές και ρυθμίσεις ως εφαρμογή, τις βασικές και μόνο. 

 

2 ώρες πριν, mantilas said:

Μια συμβουλή. Μην βιαστείτε να βάλετε tempered glass. Πήρα κάποια από Αλι και έχουν κόλλα μόνο περιμετρικά του γυαλιού. Την πρώτη φορά δεν το κατάλαβα και στράφι το ένα Μέχρι να βγει της nillkin δεν κάνω τίποτα εκτός κι αν υπάρχει κάποια πρόταση.Μην βγάζετε την μεμβρανη γιατί είναι πολύ καλής ποιότητας. 

Νομίζω ότι και η ίδια η εταιρεία έχει πει προσοχή σε συγκεκριμένου τύπου tempered glass, αν βρω το σχετικό άρθρο, έχει πει ότι με τη χρήση ενός συγκεκριμένου τύπου τζαμιού, ενδέχεται να ακυρωθεί και η εγγύηση. Κάτι έλεγε ότι μπορεί να ρευστοποιηθεί η κόλλα και να χυθεί περιμετρικά της συσκευής, επηρεάζοντας υποδοχές, κουμπιά κτλ. ΔΕΝ το έλεγε για τη συσκευή μας, νομίζω ότι αναφερόταν σε μια συγκεκριμένη συσκευή η οποία έχει κι εκείνη curved οθόνη αν δεν με απατά η μνήμη μου, αυτές τις μέρες το διάβασα. Συνεπώς, διαβάζοντας αυτό, αποφάσισα ότι θα το αφήσω με το προστατευτικό που ήδη έχει, η εταιρεία θα ξέρει καλύτερα, δε ρισκάρω να βάλω κάτι έξτρα, εκτός αν βγεί κάτι με άδεια από την εταιρεία...

Link to comment
Share on other sites

On 28/2/2024 at 10:14 ΠΜ, tsimisde said:

Καλημέρα στην ομάδα, έχω μια απορία. Στο μενού της μπαταρίας, έχει τη διάκριση στο μπλε "Χρήση Μπαταρίας" και στο κόκκινο "Εξάντληση Μπαταρίας". Η εξάντληση, πότε ακριβώς εμφανίζεται. Έχει τύχει στο διάγραμμα να δω μια σχετικά απότομη πτώση αλλά, σε ποιες περιπτώσεις συμβαίνει; Δεν έχω καταλάβει πλήρως. Σε μια περίπτωση έτυχε να το παρατηρήσω, όταν είχα βγάλει κάποια βίντεο και με το που συνδέθηκα σε WiFi, άρχισε να κάνει backup σε OneDrive & Google Photos, εκεί, επειδή γινόταν παρασκηνιακά η δουλειά, υπήρξε εξάντληση μπαταρίας κατά το διάγραμμα.

Άρα, συμβαίνει εξάντληση όταν τρέχουν πολλές διεργασίες μαζί; 

Screenshot_2024-02-28-11-09-07-210_com.miui.securitycenter.jpg

Επίσης, με την ταπετσαρία Καρουζέλ που έχω ως κλείδωμα οθόνης, για να μου δείχνει μια διαφορετική εικόνα κάθε φορά, έχω παρατηρήσει ότι είναι συγκεκριμένες εικόνες από ένα σημείο και έπειτα, υπάρχει τρόπος να εμπλουτιστούν; Σε παλαιότερη έκδοση MIUI (σε MIUI 12 συγκεκριμένα), θυμάμαι ότι μαζί με τη διαφορετική εικόνα, έβγαζε και ένα άρθρο προτεινόμενο και εκεί, όντως κάθε φορά έβγαζε μια διαφορετική εικόνα. Εδώ, δεν έχω κάτι αντίστοιχο, είναι λόγω της έκδοσης του MIUI, είναι επειδή έχω κλείσει τις διαφημίσεις; Εκτός αν, υπάρχει τρόπος να βάλω ως ταπετσαρία Καρουζέλ, φωτογραφίες δικές μου να εναλλάσσονται, υπάρχει κάτι τέτοιο; 

Πάντως, σε βραδινές λήψεις, με έχει εντυπωσιάσει, βγάζει πάρα πολύ καθαρές φωτογραφίες, παραθέτω στιγμιότυπα που με εντυπωσίασαν.

 

IMG_20240227_212803.jpg

IMG_20240227_212809.jpg

IMG_20240222_185730.jpg

Για το καρουζελ πας παντα ενεργη οθονη & οθόνη κλειδωματος και μετα καρουζελ και την απενεργοποιεις.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απο widgets είναι για κλάματα ,εκτός αν κανω εγώ κατι λάθος. 

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, antrenik said:

Πάντως απο widgets είναι για κλάματα ,εκτός αν κανω εγώ κατι λάθος. 

Πατάς παρατεταμένα στην αρχική οθόνη μέχρι να σου εμφανιστεί η επιλογή γραφικά στοιχεία.

Επίλεξε την και στην επόμενη καρτέλα κατέβα μέχρι να βρεις το "εφαρμογές με πολλά γραφικά στοιχεία" και επίλεξε την επιλογή "όλα".

Στην επόμενη καρτέλα διάλεξε κάτω χαμηλά στην οθόνη την επιλογή "γραφικά στοιχεία android"

Τώρα νομίζω πως βλέπεις αυτό που έψαχνες.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, soulfunkdjx said:

Πατάς παρατεταμένα στην αρχική οθόνη μέχρι να σου εμφανιστεί η επιλογή γραφικά στοιχεία.

Επίλεξε την και στην επόμενη καρτέλα κατέβα μέχρι να βρεις το "εφαρμογές με πολλά γραφικά στοιχεία" και επίλεξε την επιλογή "όλα".

Στην επόμενη καρτέλα διάλεξε κάτω χαμηλά στην οθόνη την επιλογή "γραφικά στοιχεία android"

Τώρα νομίζω πως βλέπεις αυτό που έψαχνες.

Εμένα απλά μου εμφανίζει όλα τα widget από όλες τις εφαρμογές, δεν βρίσκω τις επιλογές "εφαρμογές με πολλά γραφικά στοιχεία", κάνω κάτι λάθος; 

Έψαχνα κι εγώ έξτρα widgets για να είμαι ειλικρινής.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς,δεν έχει αυτό πού έψαχνα, αλλά καί αυτά που έχει ούτε επεξεργασία δεν μπορείς νά κάνεις 

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα το τηλεφωνο.  Εχω κοσμοτε. Γιατι μου λεει οτι δεν υποστηριζει 5g? Στελνω 5g στο 1333. Αλλα ματαιος κοπος

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, zipperant said:

Παιδια πηρα το τηλεφωνο.  Εχω κοσμοτε. Γιατι μου λεει οτι δεν υποστηριζει 5g? Στελνω 5g στο 1333. Αλλα ματαιος κοπος

Στην προηγούμενη συσκευή είχες 5G; Αν όχι πρέπει να το ενεργοποιήσεις σε συμβατή συσκευή ή πάρε τηλέφωνο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...