Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, xabos said:

Ίσως με αυτόν τον τρόπο,  κλέψουμε λίγο από του s24 ultra, την τεχνολογία..

Η πρώτη εικόνα από πάνω  (στην μέση) είναι χωρίς τζάμι...η συσκευή μόνη κ με το FLOLAB.ONETIME PRO

Όταν είχε βγει η συσκευή τον Σεπτέμβριο, δεν θυμάμαι να υπήρχε το συγκεκριμένο τζάμι της FLOLAB. 

Δεν έχει μεγάλη αντοχή σε πτώση, αλλά κάνει πολύ καλή διαχείριση στα χρώματα κ είναι anti glare....

Εγώ πάντως, έριξα μία παραγγελία, να το δοκιμάσω...😎

Screenshot_20240224-063500.png

Screenshot_20240224-063559.png

Link?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

https://flolab.io/collections/iphone-15-pro-max-screen-protector/products/iphone-15-pro-max-screen-protectors?variant=43315920404631

Υπάρχει κ μια έκδοση με Matte όψη... αλλά αφήνει λίγο blure αίσθηση.....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 ώρες πριν, xabos said:

Αυτό χρησιμοποιώ εξαρχής, ότι καλύτερο υπάρχει…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω για το τζαμάκι της flolab. Μου ήρθε την Παρασκευή είναι ότι καλύτερο υπάρχει πιο πριν είχα ένα της Belkin που μου είχαν βάλει σε Apple Store στην Γερμανία. Το είχα πληρώσει σχεδόν 40€ και δεν κάλυπτε όλη την οθόνη είχε έντονα το rainbow effect και γρατζουνιστηκε βάζοντας το απλά στην τσέπη.  Μου έκαναν επιστροφή χρημάτων και με αυτά αγόρασα της Flolab. Τώρα ψάχνω για θήκη. Πήρα μια της ESR διαφανή αλλά κιτρίνισε, μετά πήρα μια της spigen χρωματιστή γύρω γύρω με διαφανή πλάτη με χοντρό πλαστικό και τα χρωματιστά μέρη άρχιζαν να κιτρινίζουν από την τριβή μέσα σε μόλις δυο εβδομάδες, εχθές παρέλαβα μια Torras διαφανή ελπίζω να μην αρχίζει να κιτρινίζει και αυτή. Αλλά ο συνδυασμός Flolab τζαμάκι και Torras θήκη δίνουν μια ωραία αίσθηση. 

Edited by AlexM2
Link to comment
Share on other sites

μπαίνει εύκολα το τζαμάκι της Flolab από κάποιον που έχει δύο αριστερά χέρια σαν και του λόγου μου;

Ή καλύτερα να αναλάβει κάποιος πιο επιδέξιος την τοποθέτηση; 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, iganiats said:

μπαίνει εύκολα το τζαμάκι της Flolab από κάποιον που έχει δύο αριστερά χέρια σαν και του λόγου μου;

Ή καλύτερα να αναλάβει κάποιος πιο επιδέξιος την τοποθέτηση; 

Δύο αριστερά χέρια ?? 🤔🤔

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Just now, koutsis said:

Δύο αριστερά χέρια ?? 🤔🤔

έκφραση αντίστοιχη του δυο αριστερά πόδια εννοώντας τον αδέξιο. 

😄

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, iganiats said:

μπαίνει εύκολα το τζαμάκι της Flolab από κάποιον που έχει δύο αριστερά χέρια σαν και του λόγου μου;

Ή καλύτερα να αναλάβει κάποιος πιο επιδέξιος την τοποθέτηση; 

Υπομονή θέλουν αυτά τα πράγματα τίποτα άλλο 

Αμα δεν έχεις προσπαθήσει με κανένα φτηνό πρώτα μην το δοκιμάζεις και το χαλάσεις 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tasos19s said:

Υπομονή θέλουν αυτά τα πράγματα τίποτα άλλο 

Αμα δεν έχεις προσπαθήσει με κανένα φτηνό πρώτα μην το δοκιμάζεις και το χαλάσεις 

επειδή παλιότερες προσπάθειες μου στέφθηκαν με πλήρη αποτυχία, - ευτυχώς με φτηνά τζάμια- καλύτερα να μην το προσπαθήσω. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, iganiats said:

επειδή παλιότερες προσπάθειες μου στέφθηκαν με πλήρη αποτυχία, - ευτυχώς με φτηνά τζάμια- καλύτερα να μην το προσπαθήσω. 

Ναι άφησε το 

Πες κανένα φίλο που έχει ξανά περάσει 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγω σκέφτομαι να το παραγγείλω και να το τοποθετήσω μετά από καυτό μπάνιο για να έχει υδρατμους και να μην μείνει τίποτα...κατα τα αλλα δεν πιστεύω οτι είναι τόσο δύσκολο 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, iganiats said:

μπαίνει εύκολα το τζαμάκι της Flolab από κάποιον που έχει δύο αριστερά χέρια σαν και του λόγου μου;

Ή καλύτερα να αναλάβει κάποιος πιο επιδέξιος την τοποθέτηση; 

Στη συσκευασία περιλαμβάνεται ότι χρειάζεσαι για να μη κάνεις λάθος ακόμα και αν θέλεις. Αρκεί να ακολουθήσεις τα βήματα που περιγράφονται αναλυτικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω..Πολύ συχνά για να μπω σε κάποια κατηγορία ή οτιδήποτε άλλο (και εδώ στο site)χρειάζεται να πατήσω και δεύτερη φορά κλικ ενώ φαίνεται ότι έχει πατηθεί(αλλάζει το χρώμα).Κάνω κάτι λάθος;φταίει το τζαμάκι;δεν έχω καταλάβει,απλά το κάνει αρκετά συχνά και είναι εκνευριστικό κάποιες στιγμές που χρειάζομαι άμεσα να μπω να διαβάσω κάτι. 

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, George6633 said:

Να ρωτήσω..Πολύ συχνά για να μπω σε κάποια κατηγορία ή οτιδήποτε άλλο (και εδώ στο site)χρειάζεται να πατήσω και δεύτερη φορά κλικ ενώ φαίνεται ότι έχει πατηθεί(αλλάζει το χρώμα).Κάνω κάτι λάθος;φταίει το τζαμάκι;δεν έχω καταλάβει,απλά το κάνει αρκετά συχνά και είναι εκνευριστικό κάποιες στιγμές που χρειάζομαι άμεσα να μπω να διαβάσω κάτι. 

Και σε εμένα το κάνει που δεν έχω τίποτα στην οθόνη 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tasos19s said:

Και σε εμένα το κάνει που δεν έχω τίποτα στην οθόνη 

Άρα δεν το κάνει μόνο σε μένα…Γιατί ψάχνω να βρω τι φταίει και αναρωτιέμαι μήπως έχει να κάνει κάτι με τον google Chrome αλλά δεν μπήκα να δοκιμάσω σε άλλο browser εδώ έχω όλους τους κωδικούς κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, George6633 said:

Άρα δεν το κάνει μόνο σε μένα…Γιατί ψάχνω να βρω τι φταίει και αναρωτιέμαι μήπως έχει να κάνει κάτι με τον google Chrome αλλά δεν μπήκα να δοκιμάσω σε άλλο browser εδώ έχω όλους τους κωδικούς κλπ.

Εγώ μπαίνω από safari 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tasos19s said:

Εγώ μπαίνω από safari 

Αρα ούτε αυτό φταίει.Σ ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, George6633 said:

Αρα ούτε αυτό φταίει.Σ ευχαριστώ.

Ναι έτσι πρέπει να είναι το my phone 

ίσως κάποιος από τους διαχειριστές ξέρει να μας πει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την εβδομάδα παραλαμβάνω ...

πήρα την έκδοση 512 ... τώρα που έγινε πιο προσιτή η αγορά του.

Έχω δώσει την προηγούμενη συσκευή  στην κόρη μου...

θα μπω στον πειρασμό να κάνω ένα σύντομο VS..

είχα πάρει την συσκευή Day one με την έναρξη τον Σεπτέμβριο.... είδωμεν..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω να κάνω μια παρατήρηση…Επειδή βλέπω στο YouTube και δεξιά και αριστερά ότι το Galaxy S24 Ultra είναι καλύτερο σε θέμα μπαταρίας,μιας και έχω την πολυτέλεια να χρησιμοποιώ κάθε μέρα διαφορετικό,με την ίδια ακριβώς χρήση και στα δυο μιας και δεν δουλεύω αυτόν τον καιρό,ποτέ δεν είδα το Samsung να ξεπερνάει το IPhone.Η φωτογραφία είναι ενδεικτική και έτσι πάει μέχρι τέλους και τις μέρες που το ανοίγω από το πρωί,φτάνει το βράδυ και έχω περίπου 50% μπαταρία.Και στο Samsung το έχω και μόνιμα 2G με WiFi και εδώ 4G.

IMG_0198.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, George6633 said:

Αρα ούτε αυτό φταίει.Σ ευχαριστώ.

Είναι πρόβλημα του site. Κολλάει γενικά σε πολλά σημεία 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, George6633 said:

Πάντως έχω να κάνω μια παρατήρηση…Επειδή βλέπω στο YouTube και δεξιά και αριστερά ότι το Galaxy S24 Ultra είναι καλύτερο σε θέμα μπαταρίας,μιας και έχω την πολυτέλεια να χρησιμοποιώ κάθε μέρα διαφορετικό,με την ίδια ακριβώς χρήση και στα δυο μιας και δεν δουλεύω αυτόν τον καιρό,ποτέ δεν είδα το Samsung να ξεπερνάει το IPhone.Η φωτογραφία είναι ενδεικτική και έτσι πάει μέχρι τέλους και τις μέρες που το ανοίγω από το πρωί,φτάνει το βράδυ και έχω περίπου 50% μπαταρία.Και στο Samsung το έχω και μόνιμα 2G με WiFi και εδώ 4G.

IMG_0198.png

ως τωρα ποιο σε κερδιζει;απ οσο θυμαμαι ενα θα κρατησεις

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Έχουν ενδιαφέρον οι μετρήσεις φωτεινότητας του GSMArena....

Πρώτη θέση κατέχει το 15 pro Max κ ακολουθούν τα νέα Honor/Samsung s24 ultra.

Αν δούμε τώρα...... το τί αναφέρει κάθε εταιρεία στα spec , θα έλεγε κανείς ότι είναι ένα ξέφραγο αμπέλι.... 

Η honor ιδικά δίνει το εκπληκτικό 5000 nits.

Ποιός είναι αυτός που αγοράζει πλέον με κριτήριο τα  πολλά... nits/ MP / GB.

 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, arxontas2323 said:

ως τωρα ποιο σε κερδιζει;απ οσο θυμαμαι ενα θα κρατησεις

Κατα 99% θα κρατήσω το Samsung λόγω μεγαλύτερης οθόνης και android που το δουλεύω με κλειστά μάτια αλλά επειδή πραγματικά δυσκολεύομαι τόσο και δεν θέλω να το αφήσω ούτε αυτό,είμαι με το βλέμμα στο 16αρι θα βγει Σεπτέμβριο·Οκτώβριο.Αν σε όλο αυτό το διάστημα πιάσω τον εαυτό μου να ψάχνει το IPhone θα κάνω τότε την πλήρη μετάβαση.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω μς την έλευση του 17.4 να λυθούν κάποια χαζά του ios... Όπως η ευρέως χρήση του nfc είτε για να δέχεσαι πληρωμές (viva κτλ) είτε να μπορείς ν το χρησιμοποιήσεις για να ανοίγεις πόρτες κτλ απο το να κουβαλάς rfid κάρτα μαζι σου...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...