Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, Tasos19s said:

Κάνε έστω μια επανεκκίνηση την συσκευή σου 

το βρισκεις λογικο να κανω επανεκκινηση ανα 2 με 3 μέρες;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

22 minutes ago, arxontas2323 said:

το βρισκεις λογικο να κανω επανεκκινηση ανα 2 με 3 μέρες;

Όχι λέω μήπως δεν το έχεις δοκιμάσει 

Επισης εάν λύνεται έτσι τότε ναι προσωρινά πρέπει αυτό να κανείς 

Μέχρι να έρθει κάποια ενημέρωση λογισμικού και να λυθεί το πρόβλημα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα αυτό το θέμα ποτέ, πιστεύω το ios στις ειδοποιήσεις εκτός του viber είναι υποδειγματικό

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Antwny said:

Εγώ δεν είχα αυτό το θέμα ποτέ, πιστεύω το ios στις ειδοποιήσεις εκτός του viber είναι υποδειγματικό

Δεν έχει να κάνει 

Συμβαν είναι που μπορεί να τύχει στον καθενα 

Έτσι εμφανίζονται τα bug 

Σε μερικούς. Όχι σε όλους 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Tasos19s said:

Όχι λέω μήπως δεν το έχεις δοκιμάσει 

Επισης εάν λύνεται έτσι τότε ναι προσωρινά πρέπει αυτό να κανείς 

Μέχρι να έρθει κάποια ενημέρωση λογισμικού και να λυθεί το πρόβλημα 

δυστυχως μονο με επανεκκινηση λυνεται και μαλιστα με + - και πατημενο το κουμπι τερματισμου....

3 minutes ago, Antwny said:

Εγώ δεν είχα αυτό το θέμα ποτέ, πιστεύω το ios στις ειδοποιήσεις εκτός του viber είναι υποδειγματικό

εμενα μετα απο καποιο update το ξεκινησε αυτο...εχει κανα 2μηνο σιγουρα...στο viber πλεον πολυ σπανια να μην εχω ειδοποιησεις!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, arxontas2323 said:

δυστυχως μονο με επανεκκινηση λυνεται και μαλιστα με + - και πατημενο το κουμπι τερματισμου....

εμενα μετα απο καποιο update το ξεκινησε αυτο...εχει κανα 2μηνο σιγουρα...στο viber πλεον πολυ σπανια να μην εχω ειδοποιησεις!!

Με reset δηλαδή 

Κατι κολλάει από το λογισμικό σου γι αυτό 

Κανεις υπομονή για update 

Αν δεν λυθεί μετά πας για επαναφορά εργοστασιακών 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα, μια ερωτηση σε σχεση με το icloud και το whatsapp!

Οσο ειχα ανδροιδ επαιρνα back up στην εφαρμογη. Εδω το παιρνει στο icloud. Το προβλημα ειναι οτι ο χωρος που πιανει ειναι αρκετος γιατι κραταει και τα multimedia  που στελνουμε με αποτελεσμα να δημιουργει μεγαλυτερο back up. Στο ανδροιδ λοιπον πηγαινα στον φακελο της εφαρμογης (το οποιο πχ τωρα ειναι android/media/com.whatsapp ) και ειχε μεσα φακελο με sent videos πχ και τα εσβηνα. ομοιως τις φωτογραφιες. Ετσι το μεγεθος του back up μειωνοταν πολυ χωρις να χανω καποιο αρχειο.

Εδω αυτο μπορει να γινει? μου πιανει 2-3 gb και εκτος οτι εχω βαλει να μην αποθηκευονται οι φωτο και τα βιντεο στην gallery το οποιο μαλλον δεν βοηθαει, δεν μπορω να βρω τροπο να σβησω τετοια αρχεια που σιγουρα δημιουργει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Tasos19s said:

Με reset δηλαδή 

Κατι κολλάει από το λογισμικό σου γι αυτό 

Κανεις υπομονή για update 

Αν δεν λυθεί μετά πας για επαναφορά εργοστασιακών 

μπορω να κανω επαναφορα εργοστασιακων και μετα πως στηνω;απο icloud; θα ερθουν ολα οπως τα εχω τωρα;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Ενα απο τα πιο σπαστικα πράγματα είναι οτι κατα καιρούς χεν μου έρχονται ειδοποιήσεις...σήμερα πχ δεν έρχονταν στο ινσταγκραμ και στο τελεγκραμ... Πριν 5 μέρες δεν έρχονταν ειδοποιήσεις στ μεσεντζερ...πρέπει να κάνω επανεκκίνηση το κινητό για να φτιάξει και μετά απο κάποιες μέρες πάλι κάπου δεν θ έρχεται ειδοποίηση...το έχει κανείς αλλος και οως το έλυσε; 

Το έπαθα κι εγώ με το viber και μάλιστα έχασα πολύ σημαντικά μηνύματα της δουλειάς. Τελικά με μια επανεκκίνηση της συσκευής έστρωσε και τώρα έχεις κάμποσες μέρες που δουλεύει σωστά. 

1 hour ago, arxontas2323 said:

μπορω να κανω επαναφορα εργοστασιακων και μετα πως στηνω;απο icloud; θα ερθουν ολα οπως τα εχω τωρα;

Θα πρότεινα back up στο iTunes και μετά επαναφορά. Θα έρθει όπως ακριβώς το άφησες. Η συγκεκριμένη διαδικασία είναι η μοναδική υπέροχη του ios..........😎  

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, arxontas2323 said:

μπορω να κανω επαναφορα εργοστασιακων και μετα πως στηνω;απο icloud; θα ερθουν ολα οπως τα εχω τωρα;

Ναι άμα κανείς πλήρες αντίγραφο στο icloud

Πιθανόν θα πρέπει να αγοράσεις χώρο 

Αλλιως συγχρονίζεις ότι θέλεις και τα περνάει 

Μεσα στις ρυθμίσεις του iCloud θα βρεις τους διακόπτες για ότι χρειάζεσαι 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, montoya_42 said:

Το έπαθα κι εγώ με το viber και μάλιστα έχασα πολύ σημαντικά μηνύματα της δουλειάς. Τελικά με μια επανεκκίνηση της συσκευής έστρωσε και τώρα έχεις κάμποσες μέρες που δουλεύει σωστά. 

Θα πρότεινα back up στο iTunes και μετά επαναφορά. Θα έρθει όπως ακριβώς το άφησες. Η συγκεκριμένη διαδικασία είναι η μοναδική υπέροχη του ios..........😎  

Εμενα μου το κάνει και με άλλες εφαρμογές...μια τ messenger,μια το Instagram,μια το telegram...χωρισ να συμβαίνει κάτι συγκεκριμένο... Backup μέσω itunes τι επιλέγω; 

22 minutes ago, Tasos19s said:

Ναι άμα κανείς πλήρες αντίγραφο στο icloud

Πιθανόν θα πρέπει να αγοράσεις χώρο 

Αλλιως συγχρονίζεις ότι θέλεις και τα περνάει 

Μεσα στις ρυθμίσεις του iCloud θα βρεις τους διακόπτες για ότι χρειάζεσαι 

Εχω χώρο ηδη στ icloud...αλλα βλέπω ο Montoya προτείνει μέσω itunes!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, arxontas2323 said:

Εμενα μου το κάνει και με άλλες εφαρμογές...μια τ messenger,μια το Instagram,μια το telegram...χωρισ να συμβαίνει κάτι συγκεκριμένο... Backup μέσω itunes τι επιλέγω; 

Εχω χώρο ηδη στ icloud...αλλα βλέπω ο Montoya προτείνει μέσω itunes!!

Όχι μέσο iTunes 

Μέσο iCloud κρατάει την πληροφορία να ξανά κατεβάσει ότι πρέπει 

Στο iTunes τα περνάει ξανά αυτούσια όποτε μπορεί να ξανά περάσει μέσα το πρόβλημα που είχες 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tasos19s said:

Όχι μέσο iTunes 

Μέσο iCloud κρατάει την πληροφορία να ξανά κατεβάσει ότι πρέπει 

Στο iTunes τα περνάει ξανά αυτούσια όποτε μπορεί να ξανά περάσει μέσα το πρόβλημα που είχες 

Με το icloud δεν ισχύει το ίδιο;; 
Ο πιο ασφαλής τρόπος για να διορθώσει (αν διορθώνεται) το πρόβλημα είναι να το στήσει από την αρχή. 

2 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Εμενα μου το κάνει και με άλλες εφαρμογές...μια τ messenger,μια το Instagram,μια το telegram...χωρισ να συμβαίνει κάτι συγκεκριμένο... Backup μέσω itunes τι επιλέγω; 

Εχω χώρο ηδη στ icloud...αλλα βλέπω ο Montoya προτείνει μέσω itunes!!

Μου το έκανε κι εμένα στο messenger απλά δεν το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα οπότε δεν με ενοχλεί. 
Σε κάθε περίπτωση πάρε ένα back up και στο iTunes να υπάρχει. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, montoya_42 said:

Με το icloud δεν ισχύει το ίδιο;; 
Ο πιο ασφαλής τρόπος για να διορθώσει (αν διορθώνεται) το πρόβλημα είναι να το στήσει από την αρχή. 

Μου το έκανε κι εμένα στο messenger απλά δεν το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα οπότε δεν με ενοχλεί. 
Σε κάθε περίπτωση πάρε ένα back up και στο iTunes να υπάρχει. 

Στο iCloud δεν περνάει αυτούσια η εφαρμογή 

Κραταει την πληροφορία ότι πρέπει να κατεβάσει την τάδε εφαρμογή και ίσως κάποια ρύθμιση της 

Ενω το iTunes την αντιγράφει πλήρως 

Αυτο εγκυμονεί προβλήματα καμία φορά 

Εγω με την επαναφορά από iCloud δεν είχε ποτέ πρόβλημα 

Εξαρτάται τι θέλεις να επαναφέρεις 

 

Α και κάτι που ξέχασα 

Για να κανείς πλήρες αντίγραφο στο iCloud θέλει να έχεις και τον κατάλληλο χώρο. Ίσως χρειαστεί να αγοράσεις 

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Tasos19s said:

Στο iCloud δεν περνάει αυτούσια η εφαρμογή 

Κραταει την πληροφορία ότι πρέπει να κατεβάσει την τάδε εφαρμογή και ίσως κάποια ρύθμιση της 

Ενω το iTunes την αντιγράφει πλήρως 

Αυτο εγκυμονεί προβλήματα καμία φορά 

Εγω με την επαναφορά από iCloud δεν είχε ποτέ πρόβλημα 

Εξαρτάται τι θέλεις να επαναφέρεις 

 

Α και κάτι που ξέχασα 

Για να κανείς πλήρες αντίγραφο στο iCloud θέλει να έχεις και τον κατάλληλο χώρο. Ίσως χρειαστεί να αγοράσεις 

Ξανα γράφω οτι εχω αγοράσει τα 200gb...το εφεδρικο αντίγραφο μου τ βγάζει μόνο 3gb

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Λογικό, ίσως είναι και πολλά. Το iCloud αντίγραφο κρατάει μόνο δεδομένα από τις εφαρμογές. Τις εφαρμογές τις ίδιες τις κατεβάζει ξανά και της φωτογραφίες τις έχεις ήδη στο iCloud (αν τις έχεις). 
Το iTunes κανει αντίγραφο ακριβώς όλου του κινητού (εφαρμογές, δεδομένα τους, φωτογραφίες, τα πάντα) 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, paanos said:

Λογικό, ίσως είναι και πολλά. Το iCloud αντίγραφο κρατάει μόνο δεδομένα από τις εφαρμογές. Τις εφαρμογές τις ίδιες τις κατεβάζει ξανά και της φωτογραφίες τις έχεις ήδη στο iCloud (αν τις έχεις). 
Το iTunes κανει αντίγραφο ακριβώς όλου του κινητού (εφαρμογές, δεδομένα τους, φωτογραφίες, τα πάντα) 

Οι φωτογραφίες και τα βίντεο είναι που πιάνουν χώρο 

Εμενα πιάνουν περίπου 120gb όποτε τις περνάω από το iTunes 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

15pro max vs s23ultra 

Σήμερα κλείνω μια εβδομάδα από την μετάβαση Android σε ios. Περίμενα τα πράγματα πολύ χειρότερα,μιας και δεν είχα ποτέ iPhone 
Στα θετικά τώρα 
-Ελαφρύ και ωραίο κράτημα στο χέρι σε σχέση με το s23ultra. To 14pro max του αδερφού μου πολύ βαρύ 
-μπαταρία φοβερή. Ένα κλικ καλύτερη από s23u(ακριβώς ενός χρόνου το κινητό)

-Κάμερα την ημέρα και τα 2 πολύ καλά . την νύχτα και ειδικά στο αυτόματο το 15pm ανώτερο κατά πολύ σε σχέση με το ultra.βασικα η Samsung στα 50 και 200mp με την επεξεργασία χαλάει όλη την φωτογραφία.

-γρήγορο σε όλα

-face id καταπληκτικό απλά 

-τα κολπάκια του Android πλέον γίνονται και εδώ 

Πάμε και στα αρνητικά 

-Bluetooth ακουστικά στο ultra με το που το έβαζα στο αυτί συνδεοταν αμέσως και άνοιγε η κλήση.εδω δεν κάνει τίποτα,πρέπει πρώτα να δεχτώ την κλήση και να πατήσω στο ηχείο για να διαλέξω την συσκευή. Επίσης δεν συνδέεται αμέσως με τα ακουστικά για να δω YouTube πχ. Πρέπει πάντα χειροκίνητα να το συνδέω 

-always on. Δεν έχει επιλογή να ανάβει η οθόνη όταν έρχεται πχ μήνυμα και να μένει ανοιχτή η οθόνη μέχρι να το διαβάσω . Μόνιμα ανοιχτή δεν το θέλω.εδω η Samsung το είχε λύσει πολύ καλά 

-Status bar θα ήθελα περισσότερες επιλογές να ανοιγω και κλείνω πχ gps και άλλα πολλά 

-app store κάτι εφαρμογές που είναι και στο play store είναι επί πληρωμή 

-αγορασμενες εφαρμογές από Android θέλουν ξανά αγορά στο ios.αυτο βέβαια το ήξερα,αλλά μικρό το κακό 

-χωρίς θήκη γλυστραει απ τα χέρια.το s23u ήταν χειρότερο 

-φωτεινότητα τέρμα και τα 2 το Samsung καλύτερο 

-tubemate μη διαθέσιμο 

-WhatsApp συνομιλίες δεν μπόρεσα να μεταφέρω. Ίσως κάπου έκανα εγώ λάθος 

-συλλογή φωτογραφίες δεν μπορείς να τα ξεχωρίζεις σε φακέλους 

-κάποιες εφαρμογές έχουν άλλη προβολή σε σχέση με το Android. WhatsApp για παράδειγμα . συνήθεια και αυτό 

Κάτι άλλο δεν μου έρχεται τώρα. Μπορώ να πω πως δεν μετάνιωσα την μετάβαση . το ultra θα το κρατήσω φυσικά.ο μόνος λόγος που πήρα iPhone ήταν λόγο ανανέωσης συμβολαίου και ότι το s24u δεν έχει να μου δώσει κάτι παραπάνω από το s23. Πέρα από τα προβλήματα που διαβάζω δεν μου άρεσε καθόλου στο χέρι. Ίσια οθόνη έχει και το 15 αλλά κάθεται φοβερά στο χέρια.το 24 πολύ τετράγωνο,το 23 μου άρεσε καλύτερα στο χέρι.

 

Ελπίζω να μην σας κούρασα . καλό σαββατοκύριακο 

Edited by giorgos_dinamik
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Giorikans said:

Καλημέρα! Έκανε κανένας την αναβάθμιση σε 17.3.1?

Καλημέρα ναι 

 

IMG_0526.jpeg

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Giorikans said:

Καλημέρα! Έκανε κανένας την αναβάθμιση σε 17.3.1?

ναι, δεν αλλάζει κάτι...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Just now, koutsis said:

ναι, δεν αλλάζει κάτι...

Οκ άρα το πατάω άφοβα! Thanks

IMG_20240222_110506.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Επειδή στις τελευταίες σελίδες δε γινόταν συζήτηση για τη συσκευή του τίτλου αλλά για τα iphone και το iOS γενικότερα, σε σύγκριση μάλιστα με το android… η σχετική συζήτηση μεταφέρθηκε αυτούσια στο γενικό θέμα… https://myphone.gr/forum/topic/173142

 

 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πού έχει πετύχει η Samsung φέτος, με την οθόνη της στο ultra, αξίζει κάθε σεβασμό και επιβράβευση.

έβλεπα την συσκευή μέσα στο public, με όλα τα φώτα από πάνω της κ δεν έκανε..... καμία αντανάκλαση.

Ελπίζω να την φορέσει κάποια στιγμή κ το επόμενο iphone.

Νομίζω είναι το πιο δυνατό χαρτί της .. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...