Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παίδες…πρώτη φορά κάτοχος Apple από χθες. Περίμενα την αλλαγή περιπλοκη αλλά γενικά μια χαρά ως τώρα. Έχει βάλει κάποιος προστασία οθόνης ζελατίνα και όχι γυαλί; Χρόνια λόγο Samsung και Edge οθόνη συνήθισα σε ζελατίνα. Τώρα φοράω γυαλί που ήταν μαζί με την θήκη αλλά δεν μπορώ να το συνηθίσω. Αν υπάρχει κάποια προτίμηση πείτε μου. Έψαξα Αμαζον αλλά πριν  αγοράσω είπα να πάρω μια προτίμηση πρώτα 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Αν είναι να βάλεις κάτι, προτίμησε ένα καλό tempered glass. Καμία ζελατίνα δε μπορεί να πλησιάσει την αίσθηση που σου δίνει το γυαλί, είναι κρίμα να το κάνεις αυτό στη συσκευή σου…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, giorgos_dinamik said:

Γεια σας παίδες…πρώτη φορά κάτοχος Apple από χθες. Περίμενα την αλλαγή περιπλοκη αλλά γενικά μια χαρά ως τώρα. Έχει βάλει κάποιος προστασία οθόνης ζελατίνα και όχι γυαλί; Χρόνια λόγο Samsung και Edge οθόνη συνήθισα σε ζελατίνα. Τώρα φοράω γυαλί που ήταν μαζί με την θήκη αλλά δεν μπορώ να το συνηθίσω. Αν υπάρχει κάποια προτίμηση πείτε μου. Έψαξα Αμαζον αλλά πριν  αγοράσω είπα να πάρω μια προτίμηση πρώτα 

Η ζελατινα προστατεύει μόνο από γρατζουνιες όχι από σπάσιμο. Το τζάμι θα σε σώσει, αν σου πέσει το κινητό θα σπάσει το τζάμι κι όχι η οθόνη σου!

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

20χρονια έχω κινητό και ποτέ δεν μου έσπασε οθόνη. Απλά λόγο γρατσουνιές θέλω ζελατίνα.Με ζελατίνα έχω την αίσθηση ότι έχω “γυμνή” οθόνη. Με τζαμάκι δεν μπορώ να συνηθίσω όσο περίεργο και να φαίνεται σε κάποιους 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

To Amazon τότε είναι ένα καλό μέρος να ψάξεις για κάτι τέτοιο γιατί θα σε βοηθήσουν οι αξιολογήσεις του εκάστοτε προϊόντος. Οι γνωστές εταιρίες δεν επενδύουν και πολλά σε ζελατίνες πλέον για ευνόητους λόγους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, giorgos_dinamik said:

20χρονια έχω κινητό και ποτέ δεν μου έσπασε οθόνη. Απλά λόγο γρατσουνιές θέλω ζελατίνα.Με ζελατίνα έχω την αίσθηση ότι έχω “γυμνή” οθόνη. Με τζαμάκι δεν μπορώ να συνηθίσω όσο περίεργο και να φαίνεται σε κάποιους 

και εγω εβαζα ζελατινες λογω της καμπυλης που ειχαν τα galaxy τοσα χρονια, μεχρι που πηρα ενα πιο απλο μοντελο και εβαλα τζαμι..τοτε καταλαβα τι βλακεια εκανα τοσα χρονια και απο τοτε δεν μπορεσα να ξανα δω μεμβρανη. Για μενα παρε ενα spigen ή ενα Nillkin που ειναι φθηνο και καλο και θα δεις οτι μετα απο λιγες μερες δε θα μπορεις ξανα με ζελατινα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα από  Spigen και την πήρα. Πιστεύω να συνηθίσω και όλα κομπλέ. Πάμε και μια τελευταία ερώτηση μιας και δεν έχω αλλα προβλήματα από την μετάβαση android σε ios

Θεμα πληκτρολόγιο.Κατεβασα το swiftkey,ακολούθησα όλα τα βήματα.σε κάποιες εφαρμογές αυτόματα μου βγάζει εκείνο για να γράψω. WhatsApp Safari και κάτι άλλες που δουλεύω συχνά μου βγάζει μόνο το εργοστασιακό. Δεν βολεύομαι καθόλου με αυτό. Που βρίσκεται το λάθος μου ?? 

IMG_0025.png

IMG_0024.png

IMG_0023.png

IMG_0026.png

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να διαγράψεις τελείως τις άλλες δυο γλώσσες από την τελευταία οθόνη 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, paanos said:

Δοκιμασε να διαγράψεις τελείως τις άλλες δυο γλώσσες από την τελευταία οθόνη 

Τις είχα σβήσει και πριν αλλά δεν έγινε δουλειά. Έσβησα το κινητό και τώρα δουλεύει κανονικά με το SwiftKey μόνο σαν πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, giorgos_dinamik said:

Τις είχα σβήσει και πριν αλλά δεν έγινε δουλειά. Έσβησα το κινητό και τώρα δουλεύει κανονικά με το SwiftKey μόνο σαν πληκτρολόγιο.

Οι μόνες φορές που θα σε γυρνάει στο μαμά πληκτρολόγιο είναι όταν θα βάζεις passwords.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, giorgos_dinamik said:

Τις είχα σβήσει και πριν αλλά δεν έγινε δουλειά. Έσβησα το κινητό και τώρα δουλεύει κανονικά με το SwiftKey μόνο σαν πληκτρολόγιο.

Και μετα απο update θα χρειάζεται επανεκκίνηση το κινητό!!!και σ εμενα έτσι το κάνει!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν εξωτερικό σκληρό wd. Τον συνδέω με το κινητό, μπορώ να μεταφέρω αρχεία από τον σκληρό στο κινητό αλλά δεν μπορώ το αντίστροφο. Υπάρχει λύση; 

Ευχαριστώ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, montoya_42 said:

Έχω έναν εξωτερικό σκληρό wd. Τον συνδέω με το κινητό, μπορώ να μεταφέρω αρχεία από τον σκληρό στο κινητό αλλά δεν μπορώ το αντίστροφο. Υπάρχει λύση; 

Ευχαριστώ.

Μετέτρεψε τον σε exfat 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, leo06 said:

Μετέτρεψε τον σε exfat 

Έχω μέσα 2tb+ αρχεία. Υπάρχει τρόπος να το κάνω χωρίς να χάσω τα αρχεία;;; 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, montoya_42 said:

Έχω μέσα 2tb+ αρχεία. Υπάρχει τρόπος να το κάνω χωρίς να χάσω τα αρχεία;;; 

Όχι, εκτός και αν τα μεταφέρεις άλλου πριν το φορματ και μετά πίσω στο δίσκο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, montoya_42 said:

Έχω μέσα 2tb+ αρχεία. Υπάρχει τρόπος να το κάνω χωρίς να χάσω τα αρχεία;;; 

Τα Apple προϊόντα χρησιμοποιούν exfat γι αυτό δεν μπορείς να γράψεις επάνω στον δίσκο επειδή είναι σε άλλη μορφή διαμορφωμένος 

Δυστυχως πρέπει με windows να μεταφέρεις τα αρχεία όλα σε άλλον δίσκο 

Μετα να τον κανείς αυτόν extfat και μετά να τα ξανά περάσεις 

Σπαστικα πράγματα λίγο αλλά κάθε λειτουργικό έχει τις δικές του ιδιαιτερότητες 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους iPhone users της παρέας. Θέλω να στήσω ένα 15 pro από την αρχή αλλά από το iCloud θέλω να κρατήσει τα αποθηκευμένα password μόνο.. όλα τα αλλά θέλω να τα ρυθμίσω εγώ. Γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, greg2310 said:

Ερώτηση προς τους iPhone users της παρέας. Θέλω να στήσω ένα 15 pro από την αρχή αλλά από το iCloud θέλω να κρατήσει τα αποθηκευμένα password μόνο.. όλα τα αλλά θέλω να τα ρυθμίσω εγώ. Γίνεται;

Πήγαινε ρυθμίσεις/επάνω Apple ID/iCloud 

Εκεί μέσα βάλε και βγάλε ότι θέλεις να αποθηκεύει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, greg2310 said:

Ερώτηση προς τους iPhone users της παρέας. Θέλω να στήσω ένα 15 pro από την αρχή αλλά από το iCloud θέλω να κρατήσει τα αποθηκευμένα password μόνο.. όλα τα αλλά θέλω να τα ρυθμίσω εγώ. Γίνεται;

Πρώτα θα το στήσεις σαν νέο, και θα συγχρονίσει αυτόματα φωτογραφίες, κωδικούς κλπ. Οσα δε θες σε αυτό το κινητό τα κλείνεις όπως είπε ο Τάσος πάνω 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, paanos said:

Πρώτα θα το στήσεις σαν νέο, και θα συγχρονίσει αυτόματα φωτογραφίες, κωδικούς κλπ. Οσα δε θες σε αυτό το κινητό τα κλείνεις όπως είπε ο Τάσος πάνω 

Φωτογραφίες δεν θέλω ,έχω goggle one βολεύει καλύτερα,μόνο κωδικούς κ μυνηματα ,ευχαριστώ.. θα το κάνω όταν βγει η 17.4

Link to comment
Share on other sites

Ενα απο τα πιο σπαστικα πράγματα είναι οτι κατα καιρούς χεν μου έρχονται ειδοποιήσεις...σήμερα πχ δεν έρχονταν στο ινσταγκραμ και στο τελεγκραμ... Πριν 5 μέρες δεν έρχονταν ειδοποιήσεις στ μεσεντζερ...πρέπει να κάνω επανεκκίνηση το κινητό για να φτιάξει και μετά απο κάποιες μέρες πάλι κάπου δεν θ έρχεται ειδοποίηση...το έχει κανείς αλλος και οως το έλυσε; 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, arxontas2323 said:

Ενα απο τα πιο σπαστικα πράγματα είναι οτι κατα καιρούς χεν μου έρχονται ειδοποιήσεις...σήμερα πχ δεν έρχονταν στο ινσταγκραμ και στο τελεγκραμ... Πριν 5 μέρες δεν έρχονταν ειδοποιήσεις στ μεσεντζερ...πρέπει να κάνω επανεκκίνηση το κινητό για να φτιάξει και μετά απο κάποιες μέρες πάλι κάπου δεν θ έρχεται ειδοποίηση...το έχει κανείς αλλος και οως το έλυσε; 

Επειδή και εγώ ερχόμενος στο I phone 15 pro max από android που είχα τόσα χρόνια και επειδή πριν λίγες μέρες έπαθα και εγώ το ίδιο και νόμιζα πως έφταιγε το κινητό αλλά τελικά ήταν δικό μου θέμα..μήπως καταλάθος έχεις ενεργοποιημένη καμία συγκέντρωση;

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Geofokas said:

Επειδή και εγώ ερχόμενος στο I phone 15 pro max από android που είχα τόσα χρόνια και επειδή πριν λίγες μέρες έπαθα και εγώ το ίδιο και νόμιζα πως έφταιγε το κινητό αλλά τελικά ήταν δικό μου θέμα..μήπως καταλάθος έχεις ενεργοποιημένη καμία συγκέντρωση;

Ποτέ δεν την εχω χρησιμοποιήσει γιατί δεν μου φάνηκε χρήσιμη!!οπότε οχι αν και το έλεγξα για παν ενδεχόμενο!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Ποτέ δεν την εχω χρησιμοποιήσει γιατί δεν μου φάνηκε χρήσιμη!!οπότε οχι αν και το έλεγξα για παν ενδεχόμενο!!

Κάνε έστω μια επανεκκίνηση την συσκευή σου 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...