Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

καλημερα παιδες, με το viber Και τις επαφες εχετε προβλημα? δε μου διαβαζει τα ονοματα απο τις μισες τουλαχιστον και εχω θεματα. μονο στo viber συμβαινει αυτο και βλεπω στο app store απο τις κριτικες οτι το εχουν και αλλοι. 

Καμια λυση?

επισης αν κανω επαναφορα εργοστασιακων, μπορω να επαναφερω μονο ΣΜΣ και κλησεις ας πουμε? και οχι ρυθμισεις? πχ στο samsung μπορεις να επιλεξεις κομματια απο το back up Να επαναφερεις..Μπας και του εκανα μια επαναφορα και το εστηνα κομματι κομματι.

 

 

καλημερα φιλε μου, συγγνωμη αν το εξελαβες σαν προσβλητικη ή αποτομη απαντηση, απλα εννοουσα οτι εψαξα μεσα στο μενου κτλ και δεν εβγαλα ακρη, ειδα οτι γινεται με τις συντομευσεις τις οποιες ποτε δεν καταφερα να στησω και για αλλα θεματα που ειχα ρωτησει παλιοτερα γιαυτο δεν ειχα ασχοληθει.. θεωρουσα οτι θα υπαρχει μια επιλογη, πχ επιλογη ολων των φωτο και μετατροπη με καποια επιλογη ευκολη. τωρα το να στησεις συντομευση κτλ, καποτε το χρειαστηκα και για την ενεργοποιηση/απενεργοποιηση τοποθεσιας και δεν το καταφερα ποτε. Τελος παντων, σε καμια περιπτωση δεν μιλησα επιθετικα ή προσβλητικα σε σενα παντως.

 

EDIT: την εκανα τη συντομευση για να μετατρεψω σε jpeg μερικες που ηθελα και τιποτα, μενουν HEIF..

Και νόμιζα πως είμαι μόνος μου. 
Εχω αναφέρει πριν πως έχω το ίδιο πρόβλημα με τα ονόματα στο Viber, όπως και η γυναίκα μου με 14 pro max (και πάντα με iOS). 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπήκα να διαβάσω για το 15 pro max και διαβάζω 4 σελίδες τι ωραία που είναι στο Android και ποσό πίσω είναι το iOS. Επιστρέψτε στο Android για να ησυχάσει το topic.

GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, koutsis said:

καλά δεν σου φταίει το μήλο αν χρησιμοποιείς την πιο σάπια εφαρμογή! Θέμα του viber ειναι αυτό...

φιλε μου εχω λογιστικο γραφειο και το 90% των πελατων στελνει εκει. επισης δε θελω να στελνουν FB που ειναι πιο προσωπικο..μονο πακιστανοι (διεθνης πελατεια 😛 χρησιμοποιουν whatsapp...).  Ο ελληνας xiaomi και viber..οποτε ειναι αναγκαιο κακο πιστεψε με. Το θεμα ειναι οτι δεν εβγαζα ακρη με το ποιος στελνει ή αν ηθελα να βρω καποιον δεν τον εβρισκα με τη βλαβη που επαθε..

 

58 minutes ago, p_k said:

Απορώ πώς αντέχεις ακόμη. 

το viber ή το iphone? 

Θα σου πω, για το 1ο απλα ηταν θεμα της εφαρμογης που εκανα απεγκατασταση και την πηρε τελειως ο διαολος μετα αλλα τελος παντων εδωσαν και αναβαθμιση και φτιαχτηκε. μπες στο store να δεις ποσοι κραζουν

οσο για το αι φον, με μια φραση: 

μπρος στα καλη τι ειναι ο πονος??

αναλυτικα: απλα πλεον συμβιβαζομαι γιατι κανω μικρη χρηση και βαριεμαι να ασχοληθω. Σιγουρα με ανδροιδ εκανα περισσοτερα αλλα στο ανδροιδ περα απο samsung τα υπολοιπα πασχουν σε λογισμικο μιας και η huawei Που ηταν ο μονος σοβαρος ανταγωνιστης πηρε ποδι, και σε samsung τα ultra μοντελα ειναι υπερβολικα τουβλα και τετραγωνα ενω εδω με το μικρο μοντελο παιρνεις ιδια καμερα κτλ (που αυτο με ενδιαδερει κατα βαση.  απλα τωρα πηρα max μιας και μαζευτηκε λιγο σε μεγεθος και βαρος.  Τελος παντων το οτι καθομαι εδω δε σημαινει οτι με ικανοποιει τοσο απλα συμβιβαζομαι και στην τελικη, αν υπηρχε ενα κινητο σαν το s24-s24+ με τα specs των Ultra τοτε θα το σκεφτομουν σοβαρα να γυρισω..μεχρι τοτε παιζω απο εδω.

52 minutes ago, Tasos19s said:

Κάτι τέτοια μου έκανε εμένα όταν άλλαζα συνέχεια συσκευές 

Στην αλλαγή το Viber άμα κολλήσει το Ίντερνετ ή γενικά κάτι άμα πάει στραβά μετά δεν εμφανίζει επαφές και κάνει τέτοια κουφά 

Δεν φταίει το iPhone 

Πρέπει να το σβήσεις και να το κανείς ξανά εγκατάσταση ίσως και μετά από 24 ώρες κιόλας 

Τρωει κάτι σκαλώματα 

Ναι μετέφερα όλες μου τις φωτό και τα βίντεο σε Android όταν είχα πάρει απόφαση να κάνω πλήρη μετάβαση σε αυτό και έγινε ένα χάος 

Μια φωτό του 2021 δίπλα δίπλα με μια του 2013 

Ξερω τον λόγο αλλά δεν θα στον πω 

Ότι βολεύει τον καθένα αδερφέ δεν τίθεται θέμα 

Ναι το έχουμε πει πολλές φορές το iPhone πρέπει να πας εσυ με τα νερά του. 
Το Android το φέρνεις στα μέτρα σου 

Που είναι το κακό; 

Φιλε μου το θεμα με το viber ηταν θεμα της εφαρμογης οπου πηρε αναβαθμιση και εφτιαξε. οσο για την απεγκατασταση την εκανα και εβριζα μετα. τελος παντων, το θεμα μου τωρα ειναι να κανω μια επαναφορα αλλα στο back up δεν μπορεις να επιλεξεις τι να επαναφερεις οπως στο ανδροιδ και το σκεφτομαι!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, konandrio said:

Γιατί δεν λές το λόγο να μάθει και κάποιος που δεν ξέρει;

Δεν σε ξέρω αλλά με αυτά που γράφεις πρέπει να είσαι  πολύ μικρός ( σε γνώσεις εννοώ) για να μου πεις ξέρω αλλά δεν σου λέω.

Να ξέρεις ότι και από android όταν πας σε iPhone το ίδιο θα γίνει και επειδή δεν είναι ευέλικτη η προβολή του άλμπουμ θα στα κάνει 10 φορές χειρότερα, δεν νομίζω να το έκανα θέμα εδώ επειδή ξέρω γιατί γίνεται και θα γίνει σε οποιοδήποτε λειτουργικό αν μεταφερθούν αυτά τα αρχεία.

Με έκανες να γράψω πάλι.

Τα φιλιά μου .

Είμαι μικρός ναι καλά κατάλαβες 

Αρα η μετάβαση από το ένα στο άλλο πάντα δημιουργεί προβλήματα 

Μην περιμένουμε να είναι συμβατά όλα μεταξύ τους 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, montoya_42 said:

Και νόμιζα πως είμαι μόνος μου. 
Εχω αναφέρει πριν πως έχω το ίδιο πρόβλημα με τα ονόματα στο Viber, όπως και η γυναίκα μου με 14 pro max (και πάντα με iOS). 

το ειχα ξανα γραψει αλλα δεν πηρα απαντηση. επισης στο app store το γραφουν αρκετοι στις κριτικες. αστα τοσες μερες μου εσπασε τα νευρα να βρισκω ατομα και να καταλαβω με ποιον μιλαω..

40 minutes ago, konandrio said:

Γιατί δεν λές το λόγο να μάθει και κάποιος που δεν ξέρει;

Δεν σε ξέρω αλλά με αυτά που γράφεις πρέπει να είσαι  πολύ μικρός ( σε γνώσεις εννοώ) για να μου πεις ξέρω αλλά δεν σου λέω.

Να ξέρεις ότι και από android όταν πας σε iPhone το ίδιο θα γίνει και επειδή δεν είναι ευέλικτη η προβολή του άλμπουμ θα στα κάνει 10 φορές χειρότερα, δεν νομίζω να το έκανα θέμα εδώ επειδή ξέρω γιατί γίνεται και θα γίνει σε οποιοδήποτε λειτουργικό αν μεταφερθούν αυτά τα αρχεία.

Με έκανες να γράψω πάλι.

Τα φιλιά μου .

αλλο αυτο και αλλο να μιλαμε για ταξινομηση των φωτο του αι φον γενικα, νομιζω οτι αυτο ηταν το προβλημα και οχι μονο σε περιπτωση μεταβασης.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Tasos19s said:

Η διαχείριση των φωτογραφιών είναι παρά πολύ καλή 

Ειναι κατά ημερομηνία 

Πας πάνω πάνω πάνω και βρίσκεις ότι θέλεις 

Εγώ έχω 8-9.000 φωτό και μια χαρά βρίσκω ότι χρειάζομαι 

Απλα πχ πάω Νοέμβριος 2018 και βρίσκω αυτό που θέλω 

Η μουσική το ίδιο. Κανείς ότι θέλεις στο iTunes και απλά στο τέλος πατάς ένα συγχρονισμό χωρίς να ακουμπήσεις το τηλέφωνο 

Το Android σε αυτά είναι ένα χάος. Όπως και σε πολλά πράγματα 

Χρησιμοποιω και Android και έχω άποψη. Δεν βρίσκεις άκρη σε φακέλους και υπό φακέλους 

Αλλα είναι στο downloads αλλά στο Dcim αλλά στο video αλλά στο photos αλλά στο Adobe αλλά στο screenshots και πάει λέγοντας 

Τρως ώρες να τα μεταφέρεις από εδώ κι από εκεί και στο τέλος οι φωτογραφίες γίνονται ένα μπάχαλο. Σήμερα δίπλα δίπλα δείχνει με μια του 2018 

Αυτο είναι ταξινόμηση όπως λες ότι βάζεις τα πράγματα στην σειρά; 

Δεν είπα ότι έχω πρόβλημα με τις φωτογραφίες αν και θα ήθελα να εχω πρόσβαση ώστε να τις οργανώνω όπως ΕΓΩ θέλω. 
Ομως το να χρειάζεται να χρησιμοποιώ υπολογιστή (iTunes) για να οργανώσω την μουσική μου για μένα είναι πισωγύρισμα. Έχω να ανοίξω pc στο σπίτι χρόνια….

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, montoya_42 said:

Δεν είπα ότι έχω πρόβλημα με τις φωτογραφίες αν και θα ήθελα να εχω πρόσβαση ώστε να τις οργανώνω όπως ΕΓΩ θέλω. 
Ομως το να χρειάζεται να χρησιμοποιώ υπολογιστή (iTunes) για να οργανώσω την μουσική μου για μένα είναι πισωγύρισμα. Έχω να ανοίξω pc στο σπίτι χρόνια….

Μια φορά θα το κανείς και ξεμπερδεύεις σιγά το πράγμα 

Δεν γίνεται να γκρινιάζετε για τα πάντα 

Θα στήσεις μια φορά το iPhone με συγχρονισμό όπως σε βολεύει και μετά όσα iPhone και να αλλάξεις θα πατάς απλά ένα συγχρονισμό 

Στο Android γίνεται αυτό; 
Καθε συσκευή που αλλάζεις κανείς 5 ώρες να την φέρεις στα μέτρα σου και πολλές φορές χάνεις και λίγες φωτό και λίγα βίντεο και λίγα αρχεία που είχες 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Tasos19s said:

Μια φορά θα το κανείς και ξεμπερδεύεις σιγά το πράγμα 

Δεν γίνεται να γκρινιάζετε για τα πάντα 

Θα στήσεις μια φορά το iPhone με συγχρονισμό όπως σε βολεύει και μετά όσα iPhone και να αλλάξεις θα πατάς απλά ένα συγχρονισμό 

Στο Android γίνεται αυτό; 
Καθε συσκευή που αλλάζεις κανείς 5 ώρες να την φέρεις στα μέτρα σου και πολλές φορές χάνεις και λίγες φωτό και λίγα βίντεο και λίγα αρχεία που είχες 

αυτο δεν ισχυει αλλα ας μην το κανουμε vs. εγω με Onedrive cloud και 300gb αρχεια περναω απο το ενα samsung στο αλλο σε 1 ωρα. μονο κωδικους σε καποιες εφαρμογες δεν φερνει οπως το αι φον, αλλη διαφορα δεν εχω δει. τωρα με google cloud δεν ξερω τι παιζει γιατι δεν εχει αλμπουμς η google και με ενοχλει οποτε ειναι λογος που προτιμω samsung και οικοσυστημα απο ανδροιδ μερια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Tasos19s said:

Μια φορά θα το κανείς και ξεμπερδεύεις σιγά το πράγμα 

Δεν γίνεται να γκρινιάζετε για τα πάντα 

Θα στήσεις μια φορά το iPhone με συγχρονισμό όπως σε βολεύει και μετά όσα iPhone και να αλλάξεις θα πατάς απλά ένα συγχρονισμό 

Στο Android γίνεται αυτό; 
Καθε συσκευή που αλλάζεις κανείς 5 ώρες να την φέρεις στα μέτρα σου και πολλές φορές χάνεις και λίγες φωτό και λίγα βίντεο και λίγα αρχεία που είχες 

Όχι Τάσο. Κάθε τόσο προσθέτω μουσική στη συσκευή μου. 
Στο android κάνω copy paste τους φακέλους και τέλος. Μετά κατεβάζω στο κινητό μου οποίο κομμάτι θέλω και το βάζω σε όποιον φάκελο θέλω. Επίσης κατεβάζω από OneDrive όποιον μουσικό φάκελο ή κομμάτι θέλω και το βάζω στην μουσική μου. 

4 minutes ago, Nikos_Mpl said:

αυτο δεν ισχυει αλλα ας μην το κανουμε vs. εγω με Onedrive cloud και 300gb αρχεια περναω απο το ενα samsung στο αλλο σε 1 ωρα. μονο κωδικους σε καποιες εφαρμογες δεν φερνει οπως το αι φον, αλλη διαφορα δεν εχω δει. τωρα με google cloud δεν ξερω τι παιζει γιατι δεν εχει αλμπουμς η google και με ενοχλει οποτε ειναι λογος που προτιμω samsung και οικοσυστημα απο ανδροιδ μερια.

Με πρόλαβες για 2 δευτερόλεπτα….

 Έστρωσε το Viber???? 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

@tasos19 να μάθεις να γκρινιάζεις, να απαιτείς, να κακοβαθμολογείς εκεί που πρέπει γιατί δίνεις τα ωραία σου λεφτάκια, δεν μπορώ να καταλάβω χρήστες σαν εσένα, οι μέτοχοι ποιο πολλά θα δέχονταν.
Το gmail σαν εφαρμογή ίσως είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε push mail,  ότι δεν έχει όμως επιλογή αδιάβαστα είναι απαράδεκτο και δεν το καταπίνω, αν έβαζαν όλοι 1 αστεράκι στο store για αυτό το λόγο πιστεύεις δεν θα το είχαν φτιάξει ; 
Αυτά φιλικά 🙂

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε πλάσματα της συνήθειας. Εάν μας δοθεί ο απαραίτητος χρόνος συνηθίζουμε τα πάντα. Γεγονός είναι ότι το android είναι άπειρα πιο ελεύθερο λογισμικό όπου ο χρήστης δύναται να το προσαρμόσει στα μέτρα του ενώ το iOS  είναι σχετικά κλειστό λειτουργικό με τον χρήστη συνήθως να είναι αυτός που προσαρμόζεται στο λειτουργικό(βλέπουμε και εδώ τα τελευταλια χρόνια να αλλάζει δειλά δειλά αυτό).

Αλλά δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος από εμάς που δεν το γνωρίζει αυτό. 

Τώρα πέρα από την παραπάνω πραγματικότητα υπάρχει πάντα και το υποκειμενικό στοιχείο που πρέπει να λάβουμε υπόψιν μας. Κάποιον τον βολεύει η τάδε λειτουργία να εκτελείται με τον Α τρόπο κάποιον άλλο με τον Β. 

Και εγώ που ερχόμενος στο iOS για πρώτη φορά ,το πρώτο τουλάχιστον  6μηνο θεωρούσα αδιανόητο και δεν μπορούσα να χωνέψω κάποιες ελλείψεις που παρατηρούσα σε σχέση με το πώς είχα μάθει στο android, πήγα σήμερα να δώ από κοντά και να δουλέψω το s24 ultra ώστε να ξαναγυρίσω στο καλό και παραδοσιακό android. Και ναι, μέσα σε πέντε λεπτά που το χειρίστηκα θυμήθηκα πάλι κάποιες λειτουργίες που κάνουν την καθημερινότητα πιο εύκολη. Γυρίζοντας σπίτι, έπιασα πάλι στα χέρια μου το iPhone και όλα τα προηγούμενα που ανέφερα ξαφνικά έχασαν την αξία τους. 

Η δύναμη της συνήθειας. 

Το έχω ξαναγράψει. Εάν η Apple αποφασίσει να αναβαθμίσει κάποιες λειτουργίες της συσκευής (πχ phone app, notifications κ.α.)που πεισματικά θα έλεγα δεν το κάνει, τότε πραγματικά δεν θα έχει αντίπαλο. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, panoszavra said:

Είμαστε πλάσματα της συνήθειας. Εάν μας δοθεί ο απαραίτητος χρόνος συνηθίζουμε τα πάντα. Γεγονός είναι ότι το android είναι άπειρα πιο ελεύθερο λογισμικό όπου ο χρήστης δύναται να το προσαρμόσει στα μέτρα του ενώ το iOS  είναι σχετικά κλειστό λειτουργικό με τον χρήστη συνήθως να είναι αυτός που προσαρμόζεται στο λειτουργικό(βλέπουμε και εδώ τα τελευταλια χρόνια να αλλάζει δειλά δειλά αυτό).

Αλλά δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος από εμάς που δεν το γνωρίζει αυτό. 

Τώρα πέρα από την παραπάνω πραγματικότητα υπάρχει πάντα και το υποκειμενικό στοιχείο που πρέπει να λάβουμε υπόψιν μας. Κάποιον τον βολεύει η τάδε λειτουργία να εκτελείται με τον Α τρόπο κάποιον άλλο με τον Β. 

Και εγώ που ερχόμενος στο iOS για πρώτη φορά ,το πρώτο τουλάχιστον  6μηνο θεωρούσα αδιανόητο και δεν μπορούσα να χωνέψω κάποιες ελλείψεις που παρατηρούσα σε σχέση με το πώς είχα μάθει στο android, πήγα σήμερα να δώ από κοντά και να δουλέψω το s24 ultra ώστε να ξαναγυρίσω στο καλό και παραδοσιακό android. Και ναι, μέσα σε πέντε λεπτά που το χειρίστηκα θυμήθηκα πάλι κάποιες λειτουργίες που κάνουν την καθημερινότητα πιο εύκολη. Γυρίζοντας σπίτι, έπιασα πάλι στα χέρια μου το iPhone και όλα τα προηγούμενα που ανέφερα ξαφνικά έχασαν την αξία τους. 

Η δύναμη της συνήθειας. 

Το έχω ξαναγράψει. Εάν η Apple αποφασίσει να αναβαθμίσει κάποιες λειτουργίες της συσκευής (πχ phone app, notifications κ.α.)που πεισματικά θα έλεγα δεν το κάνει, τότε πραγματικά δεν θα έχει αντίπαλο. 

Πάνο, εννοείται πως υπάρχει η δύναμη της Συνήθειας αλλά και η δύναμη της προσαρμοστικότητας. Αυτό όμως δε αποδεικνύει κατι. Δηλαδή κάποιος που έχει συνηθίσει να ζει σε ένα παλάτι αλλά ξαφνικά βρεθεί σε ένα μικρό δωμάτιο πάλι θα προσαρμοστεί και στο τέλος θα το συνηθίσει. Αυτό όμως δεν αποδεικνύει ότι το δωμάτιο είναι καλύτερο από το παλάτι. Και πάλι όταν θα γυρίσεις στο παλάτι θα χρειαστεί χρόνο προσαρμογής αλλά στο τέλος θα πει που ζούσε τόσο καιρό.

Αυτό ισχύει και με την επαφή σου στο S 24. Το έπιασες θυμήθηκες κάποιες ευκολίες και επέστρεψε στην συνήθεια. Αν όμως το κρατούσες μία εβδομάδα θα απορούσες πως ζούσες χωρίς τις αυτές τις ευκολίες τόσο καιρό.

2 ώρες πριν, konandrio said:

@tasos19 να μάθεις να γκρινιάζεις, να απαιτείς, να κακοβαθμολογείς εκεί που πρέπει γιατί δίνεις τα ωραία σου λεφτάκια, δεν μπορώ να καταλάβω χρήστες σαν εσένα, οι μέτοχοι ποιο πολλά θα δέχονταν.
Το gmail σαν εφαρμογή ίσως είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε push mail,  ότι δεν έχει όμως επιλογή αδιάβαστα είναι απαράδεκτο και δεν το καταπίνω, αν έβαζαν όλοι 1 αστεράκι στο store για αυτό το λόγο πιστεύεις δεν θα το είχαν φτιάξει ; 
Αυτά φιλικά 🙂

Μα γι’ αυτό η Apple δίνει νέα χαρακτηριστικά με το σταγονόμετρο και γι’ αυτό είμαι τόσο πίσω. Γιατί οι χρήστες της αρκούνται σε αυτά που τους δίνει και τα θεωρούν και πολλά. Γιατί το 95% των χρηστών iPhone το θέλουνε για κλήσεις και social. Δεν μπορούν να αλλάξουν ούτε ήχο κλήσης και αυτό λέει πολλά για τις απαιτήσεις τους.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, montoya_42 said:

Γιατί οι χρήστες της αρκούνται σε αυτά που τους δίνει και τα θεωρούν και πολλά. Γιατί το 95% των χρηστών iPhone το θέλουνε για κλήσεις και social. Δεν μπορούν να αλλάξουν ούτε ήχο κλήσης και αυτό λέει πολλά για τις απαιτήσεις τους.

Δεν πειράζει κανέναν ο απλός χρήστης. 
Το 95% του πλανήτη είναι σε αυτή την κατηγορία και πάνω από το μισό φόρουμ εδώ κι ας νομίζουν ότι power user σημαίνει ενεργοποιώ 2 «smart features».

Σαν επαγγελματίας μπορώ απλά να σου πω ότι είναι αδιανόητο να κάνεις την ίδια δουλειά με windows/android κλπ. Είναι σαν να πας από Bentley σε ποδήλατο. Αλλά είπαμε, ο μέσος χρήστης smartphone γενικότερα χρειάζεται 5 βασικά πράγματα που τα κάνουν όλα πλέον.

Κατα τα υπόλοιπα και εντός θέματος επιτέλους, η συσκευή απλά θερίζει σε όλα. Κοντεύω τον 4ο μήνα και πραγματικά δεν είδα τίποτα περίεργο για να μπορώ να παραπονεθώ ή να ζηλεύω από άλλη συσκευή.

Ακόμα και η κάμερα κάνει τα pixel 7/8 να ντρέπονται φέτος, ειδικά το βράδυ και σε HDR (που μέχρι το iPhone 14 ήταν απλά αίσχος).

Άνετα η πιο ολοκληρωμένη συσκευή της Apple. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, montoya_42 said:

Πάνο, εννοείται πως υπάρχει η δύναμη της Συνήθειας αλλά και η δύναμη της προσαρμοστικότητας. Αυτό όμως δε αποδεικνύει κατι. Δηλαδή κάποιος που έχει συνηθίσει να ζει σε ένα παλάτι αλλά ξαφνικά βρεθεί σε ένα μικρό δωμάτιο πάλι θα προσαρμοστεί και στο τέλος θα το συνηθίσει. Αυτό όμως δεν αποδεικνύει ότι το δωμάτιο είναι καλύτερο από το παλάτι. Και πάλι όταν θα γυρίσεις στο παλάτι θα χρειαστεί χρόνο προσαρμογής αλλά στο τέλος θα πει που ζούσε τόσο καιρό.

Αυτό ισχύει και με την επαφή σου στο S 24. Το έπιασες θυμήθηκες κάποιες ευκολίες και επέστρεψε στην συνήθεια. Αν όμως το κρατούσες μία εβδομάδα θα απορούσες πως ζούσες χωρίς τις αυτές τις ευκολίες τόσο καιρό. 

Μα δεν διαφωνούμε πουθενά. Απλά το ύφος του μηνύματος μου ήταν να εξηγήσω τις αντίθετες απόψεις επί του θέματος. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, konandrio said:

@tasos19 να μάθεις να γκρινιάζεις, να απαιτείς, να κακοβαθμολογείς εκεί που πρέπει γιατί δίνεις τα ωραία σου λεφτάκια, δεν μπορώ να καταλάβω χρήστες σαν εσένα, οι μέτοχοι ποιο πολλά θα δέχονταν.
Το gmail σαν εφαρμογή ίσως είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε push mail,  ότι δεν έχει όμως επιλογή αδιάβαστα είναι απαράδεκτο και δεν το καταπίνω, αν έβαζαν όλοι 1 αστεράκι στο store για αυτό το λόγο πιστεύεις δεν θα το είχαν φτιάξει ; 
Αυτά φιλικά 🙂

Apple και απαιτήσεις δεν πάνε μαζί 

Δεν θα αλλάξει η apple. Εσυ κι εγώ πρέπει να αλλάξουμε αλλιώς δεν θα μπορέσεις να έχεις apple. 
Πρεπει να το κατανοήσετε αυτό 

Γιατί να περνάς την μουσική από τον υπολογιστή; Για να έχεις MacBook 

Γιατι με τα υπόλοιπα ακουστικά δεν κανείς καλά την δουλειά σου; Για να έχεις AirPods 

Γιατί το Apple Watch δεν δουλεύει με άλλες συσκευές; Για να έχεις iPhone 

Γιατί γιατί γιατί; 
Γιατι βγάζουν δισεκατομμύρια γι αυτό 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολες οι συσκευες πλεον ειναι αριστες. Ακομα και αυτες που κανουν π.χ. 400 ευρω.

Για μενα το iPhone ειναι το καλυτερο all rounder.

Γενικα μιλωντας, σε δυνατοτητες - κακα τα ψεματα - ειναι ελαχιστα υποδεεστερο του android.

Το 15 Pro max ειναι απο τις πιο ολοκληρωμενες προτασεις της Apple και με φανταστικο οικοσυστημα (airpods pro, watch ultra).
Φοβερη αυτονομια, αριστη οθονη, ποιοτικα ηχεια, καλο σημα, καμερα που δε θα σε προδωσει ποτέ, εξαιρετικο ρολλαρισμα, ιδανικο μεγεθος. Τo μεγαλο βαρος δε μου ειναι προβλημα αφου ολες οι συσκευες ειναι βαριες πλεον.
Το μονο αρνητικο ειναι τα updates της Apple που καποιες φορες φτιαχνουν ή προσθετουν κατι αλλα χαλανε κατι αλλο (π.χ. αυτονομια). Ειδικα οταν η apple προμοταρει σε καποια updates τα νεα της emoticon με κουραδες κτλ, σε πιανει μια αηδια.
Δυστυχως το κομματι μουσικης στο iphone Ποναει πολυ αμα εχεις τη συλλογη σου στο pc, οποτε εχω αρκεστει στη συνδρομη του Apple music.

Στο android βρισκεις συσκευες καλυτερες σε καποιους τομεις, αλλα χειροτερες σε αρκετους αλλους.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, megatr0n said:

Ειδικα οταν η apple προμοταρει σε καποια updates τα νεα της emoticon με κουραδες κτλ, σε πιανει μια αηδια.

 

Χαχαχαχαχαχ. Όντως. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, megatr0n said:


Το μονο αρνητικο ειναι τα updates της Apple που καποιες φορες φτιαχνουν ή προσθετουν κατι αλλα χαλανε κατι αλλο (π.χ. αυτονομια). Ειδικα οταν η apple προμοταρει σε καποια updates τα νεα της emoticon με κουραδες κτλ, σε πιανει μια αηδια.

Αλήθεια τώρα; τα updates ειναι το δυνατό σημείο της Apple! Που να δεις τα updates σε Android και δεν μιλάω καν για xiaomi!

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, koutsis said:

Αλήθεια τώρα; τα updates ειναι το δυνατό σημείο της Apple! Που να δεις τα updates σε Android και δεν μιλάω καν για xiaomi!

Kι ομως αληθεια!
Σε android, αν εξαιρεσεις τη xiaomi, ολοι οι υπολοιποι συνηθως εχουν σωστα updates.
 

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, megatr0n said:

Kι ομως αληθεια!
Σε android, αν εξαιρεσεις τη xiaomi, ολοι οι υπολοιποι συνηθως εχουν σωστα updates.
 

Έχω 5 χρόνια iphone και δεν συνάντησα το παραμικρο πρόβλημα με κανένα update! Εσύ τι θέματα είχες ; 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, koutsis said:

Έχω 5 χρόνια iphone και δεν συνάντησα το παραμικρο πρόβλημα με κανένα update! Εσύ τι θέματα είχες ; 

Eγω ευτυχως ποτέ δεν ειχα θεμα με updates, αλλα διαβαζω αρκετα στο ιντερνετ και εβλεπα μεγαλη γκρινια απο αρκετους! Επισης το οτι βγαζει συνεχως μικρα Updates αποδεικνυει οτι κατι δεν παει καλα στα μεγαλα updates.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, megatr0n said:

Παιδια ολες οι συσκευες πλεον ειναι αριστες. Ακομα και αυτες που κανουν π.χ. 400 ευρω.

Για μενα το iPhone ειναι το καλυτερο all rounder.

Γενικα μιλωντας, σε δυνατοτητες - κακα τα ψεματα - ειναι ελαχιστα υποδεεστερο του android.

Το 15 Pro max ειναι απο τις πιο ολοκληρωμενες προτασεις της Apple και με φανταστικο οικοσυστημα (airpods pro, watch ultra).
Φοβερη αυτονομια, αριστη οθονη, ποιοτικα ηχεια, καλο σημα, καμερα που δε θα σε προδωσει ποτέ, εξαιρετικο ρολλαρισμα, ιδανικο μεγεθος. Τo μεγαλο βαρος δε μου ειναι προβλημα αφου ολες οι συσκευες ειναι βαριες πλεον.
Το μονο αρνητικο ειναι τα updates της Apple που καποιες φορες φτιαχνουν ή προσθετουν κατι αλλα χαλανε κατι αλλο (π.χ. αυτονομια). Ειδικα οταν η apple προμοταρει σε καποια updates τα νεα της emoticon με κουραδες κτλ, σε πιανει μια αηδια.
Δυστυχως το κομματι μουσικης στο iphone Ποναει πολυ αμα εχεις τη συλλογη σου στο pc, οποτε εχω αρκεστει στη συνδρομη του Apple music.

Στο android βρισκεις συσκευες καλυτερες σε καποιους τομεις, αλλα χειροτερες σε αρκετους αλλους.

Εγώ σταμάτησα να βλέπω τις παρουσιάσεις 

Καποτε με ανυπομονησία περιμέναμε πως και πως να δούμε νέα πράγματα 

Πλεον ναι όλο κάτι emoticon δείχνουν και 95% ανακύκλωση και τέτοια 

Υπαρχει κορεσμός γενικά σε όλα τα τηλέφωνα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, megatr0n said:

Eγω ευτυχως ποτέ δεν ειχα θεμα με updates, αλλα διαβαζω αρκετα στο ιντερνετ και εβλεπα μεγαλη γκρινια απο αρκετους! Επισης το οτι βγαζει συνεχως μικρα Updates αποδεικνυει οτι κατι δεν παει καλα στα μεγαλα updates.

γράψε για οποιοδήποτε κινητο στο google "problems with update" και θα σου βγάλει καμιά δεκαριά σελίδες με αποτελέσματα! Απλά ίσως να βλέπεις περισσότερα άρθρα στο internet για την apple γιατί το όνομά της πουλάει! Όσο για τα πολλά μικρά updates αυτό είναι καλό γιατί δείχνει ότι ασχολείται και ότι προκείψει το φτιάχνει κατευθείαν! Σε android περιμένεις  μήνες για να διορθωθεί κατι και στο 90% των περιπτώσεων δεν διορθώνεται ποτέ!

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, koutsis said:

γράψε για οποιοδήποτε κινητο στο google "problems with update" και θα σου βγάλει καμιά δεκαριά σελίδες με αποτελέσματα! Απλά ίσως να βλέπεις περισσότερα άρθρα στο internet για την apple γιατί το όνομά της πουλάει! Όσο για τα πολλά μικρά updates αυτό είναι καλό γιατί δείχνει ότι ασχολείται και ότι προκείψει το φτιάχνει κατευθείαν! Σε android περιμένεις  μήνες για να διορθωθεί κατι και στο 90% των περιπτώσεων δεν διορθώνεται ποτέ!

Ε και η apple τα τελευταία χρόνια λίγες φορές δεν τα κάνει μαντάρα 

Εγω ακόμα αναβάθμιση σε iOS 17 δεν έκανα σκέψου 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Tasos19s said:

Ε και η apple τα τελευταία χρόνια λίγες φορές δεν τα κάνει μαντάρα 

Εγω ακόμα αναβάθμιση σε iOS 17 δεν έκανα σκέψου 

Γιατί είσαι ακόμα με τη 16? 🤔

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...