Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 ώρες πριν, xabos said:

Το εχω δοκιμάσει … 4 χρόνια σε κάθε νέα συσκευή iPhone που είχα αγοράσει …,

Μια φορά σταμάτησε μόνο στο τελωνείο …

το αρνητικό που έχει (και το έκανε σε όλα) είναι ότι μετά από χρήση 4-5 μήνες ,,, έβγαζε ένα ράγισμα , από μόνο του … ίσως συστολικά.

Ήταν σαφώς μέσα στην εγγύηση , αν πληρώσεις το κόστος αποστολής σου στέλνουν ένα νέο.

Τώρα θα βάλω για πρώτη φορά ένα της

Shellrus Sapphire…

 

 

74€ συν τα μεταφορικά. Άλλη μία κορυφαία επιλογή, με το καλύτερο scratch resistant που υπάρχει σε glass screen protector. 

Ωστόσο, να εύχεσαι να μη σου πέσει γιατί σπάει για την πλάκα του.

10 minutes ago, Nikos_Mpl said:

εχει πλαισιο? δε φαινεται στις φωτογραφιες στη σελιδα τους. οκ 35 δεν ειναι τραγικο το κοστος, απλα δεν ξερω αν πραγματικα αξιζει, θα το δοκιμασω απο περιεργεια μολις τα φτυσει το spigen που φοραω

Για εμένα μην περιμένεις να τα φτύσει το Spigen. Κι εγώ Spigen EZ Fit φορούσα και είδα το φως το αληθινό με τη Flolab! Είναι σα να βλέπεις την οθόνη χωρίς να φοράει screen protector. Στη Spigen το rainbow effect υπό οποιαδήποτε γωνία ήταν τραγικό!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Administrators
47 minutes ago, bill_viper said:

Στη Spigen το rainbow effect υπό οποιαδήποτε γωνία ήταν τραγικό!!

Φανταστείτε τι γίνεται στα άλλα που είναι και noname!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα τελευταία χρόνια φοράω μόνο Torras ή ESR. Ποιοτικότατα (με ή χωρίς μαύρο περίγραμμα), καλή σχετικά τιμή, ενώ δίνουν και το πλαίσιο τοποθέτησης, που είναι πολύ πρακτικό.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
20 ώρες πριν, chris1984 said:

Ευχαριστούμε πολύ παιδιά για την προώθηση. Με τελωνείο τι γίνεται;

Εγώ είχα την ατυχία να περάσει τελωνείο τελικά η δική μου από Flolab. Έξοδα 8.75 ευρώ ακόμα.

EDIT: Άκυρο παιδιά, ήταν άλλο δέμα που περίμενα και με μπέρδεψε...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, athanaso77 said:

Εγώ είχα την ατυχία να περάσει τελωνείο τελικά η δική μου από Flolab. Έξοδα 8.75 ευρώ ακόμα.

Κρίμα ρε γαμώτο, δεν πειράζει όμως, 2 καφέδες είναι για να έχεις τρομερή ποιότητα για 1 χρόνο ή όσο παραπάνω κρατήσεις τη συσκευή. Αναμένουμε εντυπώσεις.

2 ώρες πριν, athanaso77 said:

Φανταστείτε τι γίνεται στα άλλα που είναι και noname!

Καλά αυτό το θεωρώ κωμικοτραγικό, να δίνεις 1200€+ και να βάζεις τζαμάκι του κιλού..!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα την ατυχία να περάσει τελωνείο τελικά η δική μου από Flolab. Έξοδα 8.75 ευρώ ακόμα.

Πω ρε δεν αξίζει τόσα για ένα γυαλί. Ναι εντάξει ποιότητα αλλά…κυκλοφορούν και κάτι κουπόνια 10%κατω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
23 minutes ago, bill_viper said:

Κρίμα ρε γαμώτο, δεν πειράζει όμως, 2 καφέδες είναι για να έχεις τρομερή ποιότητα για 1 χρόνο ή όσο παραπάνω κρατήσεις τη συσκευή. Αναμένουμε εντυπώσεις.

 

21 minutes ago, chris1984 said:

Πω ρε δεν αξίζει τόσα για ένα γυαλί. Ναι εντάξει ποιότητα αλλά…κυκλοφορούν και κάτι κουπόνια 10%κατω.

Άκυρο παιδιά, τροποποίησα και το post μου, τελικά ήταν για άλλο δέμα που περίμενα και με μπέρδεψε... False alarm λοιπόν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το βίντεο (σημείο 8:30) με επηρέασε κ πήρα την απόφαση να κάνω την δοκιμή …

https://youtu.be/XmBv-dDuZtc?si=xapm2w8i_IgUXuRq 

Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2023 at 5:46 ΜΜ, xabos said:

Αυτό το βίντεο (σημείο 8:30) με επηρέασε κ πήρα την απόφαση να κάνω την δοκιμή …

https://youtu.be/XmBv-dDuZtc?si=xapm2w8i_IgUXuRq 

Εκει που χρησιμοποιεί το sapphire κάτι έχουν πειράξει στο βίντεο...εχουν σβήσει κάποια πράγματα...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2023 at 11:42 ΠΜ, bill_viper said:

Το αυτό. Τόσα χρόνια έβαζα Spigen και Torras. Και οι δύο φέτος είναι χάλια. Η πρώτη κολλάει το δάχτυλο στο τζάμι γιατί δεν είναι edge to edge, η δεύτερη σου καλύπτει - έστω και μικρό μέρος - της οθόνης λόγω των μαύρων πλαισίων.

Χθες μου ήρθε η καινούρια σειρά 3D της Flolab με το κυρτό τζάμι αποκλειστικά για τα 15 Pro/Max. 

IMG_7211.jpeg

Εγω φιλε μου καθε χρονο εβαζα spigen ALIGNmaster™ Full Cover HD.

Δυστυχως φετος παρατηρησα οτι στην οθονη ,ειδικα σε ασπρο φοντο ,οταν κανεις scroll ,φαινονται μικροσκοπικες κηλίδες(σαν πεπλο).

Εκανα συγκριση με το iphone 13 και 11 που εχουν το ιδιο τζαμακι και σ'αυτα δεν κανει αυτο το effect...επιπλεον η οθονη φαινεται πιο σκοτεινη και απο το iphone 11 pro

το κακο ειναι οτι αλλαξα δυο τζαμακια και παλι το ιδιο..Ή επεσα σε ελλατωματικα τζαμακια ή χαλασαν την ποιοτητα ...

Τζαμπα τα λεφτα...

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα υπάρχει καμία εφαρμογή όπως στο android που να μπορούμε να κλειδώσουμε πχ 4g γιατί εγώ σώθηκα με αυτό. τώρα είναι καρφωμένο 4g.πριν έπεφτε edge συνέχεια και δεν μπορούσα να κάνω δουλειά. έχουμε nova που το σήμα ως γνωστόν είναι από τα χειρότερα

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ilka71 said:

καλησπέρα υπάρχει καμία εφαρμογή όπως στο android που να μπορούμε να κλειδώσουμε πχ 4g γιατί εγώ σώθηκα με αυτό. τώρα είναι καρφωμένο 4g.πριν έπεφτε edge συνέχεια και δεν μπορούσα να κάνω δουλειά. έχουμε nova που το σήμα ως γνωστόν είναι από τα χειρότερα

Χωρίς jailbreak όχι.. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ilka71 said:

καλησπέρα υπάρχει καμία εφαρμογή όπως στο android που να μπορούμε να κλειδώσουμε πχ 4g γιατί εγώ σώθηκα με αυτό. τώρα είναι καρφωμένο 4g.πριν έπεφτε edge συνέχεια και δεν μπορούσα να κάνω δουλειά. έχουμε nova που το σήμα ως γνωστόν είναι από τα χειρότερα

Σε τέτοιες περιπτώσεις αλλάζεις εταιρεία και ησυχάζεις 

Με καρφωμένο μόνο 4g χωρίς σήμα σου ξεσκίζει την μπαταρία 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η 17.2

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορα στα τοσα χρονια και οσα κινητα εχω αλλαξει ειδα μια παρα πολυ μικρη γρατζουνια σημερα στην οθονη... βεβαια τα προσεχω παρα πολυ τα κινητα μου και γι αυτο ως τωρα δεν ειχα ποτε καποια γρατζουνια...

δεν εχω βαλει ποτε μεμβρανη και τζαμακι σε κινητο...εχει κανει νυχι... προσπαθησα να την βγαλω αλλα δεν απεδωσε!!

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες έχει κάνει νύχι; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, p_k said:

Όταν λες έχει κάνει νύχι; 

ισα ισα που το νιωθεις..δεν ειναι γρατζουνια απο πανω... μιλαμε για γρατζουνια ουτε μισο εκατοστο..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, arxontas2323 said:

ισα ισα που το νιωθεις..δεν ειναι γρατζουνια απο πανω... μιλαμε για γρατζουνια ουτε μισο εκατοστο..

Κατάλαβα, σαν αραχνια ας πούμε 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Όσο και να τα προσεχείς, αν δεν βάλεις προστασία στην οθόνη, δύσκολο να μην έχεις τέτοια θέματα με γρατσουνιές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, arxontas2323 said:

ισα ισα που το νιωθεις..δεν ειναι γρατζουνια απο πανω... μιλαμε για γρατζουνια ουτε μισο εκατοστο..

Συνέχισε έτσι δεν μπορείς να κανείς και πολλά 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, p_k said:

Κατάλαβα, σαν αραχνια ας πούμε 

Ναι δυστυχώς 

4 minutes ago, athanaso77 said:

Όσο και να τα προσεχείς, αν δεν βάλεις προστασία στην οθόνη, δύσκολο να μην έχεις τέτοια θέματα με γρατσουνιές.

σκεφτομαι να βαλω τωρα ενα τζαμακι μηπως και το καλυψει να μην το βλεπω(θελει να πεσει φως επανω ή μαυρο φοντο για να το καταλαβεις)

 

Just now, Tasos19s said:

Συνέχισε έτσι δεν μπορείς να κανείς και πολλά 

 

καλα ναι...δεν θα σκασουμε κι ολας!!σε μαυρο φοντο και αν πεσει φως επανω του φαινεται!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, arxontas2323 said:

Ναι δυστυχώς 

σκεφτομαι να βαλω τωρα ενα τζαμακι μηπως και το καλυψει να μην το βλεπω(θελει να πεσει φως επανω ή μαυρο φοντο για να το καταλαβεις)

 

καλα ναι...δεν θα σκασουμε κι ολας!!σε μαυρο φοντο και αν πεσει φως επανω του φαινεται!!

Πιστεύω και από το τζαμάκι πάλι θα φαίνεται 

Εχει τρόπους που θα διορθώνουν αλλά άσε μην μπλέκεσαι καθόλου 

Συνεχίζεις έτσι και το προσεχείς αφού δεν βάζεις κάτι επάνω 

Κι εγώ τίποτα δεν βάζω επάνω 

Προσέχω όσο μπορώ 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω ένα υγρό νανοτεχνολογίας της Spigen σε όλα τα κινητά μου και μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.

Kαι ούτε μπλέκω με τζαμάκια, rainbow effects, λάθος τοποθετήσεις και λοιπά και λοιπά. 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, p_k said:

Εγώ βάζω ένα υγρό νανοτεχνολογίας της Spigen σε όλα τα κινητά μου και μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.

Kαι ούτε μπλέκω με τζαμάκια, rainbow effects, λάθος τοποθετήσεις και λοιπά και λοιπά. 

Τι κάνει αυτό; Είναι για γρατζουνιές; Για πτώσεις; Τι εξυπηρετεί;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...