Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, Tasos19s said:

Δεν ξέρω πως σκέφτονται 

Αν ζούσε ο Steve ίσως ακόμα είχαμε iPhone 4 ιντσών οθόνη 

Θα ήθελες να έβγαινε 4"?

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 ώρες πριν, konandrio said:

Θα ήθελες να έβγαινε 4"?

Όχι απλά εννοώ ότι αυτός σκεφτόταν ακόμα πιο κλειστά δεν κοιτούσε δεξιά αριστερά 

Ακομα υπάρχουν απομεινάρια στον τρόπο σκέψης της εταιρείας 

Δεν ακούει τον καταναλωτή θεωρώ όσο θα έπρεπε 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πράγμα που καλεις κάποιον και ακούγεται ο ήχος κλήσης ελάχιστα και μόλις απαντήσει ακούγεται τέλεια,διορθώνεται κάπως; 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, arxontas2323 said:

Αυτό το πράγμα που καλεις κάποιον και ακούγεται ο ήχος κλήσης ελάχιστα και μόλις απαντήσει ακούγεται τέλεια,διορθώνεται κάπως; 

Τι εννοείς; 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, koutsis said:

Τι εννοείς; 

Oταν παω να καλέσω κάποιον και κάνει το τουτ τουτ ακουηρται παρα πολυ χαμηλα,είτε στο ακουστικό είτε στο μεγάφωνο...με το που απαντήσει στην κλήση τότε ολα δυναμωνουν...κάποιος μου είχε απαντήσει οτι ηταν λόγω ios17..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Oταν παω να καλέσω κάποιον και κάνει το τουτ τουτ ακουηρται παρα πολυ χαμηλα,είτε στο ακουστικό είτε στο μεγάφωνο...με το που απαντήσει στην κλήση τότε ολα δυναμωνουν...κάποιος μου είχε απαντήσει οτι ηταν λόγω ios17..
εμένα με Android μου το έκανε κάποια στιγμή και είδα ότι όταν απενεργοποιουσα το volte το τουτ τουτ ακούγονταν μια χαρά. μετά σταμάτησε και όλα καλά πλέον. έχω nova
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ilka71 said:
6 ώρες πριν, arxontas2323 said:
Oταν παω να καλέσω κάποιον και κάνει το τουτ τουτ ακουηρται παρα πολυ χαμηλα,είτε στο ακουστικό είτε στο μεγάφωνο...με το που απαντήσει στην κλήση τότε ολα δυναμωνουν...κάποιος μου είχε απαντήσει οτι ηταν λόγω ios17..

εμένα με Android μου το έκανε κάποια στιγμή και είδα ότι όταν απενεργοποιουσα το volte το τουτ τουτ ακούγονταν μια χαρά. μετά σταμάτησε και όλα καλά πλέον. έχω nova

Ναι αλλα στο αιφον πρέπει να απενεργοποιησεις απο το τηλέφωνο κλήσεις μέσω wifi...μολις το απενεργοποιησω ακούγεται πολύ καλά ο ήχος...

 

Εδω να αναφέρω ότι στο s23u σου παίρνει τα αυτιά ο ηχος του ακουστικού!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, arxontas2323 said:

Ναι αλλα στο αιφον πρέπει να απενεργοποιησεις απο το τηλέφωνο κλήσεις μέσω wifi...μολις το απενεργοποιησω ακούγεται πολύ καλά ο ήχος...

 

Εδω να αναφέρω ότι στο s23u σου παίρνει τα αυτιά ο ηχος του ακουστικού!!

Για ποιο λόγο εσύ θες να ακούς δυνατά το τουτ? 🤔

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλό να ακούγεται, δείχνει ότι η κλήση βρίσκεται σε εξέλιξη. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, p_k said:

Είναι καλό να ακούγεται, δείχνει ότι η κλήση βρίσκεται σε εξέλιξη. 

Μόλις ξεκινάει και γράφει 00:00 τότε έχει απαντήσει ο άλλος όποτε ούτε καν στο αυτί εγώ το βάζω πιο πριν 

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, p_k said:

Είναι καλό να ακούγεται, δείχνει ότι η κλήση βρίσκεται σε εξέλιξη. 

Θα συμφωνήσω, ειδικά όταν είσαι στο αυτοκίνητο, και έχεις το ακουστικό στο αυτί, βολεύει, γιατί δε χρειάζεται να τσεκάρεις την οθόνη του κινητού από τη στιγμή που πατάς να κάνεις κλήση.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς, @mixtri τα φώτα σου. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Tasos19s said:

Μόλις ξεκινάει και γράφει 00:00 τότε έχει απαντήσει ο άλλος όποτε ούτε καν στο αυτί εγώ το βάζω πιο πριν 

Αν έχει τηλεφωνητή; 
Επιπλέον πολλοί από εμάς κάνουμε διεθνείς κλήσεις. Είναι χρήσιμο γιατί δε ξέρεις το Call setup time. 
Γενικά δεν είσαι στην τσίτα αν έχεις signalling.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και μία απορία ακόμη, έχω το 15 pro max με Apple Watch και AirPods Pro2. Αν δεν φοράω το ρολόι ή ακουστικό, χτυπάει η συσκευή, αν φοράω το ρολόι, στις κλήσεις χτυπάει το ρολόι και η συσκευή (με διαφορετικούς ήχους, αλλά μικρό το κακό), μέχρι εδώ όλα καλά. Όταν φοράω το ακουστικό, ο ήχος κλήσης χτυπάει μόνο μέσα στο ακουστικό, οπότε είμαι ο τρελός του γραφείου που ξαφνικά μιλάει μόνος του. Υπάρχει τρόπος όταν φοράω το ακουστικό, στις κλήσεις να χτυπάει και η συσκευή ή το ρολόι;

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kastorakos84 said:

Και μία απορία ακόμη, έχω το 15 pro max με Apple Watch και AirPods Pro2. Αν δεν φοράω το ρολόι ή ακουστικό, χτυπάει η συσκευή, αν φοράω το ρολόι, στις κλήσεις χτυπάει το ρολόι και η συσκευή (με διαφορετικούς ήχους, αλλά μικρό το κακό), μέχρι εδώ όλα καλά. Όταν φοράω το ακουστικό, ο ήχος κλήσης χτυπάει μόνο μέσα στο ακουστικό, οπότε είμαι ο τρελός του γραφείου που ξαφνικά μιλάει μόνος του. Υπάρχει τρόπος όταν φοράω το ακουστικό, στις κλήσεις να χτυπάει και η συσκευή ή το ρολόι;

Όταν φοράς τα ακουστικά, όλοι οι ήχοι πηγαίνουν εκεί 

Έχουν ειδικό αισθητήρα και το iOS είναι έτσι φτιαγμένο 

Νομίζω αυτό που θέλεις δεν γίνεται 

 

Από την στιγμή που φοράς το ρολόι δεν υπάρχει και λόγος να έχεις θόρυβο στο κινητό ακόμα και στο ρολόι 

Εγω τα έχω και τα δυο στο αθόρυβο εδώ και χρόνια 

Αφου κάνει δόνηση το ρολόι γιατί να ενοχλώ τους τριγύρω; 

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Tasos19s said:

Όταν φοράς τα ακουστικά, όλοι οι ήχοι πηγαίνουν εκεί 

Έχουν ειδικό αισθητήρα και το iOS είναι έτσι φτιαγμένο 

Νομίζω αυτό που θέλεις δεν γίνεται 

 

Από την στιγμή που φοράς το ρολόι δεν υπάρχει και λόγος να έχεις θόρυβο στο κινητό ακόμα και στο ρολόι 

Εγω τα έχω και τα δυο στο αθόρυβο εδώ και χρόνια 

Αφου κάνει δόνηση το ρολόι γιατί να ενοχλώ τους τριγύρω; 

Γιατί όταν είσαι με πελάτη, θες να καταλάβει ότι έχεις εισερχόμενη και πρέπει να απαντήσεις και όχι να κάνεις σαν τον Μάνθο Φουστάνο με την παλμική ειδοποίηση, ότι και καλά χτύπησε το κινητό για να τον αποφύγεις. 
Σίγουρα έχουμε διαφορετικές ανάγκες, και καλό θα ήταν να μπορούσε να καλύψει και τους δυο μας.

Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, koutsis said:

Για ποιο λόγο εσύ θες να ακούς δυνατά το τουτ? 🤔

Ετσι και έχει λίγη φασαρία δεν το ακους το τουτ τουτ...δεν ξέρεις τι γίνεται με την κλήση...και δεν μιλάω λίγο στο κινητό...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, kastorakos84 said:

Γιατί όταν είσαι με πελάτη, θες να καταλάβει ότι έχεις εισερχόμενη και πρέπει να απαντήσεις και όχι να κάνεις σαν τον Μάνθο Φουστάνο με την παλμική ειδοποίηση, ότι και καλά χτύπησε το κινητό για να τον αποφύγεις. 
Σίγουρα έχουμε διαφορετικές ανάγκες, και καλό θα ήταν να μπορούσε να καλύψει και τους δυο μας.

Ενώ όταν είσαι με πελάτη αλλά φοράς τα ακουστικά είναι ωραίο…

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι, φοράω μόνιμα το ένα από τα δύο ακουστικά. Σε κάθε περίπτωση, ζήτησα μία πληροφορία για να με βοηθήσει κάποιος αν γνωρίζει παραπάνω πληροφορίες, και περιέγραψα την περίπτωση μου γι' αυτό το λόγο, όχι για να αποκτήσει άποψη ο καθένας και να με κρίνει. 

Διαπιστώνω έναν αρνητισμό από πλευράς σου. Δεν υπάρχει ανάγκη για φανατισμό, δεν θα κλείσουμε την Apple αν πούμε ότι κάποια υλοποίηση δεν καλύπτει τις ανάγκες μου, σου, ή οποιουδήποτε. 

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kastorakos84 said:

Ναι, φοράω μόνιμα το ένα από τα δύο ακουστικά. Σε κάθε περίπτωση, ζήτησα μία πληροφορία για να με βοηθήσει κάποιος αν γνωρίζει παραπάνω πληροφορίες, και περιέγραψα την περίπτωση μου γι' αυτό το λόγο, όχι για να αποκτήσει άποψη ο καθένας και να με κρίνει. 

Διαπιστώνω έναν αρνητισμό από πλευράς σου. Δεν υπάρχει ανάγκη για φανατισμό, δεν θα κλείσουμε την Apple αν πούμε ότι κάποια υλοποίηση δεν καλύπτει τις ανάγκες μου, σου, ή οποιουδήποτε. 

Την άποψη μου είπα 

Θεωρω λάθος να μιλάνε 2 άνθρωποι είτε φιλικά είτε για δουλειά και ο ένας να φοράει ακουστικά 

Δεν έχω φανατισμό 

Αυτο που θέλεις δεν γίνεται στο iPhone νομίζω το είπα και πιο επάνω ξεκάθαρα 

Με άλλης εταιρείας ακουστικά γίνεται όμως απλά κάθε φορά πρέπει να κανείς μια συγκεκριμένη ρύθμιση 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση...αν βάλω την μουσική(εχω 300 τραγούδια) να συγχρονίζει με το icloud, τι θα κερδίσω; 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Θέλω να κάνω μια ερώτηση...αν βάλω την μουσική(εχω 300 τραγούδια) να συγχρονίζει με το icloud, τι θα κερδίσω; 

Αν έχεις συσκευές Apple θα είναι διαθέσιμα  σε όλες τις συσκευές ή αν αλλάξεις μοντέλο θα τα έχεις όλα έτοιμα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

17.1.2 online


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες,

θα ηθελα την αποψη σας για tempered glass. δεν βρηκα αλλο θεμα που να ειδικευεται οποτε ρωταω εδω.

Θεωρω οτι τα spigen ειναι vfm αλλα σκεφτομαι και το nillkin που μοιαζει πιο λεπτο. αν εχω καταλαβει καλα το spigen ειναι παχος 0,4mm ενω το nillkin 0,2mm.

εν τω μεταξυ spigen παιζουν 2, και δεν ξερω ποιο απο τα 2 ειναι καλυτερη επιλογη, το 

Spigen Hydrogel Tempered Glass

ή 

Spigen Oleophobic Coated Glas.tr Ez Fit 

και αν καποιο απο τα 2 ειναι πιο λεπτο.

Ο λογος που το θελω λεπτο ειναι γιατι με τη χρηση παρατηρω οτι οσο πιο χοντρο ειναι τοσο πιο πολλη βρωμια μαζευεται στην ακρη του τζαμιου αναμεσα σε αυτο και την οθονη και δεν καθαριζει παρα μονο αν το κανεις με μπατονετα. μεχρι και χωμα μαζευει (οχι σε μενα αλλα σε τεχνιτη φιλο που το ειχε εξω το ειδα πολυ εντονο) και θεωρω οτι παιζει ρολο και το παχος.

Για προστασια δε με καιει τοσο καθως προσεχω και ποτε δεν ειχα ατυχημα, μονο χαρακιες θελω να γλιτωνω.

Ποια η αποψη σας? προτεινετε καποιο αλλο για καλυτερα?

 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...