Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποτέ… δεν μεταφέρουμε από παλιά συσκευή ( ειδικά android ) εφαρμογές κ ρυθμίσεις ,… θα σκαλώσει κάπου , χίλια τις εκατό .

Εδώ από το 14 στο 15 , είχα πρόβλημα με το πορτοφόλι .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 ώρες πριν, konandrio said:

Τώρα δοκίμαζα με iphone 14 pro max φίλου, το πρόβλημα με της γραμματοσειρές είναι και σε αυτόν, δηλ σε browser κάνει συνέχεια ζουμ για να μπορεί να διαβάσει.

Η γραμματοσειρά στον browser αλλάζει από τον browser. Δες πιο κάτω...

IMG_6039.jpeg

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, xabos said:

Ποτέ… δεν μεταφέρουμε από παλιά συσκευή ( ειδικά android ) εφαρμογές κ ρυθμίσεις ,… θα σκαλώσει κάπου , χίλια τις εκατό .

Εδώ από το 14 στο 15 , είχα πρόβλημα με το πορτοφόλι .

Σε ίδιο λογισμικό καταλαβαίνω ότι μπορεί να τα κάνει σαλάτα, από android σε ios δεν νομίζω να είναι εφικτό να περάσει κάτι στο σύστημα που να επηρεάσει αρνητικά. Μέγεθος γραμματοσειράς για να είναι έτσι και σε 14pm δεν έχει να κάνει με μεταφορά, scroll μάλλον απλά είναι έτσι η χρήση του, πρέπει να σταματήσω το scroll down για να κάνω scroll right πχ. Κάνω πολλά πράγματα ταυτόχρονα με το κινητό και πολύ γρήγορα, έτσι όπως είναι στημένο το λειτουργικό αμφιβάλλω αν θα καταφέρω να το χειρίζομαι τόσο σβέλτα όπως Android, είναι ένα πράμα όπως το forum εδώ, θες να πατήσεις enter για να γράψεις στην από κάτω σειρά αλλά το myphone γουστάρει να πηδάει παράγραφο έτσι για να σου τσιτώνει τα νεύρα. 😃

Είδωμεν, δεν αποκλείεται να το συνηθίσω και να το αγαπήσω.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, konandrio said:

Σε ίδιο λογισμικό καταλαβαίνω ότι μπορεί να τα κάνει σαλάτα, από android σε ios δεν νομίζω να είναι εφικτό να περάσει κάτι στο σύστημα που να επηρεάσει αρνητικά. Μέγεθος γραμματοσειράς για να είναι έτσι και σε 14pm δεν έχει να κάνει με μεταφορά, scroll μάλλον απλά είναι έτσι η χρήση του, πρέπει να σταματήσω το scroll down για να κάνω scroll right πχ. Κάνω πολλά πράγματα ταυτόχρονα με το κινητό και πολύ γρήγορα, έτσι όπως είναι στημένο το λειτουργικό αμφιβάλλω αν θα καταφέρω να το χειρίζομαι τόσο σβέλτα όπως Android, είναι ένα πράμα όπως το forum εδώ, θες να πατήσεις enter για να γράψεις στην από κάτω σειρά αλλά το myphone γουστάρει να πηδάει παράγραφο έτσι για να σου τσιτώνει τα νεύρα. 😃

Είδωμεν, δεν αποκλείεται να το συνηθίσω και να το αγαπήσω.

Δωστου χρόνο....και εγώ αυτό κάνω και το έχω συνηθίσει...όντως στο s23u έκανα πιο γρήγορα κάποια πράγματα αλλά ήταν και θέμα συνήθειας...σιγά σιγά τα κάνω και στο αιφον...

Το ios17 ήταν κάτι παραπάνω από ένα απλό update για εμάς που έχουμε Android...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση ενώ έχω απενεργοποιήσει την ανανέωση στο παρασκήνιο για το instagram γιατί μου βγάζει ορισμένες μέρες ανανέωση στο παρασκήνιο στην κατανάλωση  μπαταρία ..;; 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dimitris_w said:

Ερώτηση ενώ έχω απενεργοποιήσει την ανανέωση στο παρασκήνιο για το instagram γιατί μου βγάζει ορισμένες μέρες ανανέωση στο παρασκήνιο στην κατανάλωση  μπαταρία ..;; 

Αυτό έχει να κανει με τις ειδοποιήσεις που παίρνεις 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Tasos19s said:

Αυτό έχει να κανει με τις ειδοποιήσεις που παίρνεις 

 

Αφού κόβεις την ανανέωση στο παρασκήνιο δεν σημαίνει ότι θα σταματήσουν οι ειδοποιήσεις ;

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, konandrio said:

Αφού κόβεις την ανανέωση στο παρασκήνιο δεν σημαίνει ότι θα σταματήσουν οι ειδοποιήσεις ;

Είναι διαφορετικά πράγματα 

Η ανανέωση στο παρασκήνιο σημαίνει ότι όταν μπαίνεις στην εφαρμογή βλέπεις το πρόσφατο περιεχόμενο μπροστά σου χωρίς να περιμένεις να γίνει ανανέωση αν πχ είχες μα μπεις από εχθές 

Καταναλώνει και δεδομένα 

Αν το κλείσεις τότε θα εμφανιστεί μπροστά σου πχ το χθεσινό περιεχόμενο και μετά περιμένεις λίγο να ενημερωθεί και να εμφανιστεί το περιεχόμενο εκείνης της ώρας 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, konandrio said:

Αφού κόβεις την ανανέωση στο παρασκήνιο δεν σημαίνει ότι θα σταματήσουν οι ειδοποιήσεις ;

Εντελώς διαφορετικα πράγματα.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tasos19s said:

Αυτό έχει να κανει με τις ειδοποιήσεις που παίρνεις 

 

δεν παίρνω καμία ειδοποίηση γιατι  τις έχω όλες Απενεργοποιημένες. Ούτε καν όταν έρχονται μηνύματα από την εφαρμογή

Edited by Dimitris_w
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Tasos19s said:

Είναι διαφορετικά πράγματα 

Η ανανέωση στο παρασκήνιο σημαίνει ότι όταν μπαίνεις στην εφαρμογή βλέπεις το πρόσφατο περιεχόμενο μπροστά σου χωρίς να περιμένεις να γίνει ανανέωση αν πχ είχες μα μπεις από εχθές 

Καταναλώνει και δεδομένα 

Αν το κλείσεις τότε θα εμφανιστεί μπροστά σου πχ το χθεσινό περιεχόμενο και μετά περιμένεις λίγο να ενημερωθεί και να εμφανιστεί το περιεχόμενο εκείνης της ώρας 

 

Υπάρχει επιλογή να είναι kill εντελώς ;
 

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
54 minutes ago, Johnny1222 said:

Παιδιά έχουμε κανένα νεότερο για την διαθεσιμότητα; παραγγελία 22/9

Κανένας δεν έχει…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Johnny1222 said:

Παιδιά έχουμε κανένα νεότερο για την διαθεσιμότητα; παραγγελία 22/9

Εγώ δίνω πάντως 15 pro nati 1TB 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
26 minutes ago, Dimitris_w said:

Εγώ δίνω πάντως 15 pro nati 1TB 

Έχουμε ξεχωριστό χώρο για τις αγγελίες, ας κρατήσουμε το thread καθαρό. Πόσο μάλλον όταν γράφεις και σε λάθος θέμα!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Dimitris_w said:

δεν παίρνω καμία ειδοποίηση γιατι  τις έχω όλες Απενεργοποιημένες. Ούτε καν όταν έρχονται μηνύματα από την εφαρμογή

Τότε έχει θέμα η εφαρμογή και δουλεύει στο παρασκήνιο χωρίς να θέλεις 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Από 14 pro max σε 15 pro max κανένα πρόβλημα με το restore.
Επίσης δεν ισχύει τίποτα από τις βλακείες που ακούγονται,υπερθέρμανση,κακή ποιότητα κλπ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο γερμανικό apple store, αν πας να παραγγείλεις 15 pro, λέει 7-10 μέρες, 15 pro max white/nati -> 3-4 εβδομάδες και black/blue -> 2-3 εβδομάδες.

Οπότε υποθέτω πως μάλλον πάμε προς μέσα με τέλος νοεμβρίου για pro max, ενώ ίσως τα pro έρθουν πιο νωρίς.

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει σναφερθεί κάποιο θέμα με έντονο white noise από τα ηχεία, έτσι στο άσχετο; Μάλιστα να κρατάει μισή ώρα πριν σταματήσει είτε μόνο του, ή με soft reset.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Έχει σναφερθεί κάποιο θέμα με έντονο white noise από τα ηχεία, έτσι στο άσχετο; Μάλιστα να κρατάει μισή ώρα πριν σταματήσει είτε μόνο του, ή με soft reset.

Δεν έχω τέτοιο θέμα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
13 ώρες πριν, Pharmex said:

Έχει σναφερθεί κάποιο θέμα με έντονο white noise από τα ηχεία, έτσι στο άσχετο; Μάλιστα να κρατάει μισή ώρα πριν σταματήσει είτε μόνο του, ή με soft reset.

Ούτε εγώ έχω διαβάσει κάτι σχετικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που παρατηρω είναι:όταν καλώ κάποιον δεν ακούγεται δυνατά το τουτ που κάνει όταν καλεί, μόλις απαντήσει ακούγεται όπως πρέπει... για το ηχείο δεν το συζητάμε...είναι εξαιρετικό και πολύ δυνατό...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, arxontas2323 said:

Αυτο που παρατηρω είναι:όταν καλώ κάποιον δεν ακούγεται δυνατά το τουτ που κάνει όταν καλεί, μόλις απαντήσει ακούγεται όπως πρέπει...

Ισχύει. "Χαρακτηριστικό" του iOS17.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...