Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως εγώ τώρα από εσάς είδα ότι βγήκε καινούργια 17.6.1 κ θα την κάνω το βράδυ γτ η μπαταρία μου με την 17.6 πέφτει αισθητά πιο γρήγορα κατά τα αλλά μια χαρά πάνε όλα 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

18 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

Ας γίνω λίγο κακός...

Η apple δίνει αναβαθμίσεις για επιδιορθώσεις ζητημάτων που δεν έχουμε πάρει χαμπάρι οι περισσότεροι οτι υπάρχουν και στο αντίπαλο στρατόπεδο περιμένουν μια και μόνο αναβάθμιση για τις κάμερες εδώ και 4 μήνες.... συμβαίνουν κι αυτά

ρε παιδια, μιλατε λες και αμα εχει καποιο αλλο κινητο ειναι εχθρος, ακομα και για πλακα ειναι κριμα τετοιες εκφρασεις. κατα τα αλλα το οτι ετοιμαζουν καιρο μια αναβαθμιση δε σημαινει κατι, και στην apple και καιρο ειχε κακη αποδοση στη μπαταρια καθως και διαφορα αλλα θεματα που συνανταμε κατα καιρους και δεν τα διορθωνουν αμεσως, μην τρωγομαστε για ανοησιες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με το που βγαίνει την κάνω αμέσως την ενημέρωση , για καλό είναι. Όσο για την μπαταρία είναι καλύτερα η χειρότερα δεν μπορώ να πω γιατί παίζουν πολλά ρόλο για κάτι τέτοιο, αν είσαι σε μέρος που δεν έχει καλό σήμα ; Χάλια η μπαταρία, γι'αυτό λέω κάντε την αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεται κανείς, πουλάω την Spigen Ultra Hybrid Back Cover Frost Black. Δυστυχώς δε με βολεψε...

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ το κινητό πήρε πρωτοβουλία! Ενώ το έχω ρυθμισμένο να φορτίζει μέχρι το 80% σήμερα το πρωί είχε φορτίσει μέχρι το 100%. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, mariadimitris29 said:

Χθες το βράδυ το κινητό πήρε πρωτοβουλία! Ενώ το έχω ρυθμισμένο να φορτίζει μέχρι το 80% σήμερα το πρωί είχε φορτίσει μέχρι το 100%. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;

Ναι το κάνει κατά διαστήματα για να μην χάνει την μνήμη η μπαταρια .ατού του λειτουργικού.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, stefanidisg said:

Ναι το κάνει κατά διαστήματα για να μην χάνει την μνήμη η μπαταρια .ατού του λειτουργικού.

Δεν είναι για την μνήμη 

Αυτες οι μπαταρίες θέλεις 1-2 φορές τον μήνα φόρτιση έως το 100% 

Γι αυτό γίνεται 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Ναι δεν μου το ξανά έκανε. Σήμερα σταμάτησε στο 80%. Απλά το κινητό το έχω 2,5 μήνες και είναι η πρώτη φορά που το κάνει!

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Tasos19s said:

Δεν είναι για την μνήμη 

Αυτες οι μπαταρίες θέλεις 1-2 φορές τον μήνα φόρτιση έως το 100% 

Γι αυτό γίνεται 

Αυτό γράφει η apple , Με ενεργοποιημένο το Όριο του 80%, το iPhone θα φορτίζεται περιστασιακά στο 100% για να διατηρεί ακριβείς εκτιμήσεις κατάστασης φόρτισης της μπαταρίας.

Edited by stefanidisg
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stefanidisg said:

Αυτό γράφει η apple , Με ενεργοποιημένο το Όριο του 80%, το iPhone θα φορτίζεται περιστασιακά στο 100% για να διατηρεί ακριβείς εκτιμήσεις κατάστασης φόρτισης της μπαταρίας.

Γίνεται και calibration ταυτόχρονα αλλά αυτές οι μπαταρίες αν διαβάσεις θα δεις ότι 1-2 φορές θέλουν εκφόρτωση και πλήρη φόρτιση 

Οποτε γι αυτούς τους 2 λόγους 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω ενεργοποιήμενη την δόνηση και όταν απαντάω σε κλήση η δόνηση συνεχίζεται με αποτέλεσμα να περνάνε κάποια δευτερόλεπτα μέχρι να μπορέσω να ακούσω τον συνομιλητή μου! Υπάρχει κάποιος τρόπος να σταματάει με το που απαντάω την κλήση. Ψάχνω πολύ καιρό αλλά δεν κατάφερα να βρω λύση. 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, mariadimitris29 said:

Καλησπέρα! Έχω ενεργοποιήμενη την δόνηση και όταν απαντάω σε κλήση η δόνηση συνεχίζεται με αποτέλεσμα να περνάνε κάποια δευτερόλεπτα μέχρι να μπορέσω να ακούσω τον συνομιλητή μου! Υπάρχει κάποιος τρόπος να σταματάει με το που απαντάω την κλήση. Ψάχνω πολύ καιρό αλλά δεν κατάφερα να βρω λύση. 

Έχεις φτιάξει δικιά σ δόνηση;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, mariadimitris29 said:

Καλησπέρα! Έχω ενεργοποιήμενη την δόνηση και όταν απαντάω σε κλήση η δόνηση συνεχίζεται με αποτέλεσμα να περνάνε κάποια δευτερόλεπτα μέχρι να μπορέσω να ακούσω τον συνομιλητή μου! Υπάρχει κάποιος τρόπος να σταματάει με το που απαντάω την κλήση. Ψάχνω πολύ καιρό αλλά δεν κατάφερα να βρω λύση. 

Ναι κανονικά έπρεπε να σταματάει 

Καποιο κόλλημα είναι 

Κανε reset την συσκευή σου με τα πλήκτρα 

Μπορεις να βρεις πως γίνεται στο Ίντερνετ 

Αλλιώς μετά δεν ξέρω ίσως χρειαστείς και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

On 12/8/2024 at 11:14 ΜΜ, mariadimitris29 said:

Χθες το βράδυ το κινητό πήρε πρωτοβουλία! Ενώ το έχω ρυθμισμένο να φορτίζει μέχρι το 80% σήμερα το πρωί είχε φορτίσει μέχρι το 100%. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;

Προσωπική μου άποψη πάντα αλλά γιατί να μετατρέψεις το κινητό σου σε ανάπηρο; Γιατί να μειώσεις την μπαταρία και να μη το χαρείς στο έπακρο; Τι θα κερδίσεις;  Να αλλάξεις πχ την μπαταρία 1 χρόνο αργότερα;  Και αξίζει αυτό;;; 

Απλά το γράφω γιατί μου φαίνεται λίγο "κάπως". Εννοείται βέβαια ο καθένας με τις προτιμήσεις του. Σεβαστό. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, montoya_42 said:

Προσωπική μου άποψη πάντα αλλά γιατί να μετατρέψεις το κινητό σου σε ανάπηρο; Γιατί να μειώσεις την μπαταρία και να μη το χαρείς στο έπακρο; Τι θα κερδίσεις;  Να αλλάξεις πχ την μπαταρία 1 χρόνο αργότερα;  Και αξίζει αυτό;;; 

Απλά το γράφω γιατί μου φαίνεται λίγο "κάπως". Εννοείται βέβαια ο καθένας με τις προτιμήσεις του. Σεβαστό. 

Επειδή δεν ξέρεις ποσό θα αντέξει, το προσεχείς για να έχεις 

Και στα αυτοκίνητα έτσι γίνεται ίδιες μπαταρίες έχουν σχεδόν 

Τι θα πεις εκεί ας χαλάσει; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Tasos19s said:

Επειδή δεν ξέρεις ποσό θα αντέξει, το προσεχείς για να έχεις 

Και στα αυτοκίνητα έτσι γίνεται ίδιες μπαταρίες έχουν σχεδόν 

Τι θα πεις εκεί ας χαλάσει; 

Τάσο, η αναλογία κόστους μπαταρίας- προϊόντος  των αυτοκινήτων δεν έχει καμία σχέση με αυτή των smartphone. Στα αυτοκίνητα είναι το 1/3 της αξίας ενώ στα smartphone το 1/10 στη χειρότερη περίπτωση (iPhone). 
Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να κάνουμε τα βασικά για την μπαταρία των φορητών μας συσκευών  (όπως προσοχή στις υπερθερμάνσεις ), χωρίς όμως  να γινόμαστε υπερβολικοί. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panoszavra said:

Τάσο, η αναλογία κόστους μπαταρίας- προϊόντος  των αυτοκινήτων δεν έχει καμία σχέση με αυτή των smartphone. Στα αυτοκίνητα είναι το 1/3 της αξίας ενώ στα smartphone το 1/10 στη χειρότερη περίπτωση (iPhone). 
Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να κάνουμε τα βασικά για την μπαταρία των φορητών μας συσκευών  (όπως προσοχή στις υπερθερμάνσεις ), χωρίς όμως  να γινόμαστε υπερβολικοί. 

Σαφώς και άλλο το ποσό γενικά αλλά το να φορτίζεις την συσκευή σου έως 80% δεν σημαίνει δεν την χαίρεσαι 

Ισα ισα να είμαστε όλοι μέρα με το τηλέφωνο στο χέρι σαν εξαρτημένοι είναι καλύτερο; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, stefanidisg said:

Πόσο κοστίζει αντικατάσταση μπαταρίας επίσημα 

90€

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...