Jump to content

Redmi Note 12 Pro 5G


bilis123456
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, aplos73 said:

Το ενεργοποίησα αλλά δεν δουλεύει. Δεν ανάβουν οι μπλε μπάρες όταν έρχεται μια ειδοποίηση.

Δεν γνωρίζω τι γίνεται στο συγκεκριμένο smartphone , τουλάχιστον στο Note 11 δουλεύει αλλά μέσα σε ένα δευτερόλεπτο σβήνει. 

Καλύτερα είναι να φωτίζει η οθόνη αν δεν έχεις το aod ενεργοποιημένο.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 359
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

21 ώρες πριν, aplos73 said:

Το ενεργοποίησα αλλά δεν δουλεύει. Δεν ανάβουν οι μπλε μπάρες όταν έρχεται μια ειδοποίηση.

Άρα είναι γενικό το πρόβλημα. Μάλιστα. 🤔😕

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να δούλευε. Κανονικά θα έπρεπε να ανάβουν οι μπάρες έως ότου διαβάσεις την ειδοποίηση. Αλά δεν. Πάντως και στο redmi note 12 pro 4g της κόρης μου το ίδιο κάνει. Να αυτά κάνει η xiaomi και σου χαλάει την εμπειρία χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Και στο note 11 δεν το κάνει

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, HEO said:

Και στο note 11 δεν το κάνει

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Έτσι νόμιζα και εγώ αλλά το είδα με ειδοποίηση που ήρθε στο Messages.

Θα το τσεκαρω και πάλι.

Το είδα, έστειλα μήνυμα από άλλο αριθμό και εμφανίστηκε το παλμός κόκκινο που είχε επιλεγεί. 

Απλά σβήνει άμεσα , firmware 13.0.6 στην συσκευή.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Το τσεκάραμε λίγο και στο 12 pro 5G της κόρη μου. Στο viber για παράδειγμα δεν ανάβει η ειδοποίηση. Στις ειδοποιήσεις του καιρού google ανάβει!

Link to comment
Share on other sites





Έτσι νόμιζα και εγώ αλλά το είδα με ειδοποίηση που ήρθε στο Messages.
Θα το τσεκαρω και πάλι.
Το είδα, έστειλα μήνυμα από άλλο αριθμό και εμφανίστηκε το παλμός κόκκινο που είχε επιλεγεί. 
Απλά σβήνει άμεσα , firmware 13.0.6 στην συσκευή.


13.0.6 και εδώ

Όταν έρχεται μήνυμα του έχω πει να ανάβει την οθόνη

Υπέθετα οτι το να αναβει τις μπάρες είναι σαν το αντίστοιχο led του Redmi 7 η 7Α που έχω επίσης

Αλλά δεν είναι έτσι και αυτό είναι μεγάλη απογοήτευση

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτά κάνει η Xiaomi και χαλάει την εμπειρία χρήσης. Για εμένα είναι η πρώτη φορά σε Xiaomi τηλέφωνο. Είμαι έμπειρος χρήστης και παρ. όλα αυτά μου πήρε αρκετό χρόνο για να φέρω το τηλέφωνο στα μέτρα μου και να δουλεύει σχεδόν απρόσκοπτα ( debloat, αφαίρεση διαφημίσεων κλπ ) . Ένας χρήστης που θέλει ένα τηλέφωνο που να δουλεύει out of the box δεν θα ξαναπάει σε Xiaomi. Και αυτό έχει συμβεί σε αρκετούς γνωστούς και συγγενείς. Έφυγαν και πήγαν σε τηλέφωνα άλλης γνωστής μάρκας. Ελπίζω κάποια στιγμή να το καταλάβουν και να κάνουν κάτι για  αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

No (price difference) comments.

παρεισαγωγή vs επίσημης αντιπ/ας 

On 7/7/2023 at 3:30 ΜΜ, aplos73 said:

............ debloat, αφαίρεση διαφημίσεων κλπ ....................

ινφο πλεασε 

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικές μέρες πήρα το εν λόγω κινητό για την κόρη μου σε 8/256 με τιμή 92€ φθηνότερα απ' τον Κωτσο, που έχει την έκδοση 6/128.
Το πήρα από μαγαζί του skroutz (απ' τα πιο φθηνά) και με διαβεβαίωσαν ότι είναι εισαγωγής Info Quest Technologies.
Όντως πάνω στο κουτί έχει αυτοκόλλητο που γράφει "Εισαγωγή και διάθεση Info Quest Technologies".

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Titarasaudi said:

Πριν μερικές μέρες πήρα το εν λόγω κινητό για την κόρη μου σε 8/256 με τιμή 92€ φθηνότερα απ' τον Κωτσο, που έχει την έκδοση 6/128.
Το πήρα από μαγαζί του skroutz (απ' τα πιο φθηνά) και με διαβεβαίωσαν ότι είναι εισαγωγής Info Quest Technologies.
Όντως πάνω στο κουτί έχει αυτοκόλλητο που γράφει "Εισαγωγή και διάθεση Info Quest Technologies".

Προτιμώ να πάρω 2η φορά καινούριο το κινητό αν χαλάσει, παρά να έχω τη δήθεν εγγύηση που ουσιαστικά λήγει πριν σου χαλάσει το κινητό 😀 ή δεν σου καλύπτει το λόγο της βλάβης.

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι σχετικά, τα δικά μου κινητά είναι αγοράσαμενα από κινια εκτός του note 11 που το πήρα από Ελλάδα ποτέ δεν είχα πρόβλημα

Ο φίλος πάντως λέει ότι το κινητό και φθηνότερα το πήρε και εγγύηση infoquest έχει πράγμα πολύ καλύτερο :)

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, HEO said:

Όλα είναι σχετικά, τα δικά μου κινητά είναι αγοράσαμενα από κινια εκτός του note 11 που το πήρα από Ελλάδα ποτέ δεν είχα πρόβλημα

Ο φίλος πάντως λέει ότι το κινητό και φθηνότερα το πήρε και εγγύηση infoquest έχει πράγμα πολύ καλύτερο :)

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk


 

Σίγουρα.. αλλά εδώ μιλάμε για τα μισά λεφτά τα οποία είναι 200€.. 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από σκρουτζομάγαζο το πήρα. Για την ώρα μια χαρά δουλεύει. Ελπίζω να μην βγάλει καμιά βλάβη και τρέχω με την εγγύηση του μαγαζιού να βγάλω άκρη. Από την άλλη γλύτωσα 120 ευρώ από το να το έπαιρνα από μεγάλη αλυσίδα και το δέλεαρ ήταν μεγάλο.

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΝΩΜΗ που γράφω εδώ, απλά ενδιαφέρομαι κ εγώ να το αποκτήσω, αλλά το πάω πίσω λόγο υποχρεώσεων που ειλικρινά μετά την φορολογική μου δήλωση που έκανα, δεν μένουν καθόλου χρήματα για αγορές. Όπως κ να έχει πρέπει να είναι ένα τίμιο κινητό αλλά επειδή βλέπω να γίνεται αρκετή κουβέντα αν είναι παρεισαγωγής η από την επίσημη εταιρια….δεν καταλαβαίνω γιατί όλα αυτά τα ερωτήματα;;; η επίσημη αντιπροσωπία ως γνωστό κάπου στα 80 ευρώ καπάκι το έχουν επιπλέων. Γιατί έχετε τόσα πολλά χρήματα για τα επιπλέον;;;;;; εγώ έχω μείνει με το 5 αρι εδώ κ πάνω από 5 χρόνια από σκρουζμαγαζο κ μια χαρά παίζει. Πρόσφατα του άλλαξα μπαταρία κ μια χαρά….. γιατί άμα το αγόραζα από «κανονικό» μαγαζί θα άλλαζε τίποτα;;;; καλό είναι να απλοποιούμε την ζωή…..

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από σκρουτζομαγαζα προτιμώ, πλην εξαιρέσεων, χωρίς κανένα πρόβλημα εδώ και χρόνια. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΝΩΜΗ που γράφω εδώ, απλά ενδιαφέρομαι κ εγώ να το αποκτήσω, αλλά το πάω πίσω λόγο υποχρεώσεων που ειλικρινά μετά την φορολογική μου δήλωση που έκανα, δεν μένουν καθόλου χρήματα για αγορές. Όπως κ να έχει πρέπει να είναι ένα τίμιο κινητό αλλά επειδή βλέπω να γίνεται αρκετή κουβέντα αν είναι παρεισαγωγής η από την επίσημη εταιρια….δεν καταλαβαίνω γιατί όλα αυτά τα ερωτήματα;;; η επίσημη αντιπροσωπία ως γνωστό κάπου στα 80 ευρώ καπάκι το έχουν επιπλέων. Γιατί έχετε τόσα πολλά χρήματα για τα επιπλέον;;;;;; εγώ έχω μείνει με το 5 αρι εδώ κ πάνω από 5 χρόνια από σκρουζμαγαζο κ μια χαρά παίζει. Πρόσφατα του άλλαξα μπαταρία κ μια χαρά….. γιατί άμα το αγόραζα από «κανονικό» μαγαζί θα άλλαζε τίποτα;;;; καλό είναι να απλοποιούμε την ζωή…..
 

Εγώ τόσα χρόνια σε όλα τα μέλη της οικογένειας έχω πάρει κινητά xiaomi από skroutzομάγαζα. Ποτέ δε χρειάστηκε κάτι, ούτε είχαν κάποιο πρόβλημα!
Συζητάμε για κινητά "επίσημης αντιπροσωπείας" υποτίθεται για (ου μη γεννετο) την περίπτωση που χρειαστείς service. Πες ότι το πήρες και σε μια εβδομάδα χαλάει το ακουστικό ή η οθόνη, αν είναι παραεισαγωγη το επίσημο service (Info Quest) δεν το δέχεται και απευθύνεσαι στο κατάστημα που το αγόρασες, με ότι αυτό συνεπάγεται! ! Έτσι λένε τουλάχιστον, δεν έχω προσωπική εμπειρία!
Τέλος πάντων, εγώ όπως προανέφερα, το πήρα από "φθηνό" κατάστημα του skroutz και όμως είναι κανονικά εισαγωγή της Info Quest.
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Titarasaudi said:


Εγώ τόσα χρόνια σε όλα τα μέλη της οικογένειας έχω πάρει κινητά xiaomi από skroutzομάγαζα. Ποτέ δε χρειάστηκε κάτι, ούτε είχαν κάποιο πρόβλημα!
Συζητάμε για κινητά "επίσημης αντιπροσωπείας" υποτίθεται για (ου μη γεννετο) την περίπτωση που χρειαστείς service. Πες ότι το πήρες και σε μια εβδομάδα χαλάει το ακουστικό ή η οθόνη, αν είναι παραεισαγωγη το επίσημο service (Info Quest) δεν το δέχεται και απευθύνεσαι στο κατάστημα που το αγόρασες, με ότι αυτό συνεπάγεται! ! Έτσι λένε τουλάχιστον, δεν έχω προσωπική εμπειρία!
Τέλος πάντων, εγώ όπως προανέφερα, το πήρα από "φθηνό" κατάστημα του skroutz και όμως είναι κανονικά εισαγωγή της Info Quest.

Μπορείς με μήνυμα να μου πείς εαν θές απο ποιο κατάστημα το πήρες; Εγώ έχω ακόμα το Redmi Note 4x 

 

Edited by stelios120
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μου ήρθε και εμένα η αναβάθμιση σε android 13. Την έκανα και όλα δουλεύουν τέλεια. Θα το δουλέψω να δω τι αλλαγές έχει. 

Link to comment
Share on other sites

Μολις εσκασε και εδω η αναβαθμιση , καλα τα νεα 

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μέχρι στιγμής το κινητό πάει πιο γρήγορα, έγινε εγκατάσταση και σε 2-3 νέες εφαρμογές της Google. Διαφορά που είδα είναι 1) το σύμβολο της δόνησης από αριστερά πάνω τώρα πήγε δεξιά και 2) όταν πατάς το πλαϊνό κουμπί απενεργοποίησης πλέον σου βγάζει μια κάθετη μπάρα και σου έχει επιλογή να σύρεις προς τα κάτω για επανεκκίνηση ή προς τα πάνω για απενεργοποίηση. Επίσης αυτό που είδα σήμερα, από χτες μετά την εγκατάσταση ήμουν μόνο με WiFi σήμερα το πρωί που έβαλα δεδομένα δεν υπήρχε το εικονίδιο (4g, 4g+ ή 5g). Τσέκαρα τις ρυθμίσεις εκτός του ότι από το 5G η ρύθμιση είχε πάει 4G όλα ήταν οκ αλλά και πάλι δεν μου έπιανε ίντερνετ με δεδομένα. Το έψαξα λίγο και είδα ότι μπορεί να το κάνει με μεγάλα updates του Android. Αυτό που έκανα και έφτιαξε ήταν 1) στις ρυθμίσεις APN το άλλαξα από ipv4 σε ipv4/ipv6 και ενεργοποίησα και μετά απενεργοποίησα το flight mode. Αυτά τα δύο τα βρήκα στο Google ως λύση σε περίπτωση που δεν δουλεύουν τα δεδομένα του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 12 Pro 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...