Jump to content

Redmi Note 12 Pro 5G


bilis123456
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στην ομάδα κάτοχος από χτες του redmi note 12 pro 5g κ έχω ένα πρόβλημα έκανε update σε miu 14 και προσπαθώ από χτες να βρω τα widget από εφαρμογές που έχω κατεβάσει εγώ άλλα έχει μόνο της mui μήπως κάποιος έχει λύση αυτό το θέμα?

 

Στάλθηκε από το 22101316G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 359
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ακριβώς το ίδιο και εγώ. Με ενδιαφέρει και εμένα η απάντηση

Στάλθηκε από το 22101316G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μηπως τερμα κατω σας εχει επιλογη android widget? Η στο search αν γραψετε android να σας τα βγαλει σαν επιλογη?

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Σε miui14 κρατώντας πατημένο πάνω στην οθόνη πάμε widget περίπου στην μέση γραφεί εφαρμογές με πολλά γραφικά. Πάμε δίπλα στο ολα και στο κάτω μέρος έχει να προσθέσουμε περισσότερα widget!

Στάλθηκε από το 22101316G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μια και το απέκτησα εχθές  Redmi note 12 pro 5g  8/256 (22101316G)  και δεν υπάρχει νήμα , ξεκινάω αυτό .
Από όταν το άνοιξα εκανε update σε MIUI 14.0.10 . ( Android 12 SPA1A.210812.016 )
Αντικατέστησε ένα Redmi Note 10 4/128 

ΒΑΣΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
SIM    Dual
Βάρος    187 gr
Έτος Κυκλοφορίας    2023
Λειτουργικό Σύστημα    Android
ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ
Μήκος    163 mm
Πάχος    8 mm
Πλάτος    76 mm
ΔΙΚΤΥΟ & ΣΥΝΔΕΣΙΜΟΤΗΤΑ
Δίκτυο Σύνδεσης    5G
Συνδεσιμότητα    Wi-Fi
ΕΙΔΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
Αισθητήρες    Πυξίδα
Δακτυλικό Αποτύπωμα    Στο Πλάι
Πιστοποίηση Προστασίας    IP53
Προστασία    Water Resistant
ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ & ΜΝΗΜΗ
Card Slot    Όχι
RAM    6/8 GB
Ισχύς Βασικού Επεξεργαστή    2,6 GHz
Μοντέλο Επεξεργαστή    MediaTek Dimensity 1080
Πυρήνες Επεξεργαστή    2+6
Χωρητικότητα    128/256 GB
ΚΑΜΕΡΑ
Flash Πίσω Κάμερας    Ναι
Βίντεο Πίσω Κάμερας    720P 960fps Slow Motion
Δυνατότητες    HDR
Πίσω Κάμερα    Τριπλή
Φακοί Selfie Κάμερας    Ευρυγώνιος 16MP
Φακοί Πίσω Κάμερας    Υπερευρυγώνιος 8MP
ΜΠΑΤΑΡΙΑ
Αποσπώμενη    Όχι
Ασύρματη Φόρτιση    Όχι
Γρήγορη Φόρτιση    Ναι
Ισχύς Φόρτισης    67 W
Τεχνολογία Γρήγορης Φόρτισης    Power Delivery 3.0
Χωρητικότητα    5000 mAh
ΟΘΟΝΗ
Definition    Full HD
Ανάλυση    2400 x 1080 pixels
Μέγεθος    6,67 “
Ρυθμός ανανέωσης    120 Hz
Τύπος    OLED

Edited by villasg

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Και εγω το εχω. Το 8/256. Μια χαρά τηλέφωνο είναι. Για τα λεφτά του πιστεύω bvfm. Τα πάντα δουλεύουν όπως πρέπει. Το φοβόμουνα λίγο λόγο mediatek επεξεργαστή αλλά είχα άδικο. Ούτε κολλήματα ούτε τίποτα περίεργο. Και η μπαταρία μια χαρά κρατάει. Αν και είναι καινούριο ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Οι mediatek επεξεργαστές δεν έχουν καμία σχέση με αυτός του παρελθόντος, μιλάμε για τεράστια πρόοδο της εταιρείας, σε σημείο που να κοντράρουν στα ίσα τους snapdragon.

Έκανες πάρα πολύ σωστή επιλογή και να το καταχαρείς το τηλέφωνό σου!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Πολύ καλό είναι. Για τα λεφτά του bvfm. Και απροβλημάτιστο. Όλα δουλεύουν όπως πρέπει. Μια που το έστησα και από τότε δεν έχω ξανά ασχοληθεί. 

Link to comment
Share on other sites

On 24/6/2023 at 2:29 ΜΜ, aplos73 said:

Καλορίζικο. Πολύ καλό είναι. Για τα λεφτά του bvfm. Και απροβλημάτιστο. Όλα δουλεύουν όπως πρέπει. Μια που το έστησα και από τότε δεν έχω ξανά ασχοληθεί. 

Μήπως παρατήρησες το Viber να αργεί να ανοίξει; Επίσης πχ ένα like στη συζήτηση θα μου το χτυπήσει όταν εγώ το ανοίξω κι όχι από μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ναι. Παρατηρώ και εγώ ότι αργεί να ανοίξει το viber. Ενώ πριν άνοιγε αμέσως. Δεν ξέρω γιατί έγινε αυτό. Λες να φταίει κάνα update του viber ; Θα το κοιτάξω και στο tablet μου που έχει sd επεξεργαστή να δω τι κάνει εκεί και θα σου γράψω. 

Το δοκίμασα και στο tablet ( xiaomi pad 5 ) με Snapdragon επεξεργαστή και στο κινητό της κόρης μου xiaomi redmi note 12 pro 4g και αυτό με Snapdragon επεξεργαστή και αργεί να ανοίξει το viber και στα 2. Οπότε κάτι πρέπει να παίζει με την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, aplos73 said:

Καλημέρα. Ναι. Παρατηρώ και εγώ ότι αργεί να ανοίξει το viber. Ενώ πριν άνοιγε αμέσως. Δεν ξέρω γιατί έγινε αυτό. Λες να φταίει κάνα update του viber ; Θα το κοιτάξω και στο tablet μου που έχει sd επεξεργαστή να δω τι κάνει εκεί και θα σου γράψω. 

Το δοκίμασα και στο tablet ( xiaomi pad 5 ) με Snapdragon επεξεργαστή και στο κινητό της κόρης μου xiaomi redmi note 12 pro 4g και αυτό με Snapdragon επεξεργαστή και αργεί να ανοίξει το viber και στα 2. Οπότε κάτι πρέπει να παίζει με την εφαρμογή.

Πάντως διάβασα σε διάφορα site ότι αν πας στις εφαρμογές στο viber και ανοίξεις την αυτόματη έναρξη και βγάλεις τους περιορισμούς από την εξοικονόμηση μπαταρίας, τότε είναι καλύτερα.

Και είδα κι εγώ αισθητή διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Πάντως διάβασα σε διάφορα site ότι αν πας στις εφαρμογές στο viber και ανοίξεις την αυτόματη έναρξη και βγάλεις τους περιορισμούς από την εξοικονόμηση μπαταρίας, τότε είναι καλύτερα.

Και είδα κι εγώ αισθητή διαφορά.

Σου σκιζει την μπαταρια ομως ετσι γιατι τρεχει συνεχως στο παρασκήνιο....

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Nick_minos said:

Σου σκιζει την μπαταρια ομως ετσι γιατι τρεχει συνεχως στο παρασκήνιο....

Δεν το βλέπω.. λογικά έχει πολύ μικρή διαφορά. Αλλά και τι να κάνω; Να περιμένω κάθε φορά να ανοίξει; Άσε που δεν έρχονται τα μηνύματα αν δεν ανοίξεις την οθόνη.

Screenshot_2023-06-26-20-37-35-569_com.miui.securitycenter.jpg

Διάβασα στις κριτικές του app στο play store και γράφουν ότι είναι γενικό το κακό με το viber. Αργεί σε διάφορα κινητά να ανοίξει.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!
Πήρα το redmi note 12 pro για την κόρη μου αλλά δε δουλεύει το double tab to sleep. Σε σας δουλεύει κανονικά;
Έχω ενεργοποιήσει στην αντίστοιχη επιλογή απ' το μενού, εντούτοις δε λέει να σβήσει η οθόνη με διπλό χτύπημα. Στο "ξύπνημα" της συσκευής δουλεύει μια χαρά.
Στο μενού γράφει ότι δουλεύει μόνο με τα προεγκατεστημένα θέματα αλλά δεν αλλάξαμε τίποτα απ' αυτά.
Το περίεργο είναι ότι το ίδιο μας κάνει και το προηγούμενο κινητό της το redmi note 7.
Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει!

Link to comment
Share on other sites

Το double tap δουλεύει μόνο στην οθόνη κλειδώματος. Εμένα δουλεύει κανονικά. Όσο για το viber πάλι αργεί να ανοίξει. Και με αυτόματη εκκίνηση και χωρίς. Οπότε το έβαλα χωρίς αυτόματη εκκίνηση για να μην τρώει πολύ Μπαταρία και ας αργεί να ανοίξει.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, aplos73 said:

Το double tap δουλεύει μόνο στην οθόνη κλειδώματος. Εμένα δουλεύει κανονικά. Όσο για το viber πάλι αργεί να ανοίξει. Και με αυτόματη εκκίνηση και χωρίς. Οπότε το έβαλα χωρίς αυτόματη εκκίνηση για να μην τρώει πολύ Μπαταρία και ας αργεί να ανοίξει.

Εμένα πάντως με την αυτόματη εκκίνηση ανοίγει κανονικά. Τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

Τι να πεις; Άβυσσος η ψυχή της xiaomi. Κατά τα άλλα δουλεύει μια χαρά. Ελπίζω σύντομα να πάρουμε και το android 13.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω μια απορία. Το κινητό έχει ρύθμιση όταν σου έρχεται ειδοποίηση να ανάβουν δυο γραμμές στην άκρη της οθόνης δεξιά και αριστερά. Το ενεργοποίησα αλλά δεν δουλεύει. Ξέρει κανείς γιατί? Έχει άλλος το ίδιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Petros_android said:

Καλησπέρα παιδιά, έχω μια απορία. Το κινητό έχει ρύθμιση όταν σου έρχεται ειδοποίηση να ανάβουν δυο γραμμές στην άκρη της οθόνης δεξιά και αριστερά. Το ενεργοποίησα αλλά δεν δουλεύει. Ξέρει κανείς γιατί? Έχει άλλος το ίδιο πρόβλημα?

Πού ακριβώς στις ρυθμίσεις βρίσκεται αυτό; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτηνη ρύθμιση; Δεν τον ήξερα ότι μπορεί να το κάνει αυτό. Ωάριο φαίνεται. Θα το ψάξω να δω πως ενεργοποιείται.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Petros_android said:

Καλησπέρα παιδιά, έχω μια απορία. Το κινητό έχει ρύθμιση όταν σου έρχεται ειδοποίηση να ανάβουν δυο γραμμές στην άκρη της οθόνης δεξιά και αριστερά. Το ενεργοποίησα αλλά δεν δουλεύει. Ξέρει κανείς γιατί? Έχει άλλος το ίδιο πρόβλημα?

Αναφέρεσαι στο εφέ ειδοποίησης; Αν ναι τότε βρίσκεται

Παντα ενεργή οθόνη & οθόνη κλειδώματος - εφέ ειδοποίησης - παλμός μπλέ.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 12 Pro 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...