Jump to content

Motorola G72


guideman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν κανενα μηνα αγορασα ενα καινουριο G72 8/128 Gb.4G. Τα χαρακτηριστικα του τα παραθετω πιο κατω. Μου αρεσε σε γενικες γραμμες, ερχεται με Android 12, εχει πολυ φωτεινη οθονη και δινεται με καλωδιο και ταχυφορτιστη, αλλα το σοβαρο (για μενα) μειονεκτημα οτι δεν λειτουργει το ξυπνητηρι οταν η συσκευη ειναι κλειστη με ενοχλησε αρκετα. Δεν διαθετει επισης δυνατοτητα scheduled power on/off. Δεν ξερω πως θα τα ξεπερασω αυτα τα εμποδια, το ψαχνω να χρησιμοποιησω sheduled on/off airplane mode ωστε να μην κλεινει το τηλεφωνο και να λειτουργει το alarm. Για αυτο τον λογο και το εκανα root μπας και βρω τιποτα, αλλα δεν... Με ενοχλησε επισης το οτι χρειαζεται δυο "διακόπτες" για να ανοιξει το WiFi. 

Motorola G72.JPG

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς προέρχεσαι από miui και xiaomi το οποίο,ανάλογα με το μοντέλο ή τη cpu, τα διαθέτει όλα αυτά. Οι αλλες android συσκευές και κυρίως αυτές που διαθέτουν σχετικά "καθαρό" android όπως τα Motorola δεν έχουν τέτοιες δυνατότητες. Δεν ξέρω αν θα τα καταφερεις εν τέλει με το root.

Και εγώ είχα για αρκετά χρόνια ένα παλιό πλέον xiaomi, (με android 7 φαντασου), δυσκολεύτηκα να συνηθίσω το interface αλλά τελικά τα κατάφερα. Θέμα συνήθειας είναι...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι Σεπτέμβριο Οκτώβριο που θα έχω επιδότηση να είναι μέσα στις επιλογές μου.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

On 13/7/2023 at 3:22 ΜΜ, kmpatra said:

Προφανώς προέρχεσαι από miui και xiaomi το οποίο,ανάλογα με το μοντέλο ή τη cpu, τα διαθέτει όλα αυτά. Οι αλλες android συσκευές και κυρίως αυτές που διαθέτουν σχετικά "καθαρό" android όπως τα Motorola δεν έχουν τέτοιες δυνατότητες. Δεν ξέρω αν θα τα καταφερεις εν τέλει με το root.

Και εγώ είχα για αρκετά χρόνια ένα παλιό πλέον xiaomi, (με android 7 φαντασου), δυσκολεύτηκα να συνηθίσω το interface αλλά τελικά τα κατάφερα. Θέμα συνήθειας είναι...

Μπα, τα δυο προηγουμενα μου ηταν UMI τα οποια ειχαν αυτη τη δυνατοτητα και ανοιγοκλειναν κανονικα. Με το ρουτ απ οτι φαινεται καταφερα να μπαινοβγαινει η συσκευη σε airplane mode, ωστε να μενει ανοιχτη και να λειτουργει το ξυπνητηρι.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Όσοι το πήρατε, πως πάει από μπαταρία?

Το σκέφτομαι για μέχρι 200€, όπως και το Realme 10.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Μόλις ήρθε στα χέρια του συναδέλφου (στο απέναντι γραφείο). Υπάρχει τρόπος να πάρει κλώνο τις ρυθμίσεις και εφαρμογές από την παλιά του συσκευή; παλιά συσκευή έχει ένα redmi 9a 

Ευχαριστώ! 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Παιδιά μία βασική ερώτηση (για να μη τη ξανά πατήσω): είναι 4G+ ή σκέτο 4G...;;!!

On 13/7/2023 at 1:38 ΜΜ, guideman said:

Με ενοχλησε επισης το οτι χρειαζεται δυο "διακόπτες" για να ανοιξει το WiFi

Αυτό θα αλλάξει όταν θα έρθει το Android 13

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...