Jump to content

Poco F5 / F5 pro


fufutos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν θες ενημέρωσε αν δουλεύουν το VolTe kai VoWifi. Μπαταρία με τον καιρό θα δείξει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 ώρες πριν, ippotis said:

αν θες ενημέρωσε αν δουλεύουν το VolTe kai VoWifi. Μπαταρία με τον καιρό θα δείξει

Προς το παρόν το Volte σε Cosmote δουλεύει μια χαρά.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2024 at 12:15 ΜΜ, CRISPAF77 said:

Μόλις μου ήρθε η 1.0.5.0 προχωράω και βλέπουμε 😁

Σε pro μας έχει αφήσει με κώδικα ασφαλείας Δεκεμβρίου 2023 

Τραγική Xiaomi

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, valantis_8 said:

Σε pro μας έχει αφήσει με κώδικα ασφαλείας Δεκεμβρίου 2023 

Τραγική Xiaomi

γιατι το λες αυτο? μας εδωσε Hyper Os ομως για να πουλαει power bank. Εχω κινητο απο το 1993 μαζι με τους ταξιτζηδες. Δεν θυμαμαι ποτε να φορτιζα στην μεση της ημερας. Τωρα μετα το μεσημαριανο φαγητο πρεπει να φορτισω κινητο. Τι στο διαολο εχουν κανει σε αυτη την Hyper Os δεν καταλαβαινω. Γιατι τα σκαλιζουν, παλι δεν καταλαβαινουν. Τι παπαριες εφτιαξαν δηλαδη? τιποτα δεν εφτιαξαν. Μια χαρα δουλευε το τηλεφωνο πριν.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, andreaspana said:

γιατι το λες αυτο? μας εδωσε Hyper Os ομως για να πουλαει power bank. Εχω κινητο απο το 1993 μαζι με τους ταξιτζηδες. Δεν θυμαμαι ποτε να φορτιζα στην μεση της ημερας. Τωρα μετα το μεσημαριανο φαγητο πρεπει να φορτισω κινητο. Τι στο διαολο εχουν κανει σε αυτη την Hyper Os δεν καταλαβαινω. Γιατι τα σκαλιζουν, παλι δεν καταλαβαινουν. Τι παπαριες εφτιαξαν δηλαδη? τιποτα δεν εφτιαξαν. Μια χαρα δουλευε το τηλεφωνο πριν.

Κοίτα με την μπαταρία γενικά δεν έχω θέμα κρατάει 1+μέρα με τα πάντα ανοιχτά και πολύ Spotify όλη μέρα 

Έκανα βέβαια hard reset μετά την μεγάλη αναβάθμιση.

Αλλά θεωρώ απαράδεκτο σε συσκευές πάνω από 500€ να έχεις 0 υποστήριξη 

Τουλάχιστο κώδικα ασφάλειας 

Link to comment
Share on other sites

4η μέρα με την 1.0.5.0 στο F5 και μπορώ να πω πως από θέμα διαχείρισης μπαταρίας τα πάει αρκετά καλά.Σημερα ειδικα το τσάκισα το κακόμοιρο...2 sim σε 4G δεδομένα έως τις 18:00,2ωρες κλήσεις, μισή ώρα με Google maps,αρκετό gaming και σερφαρισμα και πριν από λίγο το έβαλα για φόρτιση με 8 ώρες οθόνη και υπόλοιπο 16% ....Το Volte και Vowifi με Cosmote δουλεύουν μια χαρά .

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

On 25/3/2024 at 9:38 ΜΜ, andreaspana said:

hard reset θα κανουμε οποτε καβλαντιζει η xiaomi να βγαλει αναβαθμιση ? δεν πανε καλα! 

Hard reset εγώ κάνω μόνο .μετά από μεγάλη αναβάθμιση που αφορά και android

Αλλά δεν δίνει καν 3μηνες ασφαλείας τραγικό 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, CRISPAF77 said:

4η μέρα με την 1.0.5.0 στο F5

αυτη που την εχεις βρει? Η 1,.0.3.0 εχει ερθει σε εμενα, και απο τοτε τιποτα.

 

Link to comment
Share on other sites

Με 1.0.3.0 την έκανα και εγώ 2 μέρες πριν. Από μπαταρία που περίμενα να δω πτώση μια χαρά. Δεν επηρεάστηκε καθόλου. Όσον αφορά για VolTe και VoWifi δουλεύει μια χαρά. Έχω όμως COSMOTE και στις 2 κάρτες. Αναμένω την 1.0.5.0

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, andreaspana said:

αυτη που την εχεις βρει? Η 1,.0.3.0 εχει ερθει σε εμενα, και απο τοτε τιποτα.

 

Μου ήρθε κανονικά OTA.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, n2700177 said:

Έχεις το F5 ή το F5 Pro;

Το F5 για λίγο ακόμα 😂

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

On 27/3/2024 at 7:31 ΠΜ, andreaspana said:

αυτη που την εχεις βρει? Η 1,.0.3.0 εχει ερθει σε εμενα, και απο τοτε τιποτα.

 

Κάνετε αλλαγή σε χώρα Ινδία & θα έρθει η 1.0.5.0 UMREUXM, με OTA.

Καλημέρα, 

καμία βοήθεια για τις ειδοποιήσεις/notifications..;

Ενώ τις λάμβανα κανονικά, τώρα δεν "έρχεται" σχεδόν τίποτα. Ούτε για τα email (yahoo), ούτε για το email της Σχολής, ούτε messenger, viber... Τίποτα...!

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, kOsD said:

Κάνετε αλλαγή σε χώρα Ινδία & θα έρθει η 1.0.5.0 UMREUXM, με OTA.

Καλημέρα, 

καμία βοήθεια για τις ειδοποιήσεις/notifications..;

Ενώ τις λάμβανα κανονικά, τώρα δεν "έρχεται" σχεδόν τίποτα. Ούτε για τα email (yahoo), ούτε για το email της Σχολής, ούτε messenger, viber... Τίποτα...!

Ευχαριστώ.

Μέχρι και χθες το βράδυ - είμαι σε μεταβατική περίοδο με OnePlus 12R - σε μένα ερχόντουσαν κανονικά οι ειδοποιήσεις.Δοκίμασε να πας στις ρυθμίσεις ..εφαρμογές και στην κάθε εφαρμογή ξεχωριστα να δεις αν είναι ενεργοποιημένες οι ειδοποιήσεις.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας δεν γνωρίζω εάν είναι σωστή η ενότητα για το HyperOs αλλά έχω προβλήματα. Σήμερα εγκατέστησα το Hyper στο POCO F5 κ αντιμετωπίζω κάποια θέματα με την μεταφορά αρχείων από το poco σε εξωτερικό usb stick. Έχω πάρει έναν 256gb Data traveler Max usb type c με usb 3.2 Gen 2 flash κ πριν η μεταφορά γινόταν ομαλά 80mb/s write ενώ τώρα πάει η μεταφορά στα 100Kb/s κ ο Διαμορφωτής αρχείων της Xiaomi κολλάει αφάνταστα κ έβαλα έναν file manager από google.

Κατά την γνώμη σας τι πρέπει να κάνω??

NOKIA N86(Καταστραφηκε το εδωσα στην μανα μου μεσα σε 2 μηνες του πεταξε τα ματια εξω)

ΝΟΚΙΑ 808 PV WHITE

NOKIA EOS 64gb Germany 320 euro

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, GcLoupo said:

Καλησπέρα σας δεν γνωρίζω εάν είναι σωστή η ενότητα για το HyperOs αλλά έχω προβλήματα. Σήμερα εγκατέστησα το Hyper στο POCO F5 κ αντιμετωπίζω κάποια θέματα με την μεταφορά αρχείων από το poco σε εξωτερικό usb stick. Έχω πάρει έναν 256gb Data traveler Max usb type c με usb 3.2 Gen 2 flash κ πριν η μεταφορά γινόταν ομαλά 80mb/s write ενώ τώρα πάει η μεταφορά στα 100Kb/s κ ο Διαμορφωτής αρχείων της Xiaomi κολλάει αφάνταστα κ έβαλα έναν file manager από google.

Κατά την γνώμη σας τι πρέπει να κάνω??

Οτι πρεπει να κανουμε ολοι. Να βρουμε τροπο να γυρισουμε στο MIUI 14 και στο μελλον να μην ξαναπαρουμε Xiaomi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GcLoupo said:

Καλησπέρα σας δεν γνωρίζω εάν είναι σωστή η ενότητα για το HyperOs αλλά έχω προβλήματα. Σήμερα εγκατέστησα το Hyper στο POCO F5 κ αντιμετωπίζω κάποια θέματα με την μεταφορά αρχείων από το poco σε εξωτερικό usb stick. Έχω πάρει έναν 256gb Data traveler Max usb type c με usb 3.2 Gen 2 flash κ πριν η μεταφορά γινόταν ομαλά 80mb/s write ενώ τώρα πάει η μεταφορά στα 100Kb/s κ ο Διαμορφωτής αρχείων της Xiaomi κολλάει αφάνταστα κ έβαλα έναν file manager από google.

Κατά την γνώμη σας τι πρέπει να κάνω??

Βάζοντας τον manager λύθηκε το πρόβλημά σου; Αν ναι μπορείς να κάνεις μια αναφορά στο Xiaomi Community να το δουν και (μήπως) το φτιάξουν. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, andreaspana said:

Οτι πρεπει να κανουμε ολοι. Να βρουμε τροπο να γυρισουμε στο MIUI 14 και στο μελλον να μην ξαναπαρουμε Xiaomi

Εγώ σκεφτόμουν να πάρω OnePlus άλλος Μ είπε να πάρω poco

2 ώρες πριν, ippotis said:

Βάζοντας τον manager λύθηκε το πρόβλημά σου; Αν ναι μπορείς να κάνεις μια αναφορά στο Xiaomi Community να το δουν και (μήπως) το φτιάξουν. 

Να σ πω την αλήθεια βοήθησε αρκετά να περάσω μερικά βιντεάκια όχι όλα.

NOKIA N86(Καταστραφηκε το εδωσα στην μανα μου μεσα σε 2 μηνες του πεταξε τα ματια εξω)

ΝΟΚΙΑ 808 PV WHITE

NOKIA EOS 64gb Germany 320 euro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πέρα από το hyperos και ότι συνεπάγεται με αυτό, το ποιο τραγικό είναι ότι φτάσαμε Απρίλιο και έχουμε security patch ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 🙃....Έχουν χάσει την μπάλα...και μιλάμε για τηλέφωνα 400+.. Καλημέρα guys 

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ηταν η τελευταια φορα που πηρα Xiaomi. Ειπα να τους δωσω μια ευκαιρια σε ακριβο τηλεφωνο, αλλα τελικα σε ολα ιδιοι ειναι.

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, andreaspana said:

Ηταν η τελευταια φορα που πηρα Xiaomi. Ειπα να τους δωσω μια ευκαιρια σε ακριβο τηλεφωνο, αλλα τελικα σε ολα ιδιοι ειναι.

 

Καλά και γω όπως έχω πει και παλιότερα το πήρα επειδή το πέτυχα στο F5 PRO 512 στην black friday του πλαισίου στα 450 και με από φορολόγηση μου βγήκε 360 ευρώ αλλιώς ούτε θα έδινα σεντς, είχα το mi 9t καλό βγήκε δεν λέω αλλά η υποστήριξη είναι τραγική τίποτα κάνεις υπομονή μαζεύεις κανένα φράγκο και παίρνεις one plus τίμια τηλ 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, KIRIS said:

Καλά και γω όπως έχω πει και παλιότερα το πήρα επειδή το πέτυχα στο F5 PRO 512 στην black friday του πλαισίου στα 450 και με από φορολόγηση μου βγήκε 360 ευρώ αλλιώς ούτε θα έδινα σεντς, είχα το mi 9t καλό βγήκε δεν λέω αλλά η υποστήριξη είναι τραγική τίποτα κάνεις υπομονή μαζεύεις κανένα φράγκο και παίρνεις one plus τίμια τηλ 

Δεν υπηρχε λογος να βγει αυτη η μπουρδα το Hyper os. Μονο το λογοτυπο αλλαζει και οτι σου τρωει μπαταρια.

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, andreaspana said:

Δεν υπηρχε λογος να βγει αυτη η μπουρδα το Hyper os. Μονο το λογοτυπο αλλαζει και οτι σου τρωει μπαταρια.

 

εχώ και εγώ θέματα με το sim registration service από τότε που άλλαξα κάρτα sim. Είχα "αναβαθμιστεί" σε hyperos και με την παλιά έπαιζε ενώ τώρα όχι. Απλά δεν έχω προλάβει να βρω χρόνο να του κάνω και μια επαναφορά μήπως και στρώσει (όχι πως το πονάει πόδι, κόβω κεφάλι είναι λύση). Εσύ έχεις κάνει και το θέμα με τη μπαταρία παραμένει; Για να μην έχω φρούδες ελπίδες ρωτάω......

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, n2700177 said:

εχώ και εγώ θέματα με το sim registration service από τότε που άλλαξα κάρτα sim. Είχα "αναβαθμιστεί" σε hyperos και με την παλιά έπαιζε ενώ τώρα όχι. Απλά δεν έχω προλάβει να βρω χρόνο να του κάνω και μια επαναφορά μήπως και στρώσει (όχι πως το πονάει πόδι, κόβω κεφάλι είναι λύση). Εσύ έχεις κάνει και το θέμα με τη μπαταρία παραμένει; Για να μην έχω φρούδες ελπίδες ρωτάω......

Το sim registration service παίζει κάποιο σημαντικό ρόλο στη λειτουργία της συσκευής;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...