Jump to content

Poco F5 / F5 pro


fufutos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως δεν ακούω και τα καλύτερα για το hyperos συνολικά. Ίσως ειναι αρχή ακόμα και πρέπει να περιμένουμε να περάσουν οι ...παιδικές ασθένειες! Εγώ θα το βάλω μόνο και εφόσον είμαι σίγουρος ότι δεν θα χάσω όσα ήδη χρησιμοποιώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

24 minutes ago, spyros_s said:

Πάντως δεν ακούω και τα καλύτερα για το hyperos συνολικά. Ίσως ειναι αρχή ακόμα και πρέπει να περιμένουμε να περάσουν οι ...παιδικές ασθένειες! Εγώ θα το βάλω μόνο και εφόσον είμαι σίγουρος ότι δεν θα χάσω όσα ήδη χρησιμοποιώ!

Και καλά θα κάνεις φίλε μου, αντε κάποια bugs παλεύονται αλλά η μπαταρία είναι τραγική, πριν έβγαζα από τις 0800 το πρωί μέχρι τις 2100 το βράδυ και είχα και 37% υπόλοιπο και τώρα στις 2100 έχω 14% 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι εμενα εστρωσε. Δεν βλεπω κατι στραβο αυτη την στιγμη. Τωρα για μπαταρια δεν ξερω να πω, γιατι τις τελευταιες μερες δεν εχω βγει απο το σπιτι λογω Η1Ν1 

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, andreaspana said:

Η αληθεια ειναι οτι εμενα εστρωσε. Δεν βλεπω κατι στραβο αυτη την στιγμη. Τωρα για μπαταρια δεν ξερω να πω, γιατι τις τελευταιες μερες δεν εχω βγει απο το σπιτι λογω Η1Ν1 

 

Αστο σου λέω τραγική, γυρνάω από την δουλειά και το βάζω να φορτίζει με 38% λέω κάτσε να το έχω ψηλό γεμάτο να βγει το βράδυ(17:45), φόρτισε μέχρι το 76% και το έβγαλα, χάζευα στοίχημα κανένα φβ λίγο μεσιντζερ και τώρα 22:06 έχω 34%!!! Τι να πω βλέπω να ξανά φλασαρω την 14 έτοιμος είμαι 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, KIRIS said:

Αστο σου λέω τραγική, γυρνάω από την δουλειά και το βάζω να φορτίζει με 38% λέω κάτσε να το έχω ψηλό γεμάτο να βγει το βράδυ(17:45), φόρτισε μέχρι το 76% και το έβγαλα, χάζευα στοίχημα κανένα φβ λίγο μεσιντζερ και τώρα 22:06 έχω 34%!!! Τι να πω βλέπω να ξανά φλασαρω την 14 έτοιμος είμαι 

δεν ξερω να σου απαντησω επι του θεματος.

Απο το 1994 μαζι με τους ταξιτζηδες που πηρα κινητο, ποτε δεν εκανα μισες φορτίσεις. Η αποψη μου ειναι οτι καταστρεφουν τις μπαταριες. Λαθος κανω? δεν ξερω. Παντως μπαταρια σε κινητο δεν εχω αλλαξει ποτε!

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, andreaspana said:

δεν ξερω να σου απαντησω επι του θεματος.

Απο το 1994 μαζι με τους ταξιτζηδες που πηρα κινητο, ποτε δεν εκανα μισες φορτίσεις. Η αποψη μου ειναι οτι καταστρεφουν τις μπαταριες. Λαθος κανω? δεν ξερω. Παντως μπαταρια σε κινητο δεν εχω αλλαξει ποτε!

Αποδεδειγμένα από ανθρώπους τεχνολογίας έχουν γραφτεί πως η καλύτερη φόρτιση μιας μπαταρίας είναι να το συνδέσεις στο 30% και πάνω να μην πέσει δηλαδή κάτω από 30 και να μην το αφήνεις μέχρι μέχρι το 100% η υγεία της μπαταρίας κρατάει μακροπρόθεσμα με τις ενδιάμεσες φορτίσεις, εδώ βέβαια δεν τίθεται θέμα μπαταρίας καινούριο τηλ είναι ούτε 3 μηνών είναι καθαρά θέμα λογισμικού, το είπα και παραπάνω με την 14 είχα πάθει πλάκα κρατούσε σαν σκυλί τεσπα θα δούμε, επίσης ξεκινάει από μόνο του εφαρμογές στο παρασκήνιο ενώ έχω επιλογή να μην ξεκινάνε ισως φταίει αυτό, πηγαίνω τακτικά και στην επιλογή της μπαταρίας και βλέπω καμία 25αρια να τρέχουν και τις κλείνω 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Just now, KIRIS said:

Αποδεδειγμένα από ανθρώπους τεχνολογίας έχουν γραφτεί πως η καλύτερη φόρτιση μιας μπαταρίας είναι να το συνδέσεις στο 30% και πάνω να μην πέσει δηλαδή κάτω από 30 και να μην το αφήνεις μέχρι μέχρι το 100%

δεν ξερω αν βοηθαει στην υγεια της μπαταριας , παντως στην διαρκεια της μπαταριας δεν βοηθαει. Δεν ξερω εν ολιγης αν τα παιζει η μπαταρια ή χανει το calibration και δειχνει οτι να ναι η ενδειξη. Εμενα δεν μου πετυχε αυτη η τακτικη. Παντα φουλ φορτισεις. ΠΟΤΕ δεν το βγαζω πριν φτασει 100%

 

Link to comment
Share on other sites

On 24/1/2024 at 3:24 ΜΜ, geogian said:

Συμβαίνει και σε εμένα αυτό. Μερικές φορές βέβαια έρχονται οι ειδοποιήσεις του messenger αλλά όχι πάντα. Μέχρι τώρα δεν έχω βρει τι φταίει παρότι έχω κάνει αρκετές ενέργειες στις ρυθμίσεις της εφαρμογής κλπ

Σας ευχαριστώ.
Και αυτό που συμβαίνει με τη φυσαλίδα (όταν καμιά φορά αποφασίσει να εμφανίσει το εισερχόμενο σε "φυσαλίδα"), τι ακριβώς είναι;

"Και όταν το κάνω, η "φυσαλίδα" δεν "ανοίγει" και εμφανίζει μήνυμα "έξοδος χωρισμού οθόνης για μοτίβο ξεκλείδωμα".

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς στην εφαρμογή του καιρού να δείχνει την περιοχή που είσαι και όχι σκέτο Αθήνα;

Link to comment
Share on other sites

On 11/2/2024 at 4:07 ΜΜ, ippotis said:

Ξέρει κανείς πώς στην εφαρμογή του καιρού να δείχνει την περιοχή που είσαι και όχι σκέτο Αθήνα;

Θα πας στις ρυθμίσεις της συσκευής και θα επιλέξεις για περιοχή την Ινδία.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Το έκανα αυτό που είπες αλλά για περιοχή έβαλα Ελβετία, όχι ότι και ότι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...είμαι με Poco f3 και σκέφτομαι να το αγοράσω.Από διαχείριση μπαταρίας πώς τα πάει;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, CRISPAF77 said:

Καλησπέρα σας...είμαι με Poco f3 και σκέφτομαι να το αγοράσω.Από διαχείριση μπαταρίας πώς τα πάει;

Με την πρώτη hyperos τραγική πριν με την miui 14 την τελευταία ήταν τρομερή 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δεν έχω κάνει την αναβάθμιση. Παρότι στην αρχή δεν ήμουν ευχαριστημένος με την μπαταρία, τώρα πλέον είναι μια χαρά. Ααααανετα την μία ημέρα και σίγουρα φτάνει και την επόμενη μισή τουλάχιστον. Αλλά με τον γρήγορο φορτιστή και 10 λεπτά έχεις υπόλοιπο να βγάλεις σχεδόν όλη μέρα. Περιμένω να δω αν θα στρώσει με την HyperOs έκδοση για να αναβαθμίσω.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, ippotis said:

Μέχρι στιγμής δεν έχω κάνει την αναβάθμιση. Παρότι στην αρχή δεν ήμουν ευχαριστημένος με την μπαταρία, τώρα πλέον είναι μια χαρά. Ααααανετα την μία ημέρα και σίγουρα φτάνει και την επόμενη μισή τουλάχιστον. Αλλά με τον γρήγορο φορτιστή και 10 λεπτά έχεις υπόλοιπο να βγάλεις σχεδόν όλη μέρα. Περιμένω να δω αν θα στρώσει με την HyperOs έκδοση για να αναβαθμίσω.

Ισχύει και μένα έτσι ήταν για αυτό κάτσε εκεί θα σου πω αν έρθει καμιά διορθωτική αναβάθμιση 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το x6 με τον mediatek 8300 ultra στα 375 ευρω και νιώσαμε ηλιθιοι...στα μισά λεφτά σχεδόν και μας παίζει στα σημεία 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλά κινητό με mediatek δεν το έχω σκοπό να αγοράσω, ακόμη. Τώρα για το μέλλον βλέπουμε. Επίσης μην ξεχνάς ότι το F5 είναι περσινό μοντέλο και το Χ6 φετινό. Έχει μια διαφορά λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ippotis said:

Δεν ξέρω αλλά κινητό με mediatek δεν το έχω σκοπό να αγοράσω, ακόμη. Τώρα για το μέλλον βλέπουμε. Επίσης μην ξεχνάς ότι το F5 είναι περσινό μοντέλο και το Χ6 φετινό. Έχει μια διαφορά λοιπόν.

9 μηνών τηλ είναι αδερφέ αυτός ο mediatek είναι δυνατός άλλαξαν τα πράγματα πλέον εγώ πάντως ένιωσα ηλιθιος...τεσπα τώρα έγινε 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κάποιος πως μπορεί να βελτιωθεί το blur της καμερας στο πορτραίτο??  φαίνεται πολυ ψεύτικο,,,

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πριν 2 μέρες το πήρα το εργαλείο μτχ  με ξεκλειδωτο bootloader και  είμαι με την 1.0.5.0 EEA από χθες.Απο το πρωί με 4G έχω  1.5 ώρα κλήσεις κανα 2ωρο gaming σύνολο 5 ώρες SOT και η μπαταρία είναι στο 50%.Απιστευτο μου θύμισε εποχή Honor Magic5 pro.Με την 14.0.9 θα πηγαίνει καλύτερα σε διαχείρισης μπαταρίας;

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, CRISPAF77 said:

Πριν 2 μέρες το πήρα το εργαλείο μτχ  με ξεκλειδωτο bootloader και  είμαι με την 1.0.5.0 EEA από χθες.Απο το πρωί με 4G έχω  1.5 ώρα κλήσεις κανα 2ωρο gaming σύνολο 5 ώρες SOT και η μπαταρία είναι στο 50%.Απιστευτο μου θύμισε εποχή Honor Magic5 pro.Με την 14.0.9 θα πηγαίνει καλύτερα σε διαχείρισης μπαταρίας;

Δεν μας λες και με 5G τα αποτελέσματα? Και θα σου πούμε 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, KIRIS said:

Δεν μας λες και με 5G τα αποτελέσματα? Και θα σου πούμε 

5G ; Γιατί; Είναι πολύ νωρίς ακόμα για το 5G.Οταν ξεπεράσει σε κάλυψη το 4G τότε ναι θα το χρησιμοποιήσω.Μεχρι τότε το 5G μόνο battery drain θα δημιουργεί.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, CRISPAF77 said:

5G ; Γιατί; Είναι πολύ νωρίς ακόμα για το 5G.Οταν ξεπεράσει σε κάλυψη το 4G τότε ναι θα το χρησιμοποιήσω.Μεχρι τότε το 5G μόνο battery drain θα δημιουργεί.

Δεν σε καταλαβαίνω... Τι εννοείς? Είσαι σε κάποιο απομακρυσμενο μέρος και δεν πιάνει εκεί? Γιατι αν δεν είσαι και έχεις τηλ με 5G και δεν το ευχαριστιεσαι ποιο το νόημα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόνιμα κλειστό το έχω το 5G, δεν προσφέρει κάτι παραπάνω από το 4G+.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chios said:

Και εγώ μόνιμα κλειστό το έχω το 5G, δεν προσφέρει κάτι παραπάνω από το 4G+.

Δεν νομίζω φίλε μου υπάρχει διαφορά μεγάλη...μπορείς να κάνεις ένα speedtest και με τα 2 και θα δεις την διαφορά αλλά. Όπως νομίζεις πάντως στην αρχική σου απορία σε μένα ή μπαταρία με την 14 όπως έχω πει παραπάνω ήταν σαφέστατα καλύτερη και με 5G... 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...