Jump to content

Samsung Galaxy A54 5G


OculatusAbis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 23/12/2023 at 11:17 ΠΜ, Titarasaudi said:


Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την άμεση απάντηση!

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Μπορείτε να δώσετε περισσότερες πληροφορίες για την GCAM και το XML? Που τα βρίσκουμε? Ευχαριστώ

 

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, geovision said:

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Μπορείτε να δώσετε περισσότερες πληροφορίες για την GCAM και το XML? Που τα βρίσκουμε? Ευχαριστώ

 

Δεν πέρνει gcam το Α54 , κλειδωμένο είναι , μόνο αν βγει κάποια custom rom στο μέλλον

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αντιμετωπιζω ενα θεμα με τις ενημερωσεις εφαρμογων μεσα απο το Store της Samsung..οταν τις κανω (οχι ολες) κολλαει το τηλεφωνο μετα λαγκαρει..οταν δεν τις κανω παει μια χαρα

Εχεις κανεις σας καποιο αλλο θεμα?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

να πω κατι που με παρεξενεψε, χθες βρεθηκα τυχαια διπλα διπλα με ενα A52s, one Ui6 και οι 2... μου φανηκε αισθητα πιο γρηγορο κατα την περιηγηση στα μενου το 52s, πιο σπιρτατο, δεν ξερω πως να το πω. γενικα δεν εχω παραπονο απο το κινητο μας αλλα παραξενευτηκα. σκεφτηκα να αλλαξω την virtual ram απο 4 στα 8gb, κανει λετε διαφορα;

επισης ασχετο, μιας και γραφω. εχει καποιος viva? οταν κανω μια συναλλαγη εχει σταματησει να μου ερχεται το notification για επιβεβαιωση συναλλαγης και καθε φορα πρεπει να περιμενω και να επιλεγω μεθοδο να μου σταλθει κωδικος sms

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, GaleaNatur said:

να πω κατι που με παρεξενεψε, χθες βρεθηκα τυχαια διπλα διπλα με ενα A52s, one Ui6 και οι 2... μου φανηκε αισθητα πιο γρηγορο κατα την περιηγηση στα μενου το 52s, πιο σπιρτατο, δεν ξερω πως να το πω. γενικα δεν εχω παραπονο απο το κινητο μας αλλα παραξενευτηκα. σκεφτηκα να αλλαξω την virtual ram απο 4 στα 8gb, κανει λετε διαφορα;

επισης ασχετο, μιας και γραφω. εχει καποιος viva? οταν κανω μια συναλλαγη εχει σταματησει να μου ερχεται το notification για επιβεβαιωση συναλλαγης και καθε φορα πρεπει να περιμενω και να επιλεγω μεθοδο να μου σταλθει κωδικος sms

Όντως και γω παρατήρησα στο Α52s της αδερφής μου ότι είναι πιο γρήγορο και απόρησα, ελπίζω να το φτιάξουν το δικό μας σε επόμενα update

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατήρησα και μια άλλη διαφορά με το a52s, στην δουλειά μου που δεν έχουμε και τόσο καλό σήμα, το a52s είχε φοβερή λήψη σήματος, με το a54 παρόλο που λέει 5g πολλές φορές λαγκαρει το σήμα, το βλέπω και στο viber  και σε πλοήγηση. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, the_shaman said:

Εγώ παρατήρησα και μια άλλη διαφορά με το a52s, στην δουλειά μου που δεν έχουμε και τόσο καλό σήμα, το a52s είχε φοβερή λήψη σήματος, με το a54 παρόλο που λέει 5g πολλές φορές λαγκαρει το σήμα, το βλέπω και στο viber  και σε πλοήγηση. 

Εγω δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GaleaNatur said:

να πω κατι που με παρεξενεψε, χθες βρεθηκα τυχαια διπλα διπλα με ενα A52s, one Ui6 και οι 2... μου φανηκε αισθητα πιο γρηγορο κατα την περιηγηση στα μενου το 52s, πιο σπιρτατο, δεν ξερω πως να το πω. γενικα δεν εχω παραπονο απο το κινητο μας αλλα παραξενευτηκα. σκεφτηκα να αλλαξω την virtual ram απο 4 στα 8gb, κανει λετε διαφορα;

επισης ασχετο, μιας και γραφω. εχει καποιος viva? οταν κανω μια συναλλαγη εχει σταματησει να μου ερχεται το notification για επιβεβαιωση συναλλαγης και καθε φορα πρεπει να περιμενω και να επιλεγω μεθοδο να μου σταλθει κωδικος sms

Εγώ που έχω και τα δύο να πω ότι συμβαίνει το αντίθετο, χρησιμοποιώ περισσότερο τον τελευταίο καιρό το 54άρι και είναι αισθητά πιο γρήγορο από το 52, για το σήμα ναι θα συμφωνήσω είναι καλύτερο στο Α52

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, GaleaNatur said:

να πω κατι που με παρεξενεψε, χθες βρεθηκα τυχαια διπλα διπλα με ενα A52s, one Ui6 και οι 2... μου φανηκε αισθητα πιο γρηγορο κατα την περιηγηση στα μενου το 52s, πιο σπιρτατο, δεν ξερω πως να το πω. γενικα δεν εχω παραπονο απο το κινητο μας αλλα παραξενευτηκα. σκεφτηκα να αλλαξω την virtual ram απο 4 στα 8gb, κανει λετε διαφορα;

επισης ασχετο, μιας και γραφω. εχει καποιος viva? οταν κανω μια συναλλαγη εχει σταματησει να μου ερχεται το notification για επιβεβαιωση συναλλαγης και καθε φορα πρεπει να περιμενω και να επιλεγω μεθοδο να μου σταλθει κωδικος sms

Αν έχεις την συσκευή με 4gb ram και το A52s είναι με 6gb ram μήπως παίζει εκεί η διαφορά ταχύτητας. Ή τι φόρτωμα εφαρμογών έχει το καθένα. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο γρήγορο λόγω cpu.Στα benchmarks έχουν παραπλήσια απόδοση,στην πράξη ο Snapdragon λειτουργεί πιο ομαλά .

Edited by GoutosGr
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, GoutosGr said:

Είναι πιο γρήγορο λόγω cpu.Στα benchmarks έχουν παραπλήσια απόδοση,στην πράξη ο Snapdragon λειτουργεί πιο ομαλά .

Το επιβεβαιώνω και προσθέτω πως μάλλον έχει και καλύτερη διαχείριση μνήμης. Κανένα παράπονο από το A54, αλλά: "θα μπορούσα να περιμένω και να αναβαθμίσω αργότερα." Όμως το καταναλωτικό ζώο μέσα μου δεν κοιμάται καλά! Καλή πρωτοχρονιά με υγεία!

Link to comment
Share on other sites

οποτε το εχουν παρατηρησει αρκετοι...βεβαια σιγουρα το 54 εχει (πολυ) καλυτερη καμερα

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν βγάλετε την προσαρμόσιμη λειτουργία οθόνης γίνεται επισης πιο σβέλτο
Εννοείς τα 120Hz;
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, katsiletra said:
31 minutes ago, chris_amg said:
Επίσης αν βγάλετε την προσαρμόσιμη λειτουργία οθόνης γίνεται επισης πιο σβέλτο

Εννοείς τα 120Hz;

Ναι σωστά 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για caller id ποια εφαρμογή χρησιμοποιειτε; το redmi note 11 Pro είχε ενσωματωμένη κ ήταν πολύ χρήσιμο...

Σταματήστε το Internet να κατέβω...
Link to comment
Share on other sites

On 28/12/2023 at 10:02 ΠΜ, GaleaNatur said:

να πω κατι που με παρεξενεψε, χθες βρεθηκα τυχαια διπλα διπλα με ενα A52s, one Ui6 και οι 2... μου φανηκε αισθητα πιο γρηγορο κατα την περιηγηση στα μενου το 52s, πιο σπιρτατο, δεν ξερω πως να το πω. γενικα δεν εχω παραπονο απο το κινητο μας αλλα παραξενευτηκα. σκεφτηκα να αλλαξω την virtual ram απο 4 στα 8gb, κανει λετε διαφορα;

Αν εννοείς τη ram plus, απενεργοποίησέ την εντελώς για ταχύτερη εμπειρία χρήσης με το κινητό.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους!
Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος δουλεύει κάποιον άλλον launcher;
Έχει η κουνιάδα μου το Α54 και ήθελε να περάσουμε έναν άλλο launcher για να έχει πιο πολλές επιλογές παραμετροποίησης. Δοκιμάσαμε τον Nova και τον Microsoft launcher αλλά ενώ δουλεύουν καλά στην αρχή κάποια στιγμή κολλάνε και συνήθως θέλει επανεκκίνηση για να στρώσει.
Δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να το προκαλεί αυτό και αν μπορούμε να το αποτρέψουμε!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω πάρει έναν φορτιστή από temu προφανώς δεν είναι γνήσιος (απομίμηση φαίνεται) και φορτίζει το κινητό από 20%-->100% σε 1 ώρα και 15 λεπτά περίπου. Λέτε μελλοντικά να έχω θέμα με την μπαταρία? να αγοράσω έναν από eshop που απ ότι λένε είναι γνήσιος και τον έχει και σε καλή τιμή?

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, llib said:

Έχω πάρει έναν φορτιστή από temu προφανώς δεν είναι γνήσιος (απομίμηση φαίνεται) και φορτίζει το κινητό από 20%-->100% σε 1 ώρα και 15 λεπτά περίπου. Λέτε μελλοντικά να έχω θέμα με την μπαταρία? να αγοράσω έναν από eshop που απ ότι λένε είναι γνήσιος και τον έχει και σε καλή τιμή?

Μην παίζετε/κανετε πειράματα με τα ρεύματα !!!!!

εχτες έπρεπε να τον αλλάξεις και μάλιστα με κάποιον επώνυμο τύπου anker , ugreen

Link to comment
Share on other sites

Τον είχα πάρει για το note9 που έτσι και αλλιώς η μπαταρία του μετά από 5 χρόνια τα έχει παίξει. Πρόβλημα δεν έχει ο φορτιστής αλλά δεν ξέρω τι πρόβλημα μπορεί να προκαλέσει στην μπαταρία μελλοντικά. Πήρα έναν γνήσιο 25W της samsung μιας και έτσι και αλλιώς ήθελα έναν ακόμα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω το amazfit gtr 2 και προσπαθώ να το συνδέσω με το α54, πριν με το α8(2018) δούλευε άψογα. Από όταν το συνέδεσα με το α54 συνέχεια αποσυνδέεται όσον αφορά τις κλήσεις. Ενώ είναι συνδεδεμένο και αν κάνω εύρεση της μίας συσκευής από την άλλη λειτουργεί κανονικά, στις κλήσεις δεν χτυπάει το ρολόι. Αν πάω στην εφαρμογή και προσπαθήσω να ενεργοποιήσω την κλήση μέσω ρολογιού μου λέει ότι το ρολόι δεν έχει συζευχθεί. Αν προσπαθήσω να κάνω σύζευξη από την εφαρμογή βγάζει σφάλμα. Αν πάω από τις ρυθμίσεις του  Bluetooth το βλέπω σαν συσκευή και μπορώ να ενεργοποιήσω τις κλήσεις. Δουλεύει για μερικές ώρες και μετά πάλι πρόβλημα. Κάποια στιγμή μου έβγαζε και ειδοποιήσεις για κάποιες αποδοχές που έπρεπε να κάνω αλλά τα είχα αποδεχτεί ήδη. Έχει κανείς κάποια ιδέα για το ποιο μπορεί να είναι το πρόβλημα?

Ευχαριστώ!

Screenshot_20240111_230124_Settings.jpg

Screenshot_20240111_230038_Zepp.jpg

Screenshot_20240111_230033_Zepp.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos, δεν μπορω να φορτισω το κινητο. ξαφνικα και χωρις κανενα λογο μου εβγαλε οτι υπαρχει υγρασια στο usb και δεν αφηνει να φορτισω. εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα αλλα τιποτα, μηπως εχετε καμια ιδεα? απο οτι βλεπω ειναι γενικο προβλημα και το εχουν πολλοι με διαφορα μοντελα samsung

https://www.samsung.com/uk/support/mobile-devices/my-device-displays-a-water-drop-icon-and-will-not-charge/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...