Jump to content

Samsung Galaxy A54 5G


OculatusAbis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

30 minutes ago, taliban said:

 

το σκέφτομαι και εγώ για την σύζυγο , από που το πήρες ?

Από jmctech.gr,  δεν ήταν ετοιμοπαράδοτο,αλλά είχε πολύ καλή τιμή και δεν με πείραζε να περιμένω. Είχε 10-12 εργάσιμες παράδοση, αλλά μεσολάβησαν και οι αργίες του Πάσχα, οπότε καθυστέρησε καναδύο ημέρες ακόμη. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, taliban said:

δεν μπορώ να πω ότι έμεινα ευχαριστημένος , εσύ ?

το σκέφτομαι και εγώ για την σύζυγο , από που το πήρες ?

Εξαρτάται από τι κινητό προέρχεσαι, το pixel3a ήταν λίγο καλύτερο στην κάμερα λόγω gcam. Αυτό είναι ένα τσακ πιο κάτω όχι πολύ μεγάλες διαφορές έχει όμως καλύτερη selfie κάμερα και πολύ καλύτερο βίντεο

Just now, ykostarikas said:

Εξαρτάται από τι κινητό προέρχεσαι, το pixel3a ήταν λίγο καλύτερο στην κάμερα λόγω gcam. Αυτό είναι ένα τσακ πιο κάτω όχι πολύ μεγάλες διαφορές έχει όμως καλύτερη selfie κάμερα και πολύ καλύτερο βίντεο

Δείγμα βίντεο από συναυλία, ο ήχος με εξέπληξε

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα εφαρμογή ρολόι...όσον αφορά στις 3 μέρες που,το χω σε σύγκριση με το α52ς..πιο ποιοτικό σαν συσκευή..μπαταρία καλύτερη αν κ καινούριο ενώ το άλλο ήταν 16 μηνών...τώρα φωτογραφίες δεν έχω βγάλει ακόμα να το δοκιμάσω..θα γίνει μέσα στο τριήμερο..κ θα επανέλθω 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, george_21 said:

Κατέβασα εφαρμογή ρολόι...όσον αφορά στις 3 μέρες που,το χω σε σύγκριση με το α52ς..πιο ποιοτικό σαν συσκευή..μπαταρία καλύτερη αν κ καινούριο ενώ το άλλο ήταν 16 μηνών...τώρα φωτογραφίες δεν έχω βγάλει ακόμα να το δοκιμάσω..θα γίνει μέσα στο τριήμερο..κ θα επανέλθω 

Φίλε μου είχε κανονικά εφαρμογή ρολόι...

Screenshot_20230427_205948_Settings.jpg

Screenshot_20230427_205920_Clock.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε πιστεύω!!αυτό το συγκεκριμένο δεν,είχε!!!κ,στην αναζήτηση που,έγραφα δεν,έβγαζε...κατέβασα το συγκεκριμένο το  official app της σαμμυ..κουφό..?

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν είπα ότι δε με πιστεύεις. Πραγματικά κουφό τώρα σοβαρά; Πρώτη φορά το ακούω αυτό, από το κουτί τα τηλέφωνα να μην έχει ίδιες εφαρμογές! Ούτε η xiaomi δεν τα κάνει αυτά 🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για την συσκευή αφού την έστησα, είναι μεγάλη η αναβάθμιση σε οθόνη πιστεύω σε σύγκριση με Α52/Α53,στον ήλιο αντίστοιχο με το S21FE,έχει ρυθμισμένα πιο θερμά τα χρώματα της από αυτό όμως. Καλός ήχος από τα ηχεία, θα ήθελα λίγο καλύτερο μοτέρ δόνησης. Δεν είναι άθλιο όπως του A52,αλλά υποδεέστερο του S21FE.  Το One UI 5.1 τρέχει άψογα, χωρίς να αντιλαμβάνεσαι σε μεγάλο βαθμό τις διαφορές στον επεξεργαστή με το S21FE,μιλώντας για απλές, καθημερινές εργασίες, δεν απευθύνομαι σε άτομα που παίζουν παιχνίδια στο κινητό. Έκανα στα γρήγορα κι ένα μίνι συγκριτικό μεταξύ των καμερών των δύο συσκευών (S21FE-A54),όποιος ενδιαφέρεται ας το δει στο αντίστοιχο section (Συγκριτικό καμερών κινητών τηλεφώνων) -μην γεμίζω κι εδώ χωρίς λόγο.  Με δύο λόγια, αξιόλογη η κάμερα του, νομίζω σε συνδυασμό με το One UI είναι η καλύτερη επιλογή σε αυτά τα χρήματα αντί άλλων συσκευών.

Edited by GoutosGr
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, geostamp said:

και εγώ νέο μέλος.....μετα απο δυο χρόνια με a52s.....

για να δούμε....

8/256

χρωμα violet.....

 

Περιμένω σύγκριση κι από σένα. Έχω το A52s ακόμα, άλλωστε πέρσι τον Σεπτέμβριο το πήρα. Έχουμε πολύ καιρό για αλλαγή. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έδωσα . Είμαι και ψείρας .....Τελείωνε και η εγγύηση του...

Πολύ ευχαριστημένος .... Λίγο στο ζουμ της κάμερας με χαλούσε με pixels , λίγο η μπαταρία....Για να δούμε....

Θεωρητικά με βάση τα previews περιμενω gorilla glass και στην πλατη , πιο φωτεινή οθόνη , λίγο πιο δυνατή μουσική στα στερεοφωνικα ηχεία , HDR10+  οθόνη πλέον , καλύτερη μπαταρία , καλύτερο bluetooth και καλύτερη κάμερα... . 

Edited by geostamp
Link to comment
Share on other sites

Το εχω και εγω εδω και τρείς εβδομάδες και εχω σχηματίσει αποψη.Προερχομενος απο Honor 50 ,εχω να πω οτι εκτος από την φόρτιση 66w το A54 ειναι ανώτερο.Βέβαια οποιος παρει τον φορτιστή 25w της εταιρείας να ξερει οτι φορτιζει το κινητο αρκετά γρήγορα,(20%-85% σε 40 λεπτα),σε σχεση με κοινό φορτιστή.Εγω τον πηρα φθηνα 5,5€ απο Κινα.

Link to comment
Share on other sites

Τι με χαλούσε στο a52s που είχα?

Μπαταρία, δαχτυλικο αποτύπωμα και οι νυχτερινές λήψεις με πολλούς κόκκους δηλαδή πολύ θόρυβο.

Πολύ καλύτερο το a54. Μπαταρία απίστευτη. Μιαμιση ημερα για πλακα με ενεργοποιημενο  μονιμα το bluetooth. Ειδικά με το σερφαρισμα δε πεφτει με τιποτα.Δαχτυλικο αποτυπωμα καμία σχέση. Πολύ πιο άμεσο. Και φαίνεται όταν το περνάς. Η εικόνα που πατάς μετακινείται πάντα για να πιάσει όλες τις γωνίες του αποτυπώματος σου.Καλο?

Ένα τικ παραπάνω στο ηχείο και πιο φωτεινή η οθόνη.Για την κάμερα το βράδυ ακόμα δε το έψαξα.θα επανέλθω. 

Η απουσία του πλαστικού στη πλάτη με το γυαλοπλαστικο του a54 γίνεται πιο premium η συσκευή. 

Δε βλέπω διαφορά με τον exynos επεξεργαστή.  Πάντως το κινητό μου φαίνεται πιο smooth στην λειτουργία σε σχέση το a52s.

Πανέμορφο το violet χρωμα.....

Bluetooth, GPS θέλω λίγο χρόνο ακόμα να το τσεκαρω.

Στην ουσία είναι ένα βελτιωμένο a52s και ναι αξίζει η μεταφορά στο a54 εφόσον επιθυμείς να μείνεις σε μια mid-range συσκευή. Είναι δύσκολο σε αυτή την κατηγορία να βρεις κινητό πολύ πιο βελτιωμένο από το ήδη ολοκληρωμένο a52s. Το a54 θεωρώ το τελειοποιεί. Θα δείξει βέβαια αφού δω και GPS-Bluetooth και κάμερα.

Ταχύτητα ιντερνετ περιοχή Τριαδιου Θεσσαλονίκης και μάλιστα χωρίς καλό σήμα...Nova.

 

Screenshot_20230505_172336_Speedtest.thumb.jpg.3fccc94550938d0b3e15f7a7ef8d73cd.jpg

Edited by geostamp
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, geostamp said:

Τι με χαλούσε στο a52s που είχα?

Μπαταρία, δαχτυλικο αποτύπωμα και οι νυχτερινές λήψεις με πολλούς κόκκους δηλαδή πολύ θόρυβο.

Πολύ καλύτερο το a54. Μπαταρία απίστευτη. Μιαμιση ημερα για πλακα με ενεργοποιημενο  μονιμα το bluetooth. Ειδικά με το σερφαρισμα δε πεφτει με τιποτα.Δαχτυλικο αποτυπωμα καμία σχέση. Πολύ πιο άμεσο. Και φαίνεται όταν το περνάς. Η εικόνα που πατάς μετακινείται πάντα για να πιάσει όλες τις γωνίες του αποτυπώματος σου.Καλο?

Ένα τικ παραπάνω στο ηχείο και πιο φωτεινή η οθόνη.Για την κάμερα το βράδυ ακόμα δε το έψαξα.θα επανέλθω. 

Η απουσία του πλαστικού στη πλάτη με το γυαλοπλαστικο του a54 γίνεται πιο premium η συσκευή. 

Δε βλέπω διαφορά με τον exynos επεξεργαστή.  Πάντως το κινητό μου φαίνεται πιο smooth στην λειτουργία σε σχέση το a52s.

Πανέμορφο το violet χρωμα.....

Bluetooth, GPS θέλω λίγο χρόνο ακόμα να το τσεκαρω.

Στην ουσία είναι ένα βελτιωμένο a52s και ναι αξίζει η μεταφορά στο a54 εφόσον επιθυμείς να μείνεις σε μια mid-range συσκευή. Είναι δύσκολο σε αυτή την κατηγορία να βρεις κινητό πολύ πιο βελτιωμένο από το ήδη ολοκληρωμένο a52s. Το a54 θεωρώ το τελειοποιεί. Θα δείξει βέβαια αφού δω και GPS-Bluetooth και κάμερα.

 

Τι με χαλούσε στο a52s που είχα?

Μπαταρία, δαχτυλικο αποτύπωμα και οι νυχτερινές λήψεις με πολλούς κόκκους δηλαδή πολύ θόρυβο.

Πολύ καλύτερο το a54. Μπαταρία απίστευτη. Μιαμιση ημερα για πλακα με ενεργοποιημενο  μονιμα το bluetooth. Ειδικά με το σερφαρισμα δε πεφτει με τιποτα.Δαχτυλικο αποτυπωμα καμία σχέση. Πολύ πιο άμεσο. Και φαίνεται όταν το περνάς. Η εικόνα που πατάς μετακινείται πάντα για να πιάσει όλες τις γωνίες του αποτυπώματος σου.Καλο?

Ένα τικ παραπάνω στο ηχείο και πιο φωτεινή η οθόνη.Για την κάμερα το βράδυ ακόμα δε το έψαξα.θα επανέλθω. 

Η απουσία του πλαστικού στη πλάτη με το γυαλοπλαστικο του a54 γίνεται πιο premium η συσκευή. 

Δε βλέπω διαφορά με τον exynos επεξεργαστή.  Πάντως το κινητό μου φαίνεται πιο smooth στην λειτουργία σε σχέση το a52s.

Πανέμορ οο το violet χρωμα.....

Bluetooth, GPS θέλω λίγο χρόνο ακόμα να το τσεκαρω.

Στην ουσία είναι ένα βελτιωμένο a52s και ναι αξίζει η μεταφορά στο a54 εφόσον επιθυμείς να μείνεις σε μια mid-range συσκευή. Είναι δύσκολο σε αυτή την κατηγορία να βρεις κινητό πολύ πιο βελτιωμένο από το ήδη ολοκληρωμένο a52s. Το a54 θεωρώ το τελειοποιεί. Θα δείξει βέβαια αφού δω και GPS-Bluetooth και κάμερα.

5g ταχύτητα περιοχή Τριαδιου χωρίς καλό σήμα...Nova.

 

Screenshot_20230505_172336_Speedtest.thumb.jpg.3fccc94550938d0b3e15f7a7ef8d73cd.jpg

Ενδιαφέρον θα έχει η κάμερα. Το A54 έχει τρεις. Αν αποδειχτεί και καλύτερο σε αυτόν τον τομέα... 

Περιοχή Τριαδίου στη Θεσσαλονίκη;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, evris2013 said:

Ενδιαφέρον θα έχει η κάμερα. Το A54 έχει τρεις. Αν αποδειχτεί και καλύτερο σε αυτόν τον τομέα... 

Περιοχή Τριαδίου στη Θεσσαλονίκη;

Ναι Θεσσαλονίκη 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,
Το widget του καιρού σας ανανεώνει αυτόματα χωρίς να ανοίξετε την εφαρμογή;

Στάλθηκε από το SM-A546B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, Giwrgos_Gk said:

Καλησπέρα,
Το widget του καιρού σας ανανεώνει αυτόματα χωρίς να ανοίξετε την εφαρμογή;

Στάλθηκε από το SM-A546B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Λογικά έχει και ρύθμιση ανάλογα πότε θέλεις να ανανεώνεται ή αν δεν θέλεις καθόλου. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα τόσο καλά σχόλια για την μπαταρία το πήρα και εγώ μιας και είναι αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο από κάθε τι άλλο. Για πρώτη φόρτιση με εξέπληξε ευχάριστα και έβγαλα κοντά 7 ώρες sot. (Πριν είχα s22 ultra και s23 και τα έδιωξα αρων αρων για την χάλια μπαταρία τους)

Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι σε σημεία που πριν  είχα πχ 2 μπάρες wifi, τώρα εχω με το ζόρι μια και αυτό με αποσυνδέσεις. 

773879278_Screenshot_20230508_134800_Devicecare.thumb.jpg.8f8c1c3a6b6910141d5a1856d8d6dd8e.jpg

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Giwrgos_Gk said:

Καλησπέρα,
Το widget του καιρού σας ανανεώνει αυτόματα χωρίς να ανοίξετε την εφαρμογή;

Στάλθηκε από το SM-A546B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πατα το γραναζι μπες και κανε οτι ρυθμισεις θες εσυ καθε ποτε να ανανεωνεται κτλ.

 

Screenshot_20230508_155730_Weather.jpg

Screenshot_20230508_155746_Weather.jpg

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Leongr188 said:

Μετά τα τόσο καλά σχόλια για την μπαταρία το πήρα και εγώ μιας και είναι αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο από κάθε τι άλλο. Για πρώτη φόρτιση με εξέπληξε ευχάριστα και έβγαλα κοντά 7 ώρες sot. (Πριν είχα s22 ultra και s23 και τα έδιωξα αρων αρων για την χάλια μπαταρία τους)

Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι σε σημεία που πριν  είχα πχ 2 μπάρες wifi, τώρα εχω με το ζόρι μια και αυτό με αποσυνδέσεις. 

773879278_Screenshot_20230508_134800_Devicecare.thumb.jpg.8f8c1c3a6b6910141d5a1856d8d6dd8e.jpg

Την ιδια χρηση που εκανες στο α54 , εαν την εκανες στο S22 Ultra  ποσο SOT  εβγαζες ??? ενδιαφερομαι για το S22 ultra ή α54 και θελα να δω διαφορες στην μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, fotisbasm_ said:

Την ιδια χρηση που εκανες στο α54 , εαν την εκανες στο S22 Ultra  ποσο SOT  εβγαζες ??? ενδιαφερομαι για το S22 ultra ή α54 και θελα να δω διαφορες στην μπαταρια

4 με 4.30 ώρες πάνω κάτω, ανάλογα αν ήμουν με wifi ή 5g. Κ επίσης εδώ που μένω έχω πάντα χάλια σήμα 

Link to comment
Share on other sites

Πατα το γραναζι μπες και κανε οτι ρυθμισεις θες εσυ καθε ποτε να ανανεωνεται κτλ.
 
Screenshot_20230508_155730_Weather.thumb.jpg.808434d0d30a37edbddcb80d00f341c0.jpg
Screenshot_20230508_155746_Weather.thumb.jpg.5a254b7acbeaf59a6f56797a76900fd0.jpg
Απλά δεν βλέπω επιλογή για το κάθε πότε θέλω να ανανεώνει,πχ κάθε ώρα κλπ Μόνο αυτόματη ανανέωση έχει.

Στάλθηκε από το SM-A546B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Giwrgos_Gk said:

Απλά δεν βλέπω επιλογή για το κάθε πότε θέλω να ανανεώνει,πχ κάθε ώρα κλπ Μόνο αυτόματη ανανέωση έχει.

Στάλθηκε από το SM-A546B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πάτα επάνω στην αυτόματη ανανέωση για να σου βγάλει τις ώρες. Το έχεις στις 12 ώρες τώρα. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάτα επάνω στην αυτόματη ανανέωση για να σου βγάλει τις ώρες. Το έχεις στις 12 ώρες τώρα. 
Δεν μου βγάζει επιλογή αν πατήσω πάνω στην αυτόματη ανανέωση,απλά απενεργοποιείται/ενεργοποιείται η αυτόματη ανανέωση, τέλος πάντων από τι βλέπω ανανεώνει και έτσι.

Στάλθηκε από το SM-A546B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...