Jump to content

Vivo X90 Pro


tarif16nikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 29/11/2023 at 1:50 ΠΜ, ostvarivanje said:

Βασικά σκέφτομαι για το καινούριο χ100 pro αλλά επειδή δεν είχα προηγούμενη εμπειρία με την εταιρεία για αυτό και σε ρώτησα για το χ90.

σε βραδυνες το χ90 σκοτωνει παντως

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Tr3LaRaS said:

σε βραδυνες το χ90 σκοτωνει παντως

Ναι, αυτό το έχω παρατηρήσει όπως και το x80 που έβλεπα ένα βίντεο με νυχτερινές φωτογραφίες και είχα πάθει πλάκα. Απλά, αυτό που με ενόχλησε στο 90 είναι ότι δεν είχε μεγάλο ζουμ το οποίο θα το ήθελα για αυτό σκέφτομαι τώρα το 100

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, ostvarivanje said:

Ναι, αυτό το έχω παρατηρήσει όπως και το x80 που έβλεπα ένα βίντεο με νυχτερινές φωτογραφίες και είχα πάθει πλάκα. Απλά, αυτό που με ενόχλησε στο 90 είναι ότι δεν είχε μεγάλο ζουμ το οποίο θα το ήθελα για αυτό σκέφτομαι τώρα το 100

εχει επι 40 ενω το 80 εχει επι 60 περισκοπικο αλλα κλαιν ποσες φωτο θα βγαλεις με ζοουμ ?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Tr3LaRaS said:

εχει επι 40 ενω το 80 εχει επι 60 περισκοπικο αλλα κλαιν ποσες φωτο θα βγαλεις με ζοουμ ?

Μιλάω για οπτικό ζουμ που το 90 έχει Χ2 ενώ το 100 Χ4,3

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, ostvarivanje said:

Μιλάω για οπτικό ζουμ που το 90 έχει Χ2 ενώ το 100 Χ4,3

το 100 το πηρε φιλος χθες και το κιν παει καλα αν και ακομα χωρις πολλες ενημερωσεις

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Tr3LaRaS said:

το 100 το πηρε φιλος χθες και το κιν παει καλα αν και ακομα χωρις πολλες ενημερωσεις

Την κινέζικη έκδοση ε; Αν μπορείς ρώτησέ τον πώς τα πάει με τις φωτογραφίες (αν και από ό,τι βλέπω) πρέπει να έχει φοβερή κάμερα.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, ostvarivanje said:

Την κινέζικη έκδοση ε; Αν μπορείς ρώτησέ τον πώς τα πάει με τις φωτογραφίες (αν και από ό,τι βλέπω) πρέπει να έχει φοβερή κάμερα.

ναι τα παει πολυ καλα και φυσικα θα φτιαχτει και αλλο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

επισης σημερα πηρα απαντηση απο την vivo οτι στην επομενη αναβαθμιση θα φτιαχτει η καμερα και στις πρωινες και στις βραδυνες φωτο γιατι οντως και αυτοι διαπιστωσαν οτι το κινητο εχει θεματα φωτογραφικα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

δευτερο update σε 20 μερες αλλα δεν εχουν διορθωσει τπτ καμερικα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tr3LaRaS said:

δευτερο update σε 20 μερες αλλα δεν εχουν διορθωσει τπτ καμερικα

Έχει μεγάλη διαφορά η κάμερα (προς το χειρότερο από ό,τι κατάλαβα) στη 14;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ostvarivanje said:

Έχει μεγάλη διαφορά η κάμερα (προς το χειρότερο από ό,τι κατάλαβα) στη 14;

δεν ξερω αν εχει μεγαλη διαφορα γιατι το πηρα με 14αρα αλλα σιγουρα μπορει και καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Tr3LaRaS said:

δευτερο update σε 20 μερες αλλα δεν εχουν διορθωσει τπτ καμερικα

Φίλε είμαι ανάμεσα στο vivo και στο p60 pro , αξίζει πιστεύεις το Vivo καλύτερα; πως τα πάει γενικά το vivo με μπαταρία, οθόνη, κάμερες και σήμα; και αν ξέρεις άμα δουλεύει το Android auto στο αυτοκίνητο. Ευχαριστώ.. Το έχει προσφορά ο Γερμανός είδα με επιστροφή 15%, πιστεύω αξίζει..

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, mplets7 said:

Φίλε είμαι ανάμεσα στο vivo και στο p60 pro , αξίζει πιστεύεις το Vivo καλύτερα; πως τα πάει γενικά το vivo με μπαταρία, οθόνη, κάμερες και σήμα; και αν ξέρεις άμα δουλεύει το Android auto στο αυτοκίνητο. Ευχαριστώ.. Το έχει προσφορά ο Γερμανός είδα με επιστροφή 15%, πιστεύω αξίζει..

Επειδή φίλος κοιτάζει το X90 PRO

όποιος μπορεί να απαντήσει σε αυτά που ρωτάει και o @mplets7 ας μας πει και για το 5G και αν υπάρχει προβλημα με κλήσεις καθώς και VOLTE και ΐΦι calling αν δουλεύει 

Edited by zakailiou
Link to comment
Share on other sites

5G, wifi calling, volte & Android auto (wireless) δουλεύουν όλα τέλεια.
Επίσης έχει πολύ καλό σήμα η συσκευή.
Στο σπίτι μου δεν έχω καλό σήμα και τώρα με το s23 ultra ταλαιπωρουμαι.
Με το vivo παλαιότερα ήμουν τέλεια.
Οθόνη πολύ καλή και κάμερα τρομερή.
Καλύτερη του s23u που έχω τώρα σίγουρα!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

On 23/12/2023 at 12:39 ΠΜ, Da_rudakos said:

5G, wifi calling, volte & Android auto (wireless) δουλεύουν όλα τέλεια.
Επίσης έχει πολύ καλό σήμα η συσκευή.
Στο σπίτι μου δεν έχω καλό σήμα και τώρα με το s23 ultra ταλαιπωρουμαι.
Με το vivo παλαιότερα ήμουν τέλεια.
Οθόνη πολύ καλή και κάμερα τρομερή.
Καλύτερη του s23u που έχω τώρα σίγουρα!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




 

Χρόνια πολλά !
Εξαιρετικά νέα. Να φανταστώ ότι το pro + Δεν το έχει κανείς  ?

Link to comment
Share on other sites

On 23/12/2023 at 12:39 ΠΜ, Da_rudakos said:

5G, wifi calling, volte & Android auto (wireless) δουλεύουν όλα τέλεια.
Επίσης έχει πολύ καλό σήμα η συσκευή.
Στο σπίτι μου δεν έχω καλό σήμα και τώρα με το s23 ultra ταλαιπωρουμαι.
Με το vivo παλαιότερα ήμουν τέλεια.
Οθόνη πολύ καλή και κάμερα τρομερή.
Καλύτερη του s23u που έχω τώρα σίγουρα!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά

Πάντως όσο περνάει ο καιρός και διαβάζω πράγματα, τόσο περισσότερο εκτιμώ τη Vivo (αναφέρομαι σε Χ80,90,100, δεν ξέρω τι γίνεται στη μεσαία κατηγορία). Μου φαίνεται θα κάνω την αλλαγή μετά από 5 συσκευές της OnePlus.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καινούριος κάτοχος και εγώ του εν λόγω κινητού. Το πήρα από Γερμανό με τιμολόγιο στα 645€. Νομίζω δεν έχει αντίπαλο σε αυτά τα λεφτά. Κάμερες καταπληκτικές. Ερχόμενος από το Realme X2 pro η διαφορά στις κάμερες είναι τρομακτικές! Δεν ξέρω με την μπαταρία τι παίζει και δεν μου κρατάει αρκετά. Το έχω φορτίσει 3 φορές από εχτές. Σε 30 ώρες δηλαδή. Κάτι άλλο που πρέπει να γνωρίζω; έχω άλλες δύο αναβαθμίσεις και 3 security updates; 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, PARGINOS said:

Καινούριος κάτοχος και εγώ του εν λόγω κινητού. Το πήρα από Γερμανό με τιμολόγιο στα 645€. Νομίζω δεν έχει αντίπαλο σε αυτά τα λεφτά. Κάμερες καταπληκτικές. Ερχόμενος από το Realme X2 pro η διαφορά στις κάμερες είναι τρομακτικές! Δεν ξέρω με την μπαταρία τι παίζει και δεν μου κρατάει αρκετά. Το έχω φορτίσει 3 φορές από εχτές. Σε 30 ώρες δηλαδή. Κάτι άλλο που πρέπει να γνωρίζω; έχω άλλες δύο αναβαθμίσεις και 3 security updates; 

η μπαταρια θελει καποιες φορτισεις για να στρωσει επισης μπες στις εφαρμογες και βαλε εσυ ποιες θες να ανουγιουν με την εκκινηση του κινητου και επισης παγωσε οσες δε θες να δουλευουν συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Tr3LaRaS said:

η μπαταρια θελει καποιες φορτισεις για να στρωσει επισης μπες στις εφαρμογες και βαλε εσυ ποιες θες να ανουγιουν με την εκκινηση του κινητου και επισης παγωσε οσες δε θες να δουλευουν συνεχεια

Που την βρίσκω αυτή τη ρύθμιση; 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, PARGINOS said:

Που την βρίσκω αυτή τη ρύθμιση; 

ρυθυμισεις,εφαρμογες,ειδικη προσβαση εφαρμογης και μετα προς τα κατω εχει αυτοματη εκκινηση και  διαχειρηση καταναλωσης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά μάγκες! Ίσως είμαι εκτός αλλά θα ήθελα να το ρωτήσω εδώ μιας και με ενδιαφέρει το χ100 pro! Αν το παραγγείλω με origin os μπορώ να το αλλάξω κάπως για να πάρει την ελληνική γλώσσα με κάποια ευρωπαϊκή Ρομ? Είμαι ανάμεσα στο realme gt 5pro  και το vivo! 

Link to comment
Share on other sites

On 2/1/2024 at 4:01 ΜΜ, paraskevas013 said:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά μάγκες! Ίσως είμαι εκτός αλλά θα ήθελα να το ρωτήσω εδώ μιας και με ενδιαφέρει το χ100 pro! Αν το παραγγείλω με origin os μπορώ να το αλλάξω κάπως για να πάρει την ελληνική γλώσσα με κάποια ευρωπαϊκή Ρομ? Είμαι ανάμεσα στο realme gt 5pro  και το vivo! 

οχι νομιζω πως δε περνει ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
On 2/1/2024 at 4:01 ΜΜ, paraskevas013 said:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά μάγκες! Ίσως είμαι εκτός αλλά θα ήθελα να το ρωτήσω εδώ μιας και με ενδιαφέρει το χ100 pro! Αν το παραγγείλω με origin os μπορώ να το αλλάξω κάπως για να πάρει την ελληνική γλώσσα με κάποια ευρωπαϊκή Ρομ? Είμαι ανάμεσα στο realme gt 5pro  και το vivo! 

Δημιουργήθηκε καινούργιο thread για τα Χ100 / Χ100 Pro όπου μπορούμε να συζητάμε για τη συσκευή... https://myphone.gr/forum/topic/200352

 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

σημερινη αναβαθμιση ηρθε

καμια ενημερωση στην καμερα ακομα που περιμενω βαση επικοινωνιας με τη βιβο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Είμαι νέος κάτοχος του τηλεφώνου και εγώ πλέον. Περίμενα να βγει το Oneplus 12 αλλά πριν την πρωτοχρονιά έβγαλε ο Γερμανός την προσφορά 800€ και με αποφορολόγιση μου βγήκε 645€. Νομίζω σε αυτή την τιμή είναι value for money. Πολύ καλές εντυπώσεις από την κυρίως κάμερα. Εξαιρετικές θα έλεγα. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...