Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι, στο 6600 μου, το μικρόφωνο ακούγεται πολύ χαμηλά όταν μιλάω. Σε όλα έτσι είναι ή έχει το δικό μου πρόβλημα?

 

Εμένα τρολλάρει το ακουστικό, που είναι χαμηλό... Είναι και 10ετίας σχεδόν, λογικό να κάνει νερά... :shifty:

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Να σημειωσω οτι παιζουν μπαλα και οι παραγοντες υγρασια , σκονη κλπ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Να σημειωσω οτι παιζουν μπαλα και οι παραγοντες υγρασια , σκονη κλπ;)

 

Οπότε, σε μετάχειρο, άντε να βρεις τι του έκανε ο προηγούμενος/προηγούμενοι... :wacko:

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Οπότε, σε μετάχειρο, άντε να βρεις τι του έκανε ο προηγούμενος/προηγούμενοι... :wacko:

 

Και αν κρίνω από την εξωτερική κατάσταση όταν το πήρα, μάλλον πέρασε πολλά το καημένο! :love:

Θα το πάω μια βόλτα σε Nokia Care αύριο...

Link to comment
Share on other sites

Και αν κρίνω από την εξωτερική κατάσταση όταν το πήρα, μάλλον πέρασε πολλά το καημένο! :love:

 

Αν θέλεις ρίξε μια ματιά στην συνολική διάρκεια κλήσεων (life timer) για να δεις και πόσο μίλησε :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2286017#post2286017

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις ρίξε μια ματιά στην συνολική διάρκεια κλήσεων (life timer) για να δεις και πόσο μίλησε :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2286017#post2286017

 

Απορία:

 

Το lifetimer, πέρα των κλήσεων, μπορεί να δείξει έμμεσα και κάτι άλλο;

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις ρίξε μια ματιά στην συνολική διάρκεια κλήσεων (life timer) για να δεις και πόσο μίλησε :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2286017#post2286017

 

Όσες φορές και να το δοκίμασα μου βγάζει ¨Το αίτημα δεν ολοκληρώθηκε¨

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...
Καλημερα παιδιά λόγο καραντινας έχω ανοίξει παλιες συσκευές και τις δουλευω για να περναει ευχαριστα η ώρα Nokia 7650 Nokia n95 n80 n73 6230 6230i n8 κυρίως Nokia όπως βλέπετε και Nokia 6600 φυσικά επειδή όμως χάλασε το πληκτρολόγιο του 6600 και δε μπορω να το ανοίξω θυμάται κάποιος αν έχει WiFi; Edited by Rimakos1994
Link to comment
Share on other sites

Οοοοχι, δεν είχε wifi. Ούτε καν 3g.

Διέθετε όμως υπέρυθρες.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες αναμνήσεις αναδύονται...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι πως το είχα με πρόγραμμα πλοήγησης, και εξωτερικό Bluetooth gps που το είχα πάρει γύρω στα 120€ το 2005 μιας και δεν είχε gps η συσκευή...

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδια να δω που θα βρω ανταλλακτικά να το κάνω πενα και αυτό μαζί με τα αλλά που έκανα μέσα στην καραντίνα..... Επίσης θέλω να μου πειτε αν και σε εσάς φαίνονται οι τωρινές συσκευές αψυχες δεν έχουν καμία σχέση με την εμπειρία που είχαμε τότε ας πουμε όταν ανοιγες μια συσκευή nokia ας πουμε η αίσθηση που σου εδειναν τότε με τώρα είναι μίλια μακριά
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδια να δω που θα βρω ανταλλακτικά να το κάνω πενα και αυτό μαζί με τα αλλά που έκανα μέσα στην καραντίνα..... Επίσης θέλω να μου πειτε αν και σε εσάς φαίνονται οι τωρινές συσκευές αψυχες δεν έχουν καμία σχέση με την εμπειρία που είχαμε τότε ας πουμε όταν ανοιγες μια συσκευή nokia ας πουμε η αίσθηση που σου εδειναν τότε με τώρα είναι μίλια μακριά
Αυτό ισχύει...

Καμία σχέση η λαχτάρα του τότε με το σήμερα...

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει...

Καμία σχέση η λαχτάρα του τότε με το σήμερα...

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μαζέψτε υπογραφές να ξανά βγουν τέτοιες συσκευές

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ παιδια να δω που θα βρω ανταλλακτικά να το κάνω πενα και αυτό μαζί με τα αλλά που έκανα μέσα στην καραντίνα..... Επίσης θέλω να μου πειτε αν και σε εσάς φαίνονται οι τωρινές συσκευές αψυχες δεν έχουν καμία σχέση με την εμπειρία που είχαμε τότε ας πουμε όταν ανοιγες μια συσκευή nokia ας πουμε η αίσθηση που σου εδειναν τότε με τώρα είναι μίλια μακριά

 

Ήταν και άλλες εποχές τότε... ήταν η αρχή και μας εντυπωσίαζε η τεχνολογία. Τώρα έχει επέλθει κορεσμός και γιαυτό φαίνονται "άψυχες" οι συσκευές, αφού όλες... κάνουν τα πάντα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαζέψτε υπογραφές να ξανά βγουν τέτοιες συσκευές

Μπα, άδικος κόπος. Δεν αξίζει να γίνει κάτι τέτοιο.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κινητάρα, τον καταλαβαίνω τον φίλο που το νοσταλγεί, ακόμα το ανοίγω μία στο τόσο για σκάλισμα!

Πόσο όμως θα μέτραγε σε τέτοιες συσκευες να είχαμε τις εφαρμογές messaging που χρησιμοποιούμε σήμερα; χωρίς παιχνίδια ή αλλες sophisticated λειτουργίες, μόνο επικοινωνία. Θα το κυκλοφορούσαμε?

Link to comment
Share on other sites

Χλωμό... Αν σκεφτεί κανείς πόσο εύκολο είναι να γράψεις σε οθόνη αφής και να το συγκρίνεις με το ατελείωτο πάτημα των πλήκτρων του αριθμητικού πληκτρολογίου. Χώρια που η αυτονομία του θα ήταν μικρή για τα σημερινά δεδομένα.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Χλωμό... Αν σκεφτεί κανείς πόσο εύκολο είναι να γράψεις σε οθόνη αφής και να το συγκρίνεις με το ατελείωτο πάτημα των πλήκτρων του αριθμητικού πληκτρολογίου. Χώρια που η αυτονομία του θα ήταν μικρή για τα σημερινά δεδομένα.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Κοιτα, για πληκρολόγιο παντα χρησιμοποιουσα τ9 οποτε μια χαρα γρηγορο μου ηταν. Για μπαταρια παλι θα διαφωνισω αφου η οθονη ειναι πολυ λιγοτερο ενεργοβορα (νταξει δε λεμε για 5 ημερο). Χλωμό σιγουρα ειναι, λόγω οτι δεν υπαρχει ζητηση σε κατι τετοιο ωστε να επενδυσει εταιρια. Απ'την αλλη, η mls εφτιαξε κατι τετοιο https://www.skroutz.gr/s/14481920/MLS-Easy-TS-2018-4G-8GB.html?from=recommendations#reviews

Link to comment
Share on other sites

Ήταν αλλα χρόνια τότε όντως. Το να έχεις browser, email, πολύπλοκα παιχνίδια περα από φιδάκι, να βλέπεις video κτλ ήταν κάτι πρωτόγνωρο και μαγικό. Την ίδια μαγική αίσθηση καινούργιου και καινοτόμου είχα όταν έπιασα το πρώτο iPhone το '08, είχα αποσβολωθει με την μεγάλη capacitive, multi touch οθόνη χωρίς πληκτρολόγιο, τα γραφικά και τον νέο τρόπο αλληλεπίδρασης με τα pinch in/out. Ε αυτό είναι άλλη εποχή είπα. Αυτό που ξεκίνησε το iPhone τότε ζούμε. Τώρα έχω S10+ αλλά και S30 Ultra, iPhone 15 Pro Max να έχω ολα θα βασίζονται στην ιδέα αυτού του πρώτου iPhone. Ε σίγουρα όταν παίρνεις μια νέα συσκευή χαίρεσαι με τα extra πράγματα και βελτιώσεις που έχει αλλά όπως και να το κάνουμε δεν γίνεται να έχει αυτή την μαγική αίσθηση μετά από 12 και 15 χρόνια χρήσης συσκευής με touch οθόνη χωρίς μηχανικό πληκτρολόγιο.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, για πληκρολόγιο παντα χρησιμοποιουσα τ9 οποτε μια χαρα γρηγορο μου ηταν. Για μπαταρια παλι θα διαφωνισω αφου η οθονη ειναι πολυ λιγοτερο ενεργοβορα (νταξει δε λεμε για 5 ημερο). Χλωμό σιγουρα ειναι, λόγω οτι δεν υπαρχει ζητηση σε κατι τετοιο ωστε να επενδυσει εταιρια. Απ'την αλλη, η mls εφτιαξε κατι τετοιο https://www.skroutz.gr/s/14481920/MLS-Easy-TS-2018-4G-8GB.html?from=recommendations#reviews
Εντάξει, σίγουρα ο καθένας βολεύεται με τον τρόπο του. Κι εγώ πάντα έγραφα με Τ9 και το είχα βολευτεί πολύ, ωστόσο τώρα πια που γράφω σέρνοντας στο πληκτρολόγιο είναι πολύ ταχύτερο. Επειδή έχει τύχει να χρειαστεί κατά καιρούς να γράψω σε παλιά συσκευή που έχει T9, αν και το συνηθίζω ξανά γρήγορα, μου φαίνεται αρκετά σπαστικό πλέον. Από MLS μακριά... Ακόμη και αν το software ήταν το καλύτερο, το hardware είναι το χειρότερο δυνατόν, ποιοτικά πάντα.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...